Problemy z javą?

w dziale Opera
gnoyeck napisał(a):

Witam,
Używam Opery 10.51 na Win XP odkąd ona wyszła. Cały czas było wszystko w porządku, do wczoraj. Najpierw podczas oglądania filmików na youtubie wyskoczył komunikat, że prawdopodobnie używam starej wersji javy i muszę ją zaktualizować. Pojawił się także link, gdzie mogłem to zrobić, z czego skorzystałem. Od tej chwili praktycznie wszystko mi się posypało.

1. W Operze nie działają opcje zapamiętywania podczas logowania na jakiekolwiek strony. Tutaj mogę dać przykład choćby nk.pl, zawsze działało zapamiętywanie, teraz gdy wyłączę przeglądarkę i włączę ją jeszcze raz, to muszę się logować od nowa. Tak jest na każdej stronie, która wymaga logowania.

2. Też na przykładzie nk podam kolejny problem. Nie działają niektóre opcje menu, takie jak Aktywni znajomi (pojawia się komunikat "Zaloguj się ponownie, aby zobaczyć listę aktywnych znajomych."), Moje Okienka (komunikat "Nie można połączyć z usługą."). Nie działają także Powiadomienia na górnym menu, w których widniała liczba nowych powiadomień.

3. Kiedy chcę ściągnąć jakiś plik, strona się ładuje i jest komunikat w stylu "pobieranie rozpocznie się automatycznie, jeśli masz problem kliknij w link". Oczywiście nic się nie dzieje, pliki się nie pobierają. Muszę włączać inne przeglądarki by pobrać dane pliki.

To trzy problemy znalezione na szybko. Dodam, że zapamiętywanie nie działa także na IE. Muszę powiedzieć, że robiłem już praktycznie wszystko, odinstalowałem javę (najnowszą wersję 6 update 19), zainstalowałem starszą wersję i nic. Przeinstalowałem także flasha, rezultat wiadomy. Nie mam więcej pomysłów, dlatego proszę o pomoc. Z góry dzięki.

Ryszard napisał(a):

Originally posted by gnoyeck:

Najpierw podczas oglądania filmików na youtubie wyskoczył komunikat, że prawdopodobnie używam starej wersji javy


Przecież tam nie ma javy.

JaDo napisał(a):

Najpierw podczas oglądania filmików na youtubie wyskoczył komunikat, że prawdopodobnie używam starej wersji javy i muszę ją zaktualizować. Pojawił się także link, gdzie mogłem to zrobić, z czego skorzystałem.


Raczej chodziło o javascript F12->Włącz obsługę javascript, chociaż teraz sprawdzałem i taki komunikat już się nie pokazuje, tylko puste czarne okienko. Lub był to link Get Flash Player?.

ad.1 Prawdopodobnie Preferencje->Zaawansowane->Ciasteczka->Usuwaj nowe ciasteczka... odhaczyć
ad.2 Moje okienka działają, o ile nie ma się blokniętego gemiusa, wtedy linki są "martwe". Powiadomienia działają.
ad.3 Przykład stron/y.