Opera 10 Mobile nie łączy się z Internetem - Problem

w dziale Opera dla telefonów, tabletów i innych urządzeń
Seima napisał(a):

ściągnąłem najnowszą Opera 10 Mobile, zainstalowało mi się ok, potwierdziłem licencję, ale nie chce łączyć się z siecią. jakiejkolwiek strony bym nie wpisał, to nic się nie chce załadować. w menedżerze połączeń jest napisane, że kilkaset bajtów zostało przesłanych. sprawdzałem też zwykłą Operę Mini na Javie i chodzi bez problemu. mam tel. nokia N95 8GB, świeżo po formacie. pomoże ktoś?? może trzeba coś włączyć w opera:config?

volumepl napisał(a):

Sprawdź ustawienia dostępu aplikacji i punkt dostępu, przez który się łączysz korzystając z aplikacji Symbiana. Ten punkt dostępu jest oddzielnie ustawiany dla aplikacji java i aplikacji Symbiana. Poza tym sprawdź zasięg sieci.

Seima napisał(a):

tylko jak to zrobić? sprawdziłem w menedżerze aplikacji, można ustawić opcję dostępu do Internetu tylko dla aplikacji Java.
na screenach pokazałem menu dla Opery Mini i Opery Mobile
Scr000001.jpg Scr000002.jpg
Scr000003.jpg Scr000004.jpg

volumepl napisał(a):

Prawa dostępu masz ustawione poprawnie dla Opery Mini. Jeśli nie ma uprawnień dostępu dla sieci dla Opery Mobile może to oznaczać, że łączysz się przez ten sam punkt dostępu jaki jest ustawiony w domyślnej przeglądarce. Czy łączyłeś się z internetem, żeby zaakceptować umowę licencyjną?

Seima napisał(a):

w ustawieniach przeglądarki systemowej mam tak samo jak w Opera Mini, tj. heyahwap. zauważyłem, że przeglądarka też nie chce się za bardzo łączyć z siecią. prześle kilkaset bajtów i koniec. Licencję akceptowałem offline. W załączniku jest screen z błędu Opery Mobile podczas łączenia się z Internetem.
Scr000005.jpg

volumepl napisał(a):

"Nie uzyskano połączenia z serwerem proxy" - Opera Mobile nie korzysta z proxy. Heyah przesyłając ustawienia dodaje zawsze do nich adres proxy ze względu na telefony single stack. To powoduje, że połączenie jest nawiązywane, ale nie można praktycznie nic zrobić. Wyłącz proxy przez menu ustawień telefonu (ustawienia punktu dostępu / przeglądarki WAP).