problem z nowym flash playerem

w dziale Opera
gab39 napisał(a):

Witam korzystam z opery 10.51 na systemie windows xp sp 3. Z wcześniejszą wersją flash playera nie było wogóle kłopotów ale od wczoraj gdy chce obejzeć film na yt to wyświetla mi się czarne okienko zamiast filmu i zdanie get update, gdy to klikam przenosi mnie do strony z nowym playerem do pobrania (pobierałem go 3 razy) i instaluje się bez problemu (instalowałem już 2 wersje i dla explorela i dla opery) instaluje się wszystko ok, nawet robię reset kompa, żeby się upewnić że się zainstalował w 100%, po czym wchodzę na ukochaną stronę yt i pierwszy film jaki wybiorę działa ale gdy chcę obejzeć następny (obojętnie czy z adresu czy z odnośników do filmów na stronie) znowu mi się pojawia ten czarny ekran z get update i tak w koło maciejów:/ help plz smile

UWAGA MODERATORA: Najlepsze rozwiązanie problemu znajduje się tutaj.

lemari napisał(a):

A jak test: http://www.adobe.com/shockwave/welcome/

gab39 napisał(a):

no więc nie wiem co ma ten cały shockwave do flasha ale pobrałem go i zainstalowałem (nie miałego go wcześniej) i teraz moja przeglądarka przeszła ten test (jest animacja) przy okazji kliknałem link na tej stronce zatytuowany "Test your Adobe Flash Player installation" gdzie mi się pokazało, że "You have version 10,0,45,2 installed" czyli najnowszą i animacje na tej stronce działają ale jak wejdę na yt to nadal nie widzę filmów tylko odnoścnik do get update :/ jakieś pomysły? wy tak nie macie?

lemari napisał(a):

Originally posted by gab39:

wy tak nie macie?


Nie.
Zmieniałeś coś może w globalnych ustawieniach : http://www.macromedia.com/support/documentation/pl/flashplayer/help/settings_manager02.html

gab39 napisał(a):

wyczyściłem ciasteczka i poszperałem coś w ustawieniach flasha i działa smile

Medium napisał(a):

Originally posted by lemari:

A jak test: http://www.adobe.com/shockwave/welcome/


Teraz należy podawać inny adres strony testowej Flasha:
http://www.adobe.com/software/flash/about/

Ponadto może jednak porządki:
http://my.opera.com/polski/forums/topic.dml?id=298421&t=1271267293&page=1#comment3175524


Henk1987 napisał(a):

u mnie też się zepsuło, usuwanie ciasteczek, flashowych ciasteczek, usuwanie flasha ich narzędziem, przedstawianie się jako firefox nie działa.

PiteRooo napisał(a):

MI też,nic nie pomaga usuwanie ciasteczek,ani ponownie instalowanie flash playera, gab39 co zmieniłeś ?

angrybig napisał(a):

Niestety, także potwierdzam - ten sam problem :/

lemari napisał(a):

pomoc -> zgłoś problem z witryną
podobny wątek: http://my.opera.com/polski/forums/topic.dml?id=524051

TamaiT napisał(a):

problem wywołał burzę na anglojęzycznym forum Opery:
http://my.opera.com/community/forums/topic.dml?id=524041

Znalazło się też kilka skutecznych choć wyjątkowo partyzankich rozwiązań, najlogiczniejsze to chyba:
http://my.opera.com/community/forums/topic.dml?id=521491&t=1271320549&page=1#comment5123401

Ciekaw jestem.. czy użytkownicy Opery 10.10 też doświadczyli problemu z youtube?
Od czasu niesławnej aktualizacji do 10.51 (czyli raptem miesiąca!) Opera zarobiła u mnie już 3 bardzo poważne punkty karne.. jeszcze chwila i będzie czerwona kartka. Wciąż nie doczekałem się rozwiązania problemu znikających obrazków ani nieoczekiwanych zawieszeń - dzisiaj na ten przykład przeglądarkę pokonał google maps. A teraz jeszcze youtube. Ja wiem że tym konkretnym przypadku przyczyna nie leży w samej Operze.. ale jakoś żadna inna przeglądarka nie miała takich problemów. Na dzień dzisiejszy 10.51 to chyba najmniej stabilne rozwiązanie na rynku. A jeszcze przed miesiącem nie miałem z Operą ŻADNYCH, NAWET NAJMNIEJSZYCH problemów!

Galnospoke napisał(a):

10.10 - dziala bezblednie. Opera od 10.50, mowiac mlodziezowo, "ssie".

szaber napisał(a):

Dla nie czytatych:
"...Problem spowodowany jest błędem Opery (który ujawnił się po ostatnich modyfikacjach serwisu YouTube). Aby go rozwiązać, wystarczy z menu wybrać polecenie „Pomoc > Sprawdź dostępność aktualizacji”. Zostanie wyświetlony komunikat o braku nowej wersji, ale „przy okazji” sprawdzania Opera pobierze nową wersję pliku browser.js, w którym znajduje się poprawka. Nie trzeba instalować żadnych dodatkowych skryptów, ani wykonywać żadnych innych operacji...."

tomek80 napisał(a):

Originally posted by szaber:

Dla nie czytatych:
"...Problem spowodowany jest błędem Opery (który ujawnił się po ostatnich modyfikacjach serwisu YouTube). Aby go rozwiązać, wystarczy z menu wybrać polecenie „Pomoc > Sprawdź dostępność aktualizacji”. Zostanie wyświetlony komunikat o braku nowej wersji, ale „przy okazji” sprawdzania Opera pobierze nową wersję pliku browser.js, w którym znajduje się poprawka. Nie trzeba instalować żadnych dodatkowych skryptów, ani wykonywać żadnych innych operacji...."Faktycznie u Mnie występował ten sam problem, ale po sprawdzeniu aktualizacji wszystko na YouTube jest już w porządku.

gerwaz napisał(a):

Dzięki Szaber POMOGŁO smile)