[10.51] Opera przestaje ładować strony i problemy z notatkam

w dziale Opera
asmanowar napisał(a):

Nie znalazłem niczego na forum, więc postanowiłem założyć nowy wątek.
Otóż problem mój polega na tym, że Opera (najnowsza, nigdy wcześniej nic podobnego mi się nie zdarzało) nagle się zawiesza, tj. całkowicie przestaje ładować strony, zdjęcia itp. Działają przy tym inne programy używające Internetu, jak komunikatory czy nawet czytnik RSS Opery. Taki letarg trwa zazwyczaj koło dwóch minut i zdarza się z różną częstotliwością (ale wystarczająco często, by poważnie utrudniał pracę). Doprowadza to do nader żenującej sytuacji, kiedy muszę używać IE, bo Opera się wiesza...
Zaś drugi mój kłopot (właściwie nie jeden) ma związek z notatkami. Mianowicie gdy kliknę dwa razy na tytuł jakiejś, wnet otweirają mi się setki (tysiące?) pustych kart, co często kończy się tym, że Opera po prostu się zamyka, a same notatki "podróżują w czasie", tzn. niektóre zostają, jak wyglądały, inne jednak cofają się do poprzedniej wersji, zdarza się nawet, że w jednej notatce są fragmenty różnych edycji - nie znalzłem tu prawidłowości. Także sprawdzanie pisowni szwankuje - a to wcale nie sprawdza, a to nie można zmienić słownika, a to prawy przycisk myszy nie działa itp.
Z kwestii technicznych:
Wersja: 10.51
Kompilacja: 3315
Platforma: Win32
System: Windows XP
Z góry dziękuję za pomoc.

Ryszard napisał(a):

Ile Ty masz tych notatek? Albo za dużo albo plik się spsuł. Normalnie po dwukliku powinno Ci otwierać stronę z której skopiowałeś tekst i tyle. Moim zdaniem http://my.opera.com/polski/forums/topic.dml?id=238405

asmanowar napisał(a):

Notatek mam siedem. Nic wielkiego. Akurat ten błąd, który opisuję miał miejsce, gdy klikałem notatkę pisaną "z ręki", nie kopiowaną ze strony - może ma to jakiś związek?

Medium napisał(a):

ad1. Problem z ładowaniem: wyczyść pamięć podręczną i sprawdź, czy pomogło.

ad2. Notatki: dwuklik na ręcznie pisaną notatkę powoduje otwarcie okna nowej wiadomości do wysłania z wklejoną treścią notatki. Uzywasz poczty w Operze?

asmanowar napisał(a):

Niestety nie pomaga, tak jak i reinstalacja (nadmienię jeszcze, że sama Opera działa normalnie, czyli można zmieniać ustawienia, używać widżetów, notatek, a nawet - co już powiedziałem - działa czytnik RSS).

Nie używam poczty w Operze.