Ikona Opery sie psuje...

w dziale Dostosowywanie Opery do własnych potrzeb
misiu007 napisał(a):

Ostatnio zamiast ikon opery posiadam coś takiego [/URL] I w folderze głównym też nie mam normalnej ikony Opery tylko takie brzydkie badziewie reinstalowałem na różne wersje opery i nic.. System Win7 x64

KazikC napisał(a):

Jeśli masz skrót do Opery to naciśnij go PPM z menu wybierz "właściwości" w następnym oknie przycisk "Zmień ikonę" i ustaw taką jaką chcesz.
A swoją drogą co to jest na lewo od zakreślonej ikony ? Ile masz instalacji Opery ?

misiu007 napisał(a):

Robiłem tak i nic sie nie dzieje po wyborze ikony dalej pokazuje sie taki coś jak na fotce. to po lewej to pasek szybkiego uruchamiania gdzie widnieje skrót opery odziwo z dobrą ikoną ... :/

KazikC napisał(a):

to może tak:
Ściągnij ikona O
Wstaw ją do folderu Opery (lub gdzie ci pasuje)
Zrób jeszcze raz tak jak ci pisałem poprzednio z tym że wskaż na tę ściągniętą ikonę.

Medium napisał(a):

A ja naprawiałabym instalację Opery.

misiu007 napisał(a):

Naprawiłem instalacje opery chyba z 3 razy i nic reinstalowałem ją na też pare razy nawet teraz zainstalowałem ją dla odmiany na C:(standardowa ścieżka) i ikona była ale po 2 dniach sama znowu sie zdupiła...

Medium napisał(a):

Mam kilka wersji Opery i nigdy nic podobnego mi się nie zdarzyło na moim systemie. Na znajomej Viście również. Może masz coś nie tak w ustawieniach systemowych?

hust napisał(a):

hej - wykopuje temat ponieważ opisany problem także mnie dotyczy a nie znalazłem w sieci jego rozwiązania. Tymczasowo da się ikonkę odzyskać reinstalując operę. Dodam ze system to 7 (64bit).
Ikony w skrótach są ok tylko uruchomiony program ma problem.

KazikC napisał(a):

spróbuj wejść do: opera:config -->UserPrefs --> ApplicationIcon i tam wskazać adres dowolnej ikony czy problem będzie się powtarzać.

Saskatchewan napisał(a):

Originally posted by KazikC:

spróbuj wejść do: opera:config -->UserPrefs --> ApplicationIcon


Ludzie są leniwi - trzeba było zrobić skrót: opera:config#Application icon. Chyba, że ty też jesteś leniwy (ale to by oznaczało, że jesteś człowiekiem confused).

Medium napisał(a):

Originally posted by Saskatchewan:

Ludzie są leniwi


Może nie potrafią, bo trzeba wiedzieć jak, żeby link zadział. Wolę adresy wprost, niż wadliwe linki, przynajmniej sprawa jest jasna.

Saskatchewan napisał(a):

Originally posted by Medium:

Może nie potrafią, bo trzeba wiedzieć jak, żeby link zadział. Wolę adresy wprost, niż wadliwe linki, przynajmniej sprawa jest jasna.

To prawda, też wolę wiedzieć gdzie co się znajduje.
Z drugiej strony natomiast, sugerowałem się ilością postów jakie napisał każdy z użytkowników:Gdy się próbuje komuś pomóc (zwłaszcza zdalnie), trzeba mieć jakiś punkt odniesienia, tzn. oszacować co dana osoba zrozumie, a z czym może sobie nie poradzić. Stąd moja poprzednia odpowiedź i to, trochę długie wytłumaczenie.

Medium napisał(a):

No dobrze, podam konkret:
opera:config#UserPrefs|ApplicationIcon
Taki link czasem wstawiają "zaawansowani". Uzyskuje się go poprzez kliknięcie po prawej stronie wybranej linijki w opera:config. Niestety w tej formie nie działa.
Najlepiej przed wysłaniem posta w podglądzie sprawdzać poprawność działania.