Problem z rozmiarem skór

w dziale Opera dla systemów Linux, Mac OS, FreeBSD oraz Solaris
ZenPL napisał(a):

Rzecz polega na tym, że pod windowsem Xp rozmiar paska kart a raczej samych kart jest znacznie miejszy niż pod Kubuntu (przy widoku kart ustawionym na prawo a nie standardowo na górze). Co dla mnie jest dużą wadą gdyż zawsze mam uruchomionych dużo kart a ich duży rozmiar powoduje że nie mieści się ich wiele i pasek się zawija a co za tym idzie obszar do oglądania stron drastycznie zmniejsza. Pytanie dlaczego pod linuxem rozmiar zakładek na pasku kart jest większy przy korzystaniu z tych samych skórek i jak to naprawić ?

Medium napisał(a):

Originally posted by ZenPL:

jak to naprawić ?


Ja ustawiłabym pasek kart na "Nie zawijaj paska narzędzi", a darowała sobie dochodzenie różnic wyglądu Opery na Windows i Linux.

ZenPL napisał(a):

No tak, ale zawijanie paska nie rozwiązuje tego w żaden sposób przy bocznym widoku nie "ścieśnia" kart tylko wwrzuca je poza pole widoku i można się do nich dostać tylko przez niewygodny przełącznik rozwijania.... Tu nie chodzi o jakieś tam różnice w wyglądzie tylko o to, że pod Linux'em gorzej się pracuje na Operze z tak banalnego powodu jak rozmiar zakładki....

Medium napisał(a):

Jeśli masz pasek kart z boku, to rzeczywiście nie ma wpływu. Może w takim razie zmiana skórki na Netbook skin? Ona ma wąskie paski.

ZenPL napisał(a):

Skóra Windows Native jest w tym temacie najlepsza, wygląda beznadziejnie ale ma "cienkie" karty... Jednak wciąż jesem ciekaw czemu na tym systemie ogólnie są one większe.