Opera 10.51 ogromny pobór ramu

w dziale Opera
dezives napisał(a):

Witam,

Wersja 10.51 strasznie dużo pobiera ramo powiedzmy przy 10 otwartych kartach ponad 300 mb a przeglądarka przed chwilą co włączona. Wersja wcześniejsza nie była tak pamięcio żerna( 10.50 ) Jakieś pomysły żeby obniżyć zapotrzebowanie na ram ?

Ryszard napisał(a):

Originally posted by dezives:

powiedzmy przy 10 otwartych kartach ponad 300 mb


I?
W czym Ci to przeszkadza?

PlMichal napisał(a):

wiesz, nie każdemu to przeszkadza, ja np. mam 2 GB pamięci i czy pobiera 100 czy 500 MB to nie robi różnicy

luxyfer napisał(a):

Witam,
widzę, że na forum tematów na ten temat jest sporo, ale zazwyczaj problemy są na znacznie niższym poziomie, mi Opera przy 2-3 otwartych kartach pobiera ponad 400mb, co przy moim 1gb ramu jest naprawdę dużo. Jestem prawie pewien, że to jakiś błąd, ale co może być przyczyną?

lemari napisał(a):

Originally posted by luxyfer:

przy moim 1gb ramu jest naprawdę dużo


Mam tyle samo.
ustawienia -> zaawansowane -> historia -> "Podręczna RAM ; daj na np.400MB
zwiększ pamięć podręczną na dysku

luxyfer napisał(a):

mam 400mb ram, na dysku 200mb. przewijanie stron nie jest płynne, a filmiki się przycinają -to nie wina kompa, bo na chrome czy innych przeglądarkach śmigają bez problemu

Jurgi napisał(a):

Zauważyłem, że 10.53 nie oddaje zabranego RAMu. Mam otwarte pięć kart – strony mało zasobożerne, poza jedną (Czytnik RSS Google). Po starcie z tymi zakładkami Opera zajmuje około 130 MB. Po klilkugodzinnym używaniu (korzystam z sieci intensywnie) zamykam wszystkie karty, zostawiając tylko te, które były na początku. Zajęcie pamięci: ponad 430 MB. Zminimalizowałem Operę, żeby sprawdzić, czy może oddaje z opóźnieniem: po całonocnej bezczynności oddała tylko 15 MB.
Niestety, przy takim zajęciu pamięci GUI zaczyna opieszale reagować. Inna sprawa, to zamykanie Opery w takiej sytuacji: potrafi to trwać pięć minut, co czyni restart bolesnym.

Opery 9 i wcześniejsze chodziły mi i po kilka miesięcy bez zamykania. :/

Ryszard napisał(a):

Originally posted by Jurgi:

Zauważyłem, że 10.53 nie oddaje zabranego RAMu

Po przeczytaniu Twojej wiadomości sprawdziłem w Menedżerze zadań Windows ilość pamięci używanej przez Operę. Było 100604K. Potem otwierałem/czytałem/zamykałem różne strony. Teraz zamknąłem wszystkie karty i ponownie sprawdziłem pamięć 52920K.
WinXPsp3

kardas napisał(a):

Mi również 10.53 zabiera około 150MB przy 3-4 kartach. Ale co dziwniejsze, czasem przez operę puchnie mi plik wymiany do około 2GB.
Nie wiem co jest. Na 10.10 nic takiego nie było. Teraz zdarza się co kilka dni. Przy takim zapisie na dysk komp reaguje bardzo powoli,
a sama opera sprawia wrażenie jakby nie odpowiadała. Ma bardzo duże opóźnienie. Po udanej próbie zamknięcia, wykorzystanie
pliku stronicowania spada do 300-400MB.

PlMichal napisał(a):

mi przy 7 stronach otwartych zajmuje 150MB
dla mnie to nie jest dużo