karta szybkie wybieranie

w dziale Dostosowywanie Opery do własnych potrzeb
gregory26 napisał(a):

Witam. Zawsze po nacisnieciu plusa , pojawiala sie karta szybkie wybieranie z 9 ikonami stron. Od dzisiaj wyskakuje pusta, biała karta, czy jest mozliwosc przywrocenia tego jak bylo?

JaDo napisał(a):

Speed Dial State - ustaw 1->Zapisz.

pawpyt napisał(a):

Witam. Ja mam inny problem. Próbowałem znależć jakieś rozwiązanie ale mi się nie udało. Na karcie sxzybkiego wybierania mam miniatury. W poprzednich wersjach Opery te miniatury po odświeżaniu wyswietłały wygląd bieżący danej strony. Teraz niestety tak się nie dzieje. Zamiast miniatury strony mam jakieś tylko wyrazy jakby był tylko sam tekst, bez obrazków i ogólnego wyglądu strony. Może mi ktoś pomoże bo nie mogę sobie z tym poradzić.

nowotny napisał(a):

Originally posted by pawpyt:

Zamiast miniatury strony mam jakieś tylko wyrazy jakby był tylko sam tekst, bez obrazków i ogólnego wyglądu strony.


http://my.opera.com/polski/forums/topic.dml?id=584722

stanleywariat napisał(a):

Po aktualizacji opery na wersję 10.60. miniatury mi się zwiększyły. Są rozciągnięte i wygląda to co najmniej beznadziejnie. Wie ktoś jak zmniejszyć wielkość miniatur?

askow2 napisał(a):

Ja wiem: trzeba zmienić Operę. Odpowiedź jest piętro wyżej.

stanleywariat napisał(a):

A dałoby radę jakoś wrócić do wersji 10.54. tak żeby z powrotem mieć normalne miniatury? Odinstalowałem operę, zainstalowałem 10.54. od nowa i niestety teraz i w 10.54. mam wielkie miniatury. Przy okazji - takie rozciągnięte teraz będą standardowo w operze? Takie było zamierzenie twórców? Z tego co widzę nie tylko ja mam ten problem... Mam nadzieję, że to jakiś błąd, który jest w naprawie.

askow2 napisał(a):

No przepraszam, "zmienić Operę" miało charakter ogólny. Spokojnie wróć do 10.60 odznacz pole "dopasuj do szerokości" w preferencjach i ciesz się widokiem miniatur. To ten jeden ptaszek tyle narobił.

stanleywariat napisał(a):

Niestety nic to nie daje

KazikC napisał(a):

Originally posted by stanleywariat:

mam wielkie miniatury


mógłbyś dać screena, nigdy czegoś takiego nie widziałem

stanleywariat napisał(a):

Zielak007 - próbowałem już zrobić tak, że wykasowałem cały folder thumbnails i nie pomogło. Skopiowanie z 10.54 nie pomoże, bo teraz nawet jak wracam do wersji 10.54 to jest to samo. (odinstalowuje operę i instaluję wersję 10.54). Może to ja coś zepsułem? Tylko takie miniatury same mi się zrobiły od razu po aktualizacji na 10.60 I teraz nie wiem jak to cofnąć, niby mały szczegół, ale dość denerwujący.

Screen:
http://img651.imageshack.us/f/operablad.png/

zielak007 napisał(a):

To co napisałem wyżej nic nie da, bo w obu przypadkach miniaturki mają wymiar 256x192. A co do problemu to kwestia gustu. IMHO od 10.6 jest ładniej wink
Poszukaj innej skórki albo skopiuj tą z wcześniejszej wersji. A jeśli to nie pomoże, to musiałbyś zmniejszyć i wyśrodkować obrazki tych stron pozostawiając ww rozmiar, ale dodając po bokach po jakieś 10, 15 pikseli przezroczystości.

zielak007 napisał(a):

@stanleywariat: w folderze thumbnails, który jest w katalogu profilu są te miniaturki. Przeskaluj je sobie albo skopiuj te z 10.54 i nie odświeżaj stron w szybkim wybieraniu. Powinno działać. Jednak nie wink