Propozycje do działu „Sprawdzone porady”

w dziale Po godzinach
andol napisał(a):

W dziale „Sprawdzone porady” posty mogą być wysyłane przez wszystkich członków grupy Polskie forum Opera. Proszę się jednak nie obrażać, jeśli wątki i posty będą stamtąd przenoszone do innych działów lub (w przypadku złamania regulaminu forum) do śmietnika. Dział, aby spełnić swoje zadanie, musi zawierać gotowe rozwiązania najistotniejszych problemów.

Porady, które stracą na aktualności (np. w związku z wprowadzeniem poprawek w Operze lub dodaniem do Opery nowych funkcji), będą przenoszone do działu ogólnego.

Ten wątek może służyć jako swego rodzaju poczekalnia. Jeśli nie jesteś pewien, czy Twoja porada jest wystarczająco „sprawdzona”, lub jeśli chcesz, aby ktoś pomógł w jej doprecyzowaniu/rozwinięciu - pisz tutaj. Gotowy post może być potem przeniesiony do „Sprawdzonych porad”.

Można tu też wysyłać linki do już istniejących postów na forum, które Waszym zdaniem są sprawdzonymi poradami.

JaDo napisał(a):

Póki co mam propozycję czysto formalną, aby wykreślić, zmienić linijkę - Odpowiedzi na często zadawane pytania. Myki, triki, tłiki, modyfikacje, poradniki. W tym również (może i głównie) odpowiedzi na faq.

Przykład
- http://my.opera.com/polski/forums/findpost.pl?id=3066276
- http://my.opera.com/polski/forums/findpost.pl?id=4647581

Pytania oto, nie występują nawet rzadko, co wcale nie oznacza, że te porady nie są cenne.

andol napisał(a):

Nie ma technicznej możliwości skopiowania pojedynczej wiadomości do nowego działu bez usuwania jej z oryginalnego wątku.
Pozostaje przepisanie porady (z ewentualnymi skrótami/poprawkami/rozwinięciem) i może podaniem źródła.