Otwieranie zakładek w nowej karcie, w tle.

w dziale Opera
jurek1 napisał(a):

W przycisku Top10 mam kilka linków do najczęściej odwiedzanych stron. Wpis w pliku : standard_menu.ini do jednej z nich wygląda tak: Item, "Pogoda ICM"=Go to page, "http://new.meteo.pl/", 1. Czy jest możliwa taka modyfikacja wpisu, żeby otwierał link w nowej karcie, najlepiej w tle ? O skrócie Shift i Ctrl+ Shift podczas klikania zakładki wiem, ale wolałbym, aby działo się to automatycznie.

Placio74 napisał(a):

Hmm... a jeśli dodasz New page i Minimize page (podobnie jak jest opisane na blogu Tamila)...?

jurek1 napisał(a):

Dzięki Placio74 za nakierowanie mnie. Działa jak chciałem. Wpis otwierający zakładkę w nowej karcie, w tle wygląda teraz tak: Item, "Pogoda ICM"=Copy & New page & Go to page, "http://new.meteo.pl/" & Minimize page

jurek1 napisał(a):

Przy okazji - zakładki w przycisku TOP10 mogą mieć swoje własne ikonki. Wpis otwierający zakładkę w bieżącej karcie z własną ikonką ma postać: Item, "The Pirate Bay - Programy"="Go to page, "http://new.meteo.pl/", 1 ,,"Gwiazdka"". Niestety, do wpisu: Item, "Pogoda ICM"=Copy & New page & Go to page, "http://new.meteo.pl/" & Minimize page który otwiera zakładkę w nowej karcie, w tle nijak nie potrafię dodać takiego wpisu, który spowodowałby wyświetlenie ikonki. Czy ktoś bardziej obeznany ze składnią poleceń w Operze zechce pomóc ? Będę wdzięczny.


Edit: W końcu sam znalazłem rozwiązanie. Zamiast wpisu: Item, "Pogoda ICM"=Copy & New page & Go to page, "http://new.meteo.pl/" & Minimize page przy którym nie potrafiłem zmusić Opery do pokazania mojej ikonki koło zakładki; znalazłem inne polecenie, które nie sprawiało już kłopotów z ikonką. Wygląda to teraz tak: Item, "Pogoda ICM"= "Open URL in new background page,"http://new.meteo.pl/",,,"Gwiazdka"" - otwiera zakładkę w nowej karcie, w tle, a przy zakładce widnieje moja, przykładowa ikonka: Gwiazdka.

Może się komuś przyda. Pozdrawiam wszystkich smile


Ryszard napisał(a):

Tak w ogóle ikonki do zakładek dodaje się tak http://my.opera.com/polski/forums/topic.dml?id=553041

Originally posted by jurek1:

Item, "Pogoda ICM"=Copy & New page & Go to page, "http://new.meteo.pl/" & Minimize page</

Próbowałeś
Item, "Pogoda ICM"=Copy,,,,"Nazwa ikonki" & New page & Go to page, "http://new.meteo.pl/" & Minimize page

jurek1 napisał(a):

Próbowałem i sposób podany przez Ciebie, i przeróżne inne (sensowne lub nie bigsmile ). Niestety - nic nie było w stanie dodać ikonki do pierwotnej wersji wpisu. W końcu znalazłem inne polecenie, które jest prostsze, a co najważniejsze - nie opiera się ikonkom.