Ikony stron (favicony) na pasku osobistym

w dziale Sprawdzone porady
Ryszard napisał(a):

Niektóre strony nie posiadają favikonek. Przeciągając domyślną ikonkę takich kilku stron na pasek osobisty nie jesteśmy szybko w stanie stwierdzić, która strona jest która.
O ile jesteśmy właścicielem strony nie ma problemu - po prostu doklejamy kawałek kodu do strony html wink to w przypadku cudzych stron:
Przy wyłączonej Operze w profile/images robi się pliki: obrazka (jego nazwa szczególnego znaczenia nie ma) i plik *.idx, który musi mieć taką nazwę jak domena dla której ma dawać ikonkę i w środku musi mieć

adres strony
nazwa.ikonki

Przykład:
zrobiłem obrazek orange.ico i plik orangoo.com.idx o zawartości
http://orangoo.com/spell/
orange.ico
teraz strona http://orangoo.com/spell/ ma moją ikonkę a http://orangoo.com/ ma domyślną (czyli żadną)
Gdybym zrobił
http://orangoo.com/
orange.ico
to wszystkie strony o adresie zaczynającym się od http://orangoo.com/ miałyby takie same ikonki
Jeżeli chciałbym mieć inną ikonkę dla http://orangoo.com/spell/ a inną dla http://orangoo.com/skeletonz/ to orangoo.com.idx musiałby zawierać
http://orangoo.com/spell/
orange.ico
http://orangoo.com/skeletonz/
inne.ico

Jako materiału użyłem wątku http://my.opera.com/polski/forums/topic.dml?id=248011 nieszczególnie zwracając uwagę na autorstwo konkretnych zdań.
Orginalny wątek warto zobaczyć - jest tam nieco na temat problemów ze znalezieniem folderu images.
Celowo nie podaję sposobu na znalezienie folderu /images/ - jak ktoś nie umie go znaleźć to niech da sobie spokój ze zmianą ikonek.
Wiem, że wstawienie w pliku bookmarks.adr w opisie folderu linijki TARGET=mini zmienia ikonkę tego folderu na Target Folder ale to jest pewny i sprawdzony sposób na wyróżnienie tylko jednego folderu zakładek.