Problem z uruchomieniem opery.

w dziale Opera
newCold napisał(a):

Jak w temacie próbuję dziś uruchomić opere, i po-prostu niby coś się ładuje tzn jest klepsydra ale po czasie znika a opera nie chce się uruchomić, używam jej od dobrych 3 lat nigdy takiego czegoś nie miałem, jaka może być przyczyna?

Ryszard napisał(a):

Originally posted by newCold:

jaka może być przyczyna?

Coś zepsułeś.
Znajdź folder z profilem Opery - zobacz jakich plików i folderów szukać - http://help.opera.com/Windows/10.53/pl/backup.html
Skopiuj.
Jeżeli nie masz poczty, zakładek, pamiętasz wszystkie hasła to poszukiwania/kopiowanie możesz pominąć.
Zrób pełny skan stanu dysku(ów), zainstaluj system na nowo i zainstaluj od nowa Operę.

Saskatchewan napisał(a):

Originally posted by Ryszard:

Coś zepsułeś.


To jest prawdopodobne.

Originally posted by Ryszard:

Zrób pełny skan stanu dysku(ów), zainstaluj system na nowo i zainstaluj od nowa Operę.


Reinstalacja systemu, bo Opera nie działa? Chyba sobie żartujesz lol Znawcą nie jestem, ale (jeżeli jesteś pod Windowsem(?)) spróbuj skopiować sobie gdzieś wszystkie pliki z "%USERPROFILE%\Dane aplikacji\Opera" i "%USERPROFILE%\Ustawienia lokalne\Dane aplikacji\Opera", żeby później próbować przywracać ustawienia. Następnie wywal te katalogi i spróbuj odpalić Operę. Jeżeli zadziała - kombinowanie z przywracaniem ustawień należy do Ciebie. Prawdopodobnie metodą prób i błędów...

Ryszard napisał(a):

Originally posted by Saskatchewan:

Reinstalacja systemu, bo Opera nie działa? Chyba sobie żartujesz


Opera nie działa bo został uszkodzony jakiś plik, niekoniecznie w katalogu Opery, może któryś z systemowych używanych przez Operę. Może to być przypadkowe uszkodzenie a może objaw poważniejszej awarii. Trzeba zacząć od sprawdzenia stanu dysków (chkdsk) a następnie zainstalować na nowo system. Chyba, że newCold woli poczekać na informacje udzielone przez inne programy o uszkodzeniu innych plików wink
@Saskatchewan - niedziałanie jakiego programu jest Twoim zdaniem argumentem wystarczającym do reinstalacji systemu? Całkowite nieuruchamianie windowsa?

Saskatchewan napisał(a):

Originally posted by Ryszard:

Opera nie działa bo został uszkodzony jakiś plik, niekoniecznie w katalogu Opery, może któryś z systemowych używanych przez Operę. Może to być przypadkowe uszkodzenie a może objaw poważniejszej awarii. (...)
@Saskatchewan - niedziałanie jakiego programu jest Twoim zdaniem argumentem wystarczającym do reinstalacji systemu? Całkowite nieuruchamianie windowsa?Nie do końca chodziło mi o to, że nie jest to argumentem za reinstalacją. Chodziło raczej o to, że reinstalacja systemu jest zwykle krokiem ostatecznym, przed którym *trzeba spróbować możliwych sposobów przywrócenia stanu poprawnego*. Przeciwko twojemu postowi pisałem dlatego, iż jednym z pierwszych możliwych rozwiązań jakie podałeś, była reinstalacja systemu. Dlaczego od razu zakładać najgorsze? Czasami już tak "głupia" rzecz jak przeinstalowanie programu powoduje, że program zaczyna działać.
Tak więc ostatecznie, gdy nie znamy więcej możliwych sposobów przywrócenia poprawnego, reinstalacja systemu operacyjnego jest uzasadniona.

Ryszard napisał(a):

Jednak pozostanę przy swoim - jeżeli pomagam metodą zdalnieForumową to zakładam bardzo niewielkie umiejętności pytacza i proponuję metodę może i długotrwałą ale niewątpliwie całkowicie skuteczną.

Saskatchewan napisał(a):

Originally posted by Ryszard:

Jednak pozostanę przy swoim - jeżeli pomagam metodą zdalnieForumową to zakładam bardzo niewielkie umiejętności pytacza i proponuję metodę może i długotrwałą ale niewątpliwie całkowicie skuteczną.Ja również pozostanę przy swoim. To prawda, że trzeba zakładać niewielkie umiejętności "pytacza" i dlatego najpierw powinno się proponować metody najprostsze (a reinstalacja systemu takową nie jest). Może się powtórzę, ale pierwszą rzeczą jaką powinno się zrobić przy niedziałającym jakimkolwiek programie (nie licząc skopiowania plików konfiguracyjnych i bazy danych) jest jego nadinstalowanie na bieżącą wersję. Ewentualnie jeżeli nie ma potrzeby zachowania konfiguracji i danych - całkowite usunięcie aplikacji i jej zainstalowanie od nowa.

Mój pierwszy post nie pojawiłby się gdybyś ty w swojej pierwszej odpowiedzi nie zaproponował metody, która trwa kilka godzin (co też sam stwierdzasz) i jest też metodą która wymaga trochę większej wiedzy użytkownika (nie każdy wie np. co to jest BIOS), co przeczy twojemu zdaniu: "zakładam bardzo niewielkie umiejętności". Jest to niewątpliwie metoda oczywista i całkowicie skuteczna - z posta newCold można wywnioskować tylko tyle, że problem jest programowy a raczej na pewno nie sprzętowy.
Twoja propozycja miała szansę zaistnieć, jeżeli wcześniejsza, prostsza próba rozwiązania problemu by nie pomogła. Można było ją napisać w poście drugim lub trzecim. Tak - newCold może mieć problem z dostępem do sieci www, dlatego mogłeś napisać: "Zrób pełny skan stanu dysku(ów), zainstaluj system na nowo i zainstaluj od nowa Operę" już w pierwszym poście, ale nie miało to prawa pojawić się jako pierwsza propozycja rozwiązania problemu.

Pozdrawiam