Pytań kilka

w dziale Dostosowywanie Opery do własnych potrzeb
sephot napisał(a):

Witam
Od 2 dni testuje Opere .. wcześniej używałem FF .. jestem zauroczony jej szybkością dzialania oraz możliwościami jakie oferuje ale jako użytkownik FF mam woje przyzwyczajenia i teraz moje pytania :
I. aby otworzyć nową kartę klikając na link na stronie trzeba wcisnąć Shift + Click ( myszka na link ) czy da sie gdzies wy-edytować ten skrót i zmienić Shift na Ctrl ( stare przyzwyczajenie z FF wink ) .
II. Bardzo mi sie podoba sposób zaznaczania ( a raczej kolory zaznaczenia ) podczas wyszukiwania tekstu (ctrl + F lub /) ale kiedy chce wyszukać frazę na wy-edytowanym kodzie źródłowym strony Koloru wyszukiwania jest na jasno siwy ( lub podobny ) i nie bardzo widać gdzie to zaznaczenie jest .. czy da sie jakoś gdzieś to zmienić?
III. Mam pewien problem ponieważ kiedy ogladam zwykle filmy na youtube dziala wszystko ok ale gdy odpalam filmy na tej stronie (kanale ) http://www.youtube.com/user/trailers?blend=3&ob=4#p/c/5F394CB9AB8A3519/8/nxdtVWvfFSU ...dzieje sie coś dziwnego tak jak by nie dzialalo odświeżanie okna filmu od razu ... by pojawił sie obraz muszę przejść z jednej zakładki do drugiej i wrocic ... lub po prostu poruszać Scroll strone w dół i w góre.... używam urlfilter.ini jakos zdefiniowanego blokera reklam ... mogło by być coś nie tak w tym pliku .

pgmost napisał(a):

ad1
Edycja skrótów jest w Narzędzia/preferencje/zaawansowane/Mysz i klawiatura
A nie lepiej środkowy przycisk myszki (na ogół rolka) zamiast tych skrótów?

sephot napisał(a):

hm .. dzieki pqmost a dokładnie możesz powiedzieć jak się nazywa ta funkcja ? .. czekam też na pomoc w związku z poprzednimi pytaniami wink
ps.
wole ctrl ( przyzwyczajenie góra wink )

Ryszard napisał(a):

Originally posted by sephot:

możesz powiedzieć jak się nazywa ta funkcja


open_link.png I albo tam gdzie masz "Platform Windows-Unix-MCE, Enter shift" zmieniasz na swoje "Enter ctrl" albo tam gdzie masz "Platform Mac, Enter ctrl" usuwasz to "Platform Mac, " i zostawiasz tylko "Enter ctrl". Proponowałbym ten drugi sposób - będziesz miał i po swojemu i po operowemu wink

Originally posted by sephot:

wy-edytowanym kodzie źródłowym strony Koloru wyszukiwania jest na jasno siwy ( lub podobny ) i nie bardzo widać gdzie to zaznaczenie jest .. czy da sie jakoś gdzieś to zmienić?

W ustawieniach systemu, tam gdzie masz "wybrane elementy" wink Nie wiem czy da się to zmienić tylko w Operze bo nie wiem co odpowiada za wygląd źródła strony.

Originally posted by sephot:

Mam pewien problem ponieważ ...


http://my.opera.com/polski/forums/topic.dml?id=556231

sephot napisał(a):

open_link.png
I albo tam gdzie masz "Platform Windows-Unix-MCE, Enter shift" zmieniasz na swoje "Enter ctrl" albo tam gdzie masz "Platform Mac, Enter ctrl" usuwasz to "Platform Mac, " i zostawiasz tylko "Enter ctrl". Proponowałbym ten drugi sposób - będziesz miał i po swojemu i po operowemu


wymieniłem tak jak tu napisałeś ale mi nadal nie działa może coś zle robie ... ?


W ustawieniach systemu, tam gdzie masz "wybrane elementy" Nie wiem czy da się to zmienić tylko w Operze bo nie wiem co odpowiada za wygląd źródła strony.


Dokładnie chodzi mi o to :
http://i4.photobucket.com/albums/y104/rezus/strona1.jpg
http://i4.photobucket.com/albums/y104/rezus/strona2.jpg
na 2 screenie widać mały zarez podkreślenia frazy którą szukam ale na calym ekranie jak sie szuka tej frazy to zajmuje dl. chwile jej znalezienie ..
co jest bez sensu ...

http://my.opera.com/polski/forums/topic.dml?id=556231


Będę obserwował ten temat wink

Fr4ntic napisał(a):

Enter ctrl to domyślnie różdżka czyli szybkie logowanie na stronę. Proponuje zmienić ten skrót na shift enter (albo wywalić jak klikasz w różdżkę) ,a ten co był pod shift enter na ctrl enter smile

Fr4ntic napisał(a):

Jeśli chodzi o słabe podświetlenie (swoją drogą dobre pytanie) to nie znalazłem za bardzo miejsca ,w którym można to zmienić ( myślałem ,że w zipie z skórką ,ale nie). Szczerze powiedziawszy odkąd Opera stworzyła Dragonfly'a (narzedzia -> zaawansowane -> narzedzia developerskie) w ogóle nie korzystam z źródła strony. Dragonfly też super wszystkiego nie podswietla, ale można sobie znajdować fragmenty w kodzie przez najechanie myszką na element zamiast Ctrl + F. Gdyby jednak nie spodobał Ci się dragonfly ,to możesz ściągnąć np notepad++ i ustawić ,by źródło strony domyslnie się w nim otwierało : http://malektips.com/opera-view-html-source-external-program.html

Fr4ntic napisał(a):

Chyba musisz to zrobić za pomocą javascriptu niestety. Jesli masz Operę Unite (a powinieneś mieć) ,to zainstaluj aplikacje USJ Manager ,a następnie kliknij w ten link: allinbackground.js [/quote] .


Możesz też ustawić w Zawartość -> Opcje javascript docelowy folder na javascript i tam zapisać ten plik . Druga opcja mniej wygodna ,ale bardziej pewna smile Mi w ten sposób zadziałało.

PS. Plik nie jest mojego autorstwa.

sephot napisał(a):

Po-testuje tego Dragonfly'a Dzieki za informacje Fr4ntic ( mimo wszystko gdyby ktoś wiedział gdzie to można zmienić ... będę bardzo wdzięczny ( bo uważam że to jest wielki " - " dla opery p )
-------------
nadal nie mogę sobie poradzić z tym skrótem ...wiec
opiszę dokładnie co zrobiłem może ktoś zauważy gdzie popełniam błąd
Opera Standard--- <-- jest to wersja oryginalna w której zmieniam wedl. instrukcji którą tu zamieściliście
Opera 9.2 Compatible <--- na wszelki wypadek tu również zmieniłem ....
Opera Standard--- (Zmodyfikowana) <---- po edycji Opera Standard--- automatycznie utworzyła mi sie ta pozycja

<a href='http://zapodaj.net/e395a8232ff3.jpg.html'>http://zapodaj.net/e395a8232ff3.jpg.html</a>

na 2 screenie widać co zmieniłem

<a href='http://zapodaj.net/4d24b09a40ad.jpg.html'>http://zapodaj.net/4d24b09a40ad.jpg.html</a>

mam też inne pytanie smile
po prawej stronie jest wyszukiwarka google ( niby normalne ) nie wiem jak to jest w operze ale kiedy wpisywało sie tam jakieś słowo ( frazę )
to w FF wyskakiwała podpowiedz do tego słowa lub całego ciągu słów
OPERA
http://screenshooter.net/65139672/ibrkreg
FireFox
http://screenshooter.net/65139672/pxkxmcm

Czy jest możliwość uruchomienia takiej opcji w operze ?

sephot napisał(a):

mam też inne pytanie
po prawej stronie jest wyszukiwarka google ( niby normalne ) nie wiem jak to jest w operze ale kiedy wpisywało sie tam jakieś słowo ( frazę )
to w FF wyskakiwała podpowiedz do tego słowa lub całego ciągu słów
OPERA
http://screenshooter.net/65139672/ibrkreg
FireFox
http://screenshooter.net/65139672/pxkxmcm

Czy jest możliwość uruchomienia takiej opcji w operze ?
-------------------

Chyba musisz to zrobić za pomocą javascriptu niestety. Jesli masz Operę Unite (a powinieneś mieć) ,to zainstaluj aplikacje USJ allinbackground.js
Manager ,a następnie kliknij w ten link: allinbackground.js.


Możesz też ustawić w Zawartość -> Opcje javascript docelowy folder na javascript i tam zapisać ten plik . Druga opcja mniej wygodna ,ale bardziej pewna Mi w ten sposób zadziałało.a jak mam ten skrypt uruchomic ? albo jak on działa ? zrobiłem tą 2 opcje

Zawartość -> Opcje javascript docelowy folder na javascript i tam zapisać ten plik


Fr4ntic napisał(a):

powinien zadziałać po wrzuceniu do tego folderu o ile pamiętam. Ja zrobiłem pierwszą metodą i otwieram karty tak jak w FF ,bo rzeczywiscie w ustawieniach skrótów klawiatury nie da się.

JaDo napisał(a):

Originally posted by sephot:


Czy jest możliwość uruchomienia takiej opcji w operze ?


Nie.

sephot napisał(a):

Originally posted by Fr4ntic:

powinien zadziałać po wrzuceniu do tego folderu o ile pamiętam. Ja zrobiłem pierwszą metodą i otwieram karty tak jak w FF ,bo rzeczywiscie w ustawieniach skrótów klawiatury nie da się.zrobiłem to 2 metodą i nie działa ( wsadziłem ten skrypt do mojego katalogu i podałem ścieżkę w operze )
przy użyciu klawisza ctrl + Click ( lewy przycisk myszki ) nic sie nei dzieje po prostu ani sie nie otwiera nowa strona w obecnej zakładce
ani w nowej ..
http://screenshooter.net/65139672/yucpgta

natomiast po użyciu klawisza ctrl + Click ( lewy przycisk myszki ) ale klikaniu wielokrotnie myszka w ten odnośnik wyskakuje takie menu p

http://screenshooter.net/65139672/oubgbpm

nie próbowałem tej pierwszej metody ale wolał bym nie instalować dodatkowych programów ..zaletą własnie opery dla mnie jest że mozna wiele rzeczy załatwić skryptami bez konieczności instalacji nowych wtyczek programów itp....

co ciekawe na niektóre linki np te które podałem wogole nie mogę "wejść " przy klikaniu z ctrl czy normalnie bez ctrl , reakcja jest taka jak bym klikał na pusty " kawałek kartki " ....
po wywaleniu tego skryptu z katalogu działa jak wcześniej p
----
UPDATE
niestety przy użyciu ujs manager jest taka sama sytuacja wink .. nie wiem odinstaluje Operę i zainstaluje ja jeszcze raz może coś namieszałem wcześniej z tymi ustawieniami skrótów i teraz już nie chce działać ten skrypt ..

====
Aha chciałbym mieć też w menu coś takiego :

http://screenshooter.net/65139672/uculysf

Screen ten jest z mojego FF ... wiem że jest możliwość zrobienia tego w Operze ale nie do końca rozumiem ins. może podać ktoś mi link i jakis opis jak to zrobić ?

Fr4ntic napisał(a):

Edytuj ten plik w ujs managerze i zmien wartosc ctrlonly na true. Wzialem ten plik z innego tematu i sobie teraz przypomnialem ze autor pisal zeby to zmienic. Moze teraz zadziała. Nie wiem czemu nie jest to domyslnie ustawione, ale mozliwe ze sam js jest do czego innego.

sephot napisał(a):

(function(){
var ctrlonly=true;
document.addEventListener('click',function(e){
var target=e.target;
target=target.selectSingleNode('ancestor-or-self::*[(local-name()="a" or local-name()="area") and @href]');
if(!target){return;}
if((!e.ctrlKey && target.getAttribute('target')=='_blank' && !ctrlonly) || e.ctrlKey){var mEv=document.createEvent('MouseEvents');mEv.initMouseEvent( 'mousedown',false, false, window, 0, 0, 0, 0, 0, false, false, false, false, 1, null );target.dispatchEvent(mEv);
e.preventDefault();}

},false);})()no wygląda to u mnie tak i zmieniłem tak jak napisałeś na wartość true
ale nadal nie dziala .. ;/
--------------------------------
będę bardzo wdzięczny za wszelka pomoc ...

Fr4ntic napisał(a):

Mnie tez sumie ten skrypt raz działa raz nie działa raz otwiera w 4 kartach naraz :] Moze zresetuj Operę albo Unite jak nie jest wlaczony.

Znalazlem też taki js:

// ==UserScript==
// @name Open links in background window on press Shift+Click.
// @author Lex1 
// @version 1.1
// ==/UserScript==

// function Click_ujsenabled(e){if(e.event.ctrlKey){setTimeout(function(){focus()}, 1)}};
// opera.addEventListener('BeforeEvent.click',Click_ujsenabled,false)

function Click_ujsenabled(e){
if(e.ctrlKey){var hl = e.srcElement;while (hl.nodeName != 'A' && hl.nodeName != 'HTML'){hl = hl.parentNode};
var hr=hl.href;if(hr){e.stopPropagation();e.preventDefault();if(hr.indexOf('javascript:')==0){eval(hr)}
else{var newWindow=window.open(hr);newWindow.blur()}}}};

document.addEventListener('click',Click_ujsenabled,false)


Ale jeśli i on nie zadziała to pozostaje chyba przyzwyczaić się do ctrl+shift ,albo jak wolisz to jest całkiem fajny gest myszy "GestureDown" ,który po jechaniu na link kursorem i prawy click + w dol otworzy w nowej karcie.To jest ten sam gest myszy ,którym otwierasz nową kartę(speeddiala) jeśli kursor nie jest na linku. Gesty myszy oczywiscie mozesz edytować tak samo jak klawiatury smile

sephot napisał(a):

Fr4ntic
ten skrypt działa smile ...wielkie dzieki smile moje pytanie jeszcze ( tak w kwestii uzupełnienia .. da sie przerobić ten skrypt tak żeby np otwierał zakładkę w taki sposób jak przy pomocy klawisza shift + ctrl + click..czyli otwiera nowa zakładkę ale juz nie przenosi z aktualnej zakładki do nowo otwartej . )
------------
będę wdzięczny za pomoc jeszcze z tym smile

Aha chciałbym mieć też w menu coś takiego :

http://screenshooter.net/65139672/uculysf

Screen ten jest z mojego FF ... wiem że jest możliwość zrobienia tego w Operze ale nie do końca rozumiem ins. może podać ktoś mi link i jakis opis jak to zrobić ?

Fr4ntic napisał(a):

Muszę przyznać ,że opera po raz kolejny mnie pozytywnie zaskoczyła smile Miałem już pisać ,że prawdopodobnie się nie da ,gdyż jest to javascript i nie może on oddziaływać na samą przeglądarkę ,ale wskoczyłem jeszcze raz w ustawienia javascriptu i ku mojemu zdumieniu znalazłem tam opcję "Pozwól na przenoszenie okien na ostatni plan" w "Zawartość" bigsmile W moim przypadku to jak najbardziej zadziałało (aczkolwiek sam skrypt nie działa w 100% np na stronie Opery ,ale na wiekszosci stron działa prawidłowo.

A co do tego drugiego rozwijanego menu to pozwole sobie polecić menu stworzone przez użytkowniczkę o nicku medium

http://my.opera.com/Medium/blog/2009/09/11/mediums-menu-dla-opery-10

wystarczy pobrać jeden plik ,wkleić do odpowiedniego folderu i podmienić w konfiguracji menu w preferencje->zawansowane. Z resztą powinno to być opisane pod linkiem.