Sortowanie postów na grupach dyskusyjnych

w dziale Opera Mail - poczta, czat, grupy dyskusyjne i kanały informacyjne
wojciechsura napisał(a):

Witam!

Sortowanie postów na grupach dyskusyjnych zdecydowanie nie działa zgodnie z oczekiwaniami, screen:Co zrobić, by Opera poprawnie sortowała posty?

Pozdrawiam -- Spook.

andol napisał(a):

Jak rozwiniesz wątki, to zauważysz, że wszystko działa dobrze, tzn. tak, jak zostało zaprojektowane (choć być może niekoniecznie zgodnie z Twoimi oczekiwaniami).

W pokazanym przez Ciebie widoku posty pogrupowane w wątkach. Wątki są sortowane wg dat najnowszych postów w każdym wątku. Daty w kolumnie „Wysłano” to daty pierwszych postów w wątkach, a nie daty postów, wg których następuje sortowanie.

Jeśli chcesz posortować posty wg dat, to wyłącz wątkowanie.

wojciechsura napisał(a):

Ok, czy więc jest możliwość posortowania pierwszych postów wątków według daty bez wyłączania wątkowania? W ten sposób układ wszystkich wątków będzie stały, co ułatwia czytanie (trochę nieintuicyjne jest dla mnie, że bardzo stary wątek z jednym nowym postem nagle wypływa na powierzchnię smile). Taki właśnie sposób stosuje większość czytników poczty - choćby Thunderbird czy Outlook Express, więc należałoby się spodziewać, że i Opera będzie umiała smile

Pozdrawiam -- Spook.

Ryszard napisał(a):

Originally posted by wojciechsura:

należałoby się spodziewać, że

Użytkownik zauważy różnicę Opera - Outlook Express czy inne i nie będzie spodziewał się dokładnie takiego samego zachowania.

Originally posted by wojciechsura:

trochę nieintuicyjne jest dla mnie, że bardzo stary wątek z jednym nowym postem nagle wypływa na powierzchnię


Dla mnie to jest oczywiste - pojawiła się nowa wiadomość to wątek powinien wypłynąć na powierzchnię.

andol napisał(a):

Originally posted by wojciechsura:

Ok, czy więc jest możliwość posortowania pierwszych postów wątków według daty bez wyłączania wątkowania?


O ile wiem - nie.

happypiotr napisał(a):

Originally posted by wojciechsura:

trochę nieintuicyjne jest dla mnie, że bardzo stary wątek z jednym nowym postem nagle wypływa na powierzchnięJa w ogóle nie wyobrażam sobie przeglądania grup dyskusyjnych bez filtra "przeczytane". Wyświetlają się tylko nieprzeczytane posty. Nie wiem po co miałbym oglądać wszystkie i zastanawiać się w jakimś wypływaniem wątków lub nie. Gdy potrzeba zajrzeć do archiwum to jednym klinknięciem w guzik pojawiają się wszystkie wątki. Polecam.

I tu może ktoś wyjaśni czym kieruje się Opera, bo nie mam pojęcia a powiem że jest to nielogiczne. Otóż mam ten filtr na wyświetlanie tylko nieprzeczytanych postów. Gdy czytam któryś z nich, nieraz zdarza się że chciałbym podejrzeć cały watek i wtedy wlączam wyświetlenie całości. I co? Zamiast go sobie oglądnąć to aktywny robi się jakiś inny niewiadomo po co i skąd. To błąd, czy to ma jakiś sens?