Synchronizowanie otwartych kart w Operze między komputerami

w dziale Dostosowywanie Opery do własnych potrzeb
gibberish napisał(a):

Na forum anglojęzycznym ktoś podał linka do instrukcji i to faktycznie działa.

Co trzeba zrobić?

1. Zarejestrować się na stronie Dropbox.com oraz ściągnąć i zainstalować program z tej strony. Logujemy się do niego podając dane z rejestracji. (rejestrując się z podanego linka dostaniemy 250mb dodatkowego miejsca w Dropboxie, także warto wejść przez niego) Po zainstalowaniu będziemy mieli gdzieś na dysku folder "My Dropbox" (tzn. w miejscu, gdzie każemy go utworzyć smile)

2. Wchodzimy do folderu i tworzymy w nim folder "config". Wchodzimy do folder "config" i tworzymy w nim folder "opera".

I TERAZ, NA PIERWSZYM KOMPUTERZE:

1. Wchodzimy w opera:config.
2. Odnajdujemy "Opera Directory"
3. Zmieniamy lokalizację folderu na ten, który utworzyliśmy (czyli wskazujemy folder "opera" w folderze "config" w folderze "My Dropbox).
4. Zamykamy opere i nie otwieramy jej do zakończenia wprowadzania ustawień.


NA DRUGIM KOMPUTERZE (i na wszystkich innych, na których chcemy mieć te same karty):

1. Instalujemy Dropboxa i loguujemy się. Folder My Dropbox zostanie utworzony w miejscu przez nas wskazanym i od razu w tym folderze pojawią się przez nas utworzone na początku tzn. "config" i "opera" (Dropbox się zsynchronizował z pierwszym komputerem)
2. Tworzymy kopię zapasową folderu "config" (tego wewnątrz folderu My Dropbox).
3. Uruchamiamy Operę.
4. Zmieniamy ścieżkę "Opera Directory" tak jak w przypadku pierwszego komputera (czyli wskazujemy folder "opera" wewnątrz folderu "config" wewnątrz folderu "My Dropbox").
5. Zapisujemy zmiany i zamykamy Operę. To sprawi, że pliki w folderze zostaną nadpisane.
6. Utworzoną kopię zapasową folderu "config" nadpisujemy w folderze "My Dropbox". (to działanie jednorazowe - później wszystko będzie działało automatycznie).
7. Czekamy aż się zsynchronizuje.
8. Otwieramy Operę i voilla! Mamy te same zakładki co na pierwszym komputerze. (i przy okazji też ustawienia Opery z pierwszego komputera).

Jedyną wadą takiego rozwiązania jest fakt, że należy poczekać na synchronizację kart po zamknięciu Opery na jednym z komputerów, tak żeby na drugim przy otwieraniu Opery karty były już zsynchronizowane. Jednak Dropbox synchronizuje się w trymiga także czekania nie ma zbyt wiele.

U mnie to działa, spróbujcie sami smile

stivo85 napisał(a):

Originally posted by gibberish:

Mamy te same zakładki co na pierwszym komputerze


Do synchronizowania zakładek to jest Opera Link p

JaDo napisał(a):

Na dziuggerze o dropboksie wink

hops napisał(a):

Ciekawe zastosowanie - mam nadzieje, ze opera kiedys pomysli o synchronizowaniu kart natywnie (z tego co slyszalem firefox juz cos takiego ma).

woj-tek napisał(a):

@up
tak, ma - mozilla weave się zwie i synchronizuje całkiem sporo a co więcej - dane na serwerze leżą teoretycznie zaszyfrowane dodatkowo (są dwa hasła - do konta i do odyszyfrowywania danych OIDP).

Wracając do tematu - ja tam do synchronizacji *kart* używam *zakładek* - mam osobny folder i ew. jak wiem, że będe potrzebował tychże na innym komputerze to robie szybkie "dodaj wszystkie otwarte karty" i już (;