Problem z interią, JM, YouTube

w dziale Opera
fallout6 napisał(a):

Witam.
Mam od pewnego czasu kilka problemów z Operą.

1. Niektóre strony wyświetlane są przez nią błędnie np. Sport na interia.pl, niektóre galerie na JoeMonster.org (poniżej podaję linki do screenów z źle wyświetlonymi stronami. Dodam, że na Interii w dziale sport problem występuje niemal zawsze (co ciekawe inne podstrony tego serwisu działają prawidłowo) na JM problem dotyczy tylko niektórych galerii i występuje jak widać na zrzucie ekranu tylko na dole strony. Niekiedy pojawia się również problem z wyświetlaniem YouTuba (wygląda podobnie do tego z Interii - aktualnie działa poprawnie więc nie ma screena.
Link 1 Interia
Link 2 JM

Powyższy problem występował na różnych komputerach z różnym podłączeniem do internetu.

2. Niekiedy pojawia się problem z pobieraniem plików ze stron czy buforowaniem filmów na YT i innych serwisach. Co do plików to wygląda to tak, że klikam na link i niby nic się nie dzieje nie pojawia się okienko zapisu i strona stoi, po jakimś czasie wyskakuje okno zapisu z wyborem miejsca docelowego a po kliknięciu na zapisz plik trafia natychmiast w całości na dysk (wynika z tego że pobieranie działa w tle ale jest to irytujące gdyż nie widzę prędkości pobierania a gdy pojawi się błąd np zerwanie połączenia z serwerem nie wiem o tym). Co do filmów sprawa ma się podobnie niby nic się nie buforuje a po pewnym czasie cały film jest gotowy do odtworzenie sprawia to że przed jego załadowaniem nie ma możliwości przewijania czy sprawdzenia czy to filmik którego szukałem. Co ciekawe problemy te(buforowanie i pobieranie) nie występują zawsze a w dodatku znikają po restarcie Windowsa (reset połączenia nie wystarcza). Dodam że nie jest to tylko problem opery bo jak występują w innych przeglądarkach i występują zawsze razem tzn. nie ma normalnego pobierania nie ma buforowania filmów niezależnie od serwisu.
Prawdopodobnie winne jest więc połączenie z internetem lub system operacyjny, ale może ktoś zetkną się z czymś podobnym i udało mu się to rozwiązać.

Dodam że używam Windows 7 a z internetem łączę się przez Play (internet mobilny) modem Huawei E156G.

Z góry dziękuję za wszelką pomoc lub chociaż podjęcie tematu.

pgmost napisał(a):

Zawsze możesz spróbować z "maskowanie jako FF" w PPMyszki / preferencje dla witryny /sieć - jeśli chodzi o Joemonster a ten problem co pokazujesz tez miewam, gdy na stronie jest sporo grafiki (od razu mówię że maskowanie to nie rozwiązanie bo pokazuje kawałek dalej strony ale nie całość, no ale zawsze coś więcej - testowałem na tym linku co na twoim zrzucie) smile

H4C37 napisał(a):

mam ten sam problem z YT i maskowanie nie pomaga, wiec co mam zrobic?

SilentRealAS napisał(a):

ja mam problem podobny, mianowiscie nie moge dodawac komentarzy na w/w stronach. pisze ze komentarz dodano a tak naprawde go nie ma, jest na to jakies rozwiazanie?