UserJS blokują niektóre strony…

w dziale Strony WWW w Operze
Jurgi napisał(a):

Od jakiegoś czasu doświadczam dziwnego objawu. Nieliczne strony (czasem całe witryny, czasem pojedyncze podstrony) po załadowaniu stają się martwe. Nie można ich przewijać kółkiem myszy (można boczną belką), nie można zaznaczyć tekstu, nie reagują linki, nie działa prawoklik. W ogóle strona nie reaguje na działania myszy w swoim obrębie (GUI Opery działa).

Metodą prób i błędów doszedłem do wniosku, że winne są niektóre skrypty użytkownika, które prawdopodobnie gryzą się z niektórymi skryptami na stronie. Oto przykład, który właśnie się pojawił:
• przykładowa strona: http://www.physorg.com/news192379261.html lub http://www.physorg.com/news192301044.html
• doinstalowałem skrypt podany w tym wątku: http://my.opera.com/polski/forums/topic.dml?id=556601
i efekt jak wyżej. Wyłączenie rzeczonego skryptu likwiduje problem, wyłączenie JS dla całej witryny też.

Nie jest to jednak tylko kwestia konfliktu tego jednego skryptu z tą akurat stroną, ponieważ problem występował wcześniej również w 10.10, tyle że z paroma róznicami:

• na innych stronach
• nie używałem wówczas jeszcze wspomnianego skryptu, więc przyczyną musiał być jakiś inny
• w 10.10 działał chociaż prawoklik (obecnie nie)
• wejście w „zablokowaną zawartość” na chwilę (co powodowało doładowanie zablokowanych elementów) zwykle (choć nie zawsze i nie zawsze za pierwszym razem) likwidowało problem.

Problem zatem wygląda na dość złożony, bo sugeruje, że mieszać może również blokowanie zawartości. Całość jest na tyle mętna, że nawet nie bardzo wiadomo, jaki bug ewentualnie zaraportować. Czy ktoś doświadczył czegoś podobnego? Może ktoś poświęcić chwilę i zobaczyć, czy wspomniany UserJS będzie na tej witrynie powodował podobny efekt? Wtedy można by już chyba zgłosić buga.

Mój config: O 10.53 (świeża instalacja), Win XPH-SP3, laptop z Core 2 duo, 1 GB, Intel 945, używane blokowanie zawartości, aktualnie włączone UJSy:


Plus oczywiście jeden z podejrzanych: Force Low Quality Flash albo Force Medium Quality Flash.

JaDo napisał(a):

Originally posted by Jurgi:

Może ktoś poświęcić chwilę i zobaczyć, czy wspomniany UserJS będzie na tej witrynie powodował podobny efekt?


Użyłem Force Low Quality Flash i potwierdzam, 10.54#3386.

Jurgi napisał(a):

Dzięki, zgłosiłem błąd wizardem.