Archiwum poczty jak usunąć?

w dziale Opera Mail - poczta, czat, grupy dyskusyjne i kanały informacyjne
ringlet napisał(a):

Witam,
ostatnio zauważyłem bardzo dziwna sprawę tzn w skrzynce mam okolo 150 mejli i wszystko bylo by fajnie ale katalog ...\Dane aplikacji\Opera\Opera7\Mail zajmuje juz prawie 1GB!!! konkretnie store i storage hmm wg mnie to sa jakies stare wiadomosci tylko czy usunicie zawartosci tych katalogow nei spowiduje usuniecia wszystkich wiadomosci pocztowych?
czy mial ktos juz taki klopot?
pozdrawiam i prosze o podpowiedzi
Ringlet

andol napisał(a):

Z nazw katalogów wnioskuję, że używasz Opery 7.50.
Katalog "Storage" możesz bezpiecznie usunąć, gdyż pochodzi on ze starszej wersji Opery. I to zapewne ten katalog zajmuje teraz tak dużo miejsca na dysku.
Opera 7.50 korzysta z katalogu "Store".

camelia napisał(a):

Originally posted by andol
Z nazw katalogów wnioskuję, że używasz Opery 7.50.
Katalog "Storage" możesz bezpiecznie usunąć, gdyż pochodzi on ze starszej wersji Opery. I to zapewne ten katalog zajmuje teraz tak dużo miejsca na dysku.
Opera 7.50 korzysta z katalogu "Store".Czy mogę usunąć katalog 'Storage' jeżeli korzystam z Opery 7.11 i Opery 7.50 'osobno', tzn. nie są one na siebie nałożone?
Czy w takim wypadku nie będzie w Operze 7.11 czegoś brakowało jeżeli usunę ten katalog -czy też w miarę pojawiania się w skrzynce M2 nowych maili, Opera samoczynnie ponownie utworzy katalog 'Storage'?

Czy dobrze rozumiem, że po wykasowaniu 'Storage' maile w M2 Opery 7.11 znikną confused

andol napisał(a):

Originally posted by camelia
Czy mogę usunąć katalog 'Storage' jeżeli korzystam z Opery 7.11 i Opery 7.50 'osobno', tzn. nie są one na siebie nałożone?Zależy, gdzie tan katalog się znajduje. Jeżeli w katalogu "Mail" Opery 7.11 -- NIE możesz go usunąć (chyba, że chcesz pozbyć się maili).

Jeżeli jednak znajduje się on w katalogu "Mail" Opery 7.50 - możesz go usunąć.

camelia napisał(a):

Originally posted by andol
Zależy, gdzie tan katalog się znajduje. Jeżeli w katalogu "Mail" Opery 7.11 -- NIE możesz go usunąć (chyba, że chcesz pozbyć się maili).

Jeżeli jednak znajduje się on w katalogu "Mail" Opery 7.50 - możesz go usunąć.-Znajduje się on w katalogu Mail Opery 7.11.

Hmm... a jeżeli usunę wszystkie maile z M2 Opery 7.11 to katalog będzie pusty?
Albo czy można zostawić sam katalog [Storage], ale usunąć jego zawartość -czy wtedy M2 [w Operze 7.11] będzie działać prawidłowo [po prostu tylko skrzynka pocztowa nie będzie zawierała żadnych starych maili]?

andol napisał(a):

Originally posted by camelia
-Znajduje się on w katalogu Mail Opery 7.11.

Hmm... a jeżeli usunę wszystkie maile z M2 Opery 7.11 to katalog będzie pusty?
Albo czy można zostawić sam katalog [Storage], ale usunąć jego zawartość -czy wtedy M2 [w Operze 7.11] będzie działać prawidłowo [po prostu tylko skrzynka pocztowa nie będzie zawierała żadnych starych maili]?Hm... Dlaczego nie sprawdzisz sama? wink

Jednak nie radzę (chyba, że wcześniej zrobisz sobie backup).

camelia napisał(a):

Originally posted by andol
Hm... Dlaczego nie sprawdzisz sama? wink

Jednak nie radzę (chyba, że wcześniej zrobisz sobie backup).Wolałabym sama niczego nie kombinować... rolleyes

Thx za odpowiedzi.

Mayor napisał(a):

Re: Archiwum poczty jak usunąć?

Originally posted by ringlet
Witam,
ostatnio zauważyłem bardzo dziwna sprawę tzn w skrzynce mam okolo 150 mejli i wszystko bylo by fajnie ale katalog ...\Dane aplikacji\Opera\Opera7\Mail zajmuje juz prawie 1GB!!!

bigeyes scared
150 maili i 1 GB? ja mam około tysiaka i zajmują ok. 76 Mb..
no fakt, ktoś mówił że maile w HTML zajmują troszke więcej bigsmile
a tak serio to ja sobie z tym radze przez rzut okiem na maile z załącznikami, Poczta-> Załączniki i tam klikam po kolei na Archiwa, Filmy itp. to wyświetli Ci sę lista "najcięższych" maili które można łatwo hurtem usunąć

Nixer napisał(a):

No dobra, ale one się nie usuwają. Ostatnio czyściłem M2 z wiadomości usenetowych [ściągam je na dysk]. Łącznie było tego ok 13 000. Po usunięciu tego wszystkiego [do kosza a potem opróżnienie go] objętość katalogu Mail nie zmniejszyła się ani o jotę. Nie rozumiem, przecież wykasowałem tego całe stosy, a katalog Mail jak zajmował 180 MB tak zajmuje...

Ryszard napisał(a):

Niedawno testowałem konto na poprostu.net - wysłałem przez nie maila z załącznikiem 14MB. Teraz spojrzałem w C:/Opera75/Mail/store/account7/ - .MBS był w rozmiarze dość "konkretny". Po testach zapomniałem wywalić e-maile. Po usunieciu i opróżnieniu kosza jakoś trwało i trwało zanim .MBS zmalał

Ale chyba chodzi o co innego - ile tak na prawdę zajmuje miejsca plik o rozmiarze 0b? Cos mi się wydaje że co najmniej tyle ile wynosi rozmiar klastra dysku. Zajrzyj do folderu tego konta ile tam masz plików 0b.
Dawniej (wczesniejsze Opery) bywało tego sporo.
Teraz w katalogu grupy opera.polish mam 3 pliki, z czego 2 - 0b.
Ten "pełny" - moje wysłane na tą grupę. Wyawliłem, wyrzuciłem z kosza, napisałem to zdanie i ... dalej plik .MBS zawiera te wiadomości.

116pict.png

Nixer napisał(a):

Żaden .mbs nie ma 0b objętości. A ja dalej nie wiem, jak się pozbyć usuniętych wiadomości...

ringlet napisał(a):

dokładnie tak, widze że rozpoczalem ciekawy wątek :] .
Powiem tyle że usunąłem Storage od Opery 7.23 wiec z 1 GB teraz mam 450MB to już coś :]
a te 450MB prawdopodobnie z folderu Wysłane ale to jeszcze sprawdzę jak wywale wszystkie stare mejle
pozdrawiam
Ringlet

wuja napisał(a):

Kiedyś podczas jakiegoś padu systemu porobiły mi się rożne takie .mbs-y po 3-5MB a w nich 1-4 krótkie posty a reszta objętości pusta. Edytowałem je i czyściłem puste pola i większość postów odzyskałem a objętość spadła radykalnie.