Przeglądarki a wybory

w dziale Po godzinach
Jurgi napisał(a):

Tak mnie rozbawiło, że nie mogłem się powstrzymać:

W związku z niedawnym przeprowadzeniem sondażu popularności kandydatów w nadchodzących wwwyborach przeglądenckich prezentujemy ich wyniki wraz z krótką charakterystyką.

Bronisław "Firefox" Komorowski
Kandydat uniwersalny, przekonujący do siebie szeroką rzeszę wyborców, niezależnie od wieku, płci, i innych takich. Z prezentacją w większości przypadków radzi sobie nieźle, reszty dopełnia sztab wolontariuszy dbających o odpowiednie dodatki. W efekcie cechuje się bardzo wysoką wygodą z punktu widzenia użytkownika końcowego, stąd zapewne wysoka popularność, mimo że właściwie nie ma w sobie nic szczególnego.
Poparcie wg sondażu: 48%

Jarosław "Internet Explorer" Kaczyński
Wyraźnie z tyłu za Firefoksem, wyraźnie przed innymi rywalami. Ma stałą rzeszę wiernych użytkowników, głównie starszych, oraz rosnącą rzeszę przeciwników. Cecha charakterystyczna: większość ludzi, którzy odwrócili się od Explorera, uważa go za najgorszy możliwy wybór. Trzyma się standardów, kiedy mu wygodnie, w przeciwnym wypadku narzuca własne, jednak rzesza osób uważających, że kto jak kto, ale on ma do tego prawo, jest niemała, dlatego należy się z nim liczyć i znosić jego fanaberie. Mimo złej prasy trzyma wysoki poziom poparcia.
Poparcie wg sondażu: 28%

Andrzej "Opera" Olechowski
Zazdrośnie strzeże swojego kodu źródłowego. Często zmienia politykę odpłatności za poszczególne usługi oraz inne źródła finansowania, stąd jego przychody są niejawne i nieprzejrzyste, a on sam nic nie robi, aby to zmienić.
Poparcie wg sondażu: 7%

Waldemar "Safari" Pawlak
Pozornie całkiem sensowna przeglądarka - co z tego, skoro praktycznie nie działa poza środowiskiem, w którym się rozwijała. Najlepiej czuje się w otoczeniu roślin, głównie jabłek. Z całą pewnością nie pomaga to na popularność poza swoimi kręgami, choć zapewnia w zamian wysoką lojalność raz przywiązanych do siebie użytkowników.
Poparcie wg sondażu: 4%

Grzegorz "Chrome" Napieralski
Stosunkowo świeży produkt. Jego promocja opiera się na przekonywaniu użytkowników, że ma jedną, ale bezcenną zaletę: nie jest ani Firefoksem, ani Internet Exlporerem. Czaszki z głów i czekamy na więcej zalet.
Poparcie wg sondażu: 4%

Janusz "OperaMini" Korwin-Mikke
Paradygmat: mieć minimum zasad, ale trzymać się ich z całą stanowczością. Strony, które choć trochę od nich odbiegają, zostają z miejsca odrzucane, co powoduje szacunek użytkowników z zasadami i wyśmiewanie przez pozostałych, podsycanych przez początkujących webmasterów, którzy trzymać się standardów po prostu nie umieją albo nie chcą (bo Internet Explorer narzuca własne, a jest popularniejszy). Celowo nakierowany na wąskie grono lojalnych odbiorców, z różnych powodów nie do zaakceptowania przez masowego użytkownika.
Poparcie wg sondażu: 3%

Marek "Netscape" Jurek
Ma silną tendencję do prezentowania treści po swojemu, niezależnie od formy, w jakiej mu się ją dostarczy. Do tego jakiś czas temu zatrzymał się w rozwoju. Skutki widać po słabnącym cały czas i bardzo już niskim poparciu.
Poparcie wg sondażu: 3%

Andrzej "Lynx" Lepper
Oczekuje prostych komunikatów tekstowych i takimi odpowiada. Do jakichkolwiek bardziej złożonych zadań się nie nadaje.
Poparcie wg sondażu: 2%

Kornel "Erwise" Morawiecki
Podobno taka przeglądarka istnieje, ktoś o niej słyszał?Źródło: »»»

Seji napisał(a):

"Janusz "OperaMini" Korwin-Mikke"

To jest obraza dla Opery zostac zestawiona z tym czlowiekiem.

Jurgi napisał(a):

Właśnie, jakiś Fennec, albo co, lepiej by pasował. bigsmile

smqzbq napisał(a):

JKM to raczej jest jak Lynx bo niczego nie oferuje:D

Saskatchewan napisał(a):

A po pierwszej turze - Opera to raczej Napieralski:
- poparcie nieco ponad 10%,
- też jest "czerwona".
wink

mateusz-jak napisał(a):

Grzegorz "Chrome" Napieralski


najbardziej odkrywcze skojarzenie smile

pgmost napisał(a):

Originally posted by Saskatchewan:

A po pierwszej turze - Opera to raczej Napieralski:
- poparcie nieco ponad 10%,
- też jest "czerwona".


No i Napieralskiego reklamowały 2 blondyny oraz Operę również 2 "urodziwe dziewczyny z ziemniakami" bigsmile

smqzbq napisał(a):

Napieralski szybszy od ziemniaka! yes Ale swoja drogą jak powiedział sam Aleksander drunk Kwaśniewski w rozmowie z redaktorem "czasami 15 procent to kosmicznie dużo" kiedy rozmawiali kogo ma poprzeć Napieralski (Kaczyńskiego czy Komorowskiego).

P.S. A wiecie jakie były oficjalne wyniki ?bigsmile ... nie, nie oficjalne z TV tylko z komisji wyborczej p to tu sie dowiedziec mozna

http://prezydent2010.pkw.gov.pl/PZT/PL/WYN/W/index.htm

P.S.1 Proponuje do wątku dodać ankiete na kogo będa glosowali Operatorzy bigsmile