Imap

w dziale Opera Mail - poczta, czat, grupy dyskusyjne i kanały informacyjne
aguc napisał(a):

Jestem nowym użytkownikiem M2 (v. 7.50) i mam pytania odnośnie obsługi wiadomości poprzez IMAP

1. Skonfigurowałem konto tak, aby pobierane były tylko same nagłówki. Po pobraniu nagłówków w kolumnie ROZMIAR pokazywany jest rozmiar (wg mnie) nagłówka , a nie samej wiadomości. Czy jest możliwe jest więc takie skonfigurowanie poglądu skrzynki, aby ta infomacja była znana przed ściągnięciem całej wiadomości do komputera?

2. Czy można tak skonfigurować M2 , aby był oddzielony etap pobierania treści wiadomości od etapu pobierania załączników (przy dużych rozmiarach tych załączników, czas oczekiwania na treść wiamości może być długi, co jest irytujące w sytuacjach gdy okaże się, że załącznika nie będzie potrzeby czytać)?

3. W jaki sposób dokonać synchronizacji listy folderów?
Opis sytuacji:
a) w M2 założyłem konto i pobrałem listę folderów.
b) po pewnym czasie innym klientem pocztowym (w tym przypadku Outlook Express oraz interfejs WWW poczty) usunąłem kilka niepotrzebnych katalogów
c) w M2 poleceniem "Foledry IMAP" zapytałem o nową listę folderów (pokazał zgodnie z rzeczywistością), ale potem nie usunął ich z listy folderów. Zamknięcie i ponowne otwarcie M2 też nie pomogło.

Po kilku nieudanych próbach po prostu ręcznie usunąłem te foldery, ale każdy przyzna , że jest to nieeleganckie i podatne na błąd.

Nasty napisał(a):

FYI: IMAP i cześć news w M2 jest dość zabugowana, w związku z czym w wersji 7.60 (która wyjdzie za jakieś parę miesięcy) została ona przepisana od podstaw i będzie działać super - przyłożyli się. Teraz.. działa jak działa i nie licz na wiele... smile

aguc napisał(a):

Dzięki wielkie.

smile

Chociaż to co napisałeś (te parę miesięcy sad ) nie jest radosne, ale zawsze jest jakieś światełko w tunelu.

A przy okazji skąd masz takie informacje i czy się mogę do nich też dobrać?

Nasty napisał(a):

Originally posted by aguc
Chociaż to co napisałeś (te parę miesięcy sad ) nie jest radosne, ale zawsze jest jakieś światełko w tunelu.

A przy okazji skąd masz takie informacje i czy się mogę do nich też dobrać?


No, nie światełko w tunelu, a po prostu trzeba poczekać trochę aż słowo stanie się faktem, ale stanie się nim na pewno, o to nie ma obaw. happy

Takich informacji dowiadujemy się z różnich miejsc przy okazji rozmów na anglojęcznych forach, czy ostatnio IRC na kanale #opera (odkąd Opera ma wbudowanego klienta bigsmile).

Natomiast to, że IMAP jest przepisywany, było wiadomo od dawna, nawet na angielskojęcznym forum pojawił się przyklejony wątek, założony przez przedstawicieli Opera Software "Seeking IMAP criticism", gdzie prosili o zgłaszanie wszelkich uwag, co źle działa w obecnej implementacji. A jakoś między wierszami będąc w różnych miejscach można się było dowiedzieć np. że części IMAP i news przepisuje Frode Gill (on w ogóle zajmuje się chyba całym M2) i pojawi się to w następnej wersji po 7.50. Ostatnio słyszałem jak ktoś mówił nawet w formie dokonanej o nowej implementacji IMAP, więc już jest pewnie w dużej mierze gotowe. Pozostaje tylko czekać (i ew. w odpowiednim czasie beta testować chef )