Czy starsze wersje Opery są bezpieczne?

w dziale Opera
webcm napisał(a):

Na przykład: 10.0, 9.5, 9.27

Którą z nich polecacie, aby obsługiwała nowoczesne serwisy, ale nie zamulała kompa?

Czy błędy, które w nich występują, są poważne?

Ryszard napisał(a):

Każda Opera załadowana skryptami użytkownika i wtyczkami zamuli.
I

Originally posted by webcm:

nowoczesne serwisy

w najnowszej Operze spokojnie działają.

withme napisał(a):

10.10 da sie uzywac, wiekszosc stron jest jako tako wyswietlana, w przeciwienstwie do 10.5x, ktora jest dla mnie wczesna alpha.

Ryszard napisał(a):

Jak widać w podpisie równolegle używam 10.10 i 10.53 i jakoś nie mam problemów z wyświetlaniem stron ale pewnie oglądamy różne.

W ogóle te wszystkie narzekania na najnowszą Operę brzmią mi tak samo jak marudzenia użytkowników msie posadzonych przed Operą

withme napisał(a):

nie rozumiem jaki jest sens wydawania przegladarki, ktora nie potrafi poprawnie wyswietlic prostej strony, z ktora z reszta 10.10 sobie radzila bez problemu, zalosne i tyle, taka robota na "odwal sie".

Ryszard napisał(a):

Jaki jest sens pisania takiej wiadomości jak powyżej bez przykładowego adresu.
Tu http://www.jaslonet.pl/ i tu http://www.jaslo4u.pl/ i tu https://www.ipko.pl/ i tu http://www.gazeta.pl/ i tu http://www.pogodynka.pl/miasto.php?miasto=Jas%B3o i http://www.pkw.gov.pl/ i https://mail.google.com/ i na wielu innych wszystko działa (a nawet nie wszystko, bo nieco wyłączyłem wink )
No fakt tu http://www.dziennik.krakow.pl/ nie wszystko można przeczytać ale nie dlatego, że mam Operę wink

A - znalazłem na https://i-boa.era.pl/ - lista ostatnich połączeń w 10.53 działa nieco losowo.

webcm napisał(a):

Chodzi mi bardziej o użycie zasobów komputera i optymalizację.

Na pewnym laptopie chętnie zszedłbym do wersji 9.6, bo w stosunku do innych wersji 9 szybciej wyświetla strony. Może 10.0 też nie będzie przymulać? Pamiętacie jeszcze natychmiast startującą wersję

Opera 10.5 świetnie sprawdzi się na komputerach z co najmniej 2 GB pamięci RAM, co dziś jest standardem, ale na 226 MB można dostać wysokiej gorączki i chorób układu nerwowego (30 MB RAM-u ktoś ukradł, bo ten zestaw ma 256 MB).

Czy po powrocie do 9.6 będą działać popularne strony? Wersje 10.0 i późniejsze wprowadzają nowe funkcje do JavaScriptu i prawdopodobnie HTML. Czy coś poza tym? Nie chcę cofać rozwoju Internetu, instalując zbyt starą wersję.

Interesuje mnie bezpieczeństwo - czy wykryto poważniejsze luki w gałęzi 9 lub 10?
Kolejna rzecz to prędkość uruchamiania - która wersja pod tym względem?

Ryszard napisał(a):

Się powtórzę - instalujesz czysto 10.53 nie ulepszasz jej skryptami użytkownika, wyłączasz wtyczki (włączasz tylko dla wybranych stron przez preferencje dla witryny), wyłączasz miniatury kart, wyłączasz animację paska kart, wyłączasz efekty specjalne, wyłączasz zapamiętywanie zawartości stron, włączasz usuwanie zawartości cache podczas zamykania i tyle.

Avadoro napisał(a):

Gdzie wyłączy się efekty specjalne i wyłącza animację paska kart?

Ryszard napisał(a):

Originally posted by Avadoro:

Gdzie wyłączy się efekty specjalne i wyłącza animację paska kart?


Efekty specjalne tak, jak napisał weep86
Animację paska kart - opera:config, w pole wyszukiwania wpisujesz "anim" i pamiętasz, że "Show Animation" to nie to czego szukasz.
w tym momencie jestem na 10.10 na linux i nie mam jak sprawdzić co dokładnie trzeba odptaszkować

Avadoro napisał(a):

Dzięki za pomoc smile Zrobiłem reinstall na czysto, mam nadzieję, że będzie lepiej, bo dotychczas Opera 10.53 wykrzaczała mi się od kilku razy na tydzień do kilku razy dziennie.