grupy dyskusyjne - nowe

w dziale Opera Mail - poczta, czat, grupy dyskusyjne i kanały informacyjne
hefox napisał(a):

Ponieważ szukanie na grupie nie przyniosło rezultatów (być może wykazałem za mało cierpliwości) zapytuję:
1. Po utworzeniu nowego konta grupy dyskusyjnej np. news.onet.pl odbywa się ściąganie grup dyskusyjnych (wyczytałem, że mogą się podczas tego dziać rzeczy różne). I rzeczywiście, w IE odbywa się to w piorunującym tempie, tutaj ciągnie się jak flaki z olejem i właściwie nie wiem, kiedy już się skończyło na dobre. Po czym to rozpoznać?
2. Za poprzednim utworzeniem tego konta ściągnęła się określona ilość grup, zorientowałem się jednak, że to zdecydowanie nie wszystkie. I znów wracam do IE. Tam po kliknięciu na zasubskrybowaną grupę wyskakuje okno: pojawiły się nowe grupy dyskusyjne, czy chcesz je zobaczyć, (czy coś w tym rodzaju). W Operze tego nie zaobserwowałem, nie potrafiłem jej zmusić do ściągnięcia nowych grup z tego serwera, dopiero usunięcie konta i ponowna jego konfiguracja pozwoliła na ściągnięcie o wiele większej ilości grup niż poprzednio. Do tej chwili nie wiem, czy rzeczywiście były to wszystkie, mimo, że czekałem dość długo. Czy to wątpliwa uroda M2, czy też ja nie umiem nią się posługiwać w obszarze grup dyskusyjnych?

adas napisał(a):

Ad.1. Jak zakładałem konto grup dyskusyjnych to mi ściągało mniej więcej tyle czasu ile ściąga się 1,4 MB (tyle plik news.gazeta.pl.newsrc zajmuję mi teraz).
A po czym rozpoznać? kliknij w ten przycisk na samym dole panelu poczty i tam przy nazwie powinno pisać pobieranie grup. Jak zniknie ten napis to chyba się pobrały.

AbdulMumit napisał(a):

Ja zauwazylem, ze w M2 z serwera news.onet.pl sciagnelo mi znacznie mniej grup dyskusyjnych, niz z serwera news.icm.onet.pl. Z Onetu nie wyswietlilo mi glownie list zagranicznych, ktore mnie nie interesowaly, wiec nie robilem rabanu, ale byc moze to czesc tego samego problemu.

hefox napisał(a):

Ponieważ tuzy naszej grupy nie zechciały odpowiedzieć ( może nie miały czasu), przeszukałem grupy anglojęzyczne, co kosztowało mnie sporo wysiłku - niestety angielski nie jest moją silną stroną. I znalazłem. Lista grup dyskusyjnych może się uzupełniać automatycznie!
W tym celu należy otworzyć edytorem tekstu, np. WordPad pliki z nazwą serwera znajdujące się w folderze Mail Opery. Ich nazwa to: nazwaserwera.newsrc, np.: news.onet.pl.newsrc
Dodajemy wiersz: newsgroups.name!
zapisujemy i gotowe.
Pozdrawiam

AbdulMumit napisał(a):

Skorzystakem, ale nie zauwazylem zadnej roznicy. Wniosek - Onet oferuje uzytkownikom dostep do znacznie mniejszej liczby grup dyskusyjnych, niz np. news.icm.edu.pl.

A co do tutejszych starych wyjadaczy - nie ma sie co ciskac. Ludzie odpowiadaja wtedy, kiedy znaja odpowiedz lub mysla, ze moga sie jakos przydac. Jak odpowiedzi nie ma, to po co maja to robic? A nie wszyscy sa regularnymi uzytkownikami grup dyskusyjnych, wiec podejrzewam, ze na Forum malo jest osob, ktore zorientowaly sie, o co w ogole chodzi w problemie.

hefox napisał(a):

Wiem o tym że działa, bo sprawdziłem Outlook Express'em. Sprawdzałem parę serwerów i po otrzymaniu komunikatu o nowych grupach kilka z nich zapamiętałem. Po załączeniu danego serwera w Operze okazało się, że te nowe grupy zostały także ściągnięte. A tak poza tym AbdulMumit, skoro się interesujesz grupami dyskusyjnymi, to może również znasz jakieś ciekawe polskie kanały informacyjne, które by można sobie zasubskrybować. Szukałem trochę w necie ale jak dotąd nic szczególnego nie znalazłem.

AbdulMumit napisał(a):

RSS masz na mysli? Ja bym sie sam chetnie podczepil pod jakis, ale mi sie nie chcialo szukac, wiec nie wiem. jakbys cos mial, wrzuc na Forum, mysle, ze nie tylko ja skorzystam.

hefox napisał(a):

Wydaje mi się, że ten adres powinien Cię zainteresować: http://www.idg.pl/rss/
Wystarczy kliknąć pomarańczowy kwadracik i subskrypcja jest automatyczna.

hefox napisał(a):

Warto również spróbować z tymi:
http://serwisy.gazeta.pl/rss/0,0.html
http://softnews.pl/index.php
http://www.fkn.pl/rss.html?ile=25&lead=1

AbdulMumit napisał(a):

Dzieki. Jeden sobie na probe wzialem, zobacze, jak chodzi.

Obcy napisał(a):

A do sie zrobić aby pokazywane były całe wiadomości anie tylko linki?? chodzi mi o kanał informacyhnju gazety.

hefox napisał(a):

Są to tylko wątki, których rozszerzenia po linkach szukasz na poszczególnych portalach. Niektóre jak np. IDG zamieszczają krótkie streszczenie.
Wyjaśnienie znajdziesz m. innymi pod tym adresem:
http://www.idg.pl/rss/
http://serwisy.gazeta.pl/rss/0,54661.html