Opera 10 , okno pobierania pliku - mały problem

w dziale Opera
gregor81wroc napisał(a):

Witam, mam taki problem z Opera 10.xx , nie pamiętam od której wersji to się zaczęło ale na pewno była to opera 10 i jedna z ostatnich wydań, być może 10.5x.

Mianowicie, gdy mam jakiś link z plikiem i daje na niego prawym->otwórz na nowej karcie w tle, to w oknie pobierania pliku przycisk <Otwórz> jest zablokowany, natomiast gdy bezpośrednio klikam na link to mam aktywne wszystkie przyciski. Nie pamiętam żeby takie coś zdarzało się w poprzednich wersjach opery.

Czy jest jakaś opcja w Operze która naprawi ten problem, albo z czego może wynikać zablokowany przycisk <Otwórz>

P.S.

Sprawdziłem jeszcze na wielu linkach w które bezpośrednio klikam i czasami zdarza się, że również w oknie pobierania mam zablokowany przycisk <Otwórz>

Charon napisał(a):

Też mam ten problem, przy czym nie potrafię określić kiedy (w jakich okolicznościach) on występuje.
Przy części plików "Otwórz" jest nieaktywne (niezależnie czy kliknę bezpośrednio czy w nowej karcie). Aby otworzyć plik muszę go zapisać na dysk twardy (wskazać miejsce zapisu). Część plików natomiast mogę otworzyć bezpośrednio - opcja "Otwórz" jest aktywna. Strasznie to irytujące.

Ktoś się spotkał jak naprawić ten błąd i od czego on zależy?
Problem zaczął się w Operze 10.50.

Enquax napisał(a):

Pierwszy raz się z tym spotykam. Natomiast zauważyłem, że przycisk "Otwórz" jest czasem zablokowany przez kilka sekund (około 5) po czym się odblokowuje.

gregor81wroc napisał(a):

w operze 10.60 problem już nie występuje