Proba polaczenia z Internetem nie powiodla sie

w dziale Opera dla telefonów, tabletów i innych urządzeń
zolty166 napisał(a):

siema sciągnełem operemini 4.1 i wgrałem na tel nokia 5310 xm i włączyłem opere i wyskakuje taki błąd
Próba połączenia z Internetem nie powiodła się
odziwedż stronę http://www.operamini.com/help?version=4.1 za pomocą przeglądarki desktopowej lub skontaktuj się z operatorem sieci aby uzyskać informacje o konfiguracji połączenia internetowego
Moj telefon ma ustawienia interntety wap/gprs

pgmost napisał(a):

Jedną z przyczyn może być jeśli to telefon na kartę brak środków finansowych na koncie smile wrzucasz OpMini uruchamiasz, ta łączy się z netem akceptujesz umowę i ma działać - no ale do tego potrzeba parę groszy na koncie (sam tego doświadczyłem)

volumepl napisał(a):

Oprócz sprawdzenia ilości środków na koncie sprawdź czy masz włączoną u operatora usługę transmisji danych oraz czy masz punkt dostępu. Zwykły profil może nie wystarczać do przeglądania stron przez Operę Mini.

adamusap napisał(a):

Mam podobny problem, chodzi o to, że moja opera mini to wersja 4.2 i nie chce się łączyć z internetem przy ustawionym protokole "SOCKET". Zaczęło się to dwa dni temu, kasa na koncie jest, nic nie zmieniałem w ustawieniach więc nie wiem co się stało. Używałem karty Heyah (2gr/100kb) Zmieniłem kartę na orange free na kartę i problem nie zniknął. Operka nadal działa po przestawieniu protokołu z "SOCKET" na "HTTP" ale to wielokrotnie zwiększa koszty przy naliczaniu co 100kb.

volumepl napisał(a):

Widocznie nie byłem jedyną osobą z tym problemem smile Miałem to samo do piątku po południu. Teraz wszystko działa jak należy. Czyli to wina operatora. A co do drugiej karty, są one przeznaczone przede wszystkim do modemów i akceptują tylko HTTP, żeby nie przeciążać sieci.

adamusap napisał(a):

No to się zgadza, bo po zmianie karty sim na heyah wszystko wróciło do normy. A z tym orange free na kartę nic się nie da zrobić, żeby chodziło na protokole "SOCKET"???

volumepl napisał(a):

Raczej nie, i to przez to, co napisałem wyżej. Modemy do "internetowych" kart SIM łączą się nie tylko przez zwykły GPRS czy EDGE, ale również przez HSDPA (o ile znajdują się w zasięgu) i wykorzystanie protokołu Socket nadmiernie przeciąża sieć, przez co zalogowanie się do nadajnika może być utrudnione (przez utrzymanie stałego połączenia do 7,2 Mbit/s z wieloma użytkownikami sieci). Dlatego takie karty obsługują tylko protokół HTTP.

adamusap napisał(a):

Znów powrócił problem z połączeniem z siecią w heyeh, z tym, że teraz nie chce łączyc ani po protokole "socket" ani po "http".

volumepl napisał(a):

A to dziwne - u mnie działa bez problemu. Spróbuj wyłączyć proxy w profilu internetowym. I napisz, czy działa domyślna przeglądarka.

adamusap napisał(a):

To musiałbyć jakiś chwilowy problem z siecią, bo dziś wróciłem do karty Heyah i nie ma żadnych problemów z łączeniem