Import wiadomości z Mozilli

w dziale Opera Mail - poczta, czat, grupy dyskusyjne i kanały informacyjne
mapal napisał(a):

Czy ktoś wie, jak zaimportować waidomości z Mozilli 1.6???

Ryszard napisał(a):

Nie wiem w jakim formacie Mozilla 1.6 przechowuje pocztę? Ewentualnie czy ma możliwość wyeksportowania poczty do pliku MBS?

AbdulMumit napisał(a):

Jeśli odpowiedź na pytanie Ryszarda jest przecząca, tzn. jeśli w Mozilli nie ma dosłownej opcji «eksport do pliku MBS», to wypisz wszystkie opcje eksportu poczty, jakie uda Ci się zobaczyć, w formie listy.

Jeśli jest możliwy eksport do MBS, to po eksporcie już, w samej Operze, importujesz «ze standardowej skrzynki pocztowej» i sprawa z głowy.

W mojej Operze widzę też opcję importu z Netscape'a 6/7 – czy bardzo się mylę podejrzewając, że z tego samego formatu korzysta Mozilla?

Byłbym zszokowany, gdyby nie dało się przenieść do Opery poczty z Mozilli, więc głowa do góry. Zawsze pozostaje (oczywiście w ostateczności) eksport do M$OE i import do Opery... bigsmile (bo o ile pamiętam, Mozilla eksportuje do M$OE, ale mogę źle pamiętać, więc nawet się nie wysilajcie, żeby mnie wyprowadzać z błędu).

mapal napisał(a):

Hmmm, byłem przekonany, że odpowiedziałem, ale coś tu nie widzę... W Mozilli nie ma mozliwości wyeksportować poczty na zewnątrz, nie ma takiej pozycji w menu. Import poczty z Netscape'a nie działa, po prostu w pewnym momencie wszystko staje (bez skojarzeń proszę). Muszę wejść na forum Mozilli, trzeba się będzie wgłębić w szczegóły. Chciałem pójść na łatwiznę, myślałem, że ktoś już ten temat rozpracował

Sardo napisał(a):

O ile mogę założyć, to korzystasz(łeś) tak naprawdę z n!kuriera poczty, bo on jest programem pocztowym działającym przy Mozilli. Jeśli zaś chodzi o n!kureira, to oto, co znalazłem na stronach Mozilli na temat eksportowania poczty z tego klienta:

Kurier Poczty używa jednego ze standardowych sposobów przechowywania wiadomości określanego często mianem: Unix mbox lub po prostu mbox. Wiadomości w tym formacie przechowywane są w postaci jednego, dużego pliku dla każdego folderu pocztowego z osobna.
Jednym z wielu innych programów, który również korzysta z takiego sposobu zapisu danych jest program Eudora.
Dlatego, podczas importu danych w programie, w którym chcemy używać wiadomości Kuriera Poczty, należy wybrać opcję importu wiadomości w formacie mbox lub w formacie Eudora, a następnie wskazać poszczególne pliki w katalogu Mail/[nazwa konta] w katalogu profilu użytkownika.
Uwaga: Należy importować tylko pliki bez rozszerzeń (np. Inbox, Sent itp.). Pliki z rozszerzeniem *.msf stanowią pliki podsumowań danych poszczególnych folderów i są zbędne w innych programach pocztowych.Hmm, nie wiem na ile to, co oni nazywają 'Unix mbox' odpowiada temu, co my nazywamy 'standardowa skrzynka pocztowa' (a nazywaliśmy przecież 'skrzynka systemu Unix' wink), ale zawsze to jakiś początek.

Poza tym, ludzie na forum Mozilli, pytani o ten problem, polecali program 'Mailbag Assistant'. Spisuje się nieźle o ile wiem. smile Trzeba tylko zagooglować.

Pzdr.

Ryszard napisał(a):

Hmmm, byłem przekonany, że odpowiedziałem, ale coś tu nie widzę...


Bo wysłałeś nie na forum, ale jako "zgłoszenie wiadomości" e-mailem, do moderatorów bigsmile
Nawet "coś" pisałem w odpowiedzi (też e-mailem) i dostałem zwrot - tylko nie wiem czy u mnie coś nie tak ustawione czy na interii.

mapal napisał(a):

Spoko, problem już rozwiązany. Zaimportowałem wszystkie wiadomości, łącznie z tymi skasowanymi od początku istnienia Mozilli na moim dysku. Jak ja teraz przez to przebrnę?