Windows 7 i widok kart Opery w pasku zadań Windowsa

w dziale Opera
mickael11 napisał(a):


W najnowszej wersji Windowsa po najechaniu na ikonę otwartego programu lub okna widocznego w pasku zadań pojawia się jego dość duża miniatura. Jeśli mam otwarte np. dwa różne foldery w Eksploratorze Windows'a to po kliknięciu na jego ikonę na pasku zadań pojawią się dwie takie miniatury, każda dla otwartego folderu.

Jest to fajne rozwiązanie, jednak w przypadku Opery sytuacja wygląda już mniej ciekawie, bo jeśli mam otwartych np. kilkanaście kart w Operze, to po kliknięciu na ikonę Opery w pasku zadań pojawi się tych miniatur kilkanaście, zamiast jednej miniatury aktywnej karty (jak to jest w przypadku np. Chrome'a czy Firefox'a). Jest to o tyle niewygodne, że jeśli na chwilę przełączę się np. żeby odpisać coś na gg i po chwili chce się przełączyć z powrotem na oglądaną stronę w Operze muszę kliknąć ikonę Opery na pasku zadań i szukać tej strony wśród kilkunastu miniatur, co jest zdecydowanie uciążliwe.

Czy jest jakiś sposób, aby zredukować liczbę wyświetlanych miniatur do jednej miniatury karty aktywnej Opery?

zielak007 napisał(a):

Punkt 10.

mickael11 napisał(a):

Dzięki za pomoc, udało się wyłączyć widok miniatur, ale teraz zamiast miniatur mam listę kart, więc na jedno wychodzi. Problem z przełączaniem się z Opery na inne programy i z powrotem nadal jest, tylko że teraz zamiast po miniaturach muszę szukać aktywnej karty na liście.

Czy jest jeszcze możliwość zredukowania tej listy do wyłącznie aktywnej karty? Bardzo by mi to pomogło.

Saskatchewan napisał(a):

Originally posted by mickael11:

(...) udało się wyłączyć widok miniatur, ale teraz zamiast miniatur mam listę kart (...)


Niemożliwe - zrestartowałeś przeglądarkę?

mickael11 napisał(a):

Eh, wstyd się przyznać, nie zrobiłem tego :/ Oczywiście restart Opery wszystko rozwiązał, dzięki wielki za pomoc!