[skrypt] Zapisywanie obrazków

w dziale Aplikacje dla Opery
tvtv2 napisał(a):

Witam,
czy ma ktoś ochotę na napisanie skryptu do zapisywania obrazków w do jakiegoś folderu...? Być może jest już coś takiego.... to proszę o jakieś namiary.

Problem wygląda tak: jest sobie galeria i odpalam zdjęcie w np. nowym oknie....przytrzymuje jakiś klawisz na klawiaturze i naduszam lewy przycisk myszki na obrazku który chcę zapisać.... wyświetla sie okienko i wybieram gdzie to ma być zapisane....ale...generalnie jest tak, że pliki mają tą samą nazwę np. 01.jpg i tu powstaje problem nadpisywania. przydałaby się opcja dodawania z automatu (po ustaleniu) nazwy przed numerem foty. Marzy mi się aby były do wyboru opcje które by się generowały z adresu url. np to co jest między ukośnikami, tam jest przeważnie nazwa galerii. Sam nie dam rady tego napisać stad prośba.

Pozdrawiam,
tvtv2

nowotny napisał(a):

Nie ma takiego skryptu... Javaskrypt nie ma dostępu do dysku...

Możesz poszukać skryptozakładki która ci wylistuje wszystkie obrazki na stronie jako linki i skorzystać z Narzędzia->Odnośniki i Szybkiego Pobierania ("Zapisz w folderze pobierania")... w ten sposób pliki nie będą nadpisywane...

Henk1987 napisał(a):

szybkie pobieranie - może czas w końcu poznać tą tajemniczą funkcję. jest sobie to pole, ale nie za bardzo wiem jak z niego korzystać:)