Błąd wewnętrzny 550-Virus Phishing

w dziale Opera Mail - poczta, czat, grupy dyskusyjne i kanały informacyjne
Medium napisał(a):

Wyskakuje mi dziś w konsoli następujący błąd dla jednego z kont pocztowych:

Błąd wewnętrzny [550-Virus Phishing.Heuristics.Email.SpoofedDomain detected. Mail delivery550 avoided.]


blad_poczty.png
Jednocześnie ESET NOD32 milczy i ma pusto w folderze kwarantanny. Zalogowałam się na serwerze pocztowym i widzę, że wszystkie wiadomości, które są odebrane, widnieją również w Opera Mail.
Co jest, do licha??!

karolkuich napisał(a):

Originally posted by Wikipedia:

E-mail spoofing (ang. spoof - naciąganie, szachrajstwo) – nazwa określająca działania polegające na wysyłaniu maili, których dane nagłówkowe (głowie dot. nazwy i adresu email nadawcy) zostały zmodyfikowane by wyglądały na pochodzące z innego źródła. E-mail spoofing jest najczęściej wykorzystywany do rozsyłania spamu oraz przy próbach wyłudzenia poufnych danych (np. danych dostępowych do kont bankowości elektronicznej – phishing)[1].Sprawdź dokładnie nagłówki emaili. NOD mógłby tego nie wychwycić.

Medium napisał(a):

Już mam przyczynę!
Okazuje się, że nie została wysłana (i wciąż nie daje się wysłać) wiadomość w formacie HTML, która jest odpowiedzią - jednakże lekko przeze mnie zmodyfikowaną - bo w jednym mailu odpowiadam na dwa, od tej samej osoby.
Po prostu dokleiłam w treści cytat z drugiej wiadomości, by się do niego odnieść, przy czym obie wiadomości, na które odpowiadałam, otrzymałam za pośrednictwem Allegro (temat: Wiadomość od Użytkownika Allegro).

Wiadomość poszła bez problemu po zmianie jej formatu na zwykły tekst bigeyes
Pewnie poszłaby i jako HTML, gdybym wyłączyła NODa wink

Ryszard napisał(a):

I tak nie uwierzysz - miałem Ci napisać "Sprawdź czy nie masz czegoś do wysłania", ale jakoś mi się karta ztym wątkiem zgubiła wink

Medium napisał(a):

Originally posted by Ryszard:

I tak nie uwierzysz - miałem Ci napisać "Sprawdź czy nie masz czegoś do wysłania"


Uwierzę, czemu nie.
Teraz jednak bardziej interesuje mnie, dlaczego wklejenie do treści odpowiedzi w formacie HTML fragmentu drugiego maila spowodowało taką reakcję Opery, bo nie NODa?

Ryszard napisał(a):

A tego to już nie wiem.
Może w nagłówku pojawiło się coś z adresem e-mail innym niż używany na serwerze, przez który chciałaś wysłać?