10.54 wywaliła system

w dziale Opera
icemanek napisał(a):

To mój pierwszy post, tak więc witam!

Sory, że tak ostro, ale zdenerwowałem się. Otóż do tej pory wszystko smigało jak burza, ale dzisiaj włączając opere wyskoczyło mi powiadomienie o wersji 10.54 (wersja stabilna), dlatego postanowiłem sobie zrobić update. I wszystko pieprzło...
Po update żadna strona nie chce się otworzyć (tak jakby nie było internetu), dodatkowo przez IE zainstalowałem FF, tam też się nic nie otwiera(w FF) ale co najlepsze w IE wszystko chodzi normalnie.
Próbowałem 15 wersji opery, ale nie idzie. GG chodzi normalnie, w IE też śmiga (czyli połączenie jest).
No więc usunałem opere i ff, ściągnąłem wersje którą miałem poprzednio i kicha, tak samo się nie łączy. Więc przywróciłem system i wszystko chodzi, jednak tylko na poprzedniej wersji opery (czyli 10.10). Nieważna którą ściągne (9 ściągałem i to samo, 10.60 bete i to samo) dalej nie idzie.Wyłączyłem wszystkie antyviry i firewalle i też KICHA :/
Nie mam już siły co zrobić, szukałem długo na goglach ale nikt nie udzielił żadnej odpowiedzi.

p.s.
opere odinstalowałem i wywaliłem wszystkie foldery z windowsa, pliki rejestru itp itd (bo zaraz jakiś spec napisze, że tego nie zrobiłem)
tak więc poproszę o jakąś pomoc, bo już nie wiem co mam zrobić żeby było normalnie..


p.s.2
dodam jeszcze fotke. Taki właśnie pasek pokazuje mi sie, gdy chcę włączyć obsługę javy. Nic nie jest na nim napisane, są tylko 3 opcje do wyboru.

http://images46.fotosik.pl/306/c921e22780fc28f4med.jpg

Ryszard napisał(a):

Jaki to system?

icemanek napisał(a):

Xp z sp3. Powtórzę, że do tej pory wszystko śmigało jak burza, dopiero po instalacji a właściwie zrobieniu aktualizacji do wersji 10.54 zaczeło się to dziać

Ryszard napisał(a):

Originally posted by icemanek:

Więc przywróciłem system i wszystko chodzi, jednak tylko na poprzedniej wersji opery (czyli 10.10). Nieważna którą ściągne (9 ściągałem i to samo, 10.60 bete i to samo) dalej nie idzie.Wyłączyłem wszystkie antyviry i firewalle i też KICHA :/


Originally posted by icemanek:

co najlepsze w IE wszystko chodzi normalnie


Czyli firewalle wyłączyłeś nie do końca. Czego używasz, sprawdź też ustawienia zapory systemowej czy jak się tam nazywa.

icemanek napisał(a):

no właśnie wyłączyłem. wyłączyłem cały program ze startu i ponownie uruchomiłem kompa, żeby przestało blokować. A zapory systemowej nie mam (wyłączona od wieków)

Ryszard napisał(a):

Jeżeli nie firewall i zapora to szukaj dalej - serwery proxy? Dzisiaj miałem problem z włączeniem radia - zmieniła się konfiguracja wyjścia na pole a program miał wpisane stare proxy. Może też być, że masz w msie w ustawieniach połączenia jakieś dziwny i dawno zapomniany i wyłączony experyment a nowo instalowana Opera pobiera te ustawienia?

icemanek napisał(a):

niby tak, tylko ja z proxy nie korzystam (nigdy tego nie robiłem i nadal tak zostało), korzystanie z proxy mam całkowicie wyłączone.
Na moje oko coś z operą, ponieważ teraz nawet nie mogę otwozyć wyszkuiwarki (chodzi mi o kombinacje klawiszy ctrl+f-na górze otwierał się pasek szukania) czy też nie wyskakuje mi okienko zapamiętywania haseł (a de facto niektóre hasła się zapamiętują)
Szukam cały czas co jest przyczyną, niestety jak do tej pory kicha.

Ryszard napisał(a):

Originally posted by icemanek:

z proxy nie korzystam (nigdy tego nie robiłem i nadal tak zostało), korzystanie z proxy mam całkowicie wyłączone

Rozumiem, że to jest potwierdzenie: "Tak sprawdziłem w Operze, że nie ma włączonego używania proxy"

Originally posted by icemanek:

Na moje oko coś z operą, ponieważ teraz nawet nie mogę otwozyć wyszkuiwarki (chodzi mi o kombinacje klawiszy ctrl+f-na górze otwierał się pasek szukania)


Tak swoją drogą uściślij - jakie Opery masz zainstalowane, jak były instalowane i jak działają bo nieco ginę.

icemanek napisał(a):

tak mam wyłączone proxy, zawsze miałem

aktualnie mam 10.10, ponieważ inne nie chodzą.

Ryszard napisał(a):

No to cudów nie ma - jak nowo instalowane programy nie mogą dostać się do sieci to masz w systemie takie coś co im dostęp blokuje. Albo to przeoczyłeś, albo nie wiesz o jego istnieniu.

Originally posted by icemanek:

Więc przywróciłem system i wszystko chodzi

- a konkretnie - czym?

Originally posted by icemanek:

jednak tylko na poprzedniej wersji opery

Czyli ta kopia systemu już to coś zawiera. Spróbuj użyć wcześniejszej kopii albo stawiaj od nowa.

icemanek napisał(a):

przywracaniem systemu (tego od microsoftu)

działa, tylko nawet ta wersja opery tak jak pisałem wcześniej ma problemy. Spróbuje się jakoś pomęczyć