Ustawienia w odbiorze - da sie ?

w dziale Opera Mail - poczta, czat, grupy dyskusyjne i kanały informacyjne
mano-a napisał(a):

Czesc
Mam pytanko czy da sie zrobic taki ciekawy trick w kliencie pocztowym opery, tzn ustawic aby pokazywane byly tylko mejle od ludzi ktorych mamy w kontaktach a pozostale maile byly by pokazywane np w folderze spam, dopiero po kliknieciu w niego ?
Chodzi mi oto aby na pierwszy rzut oka po odbiorze byly widoczne tylko mejle od ludzi z kontaktow a cala reszta dopiero po wejsciu w odpowiedni folder ?

Numen napisał(a):

Taki filtr byłby niewątpliwie bardzo przydatny, jednak z informacji zawartych w Opera's M2 Filter Guide (PDF) wynika, że nie jest to niestety możliwe...

Filter all unknown “contacts”
It is not possible to make a filter that looks for messages To or From people who are not in your contacts list.


oraz:

Messages from all contacts in a folder
(...) You can’t set a filter to display all messages To and From contacts who are grouped in a folder in the Contacts Panel, unless you explicitly insert each name from that folder into the filter.


Wobec tych ograniczeń, stworzenie i aktualizacja takiego filtra byłaby w najlepszym wypadku dosyć żmudna i uciążliwa... No chyba, że ktoś ma inny pomysł na realizację tego zadania.

Ryszard napisał(a):

Mam pytanko czy da sie zrobic taki ciekawy trick w kliencie pocztowym opery, tzn ustawic aby pokazywane byly tylko mejle od ludzi ktorych mamy w kontaktach


W zasadzie - widok Aktywne kontakty mniej więcej tak działa. Tylko:
Ile można mieć aktywnych kontaktów?
Kiedy Opera "uznaje", że aktywny kontakt zrobił się nieaktywny (czy "sama" usuwa coś z listy Aktywne kontakty - nigdy nie miałem cierpliwości do poobserwowania)?
I najważniesze - jak dodać kontakt do listy Aktywne kontakty?