Nowy dział z wątkami o stabilnych wersjach opery (coś w stylu działu o testowych wersjach Opery)

w dziale Po godzinach
smqzbq napisał(a):

Nowy dział byłby reakcją na często zadawane sobie pytanie (szczególnie po wyjściu opery 10.51) "czy warto zaryzykować i zainstalować nową wersję akurat teraz kiedy mam tyle innych spraw na głowie i nie mam czasu błagać ludzi na forum o pomoc". Byłoby to korzystne przynajmniej dla części osób które chcą żyć z Opera w harmonii a nie takimi które instalują każdą wersję beta bo mają dużo czasu na zabawę.Wady

Zalety

Co sądzicie o stworzeniu nowego dzialu w którym każdy wątek to byłaby stabilna wersja opery? (podobnie jak jest zrobione w dziale z testowymi wersjami)

Option Results Votes
nie bo nie result bar - $percentage % 22% 2
nie i mam ku temu dobre powody: result bar - $percentage % 56% 5
tak, ale zróbmy to trochę inaczej result bar - $percentage % 11% 1
tak, taki dział byłby przydatny result bar - $percentage % 11% 1
Total number of votes: 9

Cappo napisał(a):

Ogólnie o Operze zawsze było działem, w którym zakładany jest wątek o wersjach stabilnych. Ogólnie o Operze zostało zastąpione tym działem, także śmiało możesz zacząć temat "Opera 10.54" i tam dyskutować o tej wersji.

Ryszard napisał(a):

Originally posted by Cappo:

Ogólnie o Operze zawsze było działem, w którym zakładany jest wątek o wersjach stabilnych.

O to to. Nie muszę mieć specjalnego działu, żeby założyć taki http://my.opera.com/polski/forums/topic.dml?id=619802 wątek.

Originally posted by smqzbq:

Nie byłby to dział pomocy

Jak to sobie wyobrażasz? Ktoś zada pytanie albo napisze prośbę o pomoc w tym przykładowym wątku to mam nie odpowiadać? Czy moderatory mają przenosić te wiadomości do innych wątków? Tu, na tym forum, od zawsze wolno nie przejmować się szczególnie startowym tematem wink Trzeba nieźle nabałaganić żeby zamknęli.

smqzbq napisał(a):

Rozumiem, ale będe starał się Was i tak przekonać wizard

Moim zdaniem o Operze to wielki dzial pomocy & know how i to w dodatku bez podziału na wersje której dotyczy pomoc p Żeby zebrać jakieś sensowne informacje na temat czy nową wersje sie opłaca instalowac to trzeba nieźle się naszukać... a to i tak przeciez będą tematy w stylu nie działa mi to nie działa mi tamto więc nie ma ogólnego poglądu na całą wersję... może np mnie dzialanie poczty nie interesuje. Mógłby być też tam dział pomocy...zresztą i tak by pewnie był.
P.S.1
Jednak właśnie ze względu na przydatność takiego działu to lepiej byłoby zamiescić ankiete w stylu co się nie spisało i tak np:
-wygląd
-szybkość działania
-źle odtwarza strony internetowe -youtube (to odwieczny klopot ;p)
-problemy z pocztą
-menager haseł
-zarządzanie User Interface
-nowe pomsyły

P.S.2
Nie mam nic przeciwko że administratorzy nie tępią wyjątkowo offtopów

P.S.3
Wiem że stali userzy nie są przekonani do jakichkolwiek zmian ale może warto spróbować ? ... dział Oprea testowy jakoś nieźle się trzyma, myślę ze i ten mógłby znaleźć troche zwolenników szczególnie wsród tych którzy zainstalują nową wersję.. a tak .. nie ma sie gdzie i z kim tym podzielic bo nie ma odpowiedniego działu. Niby moge pochwalic sie w dziale "strony internetowe w operze" .. no ale ... tam jest też bez żadnego podziału..

P.S.4
Skasowałem chyba statystyki edytując posta ;P
było 2 na nie i 1 na tak

Ryszard napisał(a):

Originally posted by smqzbq:

Rozumiem, ale będe starał się Was i tak przekonać

No może i? Bo zgromadzenie takich wiadomości w jednym dziale teoretycznie ułatwia szukanie.
Zobacz jak wygląda moja przykładowa wiadomość http://my.opera.com/polski/forums/topic.dml?id=619802 i właśnie - moderatorzy przenieśli do "Opera dla systemów Linux, Mac OS, FreeBSD oraz Solaris" i co? Chciałbyś takie działy osobno dla każdego systemu operacyjnego? Czy w nazwie wątku miałoby być zaznaczane jaki to system?

smqzbq napisał(a):

Moim zdaniem to domyślnie Windows... bo zanim dla linuxa wydadza stabilną wersje... (z tego co wdze 10.11 ale nie ma żadnych problemów więć po co Wam forum jakieś bigsmile)Używałem kiedyś Opery pod ubuntu i moje przejścia z flashem nie należał do najprzyjemniejszych. A zresztą jak ludzie mają taki silny opór przeciwko temu żeby forum było przejrzyste to nie moja broszka. Moim zdaniem jest to idea warta przegłosowania.

Wiadomo że pierwsi ten wątek zobaczą stali bywalcy którzy mają wielką niechęć do zmian i zaglosują przeciw bo przeciez oni sie dobrze orientują w forum i w operze i w gruncie rzeczy niczego nowego sie nie dowiedzą. Ogólnie wiadomo że ciężko przepchnąć jakąkolwiek ustawe w takiej społeczności no ale cóż.. wg mnie spróbować można.


P.S. Gratuluje 6666 postu devil