Opera 10.60 (win-3437/mac-8397/unix-6382) z 25 czerwca

w dziale Wersje beta, testowe i rozwojowe
Ghost93 napisał(a):

http://my.opera.com/desktopteam/blog/2010/06/25/stability-font-work-and-geolocation-for-linux
smile

lemari napisał(a):

Zauważyłem, zarówno w tym, jak i wczorajszym bulidzie, mały kłopot z otwieraniem/zamykaniem panelu bocznego. Trzeba precyzyjnie umieścić kursor.
I to na Windows jak i na Ubuntu.
Czy ktoś to potwierdzi ?

Szuri21 napisał(a):

Jezeli chodzi Ci o to, że aby otworzyć panel boczny kursor musi być na ikonce, a nie na polu oddzielonym gdzie jest ta ikonka, to mam tez tak na przedwczorajszym buildzie 3434

lemari napisał(a):

We wcześniejszych wersjach mogłem umieścić kursor przy samej krawędzi monitora (laptop) i panel otwierał/zamykał się, teraz muszę celować jakiś milimetr od krawędzi monitora.

Szuri21 napisał(a):

Tak samo miałem dwa buildy temu. iIe wiem czy wcześniej było inaczej. Niestety nie korzystam z bocznego panelu. Teraz już updateowałem do dzisiejszej wersji i mam tak samo jak dwa buildy temu.

Ghost93 napisał(a):

Może mi ktoś wytłumaczyć do czego sluży opcja "magazyn" w ustawieniach? I dlaczego dodają się tam niektóre strony? http://img820.imageshack.us/img820/1725/schowek01b.jpg

andol napisał(a):

Magazyn służy do przechowywania lokalnych kopii danych stron korzystających z dwóch różnych specyfikacji: Web Storage oraz Web SQL Database. Mówiąc w wielkim skrócie i upraszczając, strony mogą przechowywać na lokalnym dysku znacznie więcej danych, niż w przypadku stosowania „tradycyjnych” ciasteczek. Aplikacje Webowe mogą dzięki temu pracować w trybie offline, a w trybie online dane pobierane są tylko wtedy, gdy uległy zmianie na serwerze.

Dodane. Zapomniałem o trzeciej specyfikacji: Application Cache.