Częstotliwość sprawdzania poczty przez operę

w dziale Opera Mail - poczta, czat, grupy dyskusyjne i kanały informacyjne
Furbo napisał(a):

Jeszcze tylko jedno pytanie i jesteśmy w domu ;-)
Jak można zmieniać częstotliwość sprawdzania poczty w tle przez Opere. Opera co jakiś czas sprawdza pocztę. Można to jakoś regulować?

golew napisał(a):

Re: Częstotliwość sprawdzania poczty przez operę

Originally posted by Furbo
Jeszcze tylko jedno pytanie i jesteśmy w domu ;-)
Jak można zmieniać częstotliwość sprawdzania poczty w tle przez Opere. Opera co jakiś czas sprawdza pocztę. Można to jakoś regulować?Tak. Poczta / Menedżer kont / wybrane konto. na którejś z zakładek (w tej chwili nie pamietam bo siedze na Operze bez mojej poczty) jest opcja Sprawdzaj co ...
Można sobie każde konto inaczej ustawić.
Aha, ustawienie czasu powoduje, że Opera pobiera pocztę przy uruchamianiu się - może to spowodować ciut dłuższe odpalanie Operki.

(dod) Oczywiście między automatycznym sprawdzaniem można jeszcze od czasu do czasu dać Ctrl+K - sprawdzanie ręczne i Opera pobierze pocztę o ile ustawiona jest opcja - uwzględniaj to konto przy ręcznym sprawdzaniu.

wyzimir napisał(a):

Jednak automatyczne sprawdzanie ma pewną wadę, szczególnie jeśli korzystasz z darmowych kont pocztowych. Opera często nie jest w stanie sprawdzić poczty z takich kont, co oznajmia urzytkownikowi strasznie wnerwiającym okienkiem popup. Na wishliscie, problem operowych popupów był wielokrotnie poruszany, jednak OS ciągle nic nie zrobiła by rozwiązać ten problem.

Ryszard napisał(a):

Jednak automatyczne sprawdzanie ma pewną wadę, szczególnie jeśli korzystasz z darmowych kont pocztowych. Opera często nie jest w stanie sprawdzić poczty z takich kont, co oznajmia urzytkownikowi strasznie wnerwiającym okienkiem popup.


Okienka tego [odpukać]nie widziałem[/odpukać] od jakiegoś czasu. Myślę, że problem był związany nie tyle z Operą, co z serwerami darmowych kont. Co się teraz zmieniło - np. o2.pl i interia.pl zwiększyły limit konta, czy przy okazji tych zmian nie "poprawili" łączności?

Ryszard napisał(a):

Oczywiście między automatycznym sprawdzaniem można jeszcze od czasu do czasu dać Ctrl+K - sprawdzanie ręczne i Opera pobierze pocztę o ile ustawiona jest opcja - uwzględniaj to konto przy ręcznym sprawdzaniu.

Można też mieć genialny przycisk z http://nontroppo.org/wiki/CustomButtons#mail np. "Mail Button with check mail, and access-point dropdown-menu" - wciśnięcie powoduje otwarcie nieprzeczytanych z jednoczesnym sprawdzeniem kont z uwzględniaj to konto przy ręcznym sprawdzaniu + trójkącik do rozwijania widoków

wyzimir napisał(a):

Originally posted by Ryszard
Myślę, że problem był związany nie tyle z Operą, co z serwerami darmowych kont.Oczywiście, że to nie wina Opery. Jednak Opera mogła by ulżyć nieco użytkownikowi w korzystaniu z kont POP3. Skoro tak wiele osób narzeka na te (także te związane z przeglądaniem www) popupy, to panowie z Opery powinni coś wreszcie z tym zrobić.