po przesiadce - czego mi brakuje

w dziale Opera Mail - poczta, czat, grupy dyskusyjne i kanały informacyjne
probit napisał(a):

Witam, Opera posunęła się mocno do przodu, postanowiłem kolejny raz podejść do próby przesiadki z tandemu Thunderbird i Firefox. Odpowiada mi w Operze jej lekkość, zintegrowanie przeglądarki z klientem poczty, filtry. Jest jednak parę rzeczy których mi ciągle brakuje, może pomożecie jak sobie Wy bez nich radzicie.

1. Tożsamości. W Thunderbirdzie dla tego samego konta mogę utworzyć różne tożsamości gdzie podaję różne adresy dla pola "reply", ustawiam różne stopki. W Operze musiałem utworzyć fizycznie kolejne konta, dopiero do nich przypisać stopki, inne parametry. Dodatkowe konta nie są ujmowane w odbieraniu poczty. To mało eleganckie rozwiązanie. Czy jedyne?
2. Załączniki tworzonej wiadomości. Mam nawyk przed wysyłką kliknąć taki załącznik aby upewnić się, czy wysyłam prawidłowy plik. Niestety w Operze jest on martwy (nieaktywny). Da się to jakoś obejść?
3. Thunderbird ma dodatki Lighting albo ReminderFox które służą jako organizery i przypominacze. Jak to zastąpić? Widgety Opery po haśle organizer to jakieś niedopracowane zabawki. Mogę to zastąpić jakąś osobną aplikacją ale czy ktoś zna coś fajnego i lekkiego pod Ubuntu?

to na razie tyle, będę wdzięczny za jakieś podpowiedzi smile

Ghost93 napisał(a):

Witaj.

probit napisał(a):

przepraszam, poszło puste na początku, dopisałem treść smile