Wyskakujący pasek wyszukiwania (ctrl+f) po zastosowywaniu Preferencji

w dziale Opera
Xeophyte napisał(a):

Czy wam tez (od wersji 10.50) wlacza sie sam automatycznie pasek wyszukiwania tekstu (ctrl+f) za kazdym razem gdy zastosuje sie cokolwiek w Preferencjach? Strasznie wkurzajacy bug (no bo raczej nie feature) bo trzeba to to pozniej wylaczac na kazdej otwartej karcie osobno (sic). faint

lemari napisał(a):

Originally posted by Xeophyte:

wlacza sie sam automatycznie pasek wyszukiwania tekstu (ctrl+f) za kazdym razem gdy zastosuje sie cokolwiek w Preferencjach?


Pierwsze słyszę no
Czyli - nie.
XP

Saskatchewan napisał(a):

Kiedyś miałem coś takiego, ale pobawiłem się Położeniem i Pokazujtylko wtedy, gdy potrzebny i jakoś to zginęło (nie wiadomo jak - może włączyłem/wyłączyłem coś jeszcze). Po czystej instalacji też nie powinno być problemu.

Gdzieś był taki wątek na angielskim forum (a nawet chyba na polskim coś było wspomniane), ale nie mogę teraz go znaleźć.

Xeophyte napisał(a):

Super, kolejny dziwny, rzadki, egzotyczny bug w mojej Operze :/
Czy cos jest ze mna nie tak?awww

lemari napisał(a):

Originally posted by Xeophyte:

Super, kolejny dziwny, rzadki, egzotyczny bug w mojej Operze


Ech... szczęściarz up

Ryszard napisał(a):

TakNie
W pliku mam

[Find Text Toolbar.alignment]
Alignment=0
Auto alignment=1
Old visible alignment=4
Collapse=1
ale ustawiłem tak
pasek.png


dodane
W standard_toolbar.ini przed zabawą w ustawianie tego paska w ogóle nie ma "Find Text Toolbar.alignment" a w ui/standard_toolbar.ini jest
Alignment=0
Old visible alignment=2

Xeophyte napisał(a):

Po wielu godzinach prob i bledow, dziesiatkach restartow Opery, dziesiatkach operacji na plikach Opery, dziesiatkach wyrwanych wlosow z glowy itp itd...

Problem z wlaczajacym sie paskiem znajdywania tekstu pojawia sie gdy:
- w opcjach Wyglad/Paski narzędzi przestawimy polozenie tego paska czyli przestawimy np na "Na dole"
lub
- w katalogu X:\Opera\profile\toolbar w pliku standard_toolbar (x).ini w sekcji [Find Text Toolbar.alignment] element "Alignment" bedzie mial inna wartosc inna niz 0.

Jak mozecie to sprawdzcie czy u was tez cos takiego sie dzieje w tych przypadkach bo jak tak to jest to raczej jakis bug.

Btw, przy okazji tego grzebania rozwiazalem w bardzo podobny sposob swoj drugi odwieczny problem z crashowaniem Opery (ktory swoja droga tez jest moim zdaniem do naprawy przez developerow) oraz inny swiezy zwiazany z wyswietlaniem przywroconej karty.

Xeophyte napisał(a):

Dokladnie.
Sekcja [Find Text Toolbar.alignment] pojawia sie dopiero po jakimkolwiek przestawieniu polozenia nawet w to samo polozenie.
Sprobuj nie ingerowac w plik tylko ustaw polozenie na np Na dole i zastosuj. Wtedy po kazdym zastosowaniu czegokolwiek w Preferencjach (w Wygladzie chyba tez) powinno spowodowac wlaczanie kazdorazowo paska.