"Ładowanie bazy danych"...

w dziale Opera Mail - poczta, czat, grupy dyskusyjne i kanały informacyjne
happypiotr napisał(a):

Witam.

Podczas uruchamiania się Operki zawsze jest "Ładowanie bazy danych".
Co to za dane się ładują i dlaczego nieraz tak długo?
Bywa że z 10s ale zdarza się i ok 2min..
Właściwie to nie przeszkadza mi to, ale kiedy trwa to długo, to już niestety jest wtedy irytujące.
Jeżeli można coś z tym zrobić? Chciałbym np skrócić ten proces.

Dzięki.

Ryszard napisał(a):

Nigdy czegoś takiego nie widziałem. Mi się wydaje, że masz coś spsute. Dlaczego wiadomość dałeś w "Opera Mail - poczta, czat, grupy dyskusyjne i kanały informacyjne"? Widzisz jakiś związek z pocztą? Dużo masz wiadomości?

happypiotr napisał(a):

Originally posted by Ryszard:

Nigdy czegoś takiego nie widziałem. Mi się wydaje, że masz coś spsute.Nigdy? A ja zawsze miałem i mam to w Operze, od kiedy pamiętam. Tylko, że zawsze "leciało" szybko, a często też po prostu niezauważalnie. Ale ostatnio już straciłem cierpliwość bo zaczęło długo iść, a i ciekawi mnie co to jest. Pokazuje się taki pasek na dole w panelach, przy sprawdzaniu poczty też się pojawia ale o innej oczywiście treści.
http://zapodaj.net/619352a347c0.jpg.html

Dlaczego wiadomość dałeś w "Opera Mail - poczta, czat, grupy dyskusyjne i kanały informacyjne"?Bo pojawia się właśnie w panelu poczty.

Widzisz jakiś związek z pocztą? Dużo masz wiadomości?Mam wrażenie że po subskrypcji krup dyskusyjnych i wczytaniu postów, ok 20tyś na każdą. Mógłbym to sprawdzić kasując konto usenetu, ale czy te posty zniknął z dysku itp? Bo się narobię a może to wcale nie ma związku..
A mam 4 konta IMAP, około 20 RSS i ok 10 subskrypcji w usenecie.

marbelan napisał(a):

cześć,
Wydaje mi się, że może to mieć związek z dużą ilością odebranych wiadomości (u mnie problem pojawił się po zasubskrybowaniu 4 grup dyskusyjnych). Usunięcie konta nie pomogło. Dopiero po usunięciu i opróżnieniu ok. 1500 wiadomości (90%) ładowanie bazy danych znacznie się skróciło.
Spróbuj wejść w Wszystkie Wiadomości / Odebrane i wyczyść to co możesz. Tak samo z Wysłanymi.
pzdr,
marbelan

marbelan napisał(a):

Gdyby i to nie poprawiło sytuacji należy wymusić konserwację bazy danych:
opera:config > Mail > Mail Database Consistency Check Time > wpisać 0 > zapisz > zamknij Operę > odczekaj aż proces opera.exe skończy pracę > otwórz Operę i powinno być lepiej, krócej, szybciej?
pzdr,
marbelan