Opera mini, problem!!

w dziale Opera dla telefonów, tabletów i innych urządzeń
Pułkownik napisał(a):

Witam serdecznie. Mam problem w połączeniu z internetem, gdyż opera otwiera się normalnie i normalnie działa, ale gdy chce przejść do dowolnej strony wyskakuje komunikat: "Nie można nawiązać połączenia. Proszę sprawdź konfigurację sieci." Mam standardowe ustawienia, które wysłałem sobie poprzez stronę mbank mobile(mam starter wlasnie tej sieci). Prosze o pomoc!cry

volumepl napisał(a):

Jaka marka i model telefonu? Czy przesłałeś sobie tylko profil internetowy czy profil i punkt dostępu? Czy aktywowałeś u operatora usługę transmisji danych? Czy masz w telefonie włączoną opcję transmisji danych?

Pułkownik napisał(a):

Samsung Avila (GT-S5230). Przesłałem tylko profil, punktu dostepu nie. Aktywowalem usluge GPRS. Czy mam wlaczone - nie wiem.


Podpowiesz jak pobrac ten punkt dostepu i wlaczyc opcję transmisji danych?Edit: aha dodam jeszcze ze standardowa przegladarka mi dziala normalnie.

volumepl napisał(a):

Z tego wynika, że nie masz tylko punktu dostępu lub punkt dostępu nie jest zaznaczony jako domyślny dla aplikacji. Usługę transmisji danych masz włączoną (standardowa przeglądarka działa). Możesz stworzyć sobie samemu punkt dostępu lub przesłać go sobie od operatora. Jeśli chcesz to pierwsze, zatytułuj go tak samo jak nazwę profilu oraz wybierz profil, przez który się łączysz. Nie wpisuj proxy, a jeśli zażąda strony startowej, wpisz, jaką chcesz. I jeszcze jedno pytanie: skąd pobrałeś Operę Mini?

pulkownikk napisał(a):

Pobralem z m.opera.com. sprawdzilem w profilu przegladarki i punkt dostepu mam ustawiony na www.mobile.pl.

co robic w takim wypadku? jak mozesz to opisz dokladniej tworzenie tego punktu dostepu, bo nie rozumiem. mam tak jakby stworzyc nowy profil internetowy?

volumepl napisał(a):

W zależności od marki telefonu nazewnictwo jest inne. W moim przypadku mam konto danych i profil internetowy, a w Twoim jest profil internetowy i punkt dostępu. W moim przypadku do łączenia z aplikacjami potrzebny jest profil internetowy dla aplikacji, w Twoim punkt dostępu. W menu ustawień stwórz nowy punkt dostępu, w którym ustawisz sobie profil, który masz ustawiony do swojej domyślnej przeglądarki. Nie wiem, czy masz obecnie dobrze ustawiony punkt dostępu, bo nie wiem, w jakiej sieci masz telefon. Ale zawsze możesz sobie przesłać ustawienia od operatora przez Internet. To jest jednak szybsze rozwiązanie i nie pomylisz się przy tworzeniu punktu dostępu. Po odebraniu ustawień należy je ustawić jako domyślne.

pulkownikk napisał(a):

A te ustawienia mam pobrac od dostawcy internetu? czyli od mbanku, czy od tego od ktorego dostalem telefon czyli orange? Bo teraz wlasnie mam pobrane ustawienie od mbanku i ustawione domyslnie.

volumepl napisał(a):

Mają być zapisane ustawienia od operatora sieci, w której masz telefon. Czyli, jeśli masz telefon w sieci mBank mobile wpisz dane w ustawieniach stąd. Potrzebne są ustawienia Web. Czy korzystałeś z tego konfiguratora i przesłałeś sobie ustawienia int_gprs?

pulkownikk napisał(a):

"Sieci, w ktorej masz telefon" dalej nie rozumiem... dostalem telefon podpisujac umowe z orange. dokupilem sobie starter mbanku i na nim korzystam internetu.
a co do tego konfiguratora, to nie moge nic pobrac. wybieram Samsung a potem nic nie ma, nie pojawia sie lista modeli. zapewne dlatego ze korzystam z internetu w telefonie. jakbys wrzucil bezposredni link do pobierania to bym dal rade

volumepl napisał(a):

Bezpośredniego linku nie podam, bo wybór marki i modelu telefonu jest przez Javascript, przez co nie zmienia się adres. Widzę markę i model Twojego telefonu i ustawienia punktu dostępu int_gprs.