GMail - zaproszenia, opinie, uwagi o serwisie

w dziale Strony WWW w Operze
artuone napisał(a):

https://gmail.google.com/

Gmail does not currently support your browser


skandal!

bazyli napisał(a):

Przedziwne, zwłaszcza, że Opera zdaje się dość blisko z Googlem współpracować... No i idea GMaila bardzo jest bliska Operze: "Search, don't sort.".
Chyba ktoś z PRu Google'a poleci :-)

porneL napisał(a):

w about: "We hope to expand this list of supported browsers in the near future"

a osiolkiem nie sa dzieki linkowi "sign-in anyway"

Nixer napisał(a):

Zauważ, jak klikniesz "browser requirements", to zobaczysz tam takie ładne zdanie: "We're sorry, but we don't seem to be compatible."
Więc to nie Opera jest niekompatybilna ze stroną, tylko strona jest niekompatybilna z Operą :-)

Nasty napisał(a):

Originally posted by Nixer
Zauważ, jak klikniesz "browser requirements", to zobaczysz tam takie ładne zdanie: "We're sorry, but we don't seem to be compatible."
Więc to nie Opera jest niekompatybilna ze stroną, tylko strona jest niekompatybilna z Operą :-)


Też to właśnie zauważyłem i miałem skomentować. W rzeczy samej, trafnie to ujęli. up

Poza tym póki co im można wybaczyć, bo gmail jest nadal w fazie beta.

quiris napisał(a):

spójrzcie które przegladarki "supportuje" GMail wg. Chipa - wszystkie oprócz Opery

No ale faktem jest, że Opera nie obsługuję GMaila. Choć tak naprawdę to GMail jest dopiero w trakcie testów beta i nie można sobie ot tak założyć konta. OS ASA kontaktuje się z Google, aby usunąć owe problemy.

oksza napisał(a):

Originally posted by quiris
No ale faktem jest, że Opera nie obsługuję GMaila.Hmmm.. wiem że nie ma oficjalnego supportu, ale z tego co słyszałem problemy są drobne.

Swoją drogą to skandal że taka firm jak Google ma tak fatalnie napisaną stronę frontową że nie wyświetlają się linki. faint I to jeszcze przy takiej owocnej współpracy z Operą. Nie rozumiem tego.

lockoom napisał(a):

Na anglojęzycznym forum jest wątek na temat gmaila. Wygląda na to, że gmail korzysta z obiektu XMLHttpRequest dostępnego w przeglądarkach bazujących na silniku Gecko i jego odpowiedniku ActiveX w IE. W wątku tym praktycznie przyznali się p , że Opera 7.6 będzie obsługiwać XMLHttpRequest... bigsmile bigsmile

quiris napisał(a):

W wątku tym praktycznie przyznali się , że Opera 7.6 będzie obsługiwać XMLHttpRequest...

Czy chodzi o to, co napisał hallvors? Tam nie jest napisane, że to znajdzie się w Operze 7.60.

qazqazqaz napisał(a):

tu jest chyba jasniej

lockoom napisał(a):

Czy chodzi o to, co napisał hallvors?


Dalej w tym wątku Sushubh wskazuje na link: http://www.searchenginejournal.com/index.php?p=580#comment-518 a hallvors nie zaprzecza. Ja wiem, że nie ma tam napisane, że będzie obsługa XMLHttpRequest, a jest duża szansa, że "fix" smile, o którym pisze OperaSinger to właśnie to p

fascik napisał(a):

GMail na google

Powitać

wszedłem sobie z ciekawości na Gmail Googla i co widzę? Gmail doesn't support Opera!!! Pytanie brzmi Dlaczego? I dlaczego "gugle"?

Aha...na dowód tego screen w załączniku...identyfikacje miałem na MSIE

google.jpg

qazqazqaz napisał(a):

Nom prawda prawda niestety. Na innych forach jest MASA watkow o tym. Szkoda ze TYLKO opera jak narazie nie dziala z gmailem z popularnych przegladarek.

quiris napisał(a):

Zaproszenia do klubu GMail

GMail to nowy serwis pocztowy tworzony przez Google. Wielkość skrzynki dla pojedynczego użytkownika jest gigantyczna (1000 MB). Dostęp do poczty jest wyłącznie poprzez stronę www. Na pierwszy rzut oka wydaje się to fatalne, jednak wierzcie mi, że Google zaproponowało kilka naprawdę innowacyjnych rozwiązań. GMail okazał się bardzo ważną usługą. Na tyle ważną, że jednym z priorytetów wydania Opery 7.60 jest zapewnienie wsparcia dla tej usługi. Ponieważ 7.60 jest w fazie testów, wskazane jest, aby wielu użytkowników Opery mogło przetestować działanie tego serwisu. Na przeszkodzie stoi jedynie fakt, że obecnie konto GMail można otrzymać jedynie poprzez zaproszenie od dotychczasowych użytkowników serwisu. Szczęśliwie przed paroma dniami udało mi się takie zaproszenie wyżebrać smile i używam GMail od jakiegoś czasu dosyć intensywnie. Widać doceniono to, ponieważ otrzymałem możliwość zaproszenia 6 osób. Kto chce konto, ręka w górę smile. Proszę dopisać się do wątku i wysłać PM do mnie z niezbędnymi danymi: imię, nazwisko oraz działający adres poczty (nie może to być konto na Hotmailu, ani na Lycosie).

michmaj napisał(a):

Ja pierwszy, kto następny?

andol napisał(a):

Zaproszenie można również przekazać w inny sposób. W formularzu zaproszenia można wpisać dowolne dane (imię i nazwisko) oraz nieistniejący adres e-mail (np. "_" lub dowolny tekst bez spacji). Po wysłaniu zaproszenia (które nigdzie nie dotrze) wchodzimy do skrzynki "Sent", kopiujemy wygenerowany przez GMail odnośnik i przekazujemy go dalej. smile

Osoba, która otrzyma odnośnik, samodzielnie zmodyfikuje dane w polach "imię" i "nazwisko" oraz "adres alternatywny".


Pierwszą wadą GMaila, która mnie dotknęła, jest wymóg dotyczący minimalnej długości identyfikaora wynoszący 6 znaków. sad

adas napisał(a):

A jakie to ma zalety? (no te 1000 MB nie przemawia do mnie - bym to chyba przez 2 dni ściągał przez mój kabel wink )
A czy to może robić za taki edysk?

andol napisał(a):

Originally posted by adas
A czy to może robić za taki edysk?Limit rozmiaru jednej wiadomości to 10 MB (więc załącznik może pewnie mieć nie więcej niż 7MB).

oksza napisał(a):

mimimi

bigeyes bigsmile bigsmile

Bardzo chetnie potestuję.

quiris napisał(a):

Pierwszą wadą GMaila, która mnie dotknęła, jest wymóg dotyczący minimalnej długości identyfikaora wynoszący 6 znaków.


Why can't I have a shorter username?

Answer
Studies have shown that short usernames at popular domains receive significantly more spam due to automatic address generation. Gmail's requirement that all usernames be at least six characters in length is meant to keep spam out of your inbox.

andol napisał(a):

Czyli dla swojego własnego dobra nie mogę mieć konta o nazwie andol faint

Ale co mi tam. Z GMaila i tak nie będę korzystał -- konto założyłem w celach testowych.

oksza napisał(a):

quiris: cheers wielkie dzięki, fajna zabawka, ale....

Hmm. Oczywiście musiałem się zarejestrować przez IE
yuck

I teraz pierwsze pytanie: po zalogowaniu się 7.60p1 nie mogę kliknąć nic. Cisza. Kidiabeł? confused

PragmaInline napisał(a):

Originally posted by andol
Ale co mi tam. Z GMaila i tak nie będę korzystał -- konto założyłem w celach testowych.Dokładnie. Ten interfejs to jakaś paranoja. Na wejściu waży ponad 250kb jakichś zgzipowanych javascriptów. A ja jak wchodzę to chcę tylko przeczytać moje nowe maile i ewentualnie wysłać jeden czy dwa. Nie ma POP-a, nie ma SMTP-a. Tylko te 1GB...
pi

quiris napisał(a):

Oczywiście musiałem się zarejestrować przez IE


Hmm. No tak ja rejestrowałem się przez FF. Póki co Google nie uważa Opery za działającą przeglądarkę z GMailem (wyskakuje komunikat o nieobsługiwanej przeglądarce).

I teraz pierwsze pytanie: po zalogowaniu się 7.60p1 nie mogę kliknąć nic. Cisza. Kidiabeł?

Musisz mieć włączoną obsługę JavaScriptu, poza tym aceptowanie ciasteczek musisz mieć włączone. Wszystkich, również tych z nieprawidłowymi ścieżkami.

Jakub81 napisał(a):

Tylko te 1GB...


No i co z tego, że 1 GB? Ja swoje listy wolę trzymać u siebie. A wolnego miejsca na dysku mam dużo więcej niż 1 GB bigsmile

quiris napisał(a):

Nie ma POP-a, nie ma SMTP-a. Tylko te 1GB...

Nie wykluczone, że będzie:

Does Gmail support automatic forwarding and POP3 access?

Answer
Not at the moment, but Google believes in helping people access information whenever and however they want to do so. In the future you will be able to access Gmail messages from non-Gmail accounts for free or at a nominal fee.Poza są nieoficjalne narzędzia do takich zadań np. http://www.imizzy.com/gpopper/

oksza napisał(a):

Originally posted by quiris
Musisz mieć włączoną obsługę JavaScriptu, poza tym aceptowanie ciasteczek musisz mieć włączone. Wszystkich, również tych z nieprawidłowymi ścieżkami.Powłączane mam wszystko (wydaje mi się że to kwestia js, ale nie mam teraz czasu tego rozgryzać, pomęczę wieczorem...)

lockoom napisał(a):

Heh, ja dostałem zaproszenie wczoraj (jeszcze raz dzięki, andol!).
Generalnie jest to interesujące rozwiązanie pod względem technologiczym: ładowanie danych bez przeładowania strony, wyszukiwanie, etc. Dla mnie też poczta przez POP3 wydaje się wygodniejsza, ale trzeba przyznać, że Google postarało się zrobić z tego coś więcej niż zwykłego webmaila.
Po za tym warto korzystać z GMaila ze wzgledu na Operę 7.6... smile

@PragmaInline: moźe i 250 KiB, ale ściągasz je raz, a potem siedzą w cache'u.

quiris napisał(a):

Generalnie jest to interesujące rozwiązanie pod względem technologiczym: ładowanie danych bez przeładowania strony, wyszukiwanie, etc.

Tak to wszystko dzięki XMLHttpRequest http://developer.apple.com/internet/webcontent/xmlhttpreq.html Pamiętajmy, że jest to idea pierwotnie wymyślona i zaimplementowana w MSIE 5.x. M$, gratulujemy smile

Spellchecker też robi wrażenie (na razie widziałem go w FF, bo 7.60 ma buga i na razie nie działa w P1).

andol napisał(a):

Originally posted by quiris
Hmm. No tak ja rejestrowałem się przez FF.No to dziwne.
Ja zarejestrowałem się za pomocą Opery 7.60... Pojawił się komunikat o nieobsugiwanej przeglądarce, jednak można było kontynuować "na własną odpowiedzialność" (załącznik). Nie zauważyłem żadnych problemów.


Tylko raz otworzyłem GMaila w innej przeglądarce (FF), aby porównać wygląd strony. Przyczyną były przyciski dziwnie wyglądające w Operze.

gmail.png

quiris napisał(a):

Ja zarejestrowałem się za pomocą Opery 7.60... Pojawił się komunikat o nieobsugiwanej przeglądarce, jednak można było kontynuować "na własną odpowiedzialność" (załącznik). Nie zauważyłem żadnych problemów.

Ech... Nie doczytałem o

lockoom napisał(a):

Originally posted by quiris
Tak to wszystko dzięki XMLHttpRequest http://developer.apple.com/internet/webcontent/xmlhttpreq.html Pamiętajmy, że jest to idea pierwotnie wymyślona i zaimplementowana w MSIE 5.x. M$, gratulujemy smile


Ta wiem, tylko że M$ robi to przy pomocy kontrolki ActiveX, a więc de facto nie jest kompatybilny ze standardem, który stworzył wink
BTW: Standardem jest DOM lvl 3 Load and Save, który podobno Opera 7.6 obsługuje. Czy jakakolwiek inna przeglądarka też ma obsługę tej funkcjonalności? Mozilla? Safari? IE wink?

lockoom napisał(a):

Re: Zaproszenia do klubu GMail

Originally posted by quiris
Widać doceniono to, ponieważ otrzymałem możliwość zaproszenia 6 osób.


Hmm, dziwne, ale wygląda na to, że ja dostałem od razu 6 zaproszeń do wygospodarowania. Tzn. nigdzie nie widzę linka do formularza zaproszeniowego, ale jak dostanę od kogoś e-maila to pojawia się odpowiednia opcja zaproszenia tej osoby i jak kliknę na nią to dostaję się do odpowiedniej strony. Wyglada więc na to, że mogę zapraszać.
Zainteresowani dostępem do GMaila proszę niech dopiszą się do wątku i napiszą do mnie na lockoom[at)gmail[dot)com lub wyślą PMa i zobaczymy co z tego wydzie smile

oksza napisał(a):

Originally posted by oksza
Powłączane mam wszystko (wydaje mi się że to kwestia js, ale nie mam teraz czasu tego rozgryzać, pomęczę wieczorem...)sherlock Rozwiązałem swój problem.

Ale to ważne więc napiszę. Czy u was też tak jest że po identyfikacji jako IE GMail nie chce działać? U mnie za Chiny Ludowe nie chce - javascript nawala...knockout

michmaj napisał(a):

Grrr przez 3 godziny nie mialem w pracy netu.
Następny w łańcuszku może się zapisywać pod
http://gmail.google.com/gmail/a-68296f6a53-86e07b53cb-41a41c8052

adas napisał(a):

@michmaj: skorzystałem z twojego zaproszenia - bo dostępne na tacy... wink

edit: wysłałem sobie list do gmaila ale jakoś przez dziesięć minut nie dochodzi. Z gmaila działa w momencie. Oprócz tego to to na Operze strasznie powoli działa.

edit2: hehe... oznaczyło mojego osiołkowego mejla jako spam wink i dlatego go nie zauważyłem...

testostereon napisał(a):

Znajdzie się jakieś konto dla mnie ?? wink

Patryk
Piotrkowski
child_91@interia.pl

Gargamel napisał(a):

Originally posted by testostereon
Znajdzie się jakieś konto dla mnie ?? wink

Patryk
Piotrkowski
child_91@interia.pl


Na bank znajdzie się trochę spamu w Twojej skrzynce wink .

testostereon napisał(a):

I ta jej nie używam wink, ona jest tylko do takich głupot, zapisywania się na różnych stronach itp...

Mayor napisał(a):

Originally posted by testostereon
I ta jej nie używam wink, ona jest tylko do takich głupot, zapisywania się na różnych stronach itp...

tym sposobem generujesz spam w internecie czym przyczyniasz sie walnie do jego spowalniania wink

do rejestracji, zapisywania sie itp. najlepszy jest www.mailinator.com
strona powstała własnie do walki ze spamowaniem i działa tak że (nie chce mi się pisać, poczytajcie FAQ na stronie p )

ale przykładowo:

wchodzisz na strone gdzie wymagają od Ciebie żebyś się zarejestrował, zależy Ci tylko na dostępie tam i wiesz że możesz stamtąd dostawać spam
więc wpisujesz jakikolwiek e-mail kończacy sie @mailinator.com czyli np. dupajas@mailinator.com

potem wchodzisz na www.mailinator.com i wpisujesz w polu z lewej dupajas i klepiesz enter a znajdziesz się w tymczasowej skrzynce gdzie znajdziesz wiadomość od strony gdzie podałeś tego maila (czyli najpewniej "witamy! blabla własnie sie zarejestrowałeś w celu potwierdzenia kliknij link...")
klikasz i zapominasz o tym mailu

skrzynka na mailinatorze jest tylko wirtualna i tworzy sie w momencie gdy na nią wejdziesz

testostereon napisał(a):

Dzięki za info, ale nadal bardzo bym prosił o zaproszenie do gmail wink

adas napisał(a):

a ja zauważyłem, że próba podglądu drukowania listu kończy się w Operze niepowodzeniem. W Firefoksie działa - poza tym to w FF działa o wiele szybciej.

Mayor napisał(a):

jakby co to poniżej kilka adresów które też oferują darmową 1Gb skrzynke i nie potrzeba żadnych głupich zaproszeń

http://www.walla.com/
http://mail.rediff.com/learnmore.htm
http://mail.emailpinoy.com/
http://www.spymac.com/

pewnie jest więcej, te pare wkleiłem z googli (tak btw. to na co komu 1Gb skrzynka? na którejś stronie pisało że 3Gb starcza na 1.5 miliona przeciętnych wiadomości więc nie sądze żeby wam starczyło życia żeby to chociaż w połowie zapełnić wink no chyba ze ktoś śle filmy e-mailem, no ale od tego jest przecież ftp czy p2p p)

testostereon napisał(a):

Konto Gmail chciałem do testów żeby zobaczyć jak to wygląda i na 80% zaczął bym z niego korzystać, nie zależy mi na super pojemnej skrzynca, przy wyborze kieruję się dwoma kryteriami: 1.Maxymalny rozmiar przesyłki 2. Fajny i krótki adres wink. Konto gmail oferuje limit 10MB na e-mail czyli wystarczającą ilość i ma fajny adres "gmail" wink

Mayor napisał(a):

1. 10 Mb oferuje większość serwisów, a np. takie poprostu.net oferuje aż 100 megowy limit pojedynczej przesyłki
2. walla też jest krótkie :-)

a zresztą co mi tam, kazdy używa co chce wink myślałem tylko że ten gmail ma jeszcze jakieś ciekawe ficzery oprócz pojemności że się tak na niego wszyscy rzucili

quiris napisał(a):

Originally posted by testostereon
Dzięki za info, ale nadal bardzo bym prosił o zaproszenie do gmail wink

Wysłane. Jeśli otrzymam od bananajp imię i nazwisko to zostaną mi 2 zaproszenia, a jak nie to 3.

quiris napisał(a):

myślałem tylko że ten gmail ma jeszcze jakieś ciekawe ficzery oprócz pojemności że się tak na niego wszyscy rzucili

Oczywiście, że ma:

A new view of your inbox

The old way
When you read a message, you have to rely on your memory to recall what was said in previous emails about the same subject.

The Gmail way
Each message you send is grouped with all the responses you receive.

Grouping related messages creates meaningful 'conversations.' When you open a message in a conversation, all of your messages will be stacked neatly on top of each other, like a deck of cards. We call this 'Conversation View.' As new replies arrive, your stack of cards grows. Grouping messages this way allows you to quickly retrieve related messages and view all your messages in context.


A more flexible filing system
The old way
You create an elaborate filing system of folders and subfolders, then decide where to file a single message.

The Gmail way
Instead of folders, Gmail uses labels to give you the functionality of folders, but with more flexibility. In Gmail, a single conversation can have several labels, so you're not forced to choose one particular folder for each message you receive. That way, if a conversation covers more than one topic, you can retrieve it with any of the labels that you've applied to it. And, of course, you can always search for it.

Don't waste time deleting messages

The old way
You have to delete messages on a regular basis so that you don't run out of storage space.

The Gmail way
With 1,000 megabytes of storage, the typical user can go for years without deleting a single message.

You never know when you might need a message again, but with traditional webmail services, you delete it and it's gone forever. With Gmail, you can easily archive your messages instead, so they'll still be accessible when you need them. If you decide you no longer want a message in your Inbox, just hit the 'Archive' button and the message will still be available in 'All Mail' or through a search.


An easy way to see all your messages at once

The old way
You only have a few options for managing messages: file them, delete them, print them, or leave them in your Inbox.

The Gmail way
Gmail simplifies this process by placing your messages in 'All Mail' when you use the archive function.

'All Mail' is the holding place for all of the messages you've sent or received, but not deleted. When you delete a message, it's gone forever. With Gmail, you have enough storage space to last for years without deleting a single message. Just archive everything and all your messages will be searchable and easily accessible.


Search that actually works

The old way
You dig through your folders or search, but still can't find messages that you know are in your email.

The Gmail way
You have a variety of search options that return speedy, accurate results.

Gmail features built-in Google search, and as with Google's keyword-based web search, Gmail returns fast, accurate results. As long as you archive instead of delete, you'll be able to find any message you've ever sent or received. Having reliable search also eliminates the need to create elaborate folder structures. Now you can just stick a label (or two or three) on a conversation and search by label, keyword, date range or a host of other options.

To takie wyróżnione przez Google'a różnice między tradycyjnymi webmailami.

quiris napisał(a):

Tzn. nigdzie nie widzę linka do formularza zaproszeniowego,

Ja mam info tak jak na zrzucie

Czy u was też tak jest że po identyfikacji jako IE GMail nie chce działać?

Ach, zapomniałem, że ustawienie identyfikacji jako Opera jest najważniejszym kryterium działania GMaila w Operze 7.60

oznaczyło mojego osiołkowego mejla jako spam i dlatego go nie zauważyłem...

A tak w ogóle to zwróćcie uwagę na buga w Operze, który polega na przestawianiu kolejności folderów (i co się z tym wiąże dziwacznego informowania o nowych wiadomościach).

zaproszenia.png

adas napisał(a):

Originally posted by quiris
A tak w ogóle to zwróćcie uwagę na buga w Operze, który polega na przestawianiu kolejności folderów (i co się z tym wiąże dziwacznego informowania o nowych wiadomościach).Coś mi nie pasowało - raz spam na górze raz na dole. Jak otrzymałem jakiegoś mejla to się pogrubił spam a list był w odebranych. (a przy spamie była cyferka 1 a żadnego listu nie było).

quiris napisał(a):

Coś mi nie pasowało - raz spam na górze raz na dole. Jak otrzymałem jakiegoś mejla to się pogrubił spam a list był w odebranych. (a przy spamie była cyferka 1 a żadnego listu nie było).

No właśnie wink Ja mam np. teraz na górze All Mail i pokazuje mi tam w nawiasie jedną nieprzeczytaną wiadomość z Inboxu bigsmile

klausa napisał(a):

Ja chcę.
Można?

quiris napisał(a):

Originally posted by klausa
Ja chcę.
Można?

Można. Już poszło. Jeszcze 2 sztuki zostały.

mko napisał(a):

pewnie sie juz nie zalapie...
ale ja tez poprosze smile

quiris napisał(a):

Originally posted by mko
pewnie sie juz nie zalapie...
ale ja tez poprosze smile

Poszło. No to już sklepik zamykam wink Jak coś będę miał nowego to napiszę w tym wątku.

Camis napisał(a):

Jesli mozna to tez poprosze smile

Marcin Tomczak

bziuuum@o2.pl

testostereon napisał(a):

Jak dostanę jakieś zaproszenia to oczywiście poinformuję o tym na forum i rozdam potrzebującym wink

quiris napisał(a):

Originally posted by Camis
Jesli mozna to tez poprosze smile

Marcin Tomczak

bziuuum@o2.pl

Poszło. Jeszcze 5 zostało z nowej dzisiejszej puli smile

klausa napisał(a):

A mógłbym prosić o jescze jeden dla redakcji mojej strony?

Nasty napisał(a):

O, całe dwa dni mnie nie było na forum przez ten artykuł whistle wink i wyjazd do Wrocka, a tu TAKIE rzeczy się dzieją. yikes party To ja też bym poprosił o zaproszenie. Jeszcze niedokładnie widzę perspektywy pełnego wykorzystania tego konta, ale powoli chyba zaczynają się klarować. smile No i niewątpliwie gmail.com jest ciekawą nowinką, którą warto zobaczyć. Choć.. dla użytkowników M2.. nie taką znów nowinką. bigsmile

qviri napisał(a):

I tak nie zarejestrujesz nasty*gmail.com... sad

Nasty napisał(a):

Originally posted by qviri
I tak nie zarejestrujesz nasty*gmail.com... sad


No niestety. Na razie mam dwie alternatywne koncepcje:
Gnasty@ smile - tyle, że takie ominięcie nakazu min.5 znaków może być w przyszłości popularne, więc automatyczna generacja kont do spamu może się odbywać poprzez G+5 losowych znaków (jak po staremu)

wojtek@ - jeśli wciąż wolne. Bo jest proste. Nie wygląda to dobrze, jak podając komuś swój email muszę literować obecny login swojego konta "voytec@..." (zakładałem go wiele lat temu).

A po utworzeniu konta nie da już się zmienić loginu..? (jakby mi przyszedł jeszcze lepszy pomysł do głowy)

qviri napisał(a):

A po utworzeniu konta nie da już się zmienić loginu..?AFAIK nie.

Zawsze możesz założyć drugie... Chociaż tracisz pocztę...

wojtek@ jest dobry, po prostu imię... Też tak chciałem ale moje jest o jedno za krótkie, musiałem zrobić jarekp@... :|

A i tak M2 rządzi bigsmile

Nasty napisał(a):

Originally posted by qviri
wojtek@ jest dobry, po prostu imię...


smile Ok, więc takie sobie chyba założę, tylko jeden drobiazg... whistle czy ktoś mógłby mi wysłać zaproszenie? bigsmile

Nasty napisał(a):

Ok. Już dostałem od Glootecha - dzięki! cheers
Mówi, że też ma jeszcze parę sztuk do rozdania, więc jakby co, to mówcie. smile

Tylko niestety wojtek@ zajęte. Chyba wezmę wojcieche@ I tyle..

BeMBeN napisał(a):

BTW taki pomysl dla Opery i Gmail
zamiast robic pop3 i smtp dal gmaila moznaby w operze i innych klientach zbodowac nowy protokol do gmaila, w ktorym info o nowych mailach byloby wysietlane w M2 ale zapytania o szukanie maila wysylane by bylo na gmail i tam przechowywane bylyby maile, innymi slowy m2 stal by sie alternatywnym interfacem gmaila

Nasty napisał(a):

A to nie coś jak IMAP? smile

qazqazqaz napisał(a):

Mam jedno pytanko, czy mozna do juz zalozonego konta dodac jeszcze (moze gdzies w opcjach ??) przekierowanie z innego konta na konto gmail ? Tzn, czy Gmail moze mi odbierac poczte w innego konta ?

Nasty napisał(a):

Originally posted by qazqazqaz
Mam jedno pytanko, czy mozna do juz zalozonego konta dodac jeszcze (moze gdzies w opcjach ??) przekierowanie z innego konta na konto gmail ? Tzn, czy Gmail moze mi odbierac poczte w innego konta ?


No pewnie. Będzie ją traktował jak każdą inną pocztę od kogokolwiek. Pytanie tylko czy masz możliwość ustawienia w swoim starym koncie automatycznego forwardowania na inną skrzynkę.

wuja napisał(a):

@Glootech - jeśli masz jeszcze wolne to posłałem dane na PM
/edit/
up To się nazywa tempo - po 7 minutach juz mam - wielkie dzięki

qazqazqaz napisał(a):

Sorry zle sie wyrazilem. Chodzi mi o to, czy po zalozeniu (chodzi o Gmail) tego konta moge jeszcze wybrac gdzies w opciach, zeby mi odbieralo poczte z np. Onetu???? Jezeli dobrze pamieram to przy zakladaniu Gmaila byla tam opcja przekierowania, tylko ze nic tam nie wpisalem a teraz mi to jest potrzebne sad.

EDIT: a tak ps. to kazdy dostaje 6 zaproszen po zalozeniu konta.

golly napisał(a):

czy moge i ja dostac zaproszenie ?

golly@op.pl

quiris napisał(a):

Originally posted by golly
czy moge i ja dostac zaproszenie ?

golly@op.pl

Proszę o PM zawierający imię i nazwisko. Dwie sztuki mam jeszcze do rozdania.

golly napisał(a):

dzieki za zaproszenie
mam jednak problem z zalozeniem konta poniewaz po kliknieciu na link ktory mi przyslales w zaproszeniu, google przekierowuja mnie na strone :

http://gmail.google.com/gmail/browser_requirements.html?continue=https%3A//www.google.com/accounts/NewAccount%3Fservice%3Dmail%26t%3D450b3137-41572561-4553eed382658f7be4d1%26dFN%3DTomasz%26dLN%3DGo%u0142aszewski%26dEM%3Dgolly@op.pl%26skipbrowsercheck%3D1%26continue%3Dhttp%3A//gmail.google.com/gmail/c-676bc6fd80-658f7be4d1-b948924037

(We're sorry, but we don't seem to be compatible.)


google nie lubia Opery ... ?!?

quiris napisał(a):

mam jednak problem z zalozeniem konta poniewaz po kliknieciu na link ktory mi przyslales w zaproszeniu, google przekierowuja mnie na strone :

http://gmail.google.com/gmail/brows...e4d1-b948924037

(We're sorry, but we don't seem to be compatible.)


http://my.opera.com/forums/showthread.php?s=&postid=673529#post673529

golly napisał(a):

sorry
dzieki

a tak przy okazji
ktos wie jak wyeksportowac kontakty z Opery do .csv ? Tak abym mogl je zaimportowac do GMaila?

adas napisał(a):

While we're still testing Gmail, you can also click here to use your unsupported browser.
Kliknij w słowo click (jeżeli masz operę 7.60)

golly napisał(a):

to chyba nie jest przepis na CSV z Opery ? smile

quiris napisał(a):

Dla osób, które chciałyby korzystać z GMaila za pomocą M2:

1) Ściągamy sobie programik FreePOPs 0.0.14: http://sourceforge.net/project/showfiles.php?group_id=105652&package_id=116973
2) Instalujemy i uruchamiamy. W trayu pojawi się ikonka
3) Zakładamy konto w M2 jako serwer POP wpisujemy localhost i port ustawiamy na 2000, użytkownik i hasło to samo z którego korzystamy w serwisie GMail.
4) Serwer SMTP ustawiamy dowolny inny (FreePOPs umożliwia jedynie pobieranie poczty).

klausa napisał(a):

Jakim cudem wy dostajecie tak szybko te zaproszenia???Ja wczoraj o 20.00 wykorzystałem 6 które dostałem dzień po założeniu konta i nie mam nowych......

adas napisał(a):

@klausa: masz szczęście ja jeszcze ani jednego nie dostałem bigsmile

testostereon napisał(a):

adas napisał(a)
@klausa: masz szczęście ja jeszcze ani jednego nie dostałem bigsmileMam to samo sad

klausa napisał(a):

Mój brat twierdzi że jak się pokombinuje w ustawieniach znaczy się pozmienia parę piedółek to się dostaje,ale na mnie to nie działa a na jego tak!

firkc napisał(a):

Witam. Czy moglbym otrzymac zaproszenie?
Z gory dziekuje.

qviri napisał(a):

firkc, zarejestrowałeś się dzisiaj i masz jak na razie jeden post.

Czy aby nie pojawiłeś się tu jedynie w celu otrzymania zaproszenia?

firkc napisał(a):

Nie, wczesniej czytalem forum, ale nie odpowiadalem. Opere uzywam juz od dawien dawna. Ale ok, nie musicie mi dawac GMail, wycofuje swoja prosbe.

Ryszard napisał(a):

@qviri a jakbym ja poprosił o zaproszenie, to nie dałbyś jakbyś miał?

Nie mam Opery 7.60 ani czasu na testowanie więc proszę:
daj zaproszenie firkc'owi smurf

Glootech napisał(a):

firkc: jeśli nadal nie dostałeś zaproszenia, to zajrzyj do prywatnych wiadomości.

PZawadzki napisał(a):

Witam!
No tak, kilka dni mnie nie było, a tu od razu rozdają prezenty za friko... i to beze mnie cry
Czy mógłbym zatem również i ja grzecznie poprosić o zaproszenie/ link do GMail? cheers

(Edit) W razie czego mój adres to: pz-news[at]fr[dot]pl

Desmo napisał(a):

Jesli ktos jeszcze ma to ja bym prosil o zaproszenie

pozdrawiam

warm napisał(a):

to i ja porosze jeśli cos jeszcze zostało !!!cheers
warm@wp.pl bigsmile

Glootech napisał(a):

Niestety, ja już dzisiejszy limit wyczerpałem smile. Może ktoś inny się zlituje... smile

quiris napisał(a):

Ja również rozdałem wszystkie 12 zaproszeń. Jak będę miał nowe to poinformuję.

golly napisał(a):

FreePOP z SSL czy bez? Bo jak zainstalowalem sobie z SSL to mi nie dziala niestety. Musze dodatkowo cos doinstalowac ??

pozdro

quiris napisał(a):

FreePOP z SSL czy bez? Bo jak zainstalowalem sobie z SSL to mi nie dziala niestety. Musze dodatkowo cos doinstalowac ??

Z SSL, ale w konfiguracji M2 nie zaznaczamy TLS

golly napisał(a):

Zapomialem o jednym, mam zainstalowany podobny programik tylko do Yahoo. Czy to nie jest jeroblem jesli obydwa dzialaja jednoczesnie ? Obydwa laczas ie do localhost... Ktos cos wie ?smile
pozdro

qbik13 napisał(a):

osobiscie zamiast programikow pop wole inny, ktory poprostu informuje mnie czy jest jakas nowa wiad i w razie czego po kliknieciu wlacza mi okno z Gmail. Podam moze komus tez podejdzie ;-) Gmail Notifier

golly napisał(a):

nie no to ja nie wiem. usrtawilem wszystko jak trzeba i nie dziala mi. Wyskakuje mi komunikat:
GMail
Serwer POP3 jest niedostępny. Może to być spowodowane problemami z siecią. [Odpowiedź serwera:-ERR UNKNOWN ERROR, PLEASE FIX]

dolaczam screen ustawien

prosze o pomoc
(oczywiscie FreePOPs v 0.0.14 uruchominy w tle )

pozdro

screen.jpg

Plesk napisał(a):

Witam smile


Jesli jeszcze ktos by mial jedno zaproszenie to bardzo poprosze smile


Bartek Smolinski


cmxNIELUBIESPAMU@life.pl (wywalic NIELUBIESPAMU z adresu) wink

dzieki !

quiris napisał(a):

Originally posted by golly
dolaczam screen ustawien

Użytkownika masz źle wpisanego. Musisz podać cały adres email czyli dopisz @gmail.com

quiris napisał(a):

Originally posted by Plesk
Jesli jeszcze ktos by mial jedno zaproszenie to bardzo poprosze smile
Bartek Smolinski

Wysłane smile

PZawadzki napisał(a):

Quiris: dziękuję jeszcze raz :-) Aktywowałem konto via IE :-(
Przy Operze (7.54 - identyfikacja jako IE) mam komunikat:
"Your browser seems to be Internet Explorer, and ActiveX seems to be disabled. Gmail requires ActiveX to be enabled in order to operate." etc. :-(((( Szkoda, że nie obsługują Opery....

quiris napisał(a):

Przy Operze (7.54 - identyfikacja jako IE) mam komunikat:

GMail działa w Operze. Jednak niezbędnym warunkiem jest przestawienie identyfikacji przeglądarki na Opera

Kubak napisał(a):

Quiris, jakby zostalo ci jedno to ja tez bym sie zalapal - coprawda mam zastrzezenia co do warunkow uslugi ale potestowac szczegolnie w Operce mozna. Juz skrobie PMa

quiris napisał(a):

Quiris, jakby zostalo ci jedno to ja tez bym sie zalapal - coprawda mam zastrzezenia co do warunkow uslugi ale potestowac szczegolnie w Operce mozna. Juz skrobie PMa

Poszło. Zostało jedno.

golly napisał(a):

niestety. po wpisaniu pelnej nazwy maila jako loginu sytuacja nie ulegla zmianie.wylaczylem YahooPOP ale to tez nie pomoglo.Autoryzacja na automatycznie ma byc? chociaz probowalem i tekstowa - bez zmian. FreePOPa mam na bank odpalonego:)
Moze jakies sugestie ktos ma jeszcze?
pozdro

11.jpg

quiris napisał(a):

niestety. po wpisaniu pelnej nazwy maila jako loginu sytuacja nie ulegla zmianie.

No u mnie to działa. Z autoryzacją na automatycznie. Nie wiem może jakiegoś firewalla masz?

Kubak napisał(a):

Dzieki quiris smile rejestracja poszla gladko (gdyby nie ten user name limit:( ) teraz zobaczymy jak bedzie dalej smile

quiris napisał(a):

Otrzymałem nową pulę. Już tylko 1 zaproszenie czeka. Z uwagi na fakt, że być może niektórzy chętni (warm) już otrzymali zaproszenie z innych źródeł, a nie chcę pochopnie zmarnować zaproszeń bardzo proszę o potwierdzanie chęci otrzymania konta poprzez PM (prywatną wiadomość) do mnie wraz z niezbędnymi danymi: imię, nazwisko, działający adres e-mail.

dkuku napisał(a):

jeśli są jeszcze jakieś zaproszenia wolne to też bardzo chętnie sie załapie

quiris napisał(a):

jeśli są jeszcze jakieś zaproszenia wolne to też bardzo chętnie sie załapie

No to moje warunki chyba znasz?

PZawadzki napisał(a):

Originally posted by quiris
GMail działa w Operze. Jednak niezbędnym warunkiem jest przestawienie identyfikacji przeglądarki na OperaOK, zawsze mam ustawioną identyfikację na Operę, ale na początku nie działało w ten sposób. W związku z tym przestawiłem na ident. jako IE i wtedy krzyczał o ActiveX. Teraz z kolei wróciłem do identyfikacji jako Opera, loguję się ("Sign in anyway"), strona niby się wczytuje (szara plansza z "Loading..." i ściąga kilkaset kB kodu), po czym mam szare tło (tzn. tło defaultowe, bo jako szare mam ustawione). Przy podglądzie źródła strony czytam:

Gmail


Oczywiście _mam_ włączoną obsługę JS (na wszelki wypadek zaptaszkowałem _wszystkie_ opcje z pluginami, java etc.). Ekran dalej szary, tzn. nic nie wyświetla.
Moje dane to: Opera 7.54, Build 3865, Windows 2000, Java - Sun Java Runtime Environment version 1.4.
Co radzicie?

quiris napisał(a):

Spróbuj odświeżyć parę razy. Czasami faktycznie przycina się coś i nie ładuje do końca.
PS. Wszystkie zaproszenia już rozdałem.

PZawadzki napisał(a):

Originally posted by quiris
Spróbuj odświeżyć parę razy. Czasami faktycznie przycina się coś i nie ładuje do końca.Nic z tego :-( Ani odświeżanie ani inne "czary-mary" (kasowanie cookies itp.) nic nie dają :-(

adas napisał(a):

A nie było to tak, że GMail ma działać dopiero w 7.60?

quiris napisał(a):

Originally posted by PZawadzki
Nic z tego :-( Ani odświeżanie ani inne "czary-mary" (kasowanie cookies itp.) nic nie dają :-(

Ach o Przecież ty używasz 7.54. GMail działa w Operze dopiero od wersji 7.60.

PZawadzki napisał(a):

Originally posted by quiris
Ach o Przecież ty używasz 7.54. GMail działa w Operze dopiero od wersji 7.60.Aaaaa... No właśnie! Tak właśnie zacząłem się coś domyślać... Fakt, czekam cały czas na stabilną 7.6 (bardzo zależy mi na tym, aby nie stracić starej poczty itp., więc _zazwyczaj_ nie instaluję Oper-beta), stąd pewnie problemy. OK, poczekam zatem na 7.6, a do tego czasu będę się bujał na IE... :-(
Jeszcze raz dzięki za porady etc.

oksza napisał(a):

Originally posted by PZawadzki
Aaaaa... No właśnie! Tak właśnie zacząłem się coś domyślać... Fakt, czekam cały czas na stabilną 7.6 (bardzo zależy mi na tym, aby nie stracić starej poczty itp., więc _zazwyczaj_ nie instaluję Oper-beta), stąd pewnie problemy. OK, poczekam zatem na 7.6, a do tego czasu będę się bujał na IE... :-(
Jeszcze raz dzięki za porady etc.7.6p1 to chyba najstabilniejsze preview jakie było IMHO.

Glootech napisał(a):

oksza napisał(a)
7.6p1 to chyba najstabilniejsze preview jakie było IMHO.A IMHO najmniej stabilne i w ogóle najgorsze ze wszystkich preview jakiekolwiek testowałem.
A testowałem wszystkie, począwszy od Opery 7.20 smile.

Mayor napisał(a):

dla mnie stabilność znaczy "nie zawiesza się zbyt często" bo jeszcze nigdy odpukać nie straciłem maili przez preview; 7.60P1 jest ok tylko miałem pecha zawiesić ją troche częściej niż stabilną* 7.52


* - też sie wieszała, a co ;-)

bozena napisał(a):

Rediffmail versus Gmail

Dość często zaglądałam na to forum, ale tylko w celach edukacyjnych i co tam słychać w świecie Opery. Wreszcie zarejestrowałam się i mam prośbę, czy dla celów testu, też mogłabym prosić o zaproszenie. Obiecuję że jak testy wypadną negatywnie to oddam wam to lub te zaproszenia. Mam konto na indyjskim rediffie też 1 giga i chciałabym je porównać
Pozdrawiam wszystkich: Bozena Golisz
bogo[wytnij]@rediffmail.com

quiris napisał(a):

Obiecuję że jak testy wypadną negatywnie to oddam wam to lub te zaproszenia.

Zaproszenia oddać nie można smile, ale nie ma sprawy, jak będę coś miał to prześlę.

Pafun napisał(a):

Ja bym też bardzo prosił o zaproszenie! Ostatnio straciłem pocztę na serwerach Neostrady i z tego powodu szukam czegoś dużego i pewnego. Jeśli ktoś miałby jeszcze zaproszenie to będę wdzięczny.

P.S.
Wielkie dzięki lockoom!

lockoom napisał(a):

Mam jeszcze 3 wolne zaproszenia. Zainteresowanych proszę o PMa z imieniem, nazwiskiem i adresem e-mail.

/edit: Limit zaproszeń wyczerpany. Miłego testowania Operamaniacy smile

eluc napisał(a):

Dziekuje bardzo za zaproszenie lockoom smile

bananjp napisał(a):

gmail

mam problem na operze nie chce mi sie zaladowac konto w gmail

ladowanie.png

bananjp napisał(a):

gamail

a tu po ladowaniu nic sie nie wyswietla

po ladowaniu.png

wuja napisał(a):

Re: gmail

Originally posted by bananjp
mam problem na operze nie chce mi sie zaladowac konto w gmail


A nie mógłbyś poczytać pare postów wyżej - gmail nie jest obsługiwany przez Operę 7.54

bananjp napisał(a):

gmail

sorki za zamieszanie nie zauwazylem tego posta

quiris napisał(a):

Jest już nowa wersja 0.0.16 programu FreePOPs zawierająca szereg bugfixów w obsłudze GMaila. Rekomendowany upgrade smile: http://sourceforge.net/project/showfiles.php?group_id=105652&package_id=116973&release_id=266522

qbik13 napisał(a):

jak dla mnie korzystajac z programikow pop przy gmail traci sie jego glowne zalety m.in. fajne grupowanie wiad itp dlatego Gmail Notifier
Bawil sie juz ktos Ggroups2??? jest to swoisty rodzaj polaczenie grupy usenet'owej z tym
co jest na yahoo groups

quiris napisał(a):

Originally posted by qbik13
jak dla mnie korzystajac z programikow pop przy gmail traci sei jego glowne zalety fajne grupowanie wiad itp dlatego Gmail Notifier

Gmail Notifier nie działa na koncie użytkownika z ograniczonymi prawami sad Zdecydownie lepszy i baardziej zaawansowany jest GTray (zwłasza wersja 3.0): http://torrez.us/archives/2004/05/23/000272.html

FreePOPs jest mi potrzebny głównie po to, gdy chcę wysłać coś ze zmienionym nagłówkiem from. GMail tego niestety mi nie oferuje sad Podstawową zaletą GMaila jest ogromna pojemność. Mogę sobie trzymać baaardzo dużo maili w archiwum (obecnie zużyłem ledwie 1MB bigsmile). Odpada dzięki temu problem z synchronizacją poczty na różnych komputerach, różnych systemach operacyjnych, różnych wersjach Opery, itd. smile

andol napisał(a):

Originally posted by quiris
Odpada dzięki temu problem z synchronizacją poczty na różnych komputerach, różnych systemach operacyjnych, różnych wersjach Opery, itd. smileJa tam wolę IMAP. Używam takiego konta "służbowo" i nie muszę się martwić, czy wysyłam maile z pracy, z domu, czy też z jakiegoś innego miejsca. W pracy i w domu korzystam oczywiście z klienta poczty, natomiast w przypadku korzystania z "obcych" komputerów zwykle przydaje się interfejs WWW [1]. W Bacie 1.62 obsługa IMAP wołała co prawda o pomstę do nieba, jednak przy odrobinie wprawy dało się żyć. wink The Bat! 2.x sprawuje się o wiele lepiej (choć i tu są pewne denerwujące szczegóły).

Korzystam również z prywatnego konta IMAP na które przekierowuję automatycznie wszelkie e-maile (wysyłane i odbierane) z darmowych skrzynek pocztowych udostępniających jedynie POP3.

[1] Na co dzień nie potrafiłbym chyba korzystać z poczty poprzez WWW. no

ach, te nowe emotikonki wink

quiris napisał(a):

Originally posted by andol
Ja tam wolę IMAP. Używam takiego konta "służbowo" i nie muszę się martwić, czy wysyłam maile z pracy, z domu, czy też z jakiegoś innego miejsca.

Podstawowe pytanie: Jak dużo możesz maili trzymać na tym koncie, zanim się przepełni skrzynka wink?

Na co dzień nie potrafiłbym chyba korzystać z poczty poprzez WWW. no

Ja również do niedawna smile Interfejs GMaila jest naprawdę szybki. Niestety w Operze tego jeszcze tak do końca nie widać. Za to w FF rozwija skrzydła wink Przynajmniej u mnie. Z tym Webmailem i Popem/Imapem występuje podobieństwo do sytuacji forum i newsgrupa. Jedni wolą to, drudzy siamto. Nie da się jednak ukryć, że GMail stał się swego rodzaju fenomenem. Powstało dziesiątki stron dotykających tematyki tego serwisu.

andol napisał(a):

Originally posted by quiris
Podstawowe pytanie: Jak dużo możesz maili trzymać na tym koncie, zanim się przepełni skrzynka wink?Do przepełnienia (a nawet widocznego zapełnienia) jeszcze daleko... W moim przypadku nie jest to na razie żaden problem. bigsmile

quiris napisał(a):

Originally posted by andol
Do przepełnienia (a nawet widocznego zapełnienia) jeszcze daleko... W moim przypadku nie jest to na razie żaden problem. bigsmile

Nie wszyscy są takimi szczęściarzami wink

quiris napisał(a):

Originally posted by qbik13
Bawil sie juz ktos Ggroups2??? jest to swoisty rodzaj polaczenie grupy usenet'owej z tym co jest na yahoo groups

Uhm. Bardzo ciekawe rozwiązania. Integruje się z kontem GMail. Zainteresowani mogą popatrzeć: http://groups-beta.google.com/

Baca napisał(a):

Jeśli ktoś ma zaproszenia do GMail to bym prosił o jedno dla mnie. Po tych komentarzach ciekawość mnie zżera jak to coś wygląda i się obsługuje. smile

artuone napisał(a):

hmmm... to ja też poproszę smile bo jak można zmarnować taką okazję smile

qbik13 napisał(a):

hmm jak ktos chce to ja mam jeszcze 2 ale to na PM imie nazwisko i adres mailowy

testostereon napisał(a):

Wczytajcie się w pomoc gmaila, tam pisze (chyba) że w celu ochrony przed wirusami nie można otrzymywać plików zip i exe, z ciekawości wysłałem takie sam do siebie i doszły więc co tam pisze w pomocy ??
Najchęniej korzystał bym z poczty na o2, moim zdaniem jest najlepsza gdyby nie to że coś mi się psuje w kopmie i wogólę nie mogę odbierać i wysyłać maili przez program pocztowy sad

quiris napisał(a):

Nowe zaproszenia czekają. Warunki troszkę się zmieniły. Zapraszam do mojego żurnala: http://my.opera.com/quiris/

quiris napisał(a):

Originally posted by andol
Ja zarejestrowałem się za pomocą Opery 7.60... Pojawił się komunikat o nieobsugiwanej przeglądarce, jednak można było kontynuować "na własną odpowiedzialność" (załącznik). Nie zauważyłem żadnych problemów.

Hmm... Jakoś teraz testuję jedno zaproszenie i wynika mi, że w Operze 7.60 nie działa przycisk sprawdzania dostępności danego konta, tzn. po naciśnięciu przycisku nie dostaję informacji, czy to konto jest dostępne czy nie? Ktoś to może potwierdzić?

Nasty napisał(a):

Originally posted by quiris
Hmm... Jakoś teraz testuję jedno zaproszenie i wynika mi, że w Operze 7.60 nie działa przycisk sprawdzania dostępności danego konta, tzn. po naciśnięciu przycisku nie dostaję informacji, czy to konto jest dostępne czy nie? Ktoś to może potwierdzić?


No, potwierdzam - jeśli chodzi o ten przycisk na ekranie rejestracji - czy login jest wolny. Chciałem sprawdzić nim, ale nie działa. Dopiero zatwierdzenie ekranu wyświetliło komunikat o błędzie - konto zajęte.

quiris napisał(a):

Originally posted by Nasty
No, potwierdzam - jeśli chodzi o ten przycisk na ekranie rejestracji - czy login jest wolny. Chciałem sprawdzić nim, ale nie działa. Dopiero zatwierdzenie ekranu wyświetliło komunikat o błędzie - konto zajęte.

Otworzyłem wątek na Beta testing http://my.opera.com/forums/showthread.php?s=&threadid=66976 . Jak nie było raportowane, to będę raportował

lazik_s napisał(a):

gPoppera ktoś może z was testował? v1.1 dostępna pod adresem http://www.imizzy.com/gpopper/

quiris napisał(a):

Originally posted by lazik_s
gPoppera ktoś może z was testował? v1.1 dostępna pod adresem http://www.imizzy.com/gpopper/

Testowałem, ale Opera z nim coś nie bardzo chciała kicać. Lepiej sprawuje się FreePOPs.

lazik_s napisał(a):

A z wysyłaniem jak jest też nie wiesz? Ja naszczęście przez M2 nie będę z tym walczył tylko SpamPal+Hamster+TheBat. Webmail ogólnie mnie nie intersuje bo IMHO jest za bardzo pracochłonny przy odpowiedziach.

No nic jeszcze zostało mi 15MB do ściągnięcia przez modem tego chrzanionego Frameworka sad Z godzinę czekania a później torszeczkę zabawy.

lazik_s napisał(a):

Z błędów jakie znalazłem i de facto eliminują w przedbiegach Gmail to przy polskich znakach diakrytycznych użycie domyślnie:
Content-Type: text/plain; charset=UTF-8
Content-Transfer-Encoding: quoted-printable

qviri napisał(a):

Dlaczego Unicode to problem? Nie będziesz przecież używał GMaila do newsgroup.

quiris napisał(a):

Originally posted by qviri
Dlaczego Unicode to problem? Nie będziesz przecież używał GMaila do newsgroup.

No właśnie miałem o tym pisać. Unikod to przyszłość. Prędzej czy później zaczniemy koszystać z unikodu. Im szybciej tym lepiej. Cieszę się, że Google postawiło na unikod. Takie działanie jest bardziej praktyczne, łatwiejsze w implementacji. A zresztą czy musisz wysyłać listy poprzez GMail. Ja z GMaila jedynie odbieram. Wysyłam poprzez zwyczajny serwer SMTP korzystając z M2.

lazik_s napisał(a):

Wysyłam przez gPoppera także ten problem mnie nie dotyczy. Co do Unikodu to nie sądzę by był najlepszym rozwiązaniem dla znaczków pl. Szybciej przejdziemy na ISO-8859-16 czy 13. UTF na dzień dzisiejszy przy pisaniu znaków z obrębu pl jest zbędny i generuje co najwyżej zwiększoną ilość przesyłanych danych (nie używając najmniejszego dostępnego kodowania zgodnego z RFC - inna sprawa że takie podejście pokazuje brak zgodności gMaila draftami). Dla przykładu ISO-8859-2 w takiej samej wiadomości zajmującej 86 lini (łamane po 76 znaku) zajmuje 5.2KB a UTF-8 to 5.8. Różnica wynosi więc około 10%

quiris napisał(a):

Nowych sześć zaproszeń czeka: http://my.opera.com/quiris/

matsu napisał(a):

Dla mnie Unicode to podstawa. Nie ograniczajmy się do swojego, wąskiego podwórka. Dla samych polfontów to kiedyś wystarczała mazovia, ale to już przeszłość. Np. jakiś czas temu współpracowałem przy tłumaczeniach i potrzebowałem używać jednocześnie, w tym samym dokumencie polfontów, cyrylicy i znaków japońskich. I był ogromny problem z przesyłaniem tłumaczeń między ludźmi pracującymi pod różnymi systemami operacyjnymi, niemiecka windoza potrafi źle wyświetlać ISO-8859-2, o japońskim windowsie nawet nie wspominam. Dopiero Unicode rozwiązuje sprawę. BTW, wracając on-topic, Opera wszystkie strony pobierane z sieci w starszych kodowaniach (różne ISO-, EUC-, Win- itp.) zamienia na Unicode. Więcej: http://www.opera.com/docs/specs/index.dml#text

PZawadzki napisał(a):

A wracając do topicu: mam jeszcze 4 zaproszenia do rozdania. Który z userów Opery chce? -> proszę o imię/nazwisko/adres e-m.

lazik_s napisał(a):

matsu to co pisałem dotyczyło zagadnienia mail/news. Główną zaletę wymieniłem, a co do samej zmiany kodowania to dla przykładu taki 40tude Dialog (obsługuje news i mail) sam potrafi odpowiednio dobrać kodowanie w zależności do użytych znaków diakrytycznych. Moim skromnym zdaniem podobnie powinno być w Gmailu.

Camis napisał(a):

Witam mam 5 zaproszen do rozdania

Prosze o : Imię / Nazwisko / dzialajacy adres email na PM

Nasty napisał(a):

Originally posted by lazik_s
matsu to co pisałem dotyczyło zagadnienia mail/news. Główną zaletę wymieniłem, a co do samej zmiany kodowania to dla przykładu taki 40tude Dialog (obsługuje news i mail) sam potrafi odpowiednio dobrać kodowanie w zależności do użytych znaków diakrytycznych. Moim skromnym zdaniem podobnie powinno być w Gmailu.


Tak? Ma automatycznie dobierać kodowanie do każdego znaku z osobna (gdy są użyte znaki z więcej niż jednego kodowania w tej samej wiadomości)? To jest niewykonalne. Rozwiązanie przy którym obstajesz, choć dobre dla większości osób, jest zupełnie nieelastyczne, nie daje żadnej możliwości tym, którzy chcieliby użyć wielu kodowań na raz. Nie tragizuj z powodu wzrostu objętości o 10% przez użycie UTF... rolleyes

andol napisał(a):

Originally posted by Nasty
Tak? Ma automatycznie dobierać kodowanie do każdego znaku z osobnaTu raczej chodziło o automatyczny dobór kodowania całej wiadomości. Jeśli nie ma znaków narodowych: 7-bit, jeśli tylko polskie: ISO 8859-2, jeśli z wielu zestawów: UTF-8.
Takie są zalecenia. Jednak rozwiązanie to ma jedną wadę: użytkownik nie ma wpływu na zastosowane kodowanie. Decyzję podejmuje za niego aplikacja.

BTW, obcokrajowcy nie potrafią zrozumieć, dlaczego Polacy tak kurczowo trzymają się ISO 8859-2. Nie mogą pojąć, jak to jest, że inne kodowanie wykorzystywane jest w Windowsach, inne w Sieci i w systemach linuksowych... I dlaczego my chcemy, aby tak pozostało po wsze czasy.

Wkrótce powstanie namiastka oficjalnej polskiej strony dla użytkowników Opery. Będzie ona kodowana w UTF-8. Zapewne spotka się to ze sprzeciwem ISO-maniaków. Sprzeciwem, którego nie potrafiliby zrozumieć pracownicy OS. Ich serwery skonfigurowane są do wysyłania stron w UTF-8, gdyż OS wie, że może w ten sposób obsłużyć wszystkie języki.

Niektórzy chcieliby zapewne, aby specjalnie dla polskich użytkowników zrobiono wyjątek: ISO 8859-2. Dlaczego tak myślę? Otóż zdążyłem już otrzymać kilka maili z pretensjami o to, że polskie pliki pomocy (które są przecież plikami HTML) zakodowane są w UTF-8. Autorzy tych maili jakoś nie zauważają, że pliki pomocy są integralną częścią aplikacji (format nie ma tu nic do rzeczy). Przeczytali gdzieś, że pliki HTML mają być kodowane w ISO 8859-2 i kropka. Coraz mniej osób się w ogóle zastanawia - skąd wzięło się ustandaryzowanie kodowania znaków.

Kurczowe trzymanie się za wszelką cenę ISO-8859-2 uważam za coś w rodzaju zaściankowości. Było to było dobre 10 lat temu. Jednak od tego czasu zmieniły się systemy operacyjne i oprogramowanie (UTF-8 jest bez problemów obsługiwany). Świat poszedł do przodu. Dlaczego my nie chcemy pójść razem z nim?

Oczywiście jeżeli ktoś kręci się tylko w polskim środowisku, nie ma żadnych kontaktów międzynarodowych (szczególnie z osobami spoza kręgu ISO 8859-1) -- UTF-8 nie jest mu zapewne potrzebne. Jednak skoro on tego nie potrzebuje, dlaczego blokuje dostęp innym?

lazik_s napisał(a):

Nasty widzę, że nie znasz działanie przeze mnie opisanego. Ogólnie wygląda ono następująco:
1. Używam w liście tylko "ąężźćłóń itd" czyli znaków polskich - kodowanie jest wybierane jako ISO8859-2
2. W liście nie ma żadnych polskich znaków diakrytycznych a czytnik/mailer/webmail powinien ustawić na us-ascii
3. Używam znaków z kilku kodowań wtedy program powinien dobrać tak kodowanie by użyć najmniejszego dostępnego. Także np piszę tylko z polskimi znakami diakrytycznymi i używam '€' wtedy mamy list w ISO-8859-16.
4. Używam znaków z jeszcze więksej ilości najmniejszych kodowań "ążźćńśó ..." oraz "гжйпшыц" i "ΓΛΠΣΦΨΩб" i mam utf-7 - polski, rosyjski, grecki.
5. UTF-8 powinno być użyte do kolejnej wariacji znaków, które akurat utf-7 nie obejmie.

I tak ogólnie powinno być. RFC mówi o tym:
<q>In general, composition software should always use the "lowest common denominator" character set possible. For\example, if a body contains only US-ASCII characters, it SHOULD be marked as being in the US-ASCII character set, not ISO-8859-1, which, like all the ISO-8859 family of character sets, is a superset of US-ASCII. More generally, if a widely-used character set is a subset of another character set, and a body contains only characters in the widely-used subset, it should be labelled as being in that subset.
(C) RFC2046.
</q>

Nasty napisał(a):

Originally posted by andol
Wkrótce powstanie namiastka oficjalnej polskiej strony dla użytkowników Opery.


Ja wiem, że wtrąciłeś to tak zupełnie niewinnie między wierszami bigsmile ale czy ja dobrze słyszę?! yikes Opera otwiera swoją oficjalną polskojęzyczną stronę!! WOW! To na pewno wpłynie korzystnie na jej popularność. yes

Originally posted by andol
Kurczowe trzymanie się za wszelką cenę ISO-8859-2 uważam za coś w rodzaju zaściankowości. Było to było dobre 10 lat temu. Jednak od tego czasu zmieniły się systemy operacyjne i oprogramowanie (UTF-8 jest bez problemów obsługiwany). Świat poszedł do przodu. Dlaczego my nie chcemy pójść razem z nim?


Swoją drogą jestem niemile rozczarowany polską społecznością internetową - na zachodzie 20% Firefoxa, na wschodzie 20% Opery, a u nas co...? Po 4%.. Niby tacy sprytni, zaradni są Polacy, a tu 91,5% na liczniku stoi i spada mozolnie a ostatnio wcale... sad Na oświadczenie "Nie używajcie IE", jak w Niemczech, nie ma co u nas liczyć, bo urzędnicy nie przejmują się takimi drobiazgami jak co tam sobie społeczeństwo używa do oglądania Internetu, nie ma też u nas takiej jednostki ds. bezpieczeństwa informatycznego, a są tam na górze tak kompetentni ludzie, że poseł sprawozdawca z komisji ds. informatyki twardo oświadcza, że oprogramowanie o otwartym kodzie nie może być bezpieczne, skoro algorytm szyfrowania jest jawny. rolleyes down alien

andol napisał(a):

Originally posted by Nasty
Ja wiem, że wtrąciłeś to tak zupełnie niewinnie między wierszami bigsmile ale czy ja dobrze słyszę?! yikes Opera otwiera swoją oficjalną polskojęzyczną stronę!! WOW!No, aż tak to nie.
Będzie to (nomen omen) ministrona. Z naciskiem na mini.

Znajdzie się tam m.in. akcja, o której wspominam w tym wątku.

piecu napisał(a):

adas napisał(a)
A jakie to ma zalety? (no te 1000 MB nie przemawia do mnie - bym to chyba przez 2 dni ściągał przez mój kabel wink )


I tak tego nie będziesz ściągał, bo nie ma POP3 :/
A zalety? Podobno tam się maili nie kasuje, tylko archiwizuje smile A dzięki silnikowi Google ma być wspaniałe wyszukiwanie w tym archiwum.

quiris napisał(a):

I tak tego nie będziesz ściągał, bo nie ma POP3 :/


No to dziwne, bo ja ściągam przez POP3, a dokładniej przez FreePOPs: http://freepops.sourceforge.net/en/ p

lazik_s napisał(a):

W celu uzupełnienia:
Co do tych jeszcze 10% różnicy to to był jakiś pierwszy tekst, na którym zrobiłem porównanie. Różnica jest bardziej widoczna jeżeli weźmiemy "ĄąĆćĘꣳŃńÓ󌜏źŻż ". Zastosowałem to w 90 liniach po 4 takie wklejki w jednej się zmieściły. List w ISO8859-2 zajmuje 7020bajtów. UTF-8 to wielkość listu 13500. Różnica jest więc znaczna! Powiększenie wiadomości o 92%!!

andol napisał(a):

Originally posted by lazik_s
Różnica jest więc znaczna! Powiększenie wiadomości o 92%!!Ale jest to przypadek, który raczej nie wystąpi w rzeczywistości. wink
Poszukaj w sieci informacji statystycznych dotyczących częstości występowania poszczególnych polskich znaków w typowym tekście i wówczas przeprowadź testy.

quiris napisał(a):

O rany ja to się od tych zaproszeń chyba nie uwolnię. Jeszcze poprzedniej puli nie wyczerpałem, a już mam uzupełnione do znowu 6 i tak w kółko wink. Ludzie szybciej zgłaszajcie się po te zaproszenia smile http://my.opera.com/quiris/

golly napisał(a):

ja tez zainstalowalem sobie ten programik ale jestem glegoko nim rozczarowany. Wprawdzie sciaga mi posty do M2 ale w takiej postaci ze sie tego nie da czytac. Macie tak samo?? Bez nadawcy. bez tytulu. a tresc rozsypana. Dolaczam screen.
pozdro

untitled.png

quiris napisał(a):

golly napisał(a)
ja tez zainstalowalem sobie ten programik ale jestem glegoko nim rozczarowany. Wprawdzie sciaga mi posty do M2 ale w takiej postaci ze sie tego nie da czytac. Macie tak samo?? Bez nadawcy. bez tytulu. a tresc rozsypana. Dolaczam screen.
pozdro

Ściągnij sobie ten plik http://www.cs.unibo.it/~tassi/beta/gmail.lua i zamień oryginalny gmail.lua. Zrestartuj FreePOPs i ciesz się smile

lazik_s napisał(a):

Niedługo wspomagacze typu FreePOPs (BTW gPopper umożliwia także wysyłkę) nie będą potrzebne. Gmail będzie posiadał dostępne SMTP nie wiadomo jednak czy nie będzie to usługa płatna. W samym helpie także jest wspomniane to zagadnienie.
Info można znaleźć chociażby pod: http://www.thebatworld.de/system/article/index.php?sid=414

Ale jest to przypadek, który raczej nie wystąpi w rzeczywistości.
Poszukaj w sieci informacji statystycznych dotyczących częstości występowania poszczególnych polskich znaków w typowym tekście i wówczas przeprowadź testy.Trzeba sobie jednak zdać sprawę, iż nie jeden język istnieje na świecie. Rosjanie ślą dla przykładu w koi8-r, niemcy w ISO-8859-1 każdy słownik posiada charakterystyczne znaki, które w utf-8 będą jedynie powiększały wielkość listu. Pomnóżcie sobie to przez miliny/miliardy dziennie wysyłanych maili na świecie i będziecie mieli skalę problemu. Ile zbędnego ruchu generuje unikod w takich konfiguracjach?

matsu napisał(a):

Trzeba sobie jednak zdać sprawę, iż nie jeden język istnieje na świecie.

Tak jest! I dlatego nie można się ograniczać do kodowań, które obsługują tylko jeden język.

Rosjanie ślą dla przykładu w koi8-r, niemcy w ISO-8859-1

Mam właśnie okazję przyglądać się wymianie maili między Francuzem i Rosjaninem bez użycia unikodu oraz mielonce, która z tego wychodzi. Jak Wam się podobają kwiatki typu: Jйrфme?

apeks napisał(a):

Ma ktoś jeszcze jakieś niepotrzebne zaproszenie, równiesz jestem zainteresowany rolleyes

Nasty napisał(a):

Dobra, wrócę do tematu tego wątku - czyli o samym Gmailu. Było na słodko, to teraz będzie na kwaśno.

Może mało kto się tego doczytał, ale Gmail wprowadza pewne uprzykrzenia dla użytkownika. Zagrożenie jest takie, że z powodu jego (Google) popularności i prestiżu, mogą się one stać niedługo powszechną praktyką u wszystkich innych providerów kont.

Poza wspomnianym wymuszeniem minimum 6-cyfrowego loginu, które trochę boli (tak, to w ramach walki ze spamem, ale chociaż te 5 znaków mogliby pozwolić..), są obecnie także dwa inne nieciekawe ograniczenia:
- nie można wysłać wiadomości do samego siebie (chyba, że jest się wyłącznym adresatem) - zostają tylko w Wysłanych. I jest to bardzo skutecznie egzekwowane - nawet jeśli wysyła się na listę dyskusyjną, to mail do wysyłającego nie wróci!
- nie można wysyłać plików wykonywalnych (exe) nawet w postaci spakowanej - wyjątkiem na szczęście jest RAR - on nie jest analizowany/wycinany przez Gmail

Na razie nie są to może nie wiadomo jak bardzo dotkliwe utrudnienia, ale na tym nie musi się skończyć - Gmail jest cały czas rozwijany i mogą wymyślić inne, nowe zasady. Gmail może się więc z czasem stać Wstrętnym Gigantem dyktującym swoje, niekoniecznie najprzyjemniejesze, zasady. sad Zaczyna się dać wyczuwać to zagrożenie..

Pisze o tym Ludwik na swojej stronie.


A skoro o rozwoju Gmail mowa, to można wypełnić ankietę nad czym w pierwszej kolejności powinni się zająć programiści:
http://services.google.com/inquiry/gmail_suggest/
Proponuję każdemu zagłosować i zaznaczyć opcję (można wybrać do 5-ciu opcji):
- Access Gmail with my Opera browser

Nie wiedziałem, że to sprawa, która wymaga aż głosowania.. irked Myślałem, że uznają to za bezdyskusyjny obowiązek. Ale może tak jest.. tyle że, ponieważ na zachodzie rządzi obecnie Firefox, a Opera jest wciąż mało popularna, są ciekawi jak dużo osób czeka na umożliwienie dostępu przez Operę i jedyny wpływ jaki będzie miał wynik tej ankiety, to stopień intensyfikacji sił i środków przeznaczonych na to, żeby to zrobić jak najszybciej (lub trochę mniej "najszybciej"...).

qviri napisał(a):

Originally posted by Nasty
Swoją drogą jestem niemile rozczarowany polską społecznością internetową - na zachodzie 20% Firefoxa, na wschodzie 20% Opery, a u nas co...? Po 4%.. Niby tacy sprytni, zaradni są Polacy, a tu 91,5% na liczniku stoi i spada mozolnie a ostatnio wcale... sadPrzesadzasz. Przynajmniej z Zachodem. Właśnie świętują spadek IE do 93,7%, a urośnięcie wszystkich Geckowatych do 5,2%.

Nasty napisał(a):

Originally posted by qviri
Przesadzasz. Przynajmniej z Zachodem. Właśnie świętują spadek IE do 93,7%, a urośnięcie wszystkich Geckowatych do 5,2%.


No, to zależy od źródeł, ale faktycznie wikipedia, o którą się opierałem, ma dużo zawyżone statystyki.
Ale proporcje są jednoznaczne - gdy FF wzrósł od czerwca o 1,7 punktów % - do poziomu 5.2%, Opera w tym czasie wzrosła o.... 0.1% - do 1.1%. scared I cały szum w okół Firefoxa, bo popularność napędza popularność. Oh well..

Booster napisał(a):

Witam,

Nie znalazłby się ktos kto miałby wolne zaproszenie do GMiala?

Jeśli tak to poproszę o info smile.

Nixer napisał(a):

Originally posted by Nasty
No, to zależy od źródeł, ale faktycznie wikipedia, o którą się opierałem, ma dużo zawyżone statystyki.Jak to zawyżone statystyki? Jak strona internetowa może sobie zawyżyć statystyki oglądalności spod konkretnej przeglądarki?

Ludwik napisał(a):

Originally posted by Nixer
Jak to zawyżone statystyki? Jak strona internetowa może sobie zawyżyć statystyki oglądalności spod konkretnej przeglądarki?Na Wikipedię przychodzą zazwyczaj ludzie zaznajomieni z problemem wolnego oprogramowania (bo stąd właśnie wypływa idea Wikipedii) i ogólnie z rynkiem oprogramowania. Dlatego duża część z nich używa alternatywnych przeglądarek. W tym sensie jej statystyki są zawyżone w stosunku do reszty Internetu.

Nixer napisał(a):

Originally posted by Ludwik
Na Wikipedię przychodzą zazwyczaj ludzie zaznajomieni z problemem wolnego oprogramowania


Wolne oprogramowanie to jest problem? bigeyes bigsmile

(bo stąd właśnie wypływa idea Wikipedii) i ogólnie z rynkiem oprogramowania. Dlatego duża część z nich używa alternatywnych przeglądarek. W tym sensie jej statystyki są zawyżone w stosunku do reszty Internetu.


No tak, o tym nie pomyślałem.

Ludwik napisał(a):

Wolne oprogramowanie to jest problem? bigeyes bigsmile


Eh. "Problem" w odpowiednim kontekście może być również synonimem słowa "problematyka".

quiris napisał(a):

Booster napisał(a)
Witam,

Nie znalazłby się ktos kto miałby wolne zaproszenie do GMiala?

Jeśli tak to poproszę o info smile.

Booster po pierwsze chciałem Cię zapytać, czy czytasz PM (prywatne wiadomości)? W sierpniu wysłałem do Ciebie prośbę o zmianę tego tekstu o tybetańskich mnichach. Wydaje mi się, że prośby nie czytałeś. W takim razie ponawiam swoją prośbę jeszcze raz.

Po drugie dysponuję wolnymi zaproszeniami, aby je otrzymasz musisz wykonać dwie czynności. Instrukcje znajdują się w tym wątku.

Booster napisał(a):

Czytam, ale chyba nie zrozumiałem, albo zrozumiałem opacznie, wydawało mi się, że chodzi o [skrócony już] podpis pod postem, no ale dobra, skrócę zaraz :-)
P.S. Wracam po wakacjach i już nie wiem co sie dzieje yikes

pciupak napisał(a):

Jestem tu nowy, ale nie piszę tu dlatego, aby otrzymać zaproszenie do Gmail. Po prostu chcę przedstawić pewien pomysł. Otóż, co byście powiedzieli na jakiś system wymiany zaproszeń? Według mojego pomysłu system miałby wyglądać w zarysie tak:

1. Osoba, która ma do rozdania parę zaproszeń do Gmail rejestruje się na jakiejś tam stronie, wysyłając informację o jakiejś liczbie zaproszeń do rozdania.
2. Ktoś, kto chciałby otrzymać zaproszenie do Gmail wchodzi na stronę i klika np. link "Chcę otrzymać zaproszenie".
3. Drogą losowania zostaje wybrana jedna osoba, która temu komuś daje zaproszenie.
4. Od liczby zaproszeń osoby dającej odejmowane zostanie jedno.
5. Jeżeli ten ktoś zrezygnuje z przyjęcia zaproszenia, punkt 4 jest anulowany.

I przepraszam, jeżeli napisałem niezrozumiale (a na pewno tak napisałem).

--
Paweł Ciupak

quiris napisał(a):

pawel_ciupak napisał(a)
Jestem tu nowy, ale nie piszę tu dlatego, aby otrzymać zaproszenie do Gmail. Po prostu chcę przedstawić pewien pomysł. Otóż, co byście powiedzieli na jakiś system wymiany zaproszeń?


Takie systemy już dawno powstały:http://www.gmailswap.com/
A tu cała linkownia do przeróżnych losowań, jednorękich bandytów itp.:http://www.gmailswap.com/links.php

Ludwik napisał(a):

Originally posted by pawel_ciupak
Otóż, co byście powiedzieli na jakiś system wymiany zaproszeń?Patrz tu: http://isnoop.net/gmailomatic.php

UPDATE: Jak to pisałem jeszcze nie bylo postu quirisa ;]

golly napisał(a):

mam problem z czytaniem listow ze strony www. Wchodze normalnie na strone.loguje sie, wyswietla mi sie lista listow. Niestety klikniecie na tytul listu nie otwiera mi go. Chociaz kursor myszki normalnie zamienia sie w lapke, jak by znajdowal sie na linku. Nie wiem czemu. Probowalem wlaczac i wylaczac jave,wtyczki, zmieniac rozpoznawianie prszegladarki i nic.mam zainsalowana jave j2re-1_4_2_05, Opera 7.60 p1, Windows XP. Pod IE wszystko dziala ok. Prosze o pomoc
pozdro

daroc napisał(a):

Wątpię, żeby webmail korzystał z Javy... Za to zapewne korzysta z JavaScript-u. F12 -> zaznacz opcję "Włącz obsługę JavaScript". Teraz przeładuj stronę i spróbuj ponownie...

golly napisał(a):

Originally posted by daroc
Wątpię, żeby webmail korzystał z Javy... Za to zapewne korzysta z JavaScript-u. F12 -> zaznacz opcję "Włącz obsługę JavaScript". Teraz przeładuj stronę i spróbuj ponownie...Mam wlaczona obsluge JavaScrypt, bez tego strona wogole sie nie laduje. A mi strona sie laduje, tylko nie moge wejsc "do listu". Pomozecie?
dzieki
pozdro

hops napisał(a):

Originally posted by golly
Pomozecie?


Wchodz na GMaila przez https: https://gmail.google.com. U mnie podzialalo smile

golly napisał(a):

nic to nie zmienilo. ten sam efekt ;(

mapijasz napisał(a):

Jest szansa na zaproszenie i dołączenie do szacownego grona?
Z góry dzięki.

edit:
OK, wieeelkie dzięĸi

quiris napisał(a):

mapijasz napisał(a)
Jest szansa na zaproszenie i dołączenie do szacownego grona?

Uhm smile

lazik_s napisał(a):

golly zmień przeglądarkę na IE lub FF i sprawdź.

golly napisał(a):

Pod IE i Firefoxem dziala nienagannie.

quiris napisał(a):

golly napisał(a)
Pod IE i Firefoxem dziala nienagannie.

A co z ciasteczkami. Masz poustawiane akceptuj wszystkie? Łącznie z akceptacją nieprawidłowych ścieżek?

golly napisał(a):

ciasteczka mam poustawiane tak jak piszesz
dolaczam screen

ciasteczka.png

lazik_s napisał(a):

A ciasteczka musisz akceptować także z samego google a nie wyłącznie gmail.google

golly napisał(a):

Originally posted by lazik_s
A ciasteczka musisz akceptować także z samego google a nie wyłącznie gmail.googleale ja zdaje sie akceptuje wszystkie ciasteczka? jak widac na zalaczonym obrazku. nie wiem skad wywnioskowales ze akceptuje tylko z gmail ? mozesz mi wyjasnic ?

lazik_s napisał(a):

Nie oglądam zbędnych obrazków z jednego prostego względu: jestem modemowcem. Także nie jestem do oglądania ich zmuszany. Istnieją także inne przeszkadzajki co mogą blokować ciasteczka: firewall dla przykłądu.

golly napisał(a):

nie mam firewalla, chociaz ... mam XP + sp2 i dziala zdaje sie ten mikrosoftowy firewall, no ale wiesz, skoro dziala na innych przegladarkach to chyba znaczy ze firewall nic do tego nie ma ?

lazik_s napisał(a):

Czyli wiadomo wina ewidentna Opery. Jaki z tego morał? Napisz do wsparcia producenta i opisz problem. Ewentualnie do supportu gmaila także. Może błąd jest trywialny. A na chwilę obecną widać, iż wszystkim na 7.60 działa tylko tobie nie.

elpajaco napisał(a):

a da sie ustawic gmail pod jakiegos klienta poczty <jakiego ?> i co wtedy wpisywac w serwery poczty przychodzacej i wychodzacej?

bozena napisał(a):

moze ktos ma zaproszenie?

Kiedys Quiris obiecałes zaproszenie na qmaila? Moze ktos inny ma?
sie ma wszystkim, Bozena

quiris napisał(a):

Re: moze ktos ma zaproszenie?

Originally posted by bozena
Kiedys Quiris obiecałes zaproszenie na qmaila? Moze ktos inny ma?
sie ma wszystkim, Bozena

Wiesz nie pamiętam, żebym Tobie osobiście obiecywał zaproszenie? Zaproszenia rozdaję wszystkim, którzy wykonają dwie czynności opisane tu: http://my.opera.com/quiris/journal/29

wyzimir napisał(a):

a da sie ustawic gmail pod jakiegos klienta poczty <jakiego ?> i co wtedy wpisywac w serwery poczty przychodzacej i wychodzacej?Tu masz jakiś programik: Pop Goes The Gmail - http://www.download.com/3302-2368-10298791.html
Mam nadzieję, że ci pomoże.

lazik_s napisał(a):

Tu masz jakiś programik: Pop Goes The Gmail


AFAIK Nie jest on rozwijany a autor udostępniając źródła dał możliwość dalszych prac innym. Tak powstał m.in gPopper.

quiris napisał(a):

golly napisał(a)
Mam wlaczona obsluge JavaScrypt, bez tego strona wogole sie nie laduje. A mi strona sie laduje, tylko nie moge wejsc "do listu".

Tak mi się przypomniało, a nie masz ty przypadkiem ustawionej identyfikaji jako MSIE?

golly napisał(a):

eee, az mi glupio. Tak to byl ten problem. Wprawdzie zmienialem to i na Mozille i na Opere w czasie prob rozwiazania tego problemu, ale nie restartowalem Opery ... teraz zmienilem na przedstawianie sie jako Opera i zrestartowalem Opere i wszystko gra.
Jeju quiris ... Ty to masz jednak wyczucie :>
pozdrawiam

dzieki

Ludwik napisał(a):

Originally posted by quiris
Takie systemy już dawno powstały:http://www.gmailswap.com/
A tu cała linkownia do przeróżnych losowań, jednorękich bandytów itp.:http://www.gmailswap.com/links.phpŻeby zbliżyć się do tematyki przeglądarkowej - coś takiego zorganizowali również miłośnicy przeglądarki Firefox. Pod adresem http://www.spreadfirefox.com/?q=gmail użytkownicy mogą dawać lub otrzymywać zaproszenia. Co ciekawe cały czas utrzymuje się spora liczba wolnych zaproszeń. Warunkiem otrzymania zaproszenia jest umieszczenie buttona Firefoksa na swojej stronie.

Nasty napisał(a):

Problemy z serwerami Gmail?

Tak szukam zastosowań tego Gmaila i akurat trafiła się okazja - miałem znajomemu wysłać plik mp3 - 4,5MB. Ale zarówno pod Operą, jak i FF nie udało mi się tego zrobić, bo wysyłanie się zatrzymuje. W Operze widzę, że czasem zatrzymuje się i nie ma żadnego komunikatu, a czasem pojawia się komunikat:

Oops... the system was unable to perform your operation.
Please try again in few seconds.

Pojawia się on już po przesłaniu od 200 do 700KB. Testowałem dziś ok. 20 i teraz. Wciąż problem jest.

W FF nie widzę oczywiście postępu ładowania dokumentu, więc nie wiem czy się zatrzymało przesyłanie, ale pokazuje mi się inny komunikat: "Document contains no data".

Wygląda to na problemy wydajności serwerów Gmaila, ale pojawił się w głupiej sytuacji, bo właśnie wtedy kiedy chciałem sprawdzić, czy w O7.60 nadal jest błąd z zatrzymywaniem się paska postępu ładowania pliku, a przecież Google nigdy nie miał problemów z wydajnością serwerów - więc teraz - po której stronie jest wina? lol
Ale nie - przy próbie przesyłania mniejszych plików czekałem sporo po zatrzymaniu licznika przesłanych KB i wiadomość się nie wysłała, no i te komunikaty, występujące (choć inne confused ) także w FF sygnalizują, że coś jest nie tak po stronie Gmaila.

Czy ktoś już się spotkał z tym problemem?

Ludwik napisał(a):

Re: Problemy z serwerami Gmail?

Originally posted by Nasty
Czy ktoś już się spotkał z tym problemem?Owszem - dwukrotnie po ok. 3-5 minut nie mogłem korzystać z gmaila, bo wyświetlał mi się podobny komunikat.

bildos napisał(a):

Gmail i opera...

Witam
Mam konto na www.gmail.com i .... opera nie obsluguje tej stronki :-/
Czy jest ajkies rozwiazanie tego problemu ?

oksza napisał(a):

Spróbuj 7.60pr1. Link dostępny na betatesting forum.

Nasty napisał(a):

Originally posted by oksza
Spróbuj 7.60pr1. Link dostępny na betatesting forum.


Ale jest to póki co wersja testowa, więc w żadnym wypadku nie nadinstalowuj do tego samego katalogu co obecna wersja 7.54! Poczekaj z tym na Operę 7.60 FINAL.

bildos napisał(a):

Dzieki za info czekam cierpliwie w takim razie na wersje finalna.

Nasty napisał(a):

Originally posted by bildos
Dzieki za info czekam cierpliwie w takim razie na wersje finalna.


Ale jak chcesz korzystać z Gmaila pod Operą, to tymczasem możesz zainstalować wersję 7.60 Preview 1 do innego katalogu niż 7.54. Nie pogryzą się. smile Tylko instalując, odznacz opcję podziału na profile - bo jeśli zainstalujesz w ten sposób obie, to będą chyba korzystać ze wspólnych danych w systemowym profilu Windowsa, co może być bardzo niedobre w skutkach.

adas napisał(a):

@nasty: Nie będą się gryźć. Każda będzie miała własny folder w C:\Documents and Settings.

PragmaInline napisał(a):

Originally posted by Nasty
Tylko instalując, odznacz opcję podziału na profile - bo jeśli zainstalujesz w ten sposób obie, to będą chyba korzystać ze wspólnych danych w systemowym profilu Windowsa, co może być bardzo niedobre w skutkach.Nie. Każda instalacja ma oddzielne ustawienia w oddzielnym katalogu, także przy wyborze MultiUser.
pi

adas napisał(a):

Ale w katalogu Program files trudno jest zainstalować 2 opery w 2 katalogach o tych samych nazwach. (ale rozumiem, że nie wszyscy tam wszystko instalują).

Nasty napisał(a):

Ależ koledzy.... yikes Zdaje się, że niedawno w innym wątku napisałem to samo i nikt nie zareagował, a teraz trzy odpowiedzi na raz. bigsmile Dziękuję za sprostowanie. Nie używam instalacji na wielu użytkowników więc hipotetyzowałem. smile
Dzięki andol za dokładne wyjaśnienie. up

andol napisał(a):

Originally posted by adas
@nasty: Nie będą się gryźć. Każda będzie miała własny folder w C:\Documents and Settings.Nie do końca... Jeśli zainstalujemy 2 kopie Opery z włączoną opcją indywidualnych profili użytkownika w katalogach:
c:\jakiś katalog\[color=red]mojaopera[/color]
c:\ram ta tam ta\[color=red]mojaopera[/color]

to obie kopie Opery będą używały tych samych ustawień...

W przypadku domyślnej instalacji WinXP profil znajdzie się w katalogu:
C:\Documents and Settings\nazwa_użytkownika\Dane aplikacji\opera\[color=red]mojaopera[/color]\profile


Katalog profilu użytkownika określany jest na podstawie nazwy katalogu, w którym zainstalowana jest Opera... Należy więc pamiętać, aby instalując Operę z indywidualnymi profilami użytkowników nigdy nie instalować kilku kopii w katalogach o takich samych nazwach...

//poprawka
Poprawiłem błąd - w oryginalnym poście pominąłem jeden element ścieżki dostępu ("opera").

Nasty napisał(a):

Originally posted by Nasty
Ależ koledzy.... yikes Zdaje się, że niedawno w innym wątku napisałem to samo i nikt nie zareagował, a teraz trzy odpowiedzi na raz. (...)


O, przepraszam, musze poczynić sprostowanie i zwrócić honor.
Owszem, pisałem niedawno (o, to było dziś! bigeyes faint ), ale na anglojęzycznym forum, a nie naszym:
http://my.opera.com/forums/showthread.php?s=&postid=699828#post699274

Wniosek? Jest tu niesamowity klimat niezawodnej pomocy, błyskawicznej i nieporównywalnie skuteczniejszej niż na anglojęzycznej części tych for, gdzie.. na pewno jest znacznie więcej ludzi. faint up spock dla nas, scared worried dla nich..

klausa napisał(a):

Przepraszam że wznawiam temat ale czy mógłbym prosić o kolejne (trzecie) zaproszenie?Na klausa@gta.pl.

quiris napisał(a):

Originally posted by klausa
Przepraszam że wznawiam temat ale czy mógłbym prosić o kolejne (trzecie) zaproszenie?Na klausa@gta.pl.

Zaproszeń żadnych nie ma od baaardzo długiego czasu sad

monster napisał(a):

bardzo prosze o zaproszenie,
monster(na)plusnet.pl

z gory dziekuje

juz mam konto. dzieki

d.i.z. napisał(a):

Mam 5, mogę wysłać tylko mail podajcie.

klausa napisał(a):

d.i.z. napisał(a)
Mam 5, mogę wysłać tylko mail podajcie.


klausa@gta.pl proszę.

klausa napisał(a):

Dostałem,ale musiałem się zarejestrować przez IE.Przez Operę po dosłownie sekundzie wywalało dostęp zabroniny.WTF?

adas napisał(a):

Do gmaila potrzebna jest Opera co najmniej Opera 7.60.

klausa napisał(a):

Mam,Przedstawiaj się jako Opera i wogóle wszystko co jest potrzebne.

Miaua napisał(a):

Tlen juz dogonił Gmaila pod względem wielkości skrzynki ;o

d.i.z. napisał(a):

Jeszcze 3 zaproszenia mogę ewentualnie rozdać.

adas napisał(a):

Originally posted by Miaua
Tlen juz dogonił Gmaila pod względem wielkości skrzynki ;o


To ja już mam 2,5 GB miejsca na pocztę bigsmile To jest więcej niż mam na swoim miejscu wolnego miejsca bigsmile - chce ktoś jakieś parę mega?

artuone napisał(a):

No i to troche psuje renome Gmail wink Wiadomo jedno - o2.pl zatrzyma userów wink Tylko przy czym? bigsmile

notoco napisał(a):

Kurde ale jestem pozno moge miec tez jedno zaproszenie? o
1G robi wrazenie .....
Notoco

www.projectaware.com

Nasty napisał(a):

Originally posted by notoco
Kurde ale jestem pozno moge miec tez jedno zaproszenie? o
1G robi wrazenie .....
Notoco


A na tlenie z dostępem przez POP3 (zwykłego klienta pocztowego) i bez głupich ograniczeń nie robi wrażenia? confused

monster napisał(a):

w przypadku kont na google przyciaga domena,
a w przyszlosci pewnie posiadanie konta
na znanym na calym swiecie serwerze.

d.i.z. napisał(a):

Wszystkie zaproszenia już rozdane.

hops napisał(a):

https://gmail.google.com/gmail/a-7416d5b53f-3679463172-8bbc5c3ca7

https://gmail.google.com/gmail/a-7416d5b53f-fb093ec9f1-bae30e97c5

Kto pierwszy? smile

janbar napisał(a):

A tu to dam, a co.... - moze sie przyda... wink bigsmile
http://www.neowin.net/comments.php?id=25280&category=main

Pozdrawiam,

janbar.smile)

eluc napisał(a):

Sam dostałem więc i sam rozdaje :-)

http://gmail.google.com/gmail/a-b89757a856-bcc29683ba-e725d2ada0

http://gmail.google.com/gmail/a-b89757a856-17d83b1378-fdd72434a8

http://gmail.google.com/gmail/a-b89757a856-2fa3ed665e-e33d634ffc

http://gmail.google.com/gmail/a-b89757a856-a0026e6703-0c5f6f65b0

http://gmail.google.com/gmail/a-b89757a856-1c51245f4f-287ed10b30


Kto pierwszy ten lepszy ;-)

Pozdrawiam Luc

daroc napisał(a):

To to nie działa pod Operą? faint
Nie mam innej przeglądarki... bo IE za przeglądarkę nie uważam. p

Ryszard napisał(a):

To to nie działa pod Operą?


Działa - tylko, że musisz znaleźć tam linka - "While we're still testing Gmail, you can also click here to use your unsupported browser..."
I - pierwszy link od eluc'a został już "zużyty".

daroc napisał(a):

Tak, ale Opera nie gorsza i też można by ją obsłużyć... rolleyes

Wchodzę na stronę do logowania i pojawia się napis "loading"... po załadowaniu jednak nic się nie dzieje. JS mam włączone, ustawiłem otwieranie wszystkich popupów, odznaczyłem używanie proxy - dalej to samo. WTH?

radas napisał(a):

BARDZO proszę o zaproszenie.
rslubin@wp.pl .
Dzięki dobrym ludziom. cheers

Ryszard napisał(a):

Wchodzę na stronę do logowania i pojawia się napis "loading"... po załadowaniu jednak nic się nie dzieje. JS mam włączone, ustawiłem otwieranie wszystkich popupów, odznaczyłem używanie proxy - dalej to samo. WTH?


To znaczy założyłeś konto, czy nie?
Ja założyłem i obsługuję Operą (7.6) Mam włączone proxy, zablokowane okienka. Owszem - ładowanie trochę trwa.

daroc napisał(a):

Po rejestracji był link... kliknąłem na niego i pojawiło się loading, które nie znikło, mimo że zniknął progressbar.

Teraz na stronie https://gmail.google.com jest:

Gmail Sign In
Gmail does not currently support your browser.
See browser requirements for Gmail
or sign in anyway.


Jak włączę "see browser requirements", to mam stronę z obsługiwanymi przeglądarkami. A z kolej na tej stronie po włączeniu "click here to use your unsupported browser" powracam do punktu wyjścia... faint

Ryszard napisał(a):

Jak kliknę w jeden z linków eluc'a wychodzi:
"The link you followed to create a Gmail account has already been used to create an account for daroc1@gmail.com" czyli konto masz wink
Na https://gmail.google.com/ kliknij
or sign in anyway i będzie okienko do wpisania loginu i hasła wink

daroc napisał(a):

Wow, nawet fajny. Całkiem szybko działa... Ale jakiś taki zagubiony się w nim czuję... o

artuone napisał(a):

przyzwyczaisz się smile

klausa napisał(a):

U mnie wystepuje następujący odruch:Po przeczytaniu wiadomości klikam w "Wstecz" a nie w folder "Inbox" w skrzynce.

qbik13 napisał(a):

ok moze to kogos zainteresuje http://www.viksoe.dk/code/gmail.htm
co prawda mozna max 10 mega wyslac za jednym razem (ograniczenie do wielkosci 1 maila) ale zawsze dobre i to

daroc napisał(a):

A czy to jest "legalne"? whistle
No żeby potem nie pousuwali tych plików... albo całego konta... rolleyes

Fanatyk napisał(a):

ja mam jeszcze 2 zaproszenia wink
komu? bigsmile

stroke napisał(a):

poproszę jedno. mam nadzieję, że zdążyłem. wink
stroke@poczta.fm

Fanatyk napisał(a):

no i po zaproszeniach wink

wuja napisał(a):

Są jeszcze chętni? Świeża dostawa.

Gargamel napisał(a):

Originally posted by wuja
Są jeszcze chętni? Świeża dostawa.


A co mi tam. Raz się żyje...
Poproszę minimum jedno wink

gargam(na)o2(kropka)pl

wuja napisał(a):

Poszło

Gargamel napisał(a):

Dzięki smurf

s44 napisał(a):

Originally posted by wuja
Są jeszcze chętni?


Jeżeli nie jest za późno, to prosiłbym o jedno.
Z góry dzięki cheers

s340@wp.pl

wuja napisał(a):

Poszło.
P.s. Podając jawny adres e-mail w sieci, otwierasz swoją skrzynkę dla spamów. Na przyszłość podawaj swój adres raczej tak: s340(at)wp(dot)pl lub s340(do)wp(kropka)pl

lazik_s napisał(a):

On Wednesday, the company began providing free POP3 (Post Office Protocol 3) access on Gmail accounts. The rollout is expected to reach all users over the next two weeks, said George Harik, director of Googlettes, the name of the Google group overseeing its startup services.No i link do pełnego artykułu http://tinyurl.com/3kp82

s44 napisał(a):

Originally posted by wuja
Poszło.


Dzięki serdeczne. cheers Konto jest już intensywnie testowane.


Na przyszłość podawaj swój adres raczej tak....


Konto na wp założyłem tylko na tę okazję i za chwilkę je usunę, a dlatego na wp, że bardzo ładnie tam się konta usuwa a na mailinatorze było, jak na mój gust i tą okazję zbyt ulotne smile, po prostu nie spodziewałem się tak szybkiej odpowiedzi up

PS. Biorę się za szybkie odkurzenie mojego anglijskiego. Najgorzej jak się nie umie i jeszcze się zapomni smile

adas napisał(a):

Ja już mam POPa na gmailu... Reszta chyba też...

quiris napisał(a):

Originally posted by adas
Ja już mam POPa na gmailu... Reszta chyba też...

Szkoda, że mi nie działa ten POP sad

qbik13 napisał(a):

prawde mowiac to jak dla mnie to przez pop-a zatraci sie fajne funkcje gmaila niestety na razie jestem do tego zmuszony bo przestala mi dzialac wtyczka w mirandzie, ale jak tylko blad zostanie naprawiony to wracam do niej. Az szkoda tych wszystkich bajerow tracic

Nasty napisał(a):

Originally posted by qbik13
prawde mowiac to jak dla mnie to przez pop-a zatraci sie fajne funkcje gmaila niestety na razie jestem do tego zmuszony bo przestala mi dzialac wtyczka w mirandzie,


Jaka wtyczka? yikes smile

testostereon napisał(a):

Zassałem taki programik dziękiktóremu jak kliknę w jakiś link mailto to otwiera mi się strona compose z już wklepanym adrsesm, ale mam taki kłopot jak kliknę w jakiś link to rzeczywiście strona się otwiera wszystko się ładuję ale wyskakuje taki komunikat "Oops... the system was unable to perform your operation.
Please try again in a few seconds." z tytułem java script, nie przeszkadza on w wysyłaniu maili ale jest denerwujący bo trzeba za każdym razem klikać na ok, wie ktoś jak temu zaradzić ?? Opera 7.60 p3

Gargamel napisał(a):

Originally posted by adas
Ja już mam POPa na gmailu... Reszta chyba też...


I jest SSL. Szkoda tylko, że uwierzytelnianie zdaje się zwykłe, "plain text"...

wuja napisał(a):

Originally posted by Sardo
Jakby ta (lub inna bigsmile) propozycja była jeszcze aktualna, to ja bym się pisał na jedno. smile
...


Poszło.

Sardo napisał(a):

Originally posted by wuja
Są jeszcze chętni? Świeża dostawa.Jakby ta (lub inna bigsmile) propozycja była jeszcze aktualna, to ja bym się pisał na jedno. smile
(...)

Pozdrawiam.

Sardo napisał(a):

Originally posted by wuja
Poszło.I przyszło. smile Jestem zobowiązany. smile

Pozdrawiam.

Kasandra napisał(a):

A czy ja tez moge poprosic o konto? Jesli ktos ma jakies na zbyciu... wink

wuja napisał(a):

Originally posted by Kasandra
A czy ja tez moge poprosic o konto? Jesli ktos ma jakies na zbyciu... wink


A imię?
A nazwisko?
A adres e-mail?
Jak nie chcesz podać na forum (można później wyedytować posta i skasować) to prześlij mi na PM

Gargamel napisał(a):

Jako że sam zaproszenie dostałem przez to forum, czuję się zobowiązany właśnie tu rozdać te 5 zaproszeń, które mam. Komu? wink

testostereon napisał(a):

Nikt nie wie jak pozbyć się tego komunikatu ??

quiris napisał(a):

Originally posted by Gargamel
I jest SSL. Szkoda tylko, że uwierzytelnianie zdaje się zwykłe, "plain text"...

Jak masz SSL to plain text jest niezwykle mocno zaszyfrowane wink

quiris napisał(a):

Może ktoś sprawdzić, czy przycisk "check availability" działa: http://my.opera.com/forums/showthread.php?s=&threadid=66976 bo nie mam zaproszenia żadnego i nie mogę sprawdzić czy poprawione wink

Gargamel napisał(a):

Originally posted by quiris
Jak masz SSL to plain text jest niezwykle mocno zaszyfrowane wink


Sądziłem, że samo logowanie nie jest szyfrowane.

quiris napisał(a):

Originally posted by Gargamel
Sądziłem, że samo logowanie nie jest szyfrowane.

Szyfrowana jest cała transmisja od momentu wynegocjowania połączenia szyfrowanego do zakończenia połączenia.

Gargamel napisał(a):

Originally posted by quiris
Szyfrowana jest cała transmisja od momentu wynegocjowania połączenia szyfrowanego do zakończenia połączenia.


Tym lepiej wink .

Nasty napisał(a):

Originally posted by quiris
Może ktoś sprawdzić, czy przycisk "check availability" działa: http://my.opera.com/forums/showthread.php?s=&threadid=66976 bo (...) nie mogę sprawdzić czy poprawione wink


Opera 7.60P3 ID=O/IE - nie działa - po naciśnięciu przycisku nic się nie dzieje.. Blokada pop-upów wyłączona.

Przy okazji założyłem sobie drugie konto - just in case. wink W regulaminie nie znalazłem zapisu, że jedna osoba może posiadać tylko jedno konto, więc chyba mnie za to nie ścigną? A mogą bardzo łatwo - bo podałem secondary email w obu kontach taki sam.

quiris napisał(a):

po naciśnięciu przycisku nic się nie dzieje..

No to klops down

Nasty napisał(a):

Originally posted by quiris
No to klops down


A miałeś jakiś sygnał, że powinno działać? I klops bo już nie ma szans na poprawienie w najbliższym czasie cy co? eek

quiris napisał(a):

Originally posted by Nasty
A miałeś jakiś sygnał, że powinno działać? I klops bo już nie ma szans na poprawienie w najbliższym czasie cy co? eek

Nie no ogólnie klops, że nie poprawili wink

Nasty napisał(a):

Originally posted by quiris
Nie no ogólnie klops, że nie poprawili wink


Ale to zdaje się leży w gestii Google czyli Opery to nawet nie ma co nękać w tym wątku co wspomniałeś..? Właściwie to po co do Opery poszedł bug report..? rightleft

quiris napisał(a):

Originally posted by Nasty
Ale to zdaje się leży w gestii Google czyli Opery to nawet nie ma co nękać w tym wątku co wspomniałeś..? Właściwie to po co do Opery poszedł bug report..? rightleft

To po co ludzie słali bug reporty, że im GMail nie działa? Bugi to nie tylko błędy, to także feature requests (zauważ opcję: Enhancement) p

Nasty napisał(a):

Originally posted by quiris
To po co ludzie słali bug reporty, że im GMail nie działa? Bugi to nie tylko błędy, to także feature requests (zauważ opcję: Enhancement) p


No tak, ale dodanie XMLHTTPRequest do Opery to jedno, a poprawienie kodu strony (JavaScript?), żeby w Operze wyskakiwała informacja po naciśnięciu przycisku, to zupełnie co innego. Tu chyba Opera nie musi dodawać żadnej nowej technologii.. Jak jest bug w kodzie na stronie, a nie w Operze, to z łaski swojej poprawiłby go Google.

A, już mi się przypomniało po co ludzie słali bug reporty - bo Opera współpracuje z Google przy uruchomieniu Gmaila i jak wina jest po stronie Google to im przekażą co nie działa. O, fakt, tak.. smile

Tehanu napisał(a):

Czy ma ktos moze wolne zaproszenie do Gmail?
Bylbym baaaardzo wdzieczny drunk
Pozdrowionka dla wszystkich fanow Googli
Tehanu cool

moj mail: XXXdondario@o2.pl (bez XXX na poczatku!)

PZawadzki napisał(a):

Originally posted by Tehanu
Czy ma ktos moze wolne zaproszenie do Gmail?
...Dobra, wysłałem. Za chwilę powinno dojść.

Sardo napisał(a):

Używam konta juz prawie tydzień, więc może coś dorzucę do tematu.
Podoba mi się system konwersacji (przynajmniej w założeniach, bo w praktyce jeszcze nie miałem okazji go pooglądać) i widoki, które znamy już z Operki; tak samo jak fakt, że maile wysyłane przez SMTP są również archiwizowane na serwerze (nie wiem, czy było to [jest] dostępne u innych dostawców kont pocztowych) - wówczas faktycznie niezależnie od tego skąd i w jaki sposób odbieramy/wysyłamy pocztę, żadna wiadomość nam nie zginie. Za to dopracowania wymagają IMO filtry, bo o ile w prosty i dokładny (z reguły) sposób można je zdefiniować, o tyle ich celowość jest już trochę ograniczona, bo brakuje np. możliwości ich niearchiwizowania po tym, jak zostaną odebrane przez POP3; jest za to dość dziwna opcja "Skip the Inbox (Archive it)" - archiwizowanie maili bez ich przeczytania? Weird. wink Z kolei już zupełnie nie rozumiem przyczyn wymuszania przez serwer GMail na M2, aby minimalny interwał czasowy pomiędzy kolejnymi sprawdzaniami folderu przez POP3 wynosił 5 minut. W zasadzie, to nie rozumiem dlaczego Opera na to pozwala, skoro taki GMail Notifier robi to bez przeszkód co 2 minuty, inne wtyczki nie wtyczki chyba podobnie.
No i na końcu mam pytanie - ile trzeba _mniej więcej_ czekać na możliwość zaproszenia kolejnych osób po stworzeniu konta? Z góry dzięki za info. smile

To chyba tyle for nał.

EDIT: Nie całkiem, bo przypomniało mi się, że w przyszłości, aby oszczędzić trochę miejsca na serwerze (mówię o dalekiej przyszłości, gdzieś przy 950 zapełnionych MB p) wypadałoby mieć możliwość skasowania wyłącznie załączników z danej wiadomości, a nie jedynie całej wiadomości jako takiej, tak jak jest w tym momencie.

Pozdrawiam.

Cyki napisał(a):

Sardo napisał(a)
No i na końcu mam pytanie - ile trzeba _mniej więcej_ czekać na możliwość zaproszenia kolejnych osób po stworzeniu konta? Z góry dzięki za info. smile

Za pierwszym razem ja dostałem po 7 dniach. Potem już ani razu(a już z miesiąc zleciał).

GoTo napisał(a):

Originally posted by Sardo
... jest za to dość dziwna opcja "Skip the Inbox (Archive it)" - archiwizowanie maili bez ich przeczytania? Weird. wink


To jest bardzo przydatna opcja, ja np. używam jej w połączeniu z odpowiednim filtrem do przerzucania maili z list dyskusyjnych do odpowiednich folderów (labels), a jednocześnie nie zaśmiecają mi Inboxa.

pzdr, T.

lockoom napisał(a):

Originally posted by Sardo
No i na końcu mam pytanie - ile trzeba _mniej więcej_ czekać na możliwość zaproszenia kolejnych osób po stworzeniu konta?


Powinieneś mieć od razu 7 zaproszeń. Ja miałem.

donbrovar napisał(a):

Mogł bym również prosić o zaproszenie: donbrovar(at)wp(kropka)pl

nolan napisał(a):

zaproszenie

Witam

Ja rowniez poprosze o zaproszenie do Gmail jesli mozna

nolan(at)gazeta.pl

mVIP napisał(a):

Re: zaproszenie

Witam

Ja rowniez poprosze o zaproszenie do Gmail jesli mozna

mVIP(at)poprostu.net

Ryszard napisał(a):

How do I enable POP?

U mnie odbieranie przez POP3 i wysyłanie przez SMTP działa

quiris napisał(a):

Re: How do I enable POP?

Originally posted by Ryszard
U mnie odbieranie przez POP3 i wysyłanie przez SMTP działa

A u mnie mimo możliwości skonfigurowania usługi POP nie działał. Musiałem się pożalić i dopiero odpalili usługę wink

Gargamel napisał(a):

Originally posted by donbrovar
Mogł bym również prosić o zaproszenie


Wysłane.

Originally posted by nolan
Ja rowniez poprosze o zaproszenie do Gmail jesli mozna


Także smile

PZawadzki napisał(a):

Ktoś jeszcze chętny na zaproszenie?

Gargamel napisał(a):

Re: Re: zaproszenie

Originally posted by mVIP
Ja rowniez poprosze o zaproszenie do Gmail jesli mozna]


I tu też wysłane.

Przepraszam za opóźnienie. Nie było ono spowodowane moją złą wolą wink , tylko awarią mojego ISP (brakiem dostępu do sieci).

marex100 napisał(a):

Można by się jeszcze załapać smile

Difens napisał(a):

nie wiem czy po drodze ktos rzucil tym adresem...
http://www.neowin.net/forum/index.php?showtopic=177181&st=6900&#entry584989018
...na wszelki wypadek podaje, wiele zaproszen rozdaja smile

hefox napisał(a):

Trochę przegapiłem. Może znajdzie się zaproszenie dla mnie?
hefox@poczta.onet.pl

pisarz99 napisał(a):

Moze ktos jeszcze ma wolne ?

jesli mozna prosic pisarz99(at)poczta.onet.pl

PZawadzki napisał(a):

Originally posted by hefox
Trochę przegapiłem. Może znajdzie się zaproszenie dla mnie?
hefox@poczta.onet.plHefox: wysłałem.

przemas napisał(a):

poprosze o takowe zaproszenie

Kasandra napisał(a):

Ja tez moge sie podzielic zaproszeniami-mam jeszcze 5 do dyspozycji. Chetnych prosze o PM z imieniem, nazwiskiem i emailem.

Pozdrawiam.

Gargamel napisał(a):

Originally posted by przemas
poprosze o takowe zaproszenie


A w jaki sposób ma Ci zostać przesłane? rolleyes mad

Ryszard napisał(a):

Re: How do I enable POP?

A u mnie mimo możliwości skonfigurowania usługi POP nie działał. Musiałem się pożalić i dopiero odpalili usługę


Nieco się zdziwiłem bigeyes (nie powiem, żeby to zdziwienie było niemiłe) gdy okazało się, że na serwerze mam nie tylko to odebrałem, ale również kopie wysłanych spod Opery przez SMTP.

don-jaro napisał(a):

Mam jeszcze 5 zaproszeń do GMail - chętni niech piszą PM (imię, nazwisko, e-mail)

kedualk napisał(a):

Czy mógłbym prosić o takowoż zaproszenie
kedualk@poczta.onet.pl

kedualk napisał(a):

Dzięki don_jaro
Przyda się dobre kontop ocztowe yes

Ryszard napisał(a):

Mam 4

Wojwit napisał(a):

Ryszard napisał(a)
Mam 4


To ja poprosze o jedno dane wysyłam na pm
edit/
Dziękuje bardzo zaraz sie pomecze z tym:D

fascik napisał(a):

Konto Gmail w Operze

Zajrzałem na gmail.com i zauważyłem, że można już korzystać z klientów POP. Ustawiłem Operę zgodnie z zaleceniami (załącznik). O ile maile są wysyłane i trafiają z konta gmail.com na inne konta o tyle maile, które przyjdą na konto gmail nie są ściągane przez Operę. Gdzie popełniłem błąd?

gmail.png

lazik_s napisał(a):

Zajrzałem na gmail.com i zauważyłem, że można już korzystać z klientów POP.


Eureka!!!!
http://my.opera.com/forums/showthread.php?s=&threadid=66012&perpage=40&pagenumber=7
i data postu adasa: 16 November 2004 17:36

Miroslaw napisał(a):

Jeśli istnieje jeszcze takowa możliwość to poproszę o podrzucenie jakiegoś wolnego zaproszenia...
e-mail: mirekmroz@poczta.onet.pl

Z góry thx bigsmile .

don-jaro napisał(a):

Dostałem następne 10 zaproszeń. Zainteresowani niech piszą na PM. Coraz więcej tych zaproszeń... czyżby google kończyło testy??

fascik napisał(a):

no tak ale to nie rozwiązuje mojego problemu. W konfiguracji konta na GMail.com zaznaczyłem Enable POP. Cos nie tak jest tylko i wyłącznie z POP, bo SMTP działa poprawnie. :-(

fascik napisał(a):

Ja również posiadam jeszcze 4 zaproszenia. Jeśli ktoś reflektuje to zapraszam do pisania PM - standard: Imię, Nazwisko, email.

Ryszard napisał(a):

Miroslaw - czy dostałeś jakieś zaproszenie. Bo mogło wyjść tak, że każdy z nas 3 myślał, że inny wyśle wink

Ryszard napisał(a):

tak na wszelki wypadek obrazek

94opera.png

Ryszard napisał(a):

Znalazłem - uwierzytlenlianie automatyczne

95opera.png

Nixer napisał(a):

Powiedzcie mi jedno: po co ściągać maile z gmaila do siebie? Przecież cała siła tej poczty tkwi w jej interfejsie, sortowaniu i szukaniu. Po odrzuceniu tego (czyli po użyciu POP) zostaje najzwyklejsze w świecie konto, jakie dostępne jest na każdym portalu. A podejrzewam, że każdy z was już wcześniej miał jakieś.

fascik napisał(a):

Originally posted by Ryszard
tak na wszelki wypadek obrazek


Tak to już mam włączone.

Originally posted by Ryszard
Znalazłem - uwierzytlenlianie automatyczne


bigsmile Super, sprawdzę w domu jak tylko wrócę z pracy.


Originally posted by Nixer
Przecież cała siła tej poczty tkwi w jej interfejsie, sortowaniu i szukaniu. Po odrzuceniu tego (czyli po użyciu POP) zostaje najzwyklejsze w świecie konto, jakie dostępne jest na każdym portalu.


A po to by nie włazić non stop na Gmail i sprawdzać - bo jak wiadmo, każdy informatyk to osoba z natury leniwa, nawet mu się nie chce kliknąć pare razy myszą wink A tak na poważnie - skoro jest taka możliwość - sprawdzania przez POP3 to dlaczego tego nie wykorzystać? Jakoś nie lubię sprawdzania i wysyłania poczty przez wszelkiej maści WebMailer-y.

lockoom napisał(a):

Mam 4 zaproszenia. PM z imieniem, nazwiskiem i emailem.

Ryszard napisał(a):

Dla mnie wielką zaletą gmai jest to, że wysłane przez smtp też mam na serwerze - więc dostęp do całej korespondencji "z domu" i "ze świata".
Jaka by nie była funkcjonalność webmaila google dla mnie M2 jest lepsze. A dostęp do skrzynki przez www to tylko "proteza" dla sytuacji gdy nie mam swojej Opery.

Gargamel napisał(a):

Originally posted by Nixer
Powiedzcie mi jedno: po co ściągać maile z gmaila do siebie?


Ponieważ:
- nie lubię webmaili
- lubię klienty poczty, których interfejs mogę bardziej dostosować
- ułatwienia w sortowaniu i szukaniu mnie nie interesują - funkcje, jakie oferuje The Bat są dla mnie wystarczające

A Gmail ponieważ:
- b. podoba mi się funkcja "archiwizacji" listów - na wypadek konieczności skorzystania ze skrzynki w kafejce czy gdziekolwiek poza domem, dostępne mam zarówno wysłane przez siebie mejle, jak i te odebrane (wiem, można ustawić w kliencie pozostawianie mejli na serwerze - jednak po reinstalacji czy zmianie klienta, mejle te ściągane są na nowo)
- nie dodaje reklam do treści listu (wiem, niektóre inne darmowe konta też)
- ma ładną domenę wink

fascik napisał(a):

Ryszard - dziękuję bardzo. Pomogło ustawienie na Automatyczny

knife napisał(a):

Originally posted by Ryszard
Dla mnie wielką zaletą gmai jest to, że wysłane przez smtp też mam na serwerze - więc dostęp do całej korespondencji "z domu" i "ze świata".

Czy to jest zaletą tylko i wyłącznie GMail? Czy może gdzieś oferują podobną funkcjonalność?

Miroslaw napisał(a):

No więc już wysłałem PM do Ryszarda smile .
Bo tak jak podejrzewał jeszcze nie dostałem.

Pozdrawiam wszystkich Operatorów i Wesołych Świąt życzę bigsmile .

don-jaro napisał(a):

Hm... troche zamieszania z tymi zaproszeniami wink Jak ktoś chce to jeszcze mam, ale wysyłam dopiero po 18 (i love tpsa sad )

Gargamel napisał(a):

Originally posted by knife
Czy to jest zaletą tylko i wyłącznie GMail? Czy może gdzieś oferują podobną funkcjonalność?


Ja nie słyszałem o takim rozwiązaniu na innym serwerze POP. Podobnie działają konta IMAP.

mgreg napisał(a):

Uprzejmie proszę

Pozdrawiam wszystkich i życzę Wesołych Świąt

lazik_s napisał(a):

OK ja mam 4 zaproszenia i mogę rozdać.
INFO z Imieniem i Nazwiskiem na maila lazik_s(małpa)poczta.onet.pl.
Tylko jak kogoś mail jest w znanym RBLu to od razu zaznaczam, że antyspam wytnie. No i pisać w plain/text bo html także może być wycięty (tak na 70%).

Wojwit napisał(a):

Witam
Mam 2 zaproszenia do rozdania.
Prosze o imie nazwisko i adres mail na PW.

lincolnb napisał(a):

[opera 8.00] Gmail - dlaczego tak wolno?

Gmail co prawda jak wiadomo juz dziala w operze, ale jest jedno ale.. smile
W IE ladowanie strony trwa chwile, natomiast Opera,przykazdym uruchomieniu pobiera ok 200kb danych, co zajmuje jej chwile - czy jest na to jakis sposob? Podjerzewam ze IE to sobie po prostu cachuje, pytanie brzmi jak nauczyc tego opere?smile

Gargamel napisał(a):

Też odczuwam tę powolność w Operze, ale nie sądzę, żeby szybsze ładowanie pod IE miało związek z pamięcią cache.

Wojwit napisał(a):

Jeszcze 4 zaproszenia do rozdania:)
(Nie mogłem edytowac powyzszego postu)

lockoom napisał(a):

Również mam 4 zaproszenia do rozdania. Zainteresowanych proszę o PM z imieniem, nazwiskiem i adresem e-mail.

mVIP napisał(a):

Również chętnie rozdam 4 zaproszenia.
Zainteresowanych proszę o mail na adres
mVIP{a}poprostu.net
z imieniem, nazwiskiem i adresem e-mail.

BAH

PS. zaproszenie otrzymałem na tym forum od
Gargamela (jeszcze raz dzięki) i dlatego uważam
za swój obowiązek kontynuację "łańcuszka szcześcia".

lockoom napisał(a):

heh, podaż większa niż popyt smile

Cyki napisał(a):

To ja również zwiększe podaż up 2 sztuki do rozdania - podania z nazwiskiem, imieniem, mailem i kopertą cool przyjmuje na PM.

mVIP napisał(a):

Originally posted by lockoom
heh, podaż większa niż popyt smilePopyt jest ujawniany w innym miejscu.

BAH
PS. rozdałem już 3 zaproszenia up

lockoom napisał(a):

Hmm, może tylko ode mnie nikt nie chce? smile Cały czas mam 4.
Może ludzie nie widzą co to PM? PM -> Private Message (Prywatna wiadomość) - opcja dostępna z menu pod każdą z moich wiadomości na tym forum smile

Mayor napisał(a):

Originally posted by mVIP
Popyt jest ujawniany w innym miejscu.

w którym? ;-) ja tam nie zauważyłem jakiejś zbiorowej chcicy na gmaila (pewnie z powodu tego systemu zaproszeń,[w sumie ciekawe po co to] +fakt że jest niepolski)

@lockoom gmail w M2 działa ponoć dopiero od opery 8 a nie wszyscy na forum chyba już się całkowicie przesiedli (np. ja) no a jeszcze inny może np. nie czują takiej potrzeby (np. ja) bo już mają inne konta i dobrze im z nimi (np. zgadnij kto wink)
no i generalnie wątek ma już 8 stron odpowiedzi więc każdy kto chciał już się pewnie zgłosił

mVIP napisał(a):

Originally posted by Mayor
w którym? ;-) ja tam nie zauważyłem jakiejś zbiorowej chcicy na gmaila (pewnie z powodu tego systemu zaproszeń,[w sumie ciekawe po co to] +fakt że jest niepolski)

w skrzynce pocztowej idea

@lockoom gmail w M2 działa ponoć dopiero od opery 8 a nie wszyscy na forum chyba już się całkowicie przesiedli (np. ja) no a jeszcze inny może np. nie czują takiej potrzeby (np. ja) bo już mają inne konta i dobrze im z nimi (np. zgadnij kto wink)
Nie masz, to piszesz "ponoć"
Ja chciałem z ciekawości.
Kont mam dostatek ale najcenniejszy dla mnie jest alias polboxu
( ___@w.pl i ___@z.pl), który zapewnia stały adres nawet wtedy jak z jakimś kontem przestaje mi "być dobrze"

no i generalnie wątek ma już 8 stron odpowiedzi więc każdy kto chciał już się pewnie zgłosił
to zależy od indywidualnych ustawień - u mnie ma 13

Kto chciał, to ma. Kto zachce ma nadal szansę.

BAH

Mayor napisał(a):

Nie masz, to piszesz "ponoć"

pisałem na podstawie Changelog for Opera Beta for Windows i zdania "Support for XMLHttpRequest; Gmail Web mail is fully supported."

zresztą widziałem posty ludzi cieszących się że gmail wreszcie im działa w operze 8 (czy tez już w 7.60 ale że There never was a 7.60. to wszystko się zgadza wink)

zresztą okres próbny gmaila już trwa jakiś czas i pewnie za niedługo zaproszenia nie będa już potrzebne, imho to był tylko taki chwyt reklamowy żeby wytworzyć otoczke jak to trudno dostać sie do elitarnego klubu użytkowników Gmail bo trzeba mieć zaproszenie i ludzie może bardziej szanują takie konto, cokolwiek by to znaczyło)

lazik_s napisał(a):

imho to był tylko taki chwyt reklamowy żeby wytworzyć otoczke jak to trudno dostać sie do elitarnego klubu użytkowników Gmail bo trzeba mieć zaproszenie i ludzie może bardziej szanują takie konto, cokolwiek by to znaczyło)


Tyż mam takie przeczucia. Widać, że w pewnym stopniu to poskutkowało.

Nasty napisał(a):

Originally posted by Mayor
imho to był tylko taki chwyt reklamowy żeby wytworzyć otoczke jak to trudno dostać sie do elitarnego klubu użytkowników Gmail bo trzeba mieć zaproszenie i ludzie może bardziej szanują takie konto, cokolwiek by to znaczyło)


Są z tego same korzyści. To nie tylko dobre zagranie marketingowe, ale obciążenie serwerów im nie rośnie z dnia na dzień, a stopniowo - mogą wręcz w naturalny sposób regulować ilość zapisujących się osób - poprzez nie dawanie nowych zaproszeń do rozdania.
Ale i tak wciąż cały czas mają problemy z wydajnością, od co najmniej paru ładnych tygodni (od początku jak mam konto) - przy wysyłaniu wiadomości z większym załącznikiem (wystarczy ok 1MB), pojawia się w pewnym momencie komunikat "Oops... the system was unable to perform your operation. Please try again in few seconds" i wysyłanie zostaje przerwane. Ale można sobie próbować... i tak się nie wyśle. Przynajmniej mi się nigdy nie udało. Nic to, więc wysyłam sobie duże pliki z webmaila mojego innego konta, na konto Gmail. W końcu to mało istotne skąd. bigsmile

Ryszard napisał(a):

gmail w M2 działa ponoć dopiero od opery 8 a nie wszyscy na forum chyba już się całkowicie przesiedli


gmail przez www działa już od 7.6, a w M2 działa od kiedy gmial jest dostępny przez POP3 wink
Czyli można założyć konto i skonfigurować np. K-meleonem (czy co tam masz jako rezerwę), sprawdzić w pomocy jak skonfigurować klienta pocztowego i podpiąć pod M2 z 7.54
mam 3 zaproszenia

lazik_s napisał(a):

Nasty
Ale i tak wciąż cały czas mają problemy z wydajnością, od co najmniej paru ładnych tygodni (od początku jak mam konto) - przy wysyłaniu wiadomości z większym załącznikiem (wystarczy ok 1MB), pojawia się w pewnym momencie komunikat "Oops... the system was unable to perform your operation. Please try again in few seconds" i wysyłanie zostaje przerwane.


Nie potwierdzam. U mnie wysyłąnie dużych wiadomości nie sprawia problemu. Oczywiście mówię o wysyłaniu ze swojego kompa a nie poprzez webmail bo chyba o to ci chodziło? Jeżeli tak to może coś twoje łącze szwankuje lub masz jakieś przeszkadzajki po drodzę.

Nasty napisał(a):

Originally posted by lazik_s
Nie potwierdzam. U mnie wysyłąnie dużych wiadomości nie sprawia problemu. Oczywiście mówię o wysyłaniu ze swojego kompa a nie poprzez webmail bo chyba o to ci chodziło? Jeżeli tak to może coś twoje łącze szwankuje lub masz jakieś przeszkadzajki po drodzę.


Tak, mówię o wysyłaniu przez WWW.
To nie wina mojego łącza, idzie gładko (szybko), aż w pewnym momencie nagle się zatrzymuje. Komunikat wyraźnie mówi o zajętości systemu (wcześniej było "Oops, the system is busy..").

lazik_s napisał(a):

http://www.sueddeutsche.de/computer/ticker/weiterethemen/39129377/
Czyli coś o błędzie w gmailu.

radas napisał(a):

GMAil przez Operę

confused
Czy jest jakiś sposób na obsługę GMAil w Operze cry

lazik_s napisał(a):

Używać M2 do tego lub upgrade do wersji beta 8.0.

qbik13 napisał(a):

wszystko fajnie ktos mowil ze juz normalnie dziala, ale nawet pod 8,0 mowi, ze moja przegladarka nie jest obslugiwana i musze klikac mimo to chce sie zalogowac (czyli dziala jak pod 7,6) a pop3 dziala ok

lazik_s napisał(a):

Dla osób nie znających języka niemieckiego i nie umiejących skorzystać z tłumaczeń on-line a akceptujących linki po angielsku (np. Nasty, Mayor, outofspace) jeszcze raz podsyłam do zapoznania się z błędem odkrytym w usłudze Gmail:
http://babelfish.altavista.com/babelfish/trurl_pagecontent?lp=de_en&trurl=http%3a%2f%2fwww.sueddeutsche.de%2fcomputer%2fticker%2fweiterethemen%2f39129377%2f#top

radas napisał(a):

u mnie pod 8 nie dział :-(

lazik_s napisał(a):

u mnie pod 8 nie dział :-(


Może ciasteczka poblokowałeś? Muszą być dostępne nawet dla 'czystego' googla.

quiris napisał(a):

Originally posted by radas
u mnie pod 8 nie dział :-(

Podpowiedź: Jak ujrzysz na stronie logowania taki napis:

Gmail Sign In
Gmail does not currently support your browser.
See browser requirements for Gmail
or sign in anyway.

to kliknij sign in anyway smile

Ryszard napisał(a):

A jak już podasz dane i wyskoczy okienko "menadżera haseł" to zgódz się na zapamiętanie haseł - następnym razem po załadowaniu https://gmail.google.com/ wystarczy [Ctrl]+[Enter]
bez klokania w "or sign in anyway."

Gargamel napisał(a):

Gmail - złe hasło. Co za jaja?

Zła passa... password.

Mam 2 konta Gmail. Z jednego Opera pobiera pocztę bez problemu, a z drugiego nie chce (komunikat: "Username and password not accepted"). W logach widzę odpowiedź serwera: "Wrong username or password". No i wszystko wygląda jednoznacznie i pięknie. Tylko, że hasło i nazwa użytkownika są poprawne. Wiem, bo z takimi samymi loguję się przez stronę bez problemu... Już kilka razy wpisywałem "nowe" hasło w Operze i nic.

Jakieś pomysły? left


/DODANO:

Nagle, po mniej więcej 2 tygodniach kłopotów z tą skrzynką, Opera ściągnęła z niej pocztę party .

Zajec napisał(a):

Zdażyło mi się takie coś pod Linxuem. Przy tworzeniu konta wpisałem złe hasło i potem Opera nie umiała go zmienić.

Spróbuj stworzyć nowe konto (obojętnie jakie serwery, nazwy) i wpisz jedynie poprawne hasło (z Gmail) dla serwera pop3. Potem zamknij Operę i otwórz accounts.ini.
Odnajdujesz nowo stworzone konto (pewnie będzie na końcu) i odszukujesz Incoming Password=000(...)
Kopiujesz tą linijkę i wklejasz na miejsce podobnej, ale w koncie które nie działa.

Mi pomogło, ale oczywiście przycyna u Ciebie może być zupełnie inna. Chociaż chyba warto przetestować ;-) choćby w trakcie czekania na inne odpowiedzi :-)

radas napisał(a):

Gmail requires ActiveX controls to be enabled

Your browser seems to be Internet Explorer, and ActiveX seems to be disabled. Gmail requires ActiveX to be enabled in order to operate.

To use Gmail, enable ActiveX controls in Internet Explorer. You can do this by going to the Tools menu, selecting Internet Options, Security tab, Internet zone, and either select the Default Level, or selecting Custom Level and scrolling down to "Run ActiveX controls and plug-ins" and selecting Enable.

After enabling ActiveX controls, try again.

lockoom napisał(a):

Jesteś pewien, że uruchamiasz wersję 8.0?
U mnie działa. Nie ważne jaką identyfikację przeglądarki ustawię.

qbik13 napisał(a):

zgadza sie pod 8,0 dziala niezaleznie jaka identyfikacje ustawie zawsze wchodze bez problemu

Ryszard napisał(a):

Takie "śmieci" jak radas zobaczyłem pod O7.54 identyfikującą się jako MSIE.
Po zmianie identyfikacji i kliknięciu w "try again" trafiłem na stronę z moją pocztą. Oczywiście w 7.54 działał tylko link do wylogowania się.

Gargamel napisał(a):

Jak widzisz już sobie poradziłem z tym problemem (właściwie zniknął sam) smile

Originally posted by Zajec
Przy tworzeniu konta wpisałem złe hasło i potem Opera nie umiała go zmienić.


Ja nie wpisałem złego hasła. Do obydwu kont mam to samo i w accounts.ini wpisy także były jednakowe.

Odnajdujesz nowo stworzone konto (pewnie będzie na końcu) i odszukujesz Incoming Password=000(...)
Kopiujesz tą linijkę i wklejasz na miejsce podobnej, ale w koncie które nie działa.


Pomyślałem o tym samym, jednak nie to było przyczyną.

Raq napisał(a):

Ja bym prosił ...
GG: 3302010
Mail: raq_raq@op.pl
teln: daniel_rak@o2.pl
Z góry thx.

lazik_s napisał(a):

Ja bym prosił ...
GG: 3302010
Mail: raq_raq@op.pl
teln: daniel_rak@o2.pl
Z góry thx.


poszlo

Mayor napisał(a):

Raq ja bym na Twoim miejscu zedytował swojgo posta i uciął w nim swoje maile bo po sieci buszują spamboty które skanują m.in. fora dyskusyjne w poszukiwaniu adresów e-mailowych żeby potem zapisać ja na spam-listy

ja kiedyś jak byłem jeszcze młody i głupi p to tak podałem na jakimś forum a tydzień później zaczałem dostawać spam z niewiadomo skąd

maile na otwartych forach podaje się generalnie tak: raq_raq(at)op.pl a niektórzy bardziej wymyslne raq_raqWYTNIJ_TO(at)op.pl

lazik_s napisał(a):

Mayor
raq_raq(at)op.pl


Ja w kwestii formalnej. Taki adres jest standardowo sprawdzany przez harvestery i rozpoznawany.

piter1114 napisał(a):

...ma ktoś zaproszenie na GMail?

...jak w temacie, chcę to wypróbować
z góry dzięki!
pozdrawiam

(piter1114@yahoo.com)

wins napisał(a):

Juz wysylam. Mail przyjdzie z adresu xerwmrr@tznvy.pbz (rot-13) Dekoder: http://mcraigweaver.com/rot13.htm

andyas napisał(a):

http://my.opera.com/forums/showthread.php?threadid=66012

radas napisał(a):

działa !!!
pod Operą 8

dzięki !

szczuto napisał(a):

witam
czy znajdzie sie dla mnie jakies zaroszenie

pozdrawiam i dziekuje

szczuto
szczuto@tlen.pl

lockoom napisał(a):

Originally posted by szczuto
witam
czy znajdzie sie dla mnie jakies zaroszenie


Wysłałem. Mam jeszcze 3...

adas napisał(a):

Jeżeli są osoby zainteresowane powiększeniem sobie dysku o 1GB i posiadają konto gmail to tu jest taki dodatek który z konta robi kolejny dysk smile można sobie tam pliki przenosić - taki serwerek na gmailu.

http://www.viksoe.dk/code/gmail.htm

lockoom napisał(a):

Jeszcze jedno bezdomne zaproszenie czeka na kogoś kto je przygarnie bigsmile

adas napisał(a):

Originally posted by Mayor
to jest bardzo interesująca opcja, wreszcie jakiś powód dla którego warto się przyjrzeć bliżej temu całemu giemailu...
przede wszystkim - testował ktoś? jak to sie sprawdza w praktyce i jak szybkie są operacje przenoszenia plików 'z' i 'do', czy potrzeba się za każdy mrazem logować żeby wejść na swój dysk, czy dysk obsługuje wznawianie itp.

wydaje się że sporo ludzi w tym wątku posiada już gmaila więc pewnie zdązyli się już sie tym zainteresowaćJa sobie dzisiaj to sprawiłem i działa ładnie smile Może nawet uda mi się parę osób z grupy namówić aby też to zainstalowali, stworzy się nowe konto, da im hasło i będzie można łatwo się materiałami wymieniać na studia bigsmile

No szybkie to jest chyba tak jak masz szybkie łącze - nie działa otwieranie z tego dysku - możesz kopiować i przenosić. Jest automatyczne logowanie.

Originally posted by Mayor
PS. acha, czyli na operze też pójdzie ideaTo działa w eksploratorze - w Operze byś miał problemy z przenoszeniem plików między folderami (chyba, że potrafisz... wink )

gmail.png

quiris napisał(a):

Originally posted by Mayor
to jest bardzo interesująca opcja

Tylko niezupełnie legalna p

adas napisał(a):

Originally posted by quiris
Tylko niezupełnie legalna p


Też mi to parę chwil temu ktoś napisał... A mogło być tak pięknie... wink

Mayor napisał(a):

Originally posted by adas
Jeżeli są osoby zainteresowane powiększeniem sobie dysku o 1GB i posiadają konto gmail to tu jest taki dodatek który z konta robi kolejny dysk smile można sobie tam pliki przenosić - taki serwerek na gmailu.

http://www.viksoe.dk/code/gmail.htm

to jest bardzo interesująca opcja, wreszcie jakiś powód dla którego warto się przyjrzeć bliżej temu całemu giemailu...
przede wszystkim - testował ktoś? jak to sie sprawdza w praktyce i jak szybkie są operacje przenoszenia plików 'z' i 'do', czy potrzeba się za każdym razem logować żeby wejść na swój dysk, czy dysk obsługuje wznawianie itp.

wydaje się że sporo ludzi w tym wątku posiada już gmaila więc pewnie zdązyli się już sie tym zainteresować

PS.

Installation Requirements
Internet Explorer 5 or better

acha, czyli na operze też pójdzie idea

Obcy napisał(a):

lockoom napisał(a)
Jeszcze jedno bezdomne zaproszenie czeka na kogoś kto je przygarnie bigsmile


A wysłąłeś juz mi? pisałem PW smile
W każdym bądz razie nic nie dostałem i jakby ktoś mógł mnie zaprosić to prosze smile

Adyk
adyk@interia.pl

lockoom napisał(a):

Obcy: wysłałem wczoraj i żadnych zwrotów nie dostałem. Więc powinieneś mieć.

/edit: Sprawdź PW.

Mayor napisał(a):

Originally posted by quiris
Tylko niezupełnie legalna p

czekałem aż ktoś rozjasni o co chodzi ale nikt sie nie kwapił więc musze zapytać dlaczego?
na stronie tego narzędzia stoi:

14 Jan. update:
While Google keeps improving their GMail service, they also tend to break the tool's ability to connect to GMail. Version 1.0.5 was released to overcome the latest changes. Please be aware that support for this tool may suspend at any time if Google decides to block its use.

ale nic o tym jakoby to było zabronione przez google teraz i wogóle..tak poza tym to na czym to polega, na słaniu maili z załącznikami do siebie? (ale wtedy nie można by sobie wgrać pliku większego niż limit pojedynczego załącznika), czy też może gmail oferuje oprócz maila przestrzeń na pliki jak wp.pl czy interia confused

quiris napisał(a):

czekałem aż ktoś rozjasni o co chodzi ale nikt sie nie kwapił więc musze zapytać dlaczego?

Popatrz tu: http://gmail.google.com/gmail/help/program_policies.html oraz tu: http://gmail.google.com/gmail/help/terms_of_use.html i sam sobie odpowiedz czy legalne jest korzystanie z Gmaila do czegoś innego niż obsługa poczty.

Mayor napisał(a):

no tego się domyślałem ale myślałem że jest gdzies jakieś oficjalne stanowisko kogoś z Googli

to co tam piszą to generalnie standardowe ogólniki, nie ma tam nic o nieużywaniu tego jako wirtualny dysk, nie wiem jak on działa ale jeszcze raz - jeśli na zasadzie słania maili do siebie (kopiowanie na gmail-dysk) i wysyłania ich do siebie (kopiowanie z gdysku na swój) to ja nie widze nic naruszającego zasady...pozatym zabrania się wysyłania załaczników naruszających prawa autorskie (np. nie możesz wysłac mp3-ki z najnowszym hitem do kolegi wink bo naruszasz prawo itp.) ale w praktyce przy kilkuset tysącach kont a w przyszlości pewnie i milionach to raz że jest nie do wykrycia a dwa że zgodnie z ich polityką prywatności nie monitorują treści maili i załączników (nie ma cenzury), tj. ofkoz mogą to robić i może i robią a my nie musimy mieć o tym pojęcia (vide USA i monitorowanie na niebezpieczne keywords typu bomba czy bin Laden)

poza tym standardowo zabraniają wysyłania spamu itp. jak na każdym innym koncie a mimo to w necie jest masa spamu...nie wolno słać w/w mp3-jek a kto mi zabroni wysłać komuś album Majkela Dżeksona p, kto to sprawdzi...
to takie martwe przepisy jak to że korzystanie z protokołu gadu gadu w innych komunikatorach niż gadu-gadu jest zabronione a wszystkie alternatywne komunikatory to umożliwiają wcale się z tym nie kryjąc

nie wiem czy gDysk jest do wykrycia - jeśli będą to robić i kasować takie konta to będzie bezużyteczny ale skoro Wam działa to znaczy że nie ma problemu, czas pokaże czy idea wypali

swoją droga ładna nazwa "gDysk" (gDisc, GDisc, Gdisc), tak jak eDysk idea

lauviah napisał(a):

rolleyes ja z checia potestuje.
zaprosi ktos?

quiris napisał(a):

poza tym standardowo zabraniają wysyłania spamu itp. jak na każdym innym koncie a mimo to w necie jest masa spamu...

Nie wolno również palić w miejscach publicznych takich jak np. przystanki autobusowe, a przecież palą wink Prawo jest prawem, a to czy ty chcesz wchodzić z nim w kolizję to już kwestia twojego sumienia p

Mayor napisał(a):

Originally posted by quiris
Nie wolno również palić w miejscach publicznych takich jak np. przystanki autobusowe, a przecież palą wink Prawo jest prawem, a to czy ty chcesz wchodzić z nim w kolizję to już kwestia twojego sumienia p

słuszna uwaga ALE...
spamowanie, piracenie czy kurzenie na przystankach, śmiecenie na ulicy itp. szkodzi komuś
nawet używanie tlena do gg szkodzi (autorom gg bo zarobią mniej kasy na reklamach bo mniejsza liczba odsłon banera)

ale używanie gDysku komu miałoby zaszkodzić? google mają radoche że więcej ludzi używa ich maila i cieszą miche że mają taki duży ruch, mają większy udział w rynku i mogą brać więcej kasy za reklamy itp.

wszyscy są zadowoleni, po co to psuć? bigsmile

inzaghi89 napisał(a):

Witam, ja używam Opery 7.54 i mam problem z gmail, a mianowicie nie działa mi ono. Pojawia się "rączka" gdy najade na odnośnik, ale on się nie włącza... Prosze o poradę.

adas napisał(a):

Gmail działa dopiero od Opery 8.00. Wcześniej w wątku jest napisane dlaczego.

inzaghi89 napisał(a):

A może mi ktoś powiedzieć skąd ją ściągnąć ? I żeby ewentualnie była z Polską wersją językową ?? p

adas napisał(a):

Najlepiej chyba stąd: http://operapl.prv.pl/beta.html

Ale to jest wersja Beta - a i tak połowa forum jej używa (jak nie więcej smile )

Mayor napisał(a):

Originally posted by inzaghi89
A może mi ktoś powiedzieć skąd ją ściągnąć ? I żeby ewentualnie była z Polską wersją językową ?? p

ósemka dla windows
http://snapshot.opera.com/windows/

spolszczenie
http://starzaki.eu.org/~hclan/operapl/beta.html

//edit o widze że adas tu był...wczesniej bigsmile

adas napisał(a):

Originally posted by Mayor
//edit o widze że adas tu był...wczesniej bigsmile


Ciekawe o ile sekund smile

inzaghi89 napisał(a):

Heh był wcześniej ale linka nie było p. A co do tej Opery 8.00 i gmail'a to wszystko działa OK smile dzięki bigsmile.

lockoom napisał(a):

lauviah: Wyślij mi swój e-mail na PW to dostaniesz zaproszenie.

dobweb napisał(a):

Witam!

Jeżeli ktoś dysponuje wolnym zaproszeniem to chętnie skorzystam.Pozdrawiam i Dzięki

inzaghi89 napisał(a):

Ja mam wolne jak chcesz to podaj meila to Ci wyśle bigsmile.

Nasty napisał(a):

Originally posted by Mayor
słuszna uwaga ALE...
spamowanie, piracenie czy kurzenie na przystankach, śmiecenie na ulicy itp. szkodzi komuś nawet używanie tlena do gg szkodzi (autorom gg bo zarobią mniej kasy na reklamach bo mniejsza liczba odsłon banera)

ale używanie gDysku komu miałoby zaszkodzić? google mają radoche że więcej ludzi używa ich maila i cieszą miche że mają taki duży ruch, mają większy udział w rynku i mogą brać więcej kasy za reklamy itp.

wszyscy są zadowoleni, po co to psuć? bigsmile


Tak to sobie tłumacz. p
Google nie udostępniło gmaila jako usługi charytatywnej, tylko po to, żeby na tym zarabiać. Nie widzę póki co reklam w interfejsie Google (może dlatego, że póki co to wciąż beta), ale może się takie pojawią - dopasowane do treści Twoich maili, a więc BARDZO ztargetowane pod konkretną grupę odbiorców.

Poza tym, słyszałem, przynajmniej kiedyś, że wyniki skanowania poczty mają być używane, aby ulepszyć wyszukiwarkę Google. Ale nawet jeśli ten program zapisuje pliki na gmailu w postaci maili, to i tak są to "fałszywki" (pliki multimedialne itp.), a nie maile - które niszczą im statystyki zawartości maili, a w najlepszym razie w niczym nie pomagają.

Nikt nie traci? Traci - Google, który musi zapłacić za zasoby dyskowe i inny sprzęt oraz łącza internetowe, z których korzystasz, zrzucając sobie i odczytując dane z ich skrzynki. Na pewno sam ruch na łączach ich nie cieszy, bo nic z niego nie mają, a muszą za niego płacić.

Tak więc nie czuj się usprawiedliwiony, że używanie tego programu jest fair.

//OT: dobweb (parę wiadomości wyżej) napisał tylko 0 postów? Coś mało. Na mojego oko to jeden. bigsmile Chyba coś forum się popsuł licznik. leftright

dobweb napisał(a):

inzaghi89 rozumiem że zaproszenie wysłałeś, ale jeszcze jakoś nie dotarło.
Adres wysłałem 2 dni temu, sprawdź swoje PW.

inzaghi89 napisał(a):

Wybacz, ale nie sprawdzałem PW p już wysłałem zaproszenie bigsmile.

dobweb napisał(a):

inzaghi89:

dzięki i pozdrawiam!

dusty napisał(a):

Czy mógłbym prosić o zaproszenie?

[nick]1@idea.net.pl

Ryszard napisał(a):

U mnie dzisiaj https://gmail.google.com/gmail od 2 minut "przyjmuje dane" i nie może przyjąć.
I to nie problem z Operą i siecią

inzaghi89 napisał(a):

Mi dzisiaj też gmail nie chodziło i to przez ponad dwie godziny p.

lockoom napisał(a):

Originally posted by dusty
Czy mógłbym prosić o zaproszenie?

[nick]1@idea.net.pl


Wysłane.
Dostałem kolejną pulę zaproszeń więc jeszcze 3 czekają.

p1c2u napisał(a):

ja bym prosil o zaproszenie jezeli to mozliwe


[dodane]
Zaproszenie wysłałem, więc e-maila usunąłem
Ryszard

Rosomak napisał(a):

Witam!
Poprosze zaproszenie:D

Rosomak napisał(a):

Aha!zzz Zapomnialem:p

sinister2@o2.pl

dusty napisał(a):

@Rosomak poszło

Rosomak napisał(a):

THX!jester

i cio teraz...confused

p1c2u napisał(a):

wielkie dzieki
pozdrawiam

Zgred napisał(a):

Dobry wieczór...

A czy ja mógłbym też poprosić? Okrutnie jetem ciekaw możliwości tego wynalazku...

Ryszard napisał(a):

Dobry wieczór...

A czy ja mógłbym też poprosić? Okrutnie jetem ciekaw możliwości tego wynalazku...


Mi chwilowo wyszły, ale nie podałeś swojego e-maila więc i tak nie dałoby się wysłać.
Albo napisz swój "czynny" email (może być z (at) zamiast @) albo czekaj aż ktoś "mający" da sygnał, że można mu wysłać PW z e-mailem.

Zgred napisał(a):

Może ktoś się zlituje... Czekam pełen nadziei smile

gemini(at)post.pl

PZawadzki napisał(a):

Originally posted by Zgred
Może ktoś się zlituje... Czekam pełen nadziei smileOK, skoro nikt nie chce się zlitować, wyślij swoje dane (adres oraz "first name"&"last name") do mnie (pz-news[at]fr[dot]pl).

Zgred napisał(a):

Pięknie dziękuję - już działa! W nawale zajęć zapomniałem poinformować... Dzięki!

quiris napisał(a):

4 do rozdania. Jak ktoś jest zainteresowany to proszę adres mailowy przesłać na PM.

PZawadzki napisał(a):

z innej beczki

A tak zupełnie z innej beczki: przed chwilą zalogowałem się na GMailu i, ku swemu zdumieniu, stwierdziłem, że mam jeszcze... 50 (słownie: PIĘĆDZIESIĄT) zaproszeń. Jeszcze wczoraj wieczorem było ich 5...
Jak myślicie, co o tym sądzić? Ktoś (automat? człowiek?) się pomylił w Googlach?
Tak więc: komu..., komu..., komu zaproszonko?! :-D

b4rt0 napisał(a):

Jezeli mozna to ja prosze b4rt0@o2.pl

quiris napisał(a):

Originally posted by b4rt0
Jezeli mozna to ja prosze b4rt0@o2.pl

Wysłałem.

peredhil napisał(a):

jesli ktos ma jeszcze zaproszenia: peredhil@o2.pl

z gory dzieki smile

quiris napisał(a):

Originally posted by peredhil
jesli ktos ma jeszcze zaproszenia: peredhil@o2.pl

Wysłałem.

kiziuk napisał(a):

Ja też poproszę smile jeśli jeszcze są wink

s44 napisał(a):

z zupełnie innej beczki

Od pewnego czasu w mojej skrzynce na Gmail-u, Inbox ciągle wykazuje 6 nieprzeczytanych postów pomimo, że faktycznie jest pusty. Gdy przychodzi poczta, to te niewidoczne posty "dodają się" do tych nowych, ale oczywiście nie nikną nawet jak skasuję wszystko.
Miał ktoś taki problem? Ogromnie to irytujące smile

pozdrawiam
stasio

gmail.png

quiris napisał(a):

Originally posted by kiziuk
Ja też poproszę smile jeśli jeszcze są wink

Wysłałem ostatnie, które miałem. Jak nowe się pojawią dam znać.

kiziuk napisał(a):

Originally posted by quiris
Wysłałem ostatnie, które miałem. Jak nowe się pojawią dam znać.Dziękuje smile
cheers

Mr_Shadow napisał(a):

To jak ktoś już będzie miał nowe to może mi przy okazji zasłać mr_shadow_89@o2.pl. Z góry dzięki i czekam z niecierpliwością:D .

stw napisał(a):

Do Mr_Shadow już wysłałem, mam jeszcze trzy. Jeśli ktoś sobie życzy to niech mailnie na mojeimie.mojenazwisko@gmail.com.

Pozdrawiam,
Stanisław Witkowski

Mr_Shadow napisał(a):

Jeszcze raz dzięki yes

bildos napisał(a):

Oto zaproszenie :

http://gmail.google.com/gmail/a-fee0915bd-045b44dd21-84b3e64e4b

Kto pierwszy ten lepszy :-)

bildos napisał(a):

I jeszcze 2:

http://gmail.google.com/gmail/

http://gmail.google.com/gmail/

Te dwa zostały już użyte, a że adresy teraz kierują do "stron" z e-mailami tych, którzy je przejęli to wyciąłem końcówkę z adresu

bildos napisał(a):

http://gmail.google.com/gmail/a-588f082a7f-4b4d30e160-7281b5f747

http://gmail.google.com/gmail/a-588f082a7f-37c246beec-e1983614f8

http://gmail.google.com/gmail/a-588f082a7f-03dbb69ad0-55511b16fb

http://gmail.google.com/gmail/a-588f082a7f-4a1fbbce4d-2d1b032319

Po zuzyciu Moderator niech wykasuje koncowke.

Mayor napisał(a):

dodam że klikać je trzeba spod nie-opery, czyli np. spod K-meleona, Firefoxa, Netscape'a, Safari czy Mozilli smile

andol napisał(a):

Originally posted by Mayor
dodam że klikać je trzeba spod nie-opery, czyli np. spod K-meleona, Firefoxa, Netscape'a, Safari czy Mozilli smileKilka razy było w tym wątku o tym, że nie trzeba (załącznik) jeśli używa się Opery 7.60 lub 8. Wiem, wiem... Wątek jest bardzo długi. wink

użytkownicy opery muszą kliknąć tutaj.png

bildos napisał(a):

Na zdrowie :-)

MaRa napisał(a):

Czwarty od dołu

TomekQ napisał(a):

Re: Gmail dla uzytkownikow forum OPERA (25 zaproszen)

Originally posted by bildos
Mam nadzieje ze ta wiadomosc nie zostanie uznana jako spam, wiem ze sporo ludzi chce miec konto pocztowe na GMAIL.com jednak oficjalnie jest to nie mozliwe jedynie poprzez zaproszenia postanowilem wiec ponizej umiescic 25 zaproszen, jesli wszystkie sie wyczerpia moge dorzucic jeszcze kilka :-)
Pozdrawiam i zycze milego uzytkownia kont.
[...]
http://gmail.google.com/gmail/......
[...]

pozwolilem sobie uzyc tego linka (trzeci od dolu) dziekuje bardzo

Ryszard napisał(a):

Mam nadzieje ze ta wiadomosc nie zostanie uznana jako spam


Nie uważam tej wiadomości za spam, ale trochę za dużo tych zaproszeń żebym miał sprawdzać przy każdym wejścu na forum czy zostały użyte.
Będzie tak:
Osoba, która założy konto i jest zainteresowana skasowaniem linku wysyła do mnie prywatną wiadomość lub e-maila.

jakubd napisał(a):

Dzieci kochane, a nie lepiej uzyć tego?
http://isnoop.net/gmailomatic.php
prościej, szybiej i skuteczniej wink

quiris napisał(a):

Dzieci kochane, a nie lepiej uzyć tego?
http://isnoop.net/gmailomatic.php
prościej, szybiej i skuteczniej

Rzeczywiście lepiej:

Error:
Cannot connect to MySQL server at the moment. Please check back later.

faint bigsmile

jakubd napisał(a):

Originally posted by quiris
Rzeczywiście lepiej:
faint bigsmile


No tak, dziś chłopak ma problemy z bazą danych, ale generalnie wydaje się działać od czasu do czasu. W każdym razie tutaj można dostać zaproszenie. W kolejce jest... 200 tysięcy. Starczy dla wszystkich. No i należy być grzeczbnym chłopcem i odesłać te co się dostanie wink

Ryszard napisał(a):

No tak, dziś chłopak ma problemy z bazą danych, ale generalnie wydaje się działać od czasu do czasu.


Ta wiadomość
http://my.opera.com/forums/showthread.php?s=&postid=827371#post824151
jest w tym wątku "troszkę wyżej" i w tej chwili można brać zaproszenia bez żadnych zobowiązń wink
Jakby ktoś potrzebujący nie wiedział - po przyjęciu zaproszenia zapraszający dostaje e-maila i do jego kontaktów na serwerze dodaje się nowy adres przyjmującego zaproszenie.

bildos napisał(a):

Gmail dla uzytkownikow forum OPERA (25 zaproszen)

Mam nadzieje ze ta wiadomosc nie zostanie uznana jako spam, wiem ze sporo ludzi chce miec konto pocztowe na GMAIL.com jednak oficjalnie jest to nie mozliwe jedynie poprzez zaproszenia postanowilem wiec ponizej umiescic 25 zaproszen, jesli wszystkie sie wyczerpia moge dorzucic jeszcze kilka :-)
Pozdrawiam i zycze milego uzytkownia kont.

http://gmail.google.com/gmail/

http://gmail.google.com/gmail/

http://gmail.google.com/gmail/a-fee0915bd-7ec192ea6c-c8d5cc0506

http://gmail.google.com/gmail/a-fee0915bd-6fc51898f5-a9731542dc

http://gmail.google.com/gmail/a-fee0915bd-3eb070ecec-ff94559a0a

http://gmail.google.com/gmail/a-fee0915bd-8c675b53f3-d795cdca4f

http://gmail.google.com/gmail/a-fee0915bd-aeb7d9d547-4f46a70f12

http://gmail.google.com/gmail/a-fee0915bd-136ebfdb5e-a20c18929a

http://gmail.google.com/gmail/a-fee0915bd-995bd69003-598402f8ea

http://gmail.google.com/gmail/a-fee0915bd-04660a6094-6e9f6187a5

http://gmail.google.com/gmail/a-fee0915bd-461c53717b-728d46d870

http://gmail.google.com/gmail/a-fee0915bd-6560165eb8-1627248c79

http://gmail.google.com/gmail/

http://gmail.google.com/gmail/a-fee0915bd-3b62fda6f4-dedcde8591

http://gmail.google.com/gmail/a-fee0915bd-b4f92ba166-f25a4c2157

http://gmail.google.com/gmail/a-fee0915bd-8c87f71079-572e065d9f

http://gmail.google.com/gmail/a-fee0915bd-bd531e57e5-9f3bd004f3

http://gmail.google.com/gmail/a-fee0915bd-55430f72ee-bafe503ee6

http://gmail.google.com/gmail/a-fee0915bd-4826bff705-e53af19150

http://gmail.google.com/gmail/a-fee0915bd-ac7a2d76d1-4a3cc853cc

http://gmail.google.com/gmail/

http://gmail.google.com/gmail/

http://gmail.google.com/gmail/

http://gmail.google.com/gmail/a-fee0915bd-b9fa39d067-b7768c45c6

http://gmail.google.com/gmail/

prosiaczek napisał(a):

Komu, komu bo idę do domu

Może ktoś rzuciłby się na te GMaile, bo sam mam do rozdania sporą ilość i jakoś nie widzę chętnych bigsmile

Zainteresowani są proszeni o wysłanie na PM swojego adresu email i najlepiej też przypomnienie w tym wątku, gdybym nie zauważył.

jakubd napisał(a):

http://isnoop.net/gmailomatic.php
działa teraz bez problemu. Człowiek przeżył "przeciążenie" z okazji popularności (wpiszcie gmail invites" w google wink

quiris napisał(a):

Podpowiedź: Jak ujrzysz na stronie logowania taki napis:

Kolejny ważny etap zakończony. Na http://gmail.google.com/ już nie widzimy tego napisu pod Operą yes

TomekQ napisał(a):

nie tylko

Jak widac w informacjach o gmailu
Many other browsers work with Gmail's basic HTML view, including:
- Microsoft IE 4.0+
- Netscape 4.07+
- Opera 6.03+

Nasty napisał(a):

Originally posted by quiris
Kolejny ważny etap zakończony. Na http://gmail.google.com/ już nie widzimy tego napisu pod Operą yes


Nno. party happy

Many other browsers work with Gmail's basic HTML view, including: 
- Microsoft IE 4.0+ 
- Netscape 4.07+ 
- Opera 6.03+

Coś się rozpędzili z tą Operą 6.03+. Mi przerywa się logowanie nawet w 7.54 (ID as Opera), a przy ID=IE pisze mi, że używam IE i nie mam włączonego ActiveX. rightleft
No ale dobra, w O8 działa przy obu ID.

adas napisał(a):

I http://maps.google.com/ też działa bigsmile

Nasty napisał(a):

Originally posted by adas
I http://maps.google.com/ też działa bigsmile


Choć nie w Operze 7.54... Ale i tak to chyba tylko mapa USA?

I Google Suggest - wygląda ciekawie. Czy jest do tego jakiś odnośnik z normalnego Google czy trzeba wchodzić przez http://labs.google.com/suggest/ ?

quiris napisał(a):

Choć nie w Operze 7.54... Ale i tak to chyba tylko mapa USA?

Nie działa i nie ma możliwości, żeby działała. Analogiczna sytuacja jak z Gmailem.

woitas napisał(a):

wow! w końcu działa normalnie pod operką 8b1 smile

drkn napisał(a):

GMAIL działa z operą w trybie Basic HTML, czyli generalnie WIELKA kicha sad ... no cóż, dalej będę musiał używać Firefoxa, bo od jakiegoś czasu gmail to dla mnie podstawa...

TomekQ napisał(a):

mozesz uzywac opery 8beta i dziala pieknie

drkn napisał(a):

Używam 8.0beta2 i niestety działa tylko basic html sad(

quiris napisał(a):

Originally posted by drkn
Używam 8.0beta2 i niestety działa tylko basic html sad(

Problem znany: http://my.opera.com/forums/showthread.php?s=&threadid=82671

drkn napisał(a):

Czyli do czasu rozwiązania problemu zostaje przy FF .. niestety.

quiris napisał(a):

Originally posted by drkn
Czyli do czasu rozwiązania problemu zostaje przy FF .. niestety.

Dziś doświadczyłem tego samego problemu. Rozwiązanie znajduje się tu: http://my.opera.com/quiris/journal/56

artuone napisał(a):

A to powód.. nowy bajer ;>

Not just any old computer. Actually, yes, any old computer!
Basic HTML view lets you access your Gmail messages from almost any computer running almost any web browser, even old ones (not just IE5.5+, Mozilla, and Safari). Especially great for traveling, since you never know what kind of browser that internet café in Siberia is going to have. Learn more

i

If you access Gmail with a browser different from those listed above, you'll be automatically directed to the basic HTML view of Gmail. Basic HTML view works with the following browsers, as well as many others:

IE 4.0+
Netscape 4.07+
Opera 6.03+

knife napisał(a):

Originally posted by Sardo
Używam konta juz prawie tydzień, więc może coś dorzucę do tematu.
Podoba mi się system konwersacji (...) tak samo jak fakt, że maile wysyłane przez SMTP są również archiwizowane na serwerze (nie wiem, czy było to [jest] dostępne u innych dostawców kont pocztowych) - wówczas faktycznie niezależnie od tego skąd i w jaki sposób odbieramy/wysyłamy pocztę, żadna wiadomość nam nie zginie.


Wiecie coś może na temat tych innych dostawców, czy jest to może funkcja (świetna zresztą) GMail-only? wink

adas napisał(a):

http://pl.wikinews.org/wiki/Google_poszerza_grono_odbiorców_Gmaila - Google poszerza grono odbiorców Gmaila

kamyk123 napisał(a):

Prośba

Jeśli ktoś posiada wolne zaproszenie na GMail`a to bardzo bym prosił o nie. Mój e-mail to [email/email]. Z góry wielkie dzięki.

Usunąłem adres e-mail z wiadomości bo wysłałem zaproszenie

Cyki napisał(a):

Chciałbym podać takie krótkie info, że wczoraj google podjęło decyzję, że rozmiar krzynki będzie dążył do nieskończoności + 1 lol Na razie jest 2050 megabajtów.

279 napisał(a):

e mi tez

Mayor napisał(a):

Originally posted by Cyki
Chciałbym podać takie krótkie info, że wczoraj google podjęło decyzję, że rozmiar krzynki będzie dążył do nieskończoności + 1 lol Na razie jest 2050 megabajtów.

dziś 3-ci kwiecień i dalej rosnie
https://www.google.com/accounts/ServiceLogin?service=mail&passive=true&continue=http%3A%2F%2Fgmail.google.com%2Fgmail%3Fui%3Dhtml%26zy%3Dl&hl=en
może to nie kawał? wink

Don't throw anything away.
2054.351539 megabytes (and counting) of free storage so you'll never need to delete another message.

PeterCub napisał(a):

Witam, chciałbym wypróbować tego GMaila, jeśli ktoś ma wolne zaproszenie, proszę przesłać na wielebny1@o2.pl , z góry dziękuję.

wicurpix napisał(a):

Cos wam powiem: uzywam gmaila od samego poczatku i jestem niezmiernie zadowolony i jedno mnie tylko zastanawia.Dlaczego jest tak cięzko przekonać innych do tej usługi. Każdy komu proponowałem gmaila powiadał, ze sie przyzwyczaił do swojej poczty itd.To samo zreszta jest z Opera: za cholerę nie moge przekonać nikogo, że jest naprawde rewelacyjna. Doszedłem wiec do wniosku ,że jestem otoczony Ciemnogrodem i dałem sobie spokój.irked

martinii napisał(a):

A jak zalozyc sobie taki konto?

lockoom napisał(a):

Doszedłem wiec do wniosku ,że jestem otoczony Ciemnogrodem i dałem sobie spokój.


A ja przekonuję mamę, że Persil jest lepszy od Ariel, ale nie dociera. Ciemnogród panie, jak nic bigsmile bigsmile

/edit: martinii sprawdź PW.

TomekQ napisał(a):

RevPeter, martinii zobaczcie to http://my.opera.com/forums/showthread.php?s=&postid=882258#post827152
wicurpix, gmail ma kilka wad - nie mozna przesylac plikow wykonywalnych, przesylka jest ograniczona do 10MB. jesli chodzi o interface, to M2 (wlasnie odkrywam) ma podobne mozliwosci.
EDIT: co oczywiscie nie oznacza, ze go nie uzywam

Mayor napisał(a):

Originally posted by wicurpix
Cos wam powiem: uzywam gmaila od samego poczatku i jestem niezmiernie zadowolony i jedno mnie tylko zastanawia.Dlaczego jest tak cięzko przekonać innych do tej usługi. Każdy komu proponowałem gmaila powiadał, ze sie przyzwyczaił do swojej poczty itd.To samo zreszta jest z Opera: za cholerę nie moge przekonać nikogo, że jest naprawde rewelacyjna. Doszedłem wiec do wniosku ,że jestem otoczony Ciemnogrodem i dałem sobie spokój.irked

pozwole sie nie zgodzić, sam nie używam gmaila i nie czuje potrzeby się na niego przesiadać

mam konto u siebie w sieci na serwerze co daje mi praktycznie natychmiastową wysyłke maili i choćby były one po 10 czy 100 mega to zajmie mi to kilka minut bo lecą do serwera po LANie 100Mbit i dopiero stamtad się wysyła w świat

oprócz konta u siebie mam tez dwa konta na poprostu.net które, w przeciwieństwie do gmaila umozliwia wysyłanie dużych załączników (>10 mb a konkretnie do 100 Mb naraz) także nie musze się bawić w dzielenie plików gdy wysyłam cos do znajomych (większość też ma tam konta)

oba konta są spam-free bo nie podaje ich na forach, rejestracjach itp.
na takie okazje mam konto na yahoo i paru innych które sprawdzam tylko przez www i to tylko wtedy gdy się spodziewam jakiejś wiadomości (np. zaraz po rejestracji, teraz co drugi serwis wymaga rejestrowania się zeby sobie podbić statystyki i brać wiecej za reklamy)

ghyyk napisał(a):

no, już jest 2gb
mam 20 zaproszeń to gmaila,
kto chce niech wyśle mi pma

Gargamel napisał(a):

Originally posted by wicurpix
Każdy komu proponowałem gmaila powiadał, ze sie przyzwyczaił do swojej poczty itd.To samo zreszta jest z Opera: za cholerę nie moge przekonać nikogo, że jest naprawde rewelacyjna. Doszedłem wiec do wniosku ,że jestem otoczony Ciemnogrodem i dałem sobie spokój.irked


Zabawne jest to ostatnie zdanie, które pozwoliłeś sobie wylać w informatyczną sieć.

Pomijając je, mogę Ci powiedzieć, że sam nie używam Gmaila ponieważ:
a) po chwilowym podniecaniu się jego pojemnością, stwierdziłem że nie jest mi potrzebna. Zwłaszcza, że mam bardzo kiepskie połączenie z siecią.
b) zdarzało się, że mejle wysyłane z konta na Gmail nie docierały do adresatów, a ja nie otrzymywałem żadnego komunikatu. Oczywiście mejle wysłane z innych kont doszły.
c) zdarzało się też, że serwer był niedostępny.

Podsumowując, wolę korzystać z mniejszego, ale pewniejszego konta.

andi567 napisał(a):

gmail.com - jak ustalic

Jak ustalić kto zaprosił do tego serwisu osobę od konta icoteraz@gmail.com ?

adas napisał(a):

Napisać pytanie na ten adres?

Mayor napisał(a):

jako że moja poczta na poprostu.net przestanie istnieć po 5-tym maja to ja bym też prosił zaproszonko
mój mail to mój nick małpa domena którą podałem powyżej (ha i który spambot to rozgryzie? wink)

TomekQ napisał(a):

poszlo (znowu mi uzupelnili:)), mam nadzieje, ze nick z malej litery;)

Mayor napisał(a):

fenkju wery macz, doszło wink

teraz jeszcze pół godzinki wklepując dostepne loginy i bedzie git :/
/edit e nawet nie jest tak źle ;]

lockoom napisał(a):

Jeśli ktoś chce zaproszenie to piszcie do mnie na PW - mam jeszcze ponad 30 zaproszeń smile

volvo95 napisał(a):

Gmail.com

Mam mały problem ... Gdy wchodze na Gmail.com to nic sie nie dzieje - żadnego wczytywania ani nic :/ Na Firefoxie Gmail otwiera się błyskawicznie i nie ma z tym problemu. Mam także problem na Interii - poczta włącza sie bez problemów ale nie można przeslać dalej wiadomości z dużym załącznikiem ani ściągnąć tego załącznika ...cry

adas napisał(a):

Hmm... A masz Operę 8?
Jeżeli tak do dopisz sobie do pliku ua.ini, który się w katalogu profilu twojej Opery powinien znajdować:

gmail.google.com=2
gmail.com=2

Może pomoże.

volvo95 napisał(a):

Mam Opere 8 i niestety twój sposób nie działa sad

W tym pliku miałem już wpisane coś takiego :

gmail.google.com=1
gmail.com=1

Po zmianie na 4 nic sie nie zmieniło ...

golly napisał(a):

Ustaw rozpoznawanie przegladarki na Opera i wlacz wtyczki. Ja bez tego mam zawsze problem z wejsciem na skrzynke Gmail'a.

adas napisał(a):

Originally posted by golly
Ustaw rozpoznawanie przegladarki na Opera i wlacz wtyczki. Ja bez tego mam zawsze problem z wejsciem na skrzynke Gmail'a.


Jak sobie w ua.ini wpiszesz kod który podałem to Opera dostanie 3 razy mniejszy kod gmaila... I szybciej się włączy...

volvo95 napisał(a):

Originally posted by golly
Ustaw rozpoznawanie przegladarki na Opera i wlacz wtyczki. Ja bez tego mam zawsze problem z wejsciem na skrzynke Gmail'a.Zawsze mam to ustawione ...

TomekQ napisał(a):

volvo95 jak zrobi sie biale okno, to je przeskaluj, albo nacisnij F5.
adas prosze, zebys nie proponowal ustawiania gmaila na 4 jesli Opera ASA sama uaktualnia wpis w ua.ini do 1.

adas napisał(a):

Originally posted by TomekQ
adas prosze, zebys nie proponowal ustawiania gmaila na 4 jesli Opera ASA sama uaktualnia wpis w ua.ini do 1.


oki smile Ale gmail mógłby coś zrobić z tym większym plikiem.

volvo95 napisał(a):

Originally posted by TomekQ
volvo95 jak zrobi sie biale okno, to je przeskaluj, albo nacisnij F5.
adas prosze, zebys nie proponowal ustawiania gmaila na 4 jesli Opera ASA sama uaktualnia wpis w ua.ini do 1.Jak jest białe okno naciskam F5 i nic sie nie zmienia ... sad

TomekQ napisał(a):

Sprobuj zmienic jeszcze jego rozmiar.

lgrabun napisał(a):

Re: Gmail.com

Originally posted by volvo95
Mam mały problem ... Gdy wchodze na Gmail.com to nic sie nie dzieje - żadnego wczytywania ani nic :/ Na Firefoxie Gmail otwiera się błyskawicznie i nie ma z tym problemu.IIRC styk Opera <-> Gmail nie działa zbyt poprawnie. Dane nie są skompresowane, przez to przesyłają się częściej; poza tym - choć to na razie nie potwierdzona obserwacja - Opera nie działa poprawnie, gdy jedną z otwartych zakładek jest skrzynka gmail: zaczyna brakować pamięci, najwyraźniej jest jakiś bug czy to w gmailu, czy to Operze. Jak z gmaila korzystam za pomocą M2 i jest dobrze.

Mayor napisał(a):

1.) a jak Wam działa gmail przez Opere/M2 ? u mnie beznadziejnie...ciągle dostaje wyskakujące okienka o podanie hasła, ciągle je wpisuje i nic...
jak dam "sprawdź poczte" dla tego konta to wypisuje komunikaty "Łączenie", "Uwierzytelnianie, "Sprawdzanie folderu" itp. i to trwa WIECZNOŚĆ! 10x dłużej niż moje pozostałe konta, nie wspominając o tym że często nie ściąga stamtąd wogóle maili (a są)

statystycznie po kilku, kilkunastu próbach wreszcie ściąga.......


2.) z kolei przez strone gmail też działa wolno a co ciekawe, przy robieniu "Wstecz" na nowo ładuje stronę zamiast wyświetlić ją natychmiast z cache...co dziwne bo nie jest to strona https (a i na takich mi działa)

3.) i po trzecie nie da się zrobić jakiegoś skryptu do user.js który pozwalałby odklikać gmailowe maile środkowym przyciskiem, żeby załadować je w tle a potem tylko czytać?
na teraz da się kliknąć tylko jeden mail na raz, co przy żółwim tempie pracy tegoż nie jest najlepszym rozwiązaniem...

mam 6 kont obbecnie a wogóle miałem z 15 i nigdy nie miałem z nimi takich problemów jak z gmailem, przereklamowane toto dziadostwo..aż dziw bierze że niektórzy za to płacą...

lgrabun napisał(a):

Problemów z hasłem nie mam, normalnie mi się łączy, sprawdź, czy używasz właściwego portu w POP3/SMTP. Gmail ma niestandardowe porty na te usługi.

quiris napisał(a):

adas prosze, zebys nie proponowal ustawiania gmaila na 4 jesli Opera ASA sama uaktualnia wpis w ua.ini do 1.

A ja jeszcze dodam, żebyś najpierw sprawdził 2 i 3 i jeśli one nie działają to można eksperymentować z 4 i 5. Pamiętaj, że 4 i 5 nie mają w UA słowa Opera i należy je stosować absolutnie, jako ostatnia deska ratunku. Takie działanie leży w naszym dobrze pojętym interesie popularyzacji Opery. W przypadku Gmaila, aby kompresowanie działało wystarczy ustawić 2. Nie potrzeba do muchy od razu strzelać z armaty.

PS. Dodam ogólne moje wrażenia z użytkowani Gmaila w Operze. Otóż rzeczywiście od czasu do czasu można zauważyć problem białego okna, ale w tym przypadku wystarczy zmienić rozmiar okna na chwilę i zawartość strony pojawia się. Z nieskompresowanymi danymi radzę sobie opisaną wyżej dwójką. Poza tym reszta działa bardzo sprawnie i nie narzekam.

Mayor napisał(a):

Originally posted by lgrabun
Problemów z hasłem nie mam, normalnie mi się łączy, sprawdź, czy używasz właściwego portu w POP3/SMTP. Gmail ma niestandardowe porty na te usługi.

tak mam

Otóż rzeczywiście od czasu do czasu można zauważyć problem białego okna, ale w tym przypadku wystarczy zmienić rozmiar okna na chwilę i zawartość strony pojawia się.

identyfikacje w ua.ini przestawiłem na 2 ale dalej po kliknięciu na mail a potem zrobieniu "Wstecz" mam puściutką kartę z napisem "Loading" która się nawet nie ładuje, nic się z nią nie dzieje

muszę dać wtedy "W przód" i stamtąd (tj. z widoku maila) wybrać inną opcje konta...
dodam że ani w K'Meleonie ani w IE po kliknięciu "Wstecz" ww. problem nie występuje right za to w operze nawet z identyfikacją w ua.ini na 5 dalej jest

PS. co kilkanaście minut dostaje takie okienka

okno.png

quiris napisał(a):

PS. co kilkanaście minut dostaje takie okienka
Attachment: okno.png

Chyba masz coś skaszanione w ustawieniach POP Gmaila.

Mayor napisał(a):

Originally posted by quiris
Chyba masz coś skaszanione w ustawieniach POP Gmaila.

tak mam -> ząłącznik

btw. pole "Enable POP for all mail (even mail that's already been downloaded)" mam zaznaczone, ale po każdorazowym wejściu do settings jest odznaczone więc już sam nie wiem jak to działa ("Save changes" oczywiście zrobiłem, nawet po klika razy żeby to sprawdzić)

gmail settings.png

quiris napisał(a):

tak mam -> ząłącznik

Ech. Źle się wyraziłem. Skaszanione masz ustawienia POP Gmaila w M2 wink

Mayor napisał(a):

Originally posted by quiris
Ech. Źle się wyraziłem. Skaszanione masz ustawienia POP Gmaila w M2 wink

mam jak pisałem wcześniej -> obrazek

a jak Ty masz?

quiris napisał(a):

mam jak pisałem wcześniej -> obrazek

a jak Ty masz?

Tak samo. No to już nie wiem confused

Mayor napisał(a):

ktoś jeszcze mógłby potwierdzić problemy z gmailem, ewentualnie zapodać swoje ustawienia w M2? ja popróbowałem z paroma innymi typami uwierzytelniania ale zazwyczaj to samo, samo sprawdzenie poczty trwa od momentu "Sprawdź poczte" dla tego konta:


po około dwóch minutach mam odebranego maila - powiadomienie od odpowiedzi z forum faint

dodam że sprawdzenie konta na nawet tak popularnych i zapchanych skrzynkach jak yahoo.com czy polskie portale trwa kilka sekund, a potem już w zalezności od ilości i wagi wiadomości następuje ściąganie maili (zwykle kilka, kilkanaście sekund) co przy tak długim sprawdzaniu gmaila (często zakończonym błedami) czyni go totalnie bezużytecznym dla mnie

chyba bede musiał podziękować google :/

andol napisał(a):

Originally posted by Mayor
ktoś jeszcze mógłby potwierdzić problemy z gmailem, ewentualnie zapodać swoje ustawienia w M2?Nie potwierdzam. Specjalnie skonfigurowałem sobie skrzynkę w Opera Mail (dawniej M2) i operacja sprawdzania skrzynki (łączenie, uwierzytelnianie, sprawdzanie) trwa około 1-2 sekund. Jedyną różnicą w konfiguracji jest to, że w polu "Użytkownik" mam nazwę użytkownika gmail, a nie pełny adres e-mail.

Mayor napisał(a):

zmieniłem i sprawdziłem, mam to samo (tak samo dziwnie długo)..no nic, trudno sad
PS. o ironio..właśnie dostałem maila z licencją na konto na gmailu bigsmile

Mayor napisał(a):

a dzisiaj z kolei gmail mi szaleje, cały czas ściąga (hura) maile z serwera, nawet te które już mi z 5x wysłał (uuu)
co najdziwniejsze, mam w opcjach odznaczone "Pozostaw wiadomości na serwerze", więc teoretyczie powinien je kasować ale nie dość że nie kasuje to jeszcze z powrotem przychodzą faint

Miaua napisał(a):

A mnie się pokazuje teraz napis, że bez activeiksa niet sad U Was też?

Miroslaw napisał(a):

A mnie się pokazuje teraz napis, że bez activeiksa niet U Was też?


Może w pliku ua.ini masz wpis, żeby na stronach gmaila przeglądarka przedstawiała sie jako IE. Zamiast "5" wpisz "1" albo "2".

Miaua napisał(a):

Originally posted by Miroslaw
Może w pliku ua.ini masz wpis, żeby na stronach gmaila przeglądarka przedstawiała sie jako IE. Zamiast "5" wpisz "1" albo "2".Dzięki!bigsmile

WoofeR napisał(a):

[OT] Gmail i The Bat - co z tymi Rarami ??

Witam,

Mam taki problem. The Bat po wielu wysiłkach wreszcie skonfigurowałem do odbierania i wysyłania poczty przez Gmail ale problem leży w programie smile (mam nadzieję).

http://img15.echo.cx/img15/537/clipboard012cc.jpg (skreen)

Gdzie wyłaczyć jeśli takową opcję się da wyłączyć aby The Bat nie blokował mi plików rar wysyłanych z konta gmail?

Dziękuję i pozdrawiam
WoofeR

TomekQ napisał(a):

Gmail blokuje jeśli masz w tym rarze pliki wykonywalne. Rozwiązania (nie sprawdzałem, ale podobno działają):
- hasłuj te pliki
- używaj 7zip

WoofeR napisał(a):

W sumie wysłałem teraz plik zzipowany i przeszedł. Więc rozwiązanie to działa ale rar jest jednak dużo lepszą formą kompresji sad

sidtherat napisał(a):

7zip i po klopocie, chyba gmail [jeszcze] nie traktuje tego jak archiwum a format kompresji wart uwagi, rar przy nim wyglada troszke blado

prosiaczek napisał(a):

No nie wiem. Ostatnie wersje WinRARa mają siłę kompresji mocno zbliżoną do 7zipa.
W dodatku 7zip ma u mnie problemy z kompresją duzych plików, tzn. znacznie zwalnia. 7zip jest chyba mocno pamięciożerny, a przynajmniej dla dużych plików w Windows. Z plikami do 40MB zwykle nie mam problemów.

sidtherat napisał(a):

sprawdz ustawienia. jesli wybierasz slownik 192mb to nic dziwnego smile
ten algorytm ma w sobie moc, speed przy pakowaniu archiwizacyjnym mi nie jest potrzebny a wypakowanie archiwow jest szybkie [a dla formatow innych niz 7zip tak samo szybkie jak konkurencja - bo ten sam programik to robi]

problemem 7zipa jest jego niska popularnosc i to, ze winrar stal sie industry standardem w necie.. a szkoda, bo jego algorytm jak narazie nie jest nawet drugi jesli chodzi o jakosc.. ma za to ciekawy interfejs

WoofeR napisał(a):

Mam a raczej miałem najnowszą wersję RARa i nadal Gmail go nie przepuszczał. Zainstalowałem 7zip i problem minął. Spodobał mi się ten program. Dzięki smile

prosiaczek napisał(a):

Jadę na ustawieniach domyślnych, tyle, że poziom kompresji Ultra, bo tutaj najlepiej widać różnicę między WinRAR a 7zip smile

Gargamel napisał(a):

Po założeniu konta na Google (Google Account) można przystąpić do pomocy w tłumaczeniu różnych serwisów Google, między innymi Gmail. Tłumaczenie można zacząć od tej strony.

Nie wiem czy daje to jakiekolwiek przywileje, choćby takie jak umieszczenie naszego nazwiska na jakiejś liście tłumaczy wink .

P.S. Tłumaczenie Gmail jest już na ukończeniu, choć widzę tam dużo zaakceptowanych przez Google baboli...

quiris napisał(a):

choć widzę tam dużo zaakceptowanych przez Google baboli...

No to co za problem, żebyś poprawił tłumaczenie wink

Nasty napisał(a):

Originally posted by quiris
No to co za problem, żebyś poprawił tłumaczenie wink


Się poprawiło bigsmile "Got Gmail?" -> "Dostałeś Gmail?" -> "Masz Gmail?" bigsmile
Tak w ramach obserwacji jak to działa. Ciekawie zrobione. Kolejna inicjatywa pożytkująca moc community. smile

Gargamel napisał(a):

Originally posted by quiris
No to co za problem, żebyś poprawił tłumaczenie wink


Ano taki, że - jak pisałem - Google już zaakceptowało wiele błędnych tłumaczeń, i nie da się tego normalnie wyedytować. Mnie natomiast nie chce się im wysyłać obszernych wyjaśnień dotyczących np. polskiej odmiany ("będziesz potrzebował" -> "będziesz potrzebować") wink .

Originally posted by Nasty
Się poprawiło bigsmile


Potłumacz trochę "Gmail Static Content", to szybciej będziemy mogli korzystać z Gmail po polsku wink .

Originally posted by Nasty
"Got Gmail?" -> "Dostałeś Gmail?" -> "Masz Gmail?"


No i właśnie tu występuje to o czym wspominałem. Na razie to tłumaczenie pozostało bez zmian. Czy podałeś im wyjaśnienia?

quiris napisał(a):

Potłumacz trochę "Gmail Static Content", to szybciej będziemy mogli korzystać z Gmail po polsku

Tłumaczenie już skończone bigsmile

Nasty napisał(a):

Originally posted by quiris
Tłumaczenie już skończone bigsmile Cieszę się, że miałem w tym skromny udział wink


Ja też. wink Jeden tekst, jedna poprawka (tak Gargamel, wytłumaczyłem, że "Dostałeś Gmail" znaczy "Have you received Gmail").
Hm.. sprytnie to jest zrobione. Nowe tłumaczenia są publikowane od razu i mogą być od razu poprawiane, dopóki nie zostanie zmieniony wewnętrznie ich status na "potwierdzone jako dobre" - od tego momentu, żeby poprawki były widoczne, muszą zostać zatwierdzone przez moderatorów. Nice, optymalnie. :]

quiris napisał(a):

Hm.. sprytnie to jest zrobione. Nowe tłumaczenia są publikowane od razu i mogą być od razu poprawiane, dopóki nie zostanie zmieniony wewnętrznie ich status na "potwierdzone jako dobre" - od tego momentu, żeby poprawki były widoczne, muszą zostać zatwierdzone przez moderatorów. Nice, optymalnie. :]

No właśnie też zachwycam się jak to pięknie zorganizowane. Guglarze mają łeb na karku smile

Nasty napisał(a):

Originally posted by quiris
No właśnie też zachwycam się jak to pięknie zorganizowane. Guglarze mają łeb na karku smile


:] Co więcej, zapewne przed pierwszym zatwierdzeniem mają w panelu widok na wszystkie dotychczasowe tłumaczenia danej frazy, aby móc wybrać najlepszą (niekoniecznie ostatnią). I wszystko pięknie gra. smile

Gargamel napisał(a):

Originally posted by Nasty
tak Gargamel, wytłumaczyłem, że "Dostałeś Gmail" znaczy "Have you received Gmail"


No, to nie do końca o to chodzi. A "Got Gmail?" przetłumaczyłbym raczej na "Masz już Gmail?". Małe "już", ale nieco zmienia znaczenie.

Originally posted by quiris
No właśnie też zachwycam się jak to pięknie zorganizowane. Guglarze mają łeb na karku smile


Powinni mieć jednak zaufanego, profesjonalnego tłumacza, bo czasem akceptują bzdety wink . Poza tym przydałaby się jakieś informacje o edytujących (jak w Wikipedii), bo dzięki temu widziałbym co kto poprawił i jak.

Originally posted by quiris
Tłumaczenie już skończone bigsmile


smile Mam nadzieję, że szybko je wykorzystają.

P.S. Ja walczę z "Polityka Prywatności" i innymi takimi. Nie wiem czemu wielu tłumaczących sądzi, że w polskich tytułach też każdy wyraz musi się rozpoczynać wielką literą.

/DODANE:
Gmail Static Content wcale jeszcze nie jest przetłumaczone. Teraz jest napisane, że pozostały dwa komunikaty. Wcześniej też widziałem informację, że już wszystko gotowe.

Nasty napisał(a):

Originally posted by Gargamel
No, to nie do końca o to chodzi. A "Got Gmail?" przetłumaczyłbym raczej na "Masz już Gmail?". Małe "już", ale nieco zmienia znaczenie.


Nie wiadomo w jakim kontekście wykorzystany ma być ten tekst.
Jeśli "Masz już Gmail? Nie, to załóż konto", to masz rację.
Jeśli "Masz Gmail? Zaloguj się więc i skorzystaj z ....", to moja wersja jest odpowiednia. smile
W każdym razie dotychczasowe tłumaczenie było bardzo daleko od OK. wink
I z mojej strony EOT, nie ma co toczyć debaty.

Gargamel napisał(a):

Originally posted by Nasty
Jeśli "Masz już Gmail? Nie, to załóż konto", to masz rację.
Jeśli "Masz Gmail? Zaloguj się więc i skorzystaj z ....", to moja wersja jest odpowiednia. smile
W każdym razie dotychczasowe tłumaczenie było bardzo daleko od OK. wink
I z mojej strony EOT, nie ma co toczyć debaty.


Panie Nasty, nie denerwuj się Pan. W takich "społecznościowych" projektach debata jest chyba czasem potrzebna wink . A co do reszty, to się zgadzam.

Nasty napisał(a):

Originally posted by Gargamel
Panie Nasty, nie denerwuj się Pan. W takich "społecznościowych" projektach debata jest chyba czasem potrzebna wink . A co do reszty, to się zgadzam.


Ależ jestem najzupełniej spokojny. smile Oznajmiłem tylko profilaktycznie, na wszelki wypadek, że nie mam w planach dalej ciągnąć tych rozważań. smile

quiris napisał(a):

Jeszcze jedno ważne pytanie. Jak przetłumaczyć phishing? Według mnie jest to po prostu próba wyłudzenia.

Gargamel napisał(a):

Originally posted by quiris
Jeszcze jedno ważne pytanie. Jak przetłumaczyć phishing? Według mnie jest to po prostu próba wyłudzenia.


Brzmi ładnie wink

quiris napisał(a):

Brzmi ładnie

Dzięki wink Tak też zaproponowałem zmiany w tłumaczeniu. Jest tam: Report phishing -> Zgłoś niewiarygodnego użytkownika faint Czy jakoś tak.

Gargamel napisał(a):

Dopiero teraz przetłumaczyłem ostatni komunikat. Czuję się zaszczycony wink

Gmail Static Content (100% complete)

Nasty napisał(a):

Originally posted by Gargamel
Dopiero teraz przetłumaczyłem ostatni komunikat. Czuję się zaszczycony wink


Nie ma czegoś takiego jak "ostatni" p, jak ja dziś byłem, wszystko było 100% przetłumaczone, dodają coś co jakiś czas. smile

sidtherat napisał(a):

dla wszystich gmail/google entuzjastów: http://www.google-watch.org/

nie wiem ile w tym prawdy, ale część z tego co tam jest napisane pokrywa się i z moimi obserwacjami..

ja gmailowi podziękowałem na dobre

Gargamel napisał(a):

Originally posted by Nasty
Nie ma czegoś takiego jak "ostatni" p, jak ja dziś byłem, wszystko było 100% przetłumaczone, dodają coś co jakiś czas. smile


Wyczuwam skłonność do sporów p .

Być może jest tak jak piszesz, choć myślę, że chodzi raczej o błąd Google (błąd jakiegoś skryptu?). Komunikat "translation is complete" i "100%" widziałem kilkakrotnie, ale zmieniał się na "97%" (potem 98, 99, i wreszcie stanął na 100) po odświeżeniu strony. Poza tym wczoraj przeglądałem nieprzetłumaczone teksty, i nie pojawiały się one na liście przetłumaczonych, wtedy gdy oznajmiliście koniec prac.

Nie piszę tego (jedynie po to wink ) żeby postawić na swoim, ale dlatego, że w przyszłości, podczas innych tłumaczeń, może się przydać wiedza o konieczności odświeżenia strony.

DISCLAIMER: Oczywiście mogę się mylić.

Originally posted by sidtherat
dla wszystich gmail/google entuzjastów: http://www.google-watch.org/

nie wiem ile w tym prawdy, ale część z tego co tam jest napisane pokrywa się i z moimi obserwacjami..


Według mnie ta firma ma fantazję (i ten brak irytujących reklam...). A co do jej ciemnej strony, to za wiele o niej nie wiem - coż, może ją ma. Ciekawe w każdym razie, że na tym Google Watch reklamowany jest Firefox, który to przecież jako stronę startową obrał Google. I to Google "fajerfoksowy" - musieli jakąś umowę zawrzeć. Czy to więc w porządku tak reklamować kumpla diabła? wink

Gargamel napisał(a):

Kopiowanie kontaktów z Opery do Gmail - co i jak

Wymagania:
Opera wink
Microsoft Excel


Najpierw eksportujemy kontakty (książka adresowa) Opery: menu Plik -> Import i eksport -> Eksportuj kontakty Opery.

Opera nie pozwala na eksport do powszechnie stosowanego formatu CSV, z którego korzysta także Gmail. Musimy więc posłużyć się konwerterem na hallvord.com. Klikamy "Wybierz" i wskazujemy plik .adr z kontaktami.

Potem wybieramy "Comma-separated" (wartości oddzielane przecinkami) i zaznaczamy "OperaMail-compatible headers" (by na początku konwerter wstawił nagłówki). Klik w "Send file", zapisujemy otrzymany dokument jako plik kontakty.csv i po sprawie.

No nie do końca... Mamy bowiem plik, w którym wartości oddzielane są przecinkami, a Google wymaga, by oddzielane były średnikami. Otwieramy więc Excela i importujemy zawartość naszego pliku kontakty.csv poprzez menu "Dane" -> "Importuj dane zewnętrzne" -> "Importuj dane". Po wskazaniu pliku otworzy się kreator. Klikamy "Dalej", potem wybieramy "Średnik" zamiast "Tabulator", "Dalej" i "Zakończ". Zapisujemy arkusz jako "CSV (rozdzielany przecinkami)".

Przyjrzyjmy się też, czy obok niektórych nazwisk nie ma więcej niż jednego adresu e-mail. Tak nie może być. Musimy usunąć te dodatkowe adresy.

Gotowe, plik nadaje się do pożarcia przez Gmail. Zalogowawszy się uprzednio, wybieramy w Gmail "Contacts", a następnie "Import Contacts" i w nowootwartym oknie "Wybierz" (wskazujemy doprowadzony do porządku plik) i znów "Import Contacts".

The end. I hope so...

Za szkody powstałe jak zwykle nie odpowiadam


Acha, podobnie zapewne eksportowałoby się kontakty Opery dla innych klientów poczty, które potrafią importować z pliku CSV.

dusty napisał(a):

A nie porościej otworzyć w jakimś edytorze i dać zamień przecinek na średnik?

Gargamel napisał(a):

Originally posted by dusty
A nie porościej otworzyć w jakimś edytorze i dać zamień przecinek na średnik?


Nie wiem czy prościej. Musisz zamienić jeszcze pare innych znaków. Poza tym mnie się nie udało - nie wiem, może znak końca linii się nie podobał. Ale spróbuj sam i opisz metodę.

Biod napisał(a):

Gmail i Opera

Witam

Od wczoraj nie mogę pobrać poczty z serwera gmail. Komunikat brzmi:

Nieprawidłowe hasło. [Odpowiedź serwera:-ERR [AUTH] Username and password not accepted.]


Dodam, że konta używam na 2 komputerach i na obu mam ten sam problem. W ustawieniach nic nie zmieniałem, zawsze działało. Hasło jest prawidłowe, przez stronę się loguję. Opera 8. Może ktoś wie w czym jest problem?

Dzięki,
Biod

RudRaf napisał(a):

Witam

Czytam i czytam o Gmail - i chciałbym spróbować.
Czy ktoś mógłby wysłac mi zaproszenie ?
rafgrup@poczta_usun.onet.pl

quiris napisał(a):

Już wysłałem smile

rrutkows napisał(a):

Witam

A czy możliwe jest, żeby M2 ściągał (ściągała? ściągało?) tylko wybrane wiadomości z GMaila? Tzn. czy można zrobić jedną z następujących rzeczy:
- skonfigurować Operę, aby filtrowała wiadomości przed ściągnięciem i nie ściągała tych spełniających określony warunek, lub
- skonfigurować GMaila, aby wiadomości automatycznie archiwizowanych nie wysyłał przez POP?

Efekt, jaki chcę w któryś z powyższych sposobów osiągnąć, jest następujący: Mam w GMailu regułkę, która dla wiadomości z określonego adresu robi "Skip Inbox, Apply label..." i nie chcę tych wiadomości w Operze.

Pozdrawiam
Rudy

Gargamel napisał(a):

Originally posted by rrutkows
skonfigurować Operę, aby filtrowała wiadomości przed ściągnięciem i nie ściągała tych spełniających określony warunek


Opera nie posiada takich możliwości. Prośba o ich zaimplementowanie już od dawna wisi na Wishlist wink .

skonfigurować GMaila, aby wiadomości automatycznie archiwizowanych nie wysyłał przez POP?


Gmail daje Ci tylko (albo aż tyle) 3 możliwości: brak POP, zwykły POP, POP z kopią wiadomości na serwerze Gmail.

Efekt, jaki chcę w któryś z powyższych sposobów osiągnąć, jest następujący: Mam w GMailu regułkę, która dla wiadomości z określonego adresu robi "Skip Inbox, Apply label..." i nie chcę tych wiadomości w Operze.


Czegoś takiego Gmail chyba nie oferuje.

Możesz ustawić Operę, by ściągała tylko nagłówki wiadomości oraz ustawić odpowiednie filtry tak, by odsortowywały niepotrzebne Ci wiadomości do osobnego widoku (katalogu). Wtedy będziesz po prostu omijać wiadomości, które znalazły się w tym widoku. To takie moje quasi-rozwiązanie.

rrutkows napisał(a):

Originally posted by Gargamel
Możesz ustawić Operę, by ściągała tylko nagłówki wiadomości oraz ustawić odpowiednie filtry tak, by odsortowywały niepotrzebne Ci wiadomości do osobnego widoku (katalogu). Wtedy będziesz po prostu omijać wiadomości, które znalazły się w tym widoku. To takie moje quasi-rozwiązanie.Tak już robię smile
Dzięki za odpowiedź.

Pozdrawiam
Rudy

Gargamel napisał(a):

Originally posted by rrutkows
Tak już robię smile


Niestety, innego sposobu chyba nie ma.

Dzięki za odpowiedź.


No problem smile .

Acha, przyszła mi do głowy jeszcze jedna rzecz. Możnaby wykorzystać lokalny serwer proxy dla poczty, który obsługuje "server-side rules". Popularnym serwerem jest Hamster, ale nie wiem jak u niego z tą funkcją.

Gargamel napisał(a):

Zakładam ja sobie ostatnio nowe konto na Gmail i co widzę? Widzę tragiczne tłumaczenie gmailowego wstępniaka. I po cóż ja się tyle męczyłem? Jakiś bałwan popoprawiał tak, że teraz jest pełna amatorka ("archiwizuj" i inne kwiatki). Dżizas, gdzie się tacy "tłumacze" rodzą? rolleyes

PeterCub napisał(a):

komu zaproszenia? rozdaję, mam trochę...

spsp napisał(a):

Jeśli jeszcze aktualne te zaproszenia to poproszę na:
sp69@_spam_megapolis.pl

PeterCub napisał(a):

Originally posted by spsp
Jeśli jeszcze aktualne te zaproszenia to poproszę na:
sp69@_spam_megapolis.plTen adres Gmail mi odrzuca, popraw albo daj jakiś inny.
Pozdrawiam

A swoją drogą zarejestrowani użytkownicy mogliby zacząć w końcu czytać swoje "Private Messages", posty nie byłyby tak rozwlekłe i zapełnione mało istotnymi treściami.

PeterCub napisał(a):

Ostatnio na gmail nie mam już podglądu zdjęć, dlaczego? Przecież parę dni temu działały miniaturki w mailach (dokładnie chodzi mi o funkcję: Thumbnails for image attachments). Omówienie funkcji tu i tu. Szczegóły w załączniku

Secundo: przy logowaniu przełącza mi tryb secure na insecure (https na http) i muszę ręcznie dopisywać w pasku adresu, wie ktoś może jak to naprawić?

thumbnail.jpg

PeterCub napisał(a):

Originally posted by RevPeter
Ostatnio na gmail nie mam już podglądu zdjęć, dlaczego? Przecież parę dni temu działały miniaturki w mailach (dokładnie chodzi mi o funkcję: Thumbnails for image attachments). Omówienie funkcji tu i tu. Szczegóły w załączniku

Secundo: przy logowaniu przełącza mi tryb secure na insecure (https na http) i muszę ręcznie dopisywać w pasku adresu, wie ktoś może jak to naprawić?Zastanawiające, ale coś się naprawiło (pierwszy punkt), mam wrażenie, że podmiana domyślnej wyszukiwarki (z Yahoo na Google) i usunięcie programu Gmail Image Viewer dały rozwiązanie tego problemu. Co do drugiego, zauważyłem, że dopiero za drugim logowaniem przeglądarka nie zmienia mi trybu w jakim obsługuję pocztę.

_Krusty_ napisał(a):

Chciałbym wypróbować google talk a do tego potrzebuje konto gmail, więc jeśli ktoś ma jakieś wolne zaproszenie to chętnie skorzystam - fehler@_usun_o2.pl. Z góry dziękuje.

janhalb napisał(a):

Eeee, może jestem żaba, ale nie kumam... Uzywam "na zmianę" Opery i Netscape'a i na obu przeglądarkach bez problemu wchodzę na swoje konto gmail.... Nawet przed chwilą wlazłem, żeby sprawdzić... I działa... Może to jakiś specjalny serwis dla takich lamerów jak ja? wink

_Krusty_ napisał(a):

dzięki już mam

klausa napisał(a):

Jakby ktoś potrzebował to mam "parę".

kRakRAkRa napisał(a):

Gmail.com działa w przeglądarce Opera !! u mnie wszystko wporządku wink) wczesniej wystepowały nieliczne błędy , ale coś mi się wydaje że programiści rozwiązali je .

adas napisał(a):

Originally posted by kRakRAkRa:

Gmail.com działa w przeglądarce Opera !! u mnie wszystko wporządku ) wczesniej wystepowały nieliczne błędy , ale coś mi się wydaje że programiści rozwiązali je .


Aleś się obudził wink Ten wątek ma już z 500 odpowiedzi i tam jest napisane co nie działało i dlaczego.

Seji napisał(a):

Ok, pytanie do ekspertow.
Znajomi zalozyli liste dyskusyjna pod googlem. Ok, zalozylem konto na googlegroups.
Z ciekawosci chcialem gmaila poogladac - dostalem zaproszenie. I co? Po zalozeniu konta przypisalo mi grupy z google groups do majla gmail. Co mnie wpienilo straszliwie, bo nigdzie nie doszukalem sie opcji rozdzielenia jednego i drugiego. Mozliwe jest posiadanie jednego konta i rozne adresy majl dla grup dyskusyjnych i gmail?

offca1986 napisał(a):

Jesli ktos dysponowalby jeszcze "wolnym" zaproszeniem do Gmaila, to bylabym dozgonnie wdzieczna - offca1986 (na) wp.pl Serdecznie pozdrawiam smile

adas napisał(a):

Originally posted by offca1986:

Jesli ktos dysponowalby jeszcze "wolnym" zaproszeniem do Gmaila, to bylabym dozgonnie wdzieczna - offca1986@wp.pl Serdecznie pozdrawiam


Poszło.

MoRfeUszPL napisał(a):

Cześć. Jeśli byłoby jakieś wolne zaproszenie to prosiłbym o przesłanie go na adres mati584@gazeta.pl
Z góry dzięki smile

PeterCub napisał(a):

Ludzie mam 100 zaproszeń do rozdania, pisać na privie.

archetwist napisał(a):

Piszcie PM (private message) poprzez forum, bo podawanie swojego adresu na forum:
a) naraża na spam
b) powoduje, że zaproszenia się marnują.

P.S. Do mnie też się można zgłaszać. Jest paredziesiąt do rozdania.

MoRfeUszPL napisał(a):

Ja bym bardzo chciał smile Prosze o wysłanie na mati584(at)gazeta.pl

/Z gory dzieki

golew napisał(a):

Originally posted by archetwist:

Piszcie PM (private message) poprzez forum


To ja jeszcze tylko przypomnę, że aby wysłać PM to najlepiej kliknąć na profil danej osoby i dopiero wtedy skorzystać z opcji wyślij PM. Próby wysłania poprzez kliknięcie koperty przy avatarze kończą się niepowodzeniem sad

WoofeR napisał(a):

Originally posted by kRakRAkRa:

Gmail.com działa w przeglądarce Opera !! u mnie wszystko wporządku wink) wczesniej wystepowały nieliczne błędy , ale coś mi się wydaje że programiści rozwiązali je .Co ma działać? Nie działa pomniejszenie okna nowej wiadomości, nie można również odpowiadać w nowym oknie...

golytm napisał(a):

Witam.

Ku przestrodze-mam nadzieje,ze komus pomoge...
Ja mialem nastepujacy problem: nie moglem otworzyc zawartosci swojego konta w gmail.Probowalem z kazda przegladarka i nic...Okazalo sie ze to moj firewall nie lubil gmail:). Ten program to Kerio Personal Firewall (dobry programik,ale musialem go odinstalowac).Uwaga-nawet wylaczenie programu nic nie daje-musi byc odinstalowany...przynajmniej tak bylo u mnie.
Moze znacie jakis firewall, ktory nie bedzie blokowal gmail i nie za bardzo obciaza komputer.
Jesli ten watek poruszany byl juz wczesniej,to przepraszam za nieuwage:)

Pozdrawiam.

PeterCub napisał(a):

Originally posted by golytm:

Moze znacie jakis firewall, ktory nie bedzie blokowal gmail i nie za bardzo obciaza komputer.


Od dawien dawna używam sygate personal firewall pro

adas napisał(a):

Originally posted by RakuPL:

Chciałbym potestować Google Talk i GMail, więc jeżeli ktoś posiada wolne zaproszenia to poproszę


Poszło.

RakuPL napisał(a):

Chciałbym potestować Google Talk i GMail, więc jeżeli ktoś posiada wolne zaproszenia to poproszę na:
- quathon#interia.pl
- lub rakupl#vp.pl (jeżeli to pierwsze będzie odrzucane).
Dziękuję! smile

RakuPL napisał(a):

Dziękuję jeszcze raz smile

RakuPL napisał(a):

Jedyna rzecz, której nie udało mi się zrobić to zmusić Gmail i The Bat (czy też The Bat i Gmail wink) do współpracy. Natomiast w Outlooku2K3 wszystko jest w porządku up

archetwist napisał(a):

Originally posted by RakuPL:

Jedyna rzecz, której nie udało mi się zrobić to zmusić Gmail i The Bat (czy też The Bat i Gmail wink) do współpracy.


Co? Bez problemu korzystałem z The Bata do obsługi konta na Gmailu.

archetwist napisał(a):

Powtarzam apel.

Originally posted by archetwist:

Piszcie PM (private message) poprzez forum, bo podawanie swojego adresu na forum:
a) naraża na spam
b) powoduje, że zaproszenia się marnują.Na mejle podawane w tym wątku zaproszeń nie będę wysyłać.

Ryszard napisał(a):

@dar64 - przeedytuj swoją wiadomość - usuń z niej e-maila.
Zaproszenie wysłałem.

Przy okazji - działa wam dzisiaj gmail przez POP3?

Baca napisał(a):

Originally posted by Ryszard:

Przy okazji - działa wam dzisiaj gmail przez POP3?

Nie działa.

mapijasz napisał(a):

Nie działa. Znowu. :|

arcadio napisał(a):

Zmieńcie nazwy serwerów z pop.gmail.com na pop.googlemail.com
Z smtp podobnie

dar64 napisał(a):

jesli ktos ma jeszcze zaproszenie do gmaila to bardzo prosze moj mail: (już dostałem)

adas napisał(a):

Originally posted by arcadio:

Zmieńcie nazwy serwerów z pop.gmail.com na pop.googlemail.com


Czyli co? Będzie zmiana adresów na @googlemail.com? Ja nie chcę takiego długiego... sad Gdzieś czytałem, że mają problemy z prawami do nazwy Gmail...

woj-tek napisał(a):

Ale tylko na terytorium UK gdyż tam istnieje już firma o takowej nazwie i wszyscy obywatele UK będą mieć teraz adrez cos@googlemail.com... AFAIK...

archetwist napisał(a):

Nic nie wskazuje na to, żeby adresy serwerów POP i SMTP uległy zmianie. W Pomocy nadal wymieniany jest pop.gmail.com, i gdzie indziej na Gmail też żadnych takich rewelacji nie ma.

arcadio napisał(a):

Zmianę adresów pop i smtp zaleciła obsługa techniczna Gmail. Od kilku dni coś się chrzaniło - Sam miałem problem z wysyłaniem i odbieraniem wiadomości.
Zmieniłem nazwy serwerów i działa normalnie.

archetwist napisał(a):

Ale w jaki sposób zaleciła? Dostałeś mejla? Ja niczego takiego nie otrzymałem.

Rzeczywiście były jakieś przejściowe problemy z Gmailem, ale w tej chwili bez problemu pobieram i wysyłam pocztę przez to konto, korzystając z pop.gmail.com i smtp.gmail.com.

arcadio napisał(a):

Ktoś z innego forum pisał do obsługi w sprawie niedziałającego pop3 i dostał takie zalecenie.
Zastosowałem to i u mnie zaczęło działać poprawnie. Zaraz spradzę jeszcze te pierwotne nazwy - może już się naprawiło.

edit:
pop.gmail.com dalej nie działa, nie mogę się połączyć.

archetwist napisał(a):

Originally posted by arcadio:

pop.gmail.com dalej nie działa, nie mogę się połączyć


A ja właśnie przesłałem mejla z jednego konta Gmail na drugie. Ustawione mam, tak jak pisałem, pop.gmail.com

adas napisał(a):

Originally posted by archetwist:

Rzeczywiście były jakieś przejściowe problemy z Gmailem


U mnie były przez co najmniej 2 dni... i nadal nie działa. Ale za to googlemail działa.

archetwist napisał(a):

Nie mogłem wysłać wiadomości z załącznikami przez Gmail. Wiadomość wysłała się, ale bez załączników. Muszę przyznać, że ustawienie serwera googlemail zamiast gmail rozwiązało problem i załączniki poszły.

nukedman napisał(a):

Macie moze jeszcze jakies zaproszenia na zbyciu? Jedno by sie przydalo smile

archetwist napisał(a):

Mamy. Wyślij mi swój adres prywatną wiadomością.

archetwist napisał(a):

Zaproszenie wysłane. Mam jeszcze kilkadziesiąt do rozdania.

PeterCub napisał(a):

He, ja wciąż mam 100 wink

archetwist napisał(a):

Mieć to ja też mam 100, ale do rozdania kilkadziesiąt p wink

Mayor napisał(a):

mozna prosic jedno zaproszonko? wink
nie korzystalem z netu od kilku miesiecy i zapomnialem juz czy mozna je slac na PM'a (chyba tak, w postaci linka), jak tak to poprosze

fenkju

quiris napisał(a):

Originally posted by Mayor:

mozna prosic jedno zaproszonko?

Poszło na PM.

Wojwit napisał(a):

Originally posted by Mayor:

mozna prosic jedno zaproszonko? wink


Przyslij mi adres na PM to ci przesle


/EDIT/quiris gdzie sie nie ruszyć wszędzie cie pełno:)

Ryszard napisał(a):

e slac na PM'a (chyba tak, w postaci linka)


Jak dla mnie to za dużo korowodów wink
Wyślij mi zwykłego maila, dostaniesz zaproszenie

quiris napisał(a):

Originally posted by Ryszard:

Wyślij mi zwykłego maila, dostaniesz zaproszenie


Originally posted by quiris:

Poszło na PM.


sabretooth napisał(a):

Poprosze jeszcze jedno zaproszonko:)

sabretooth napisał(a):

aha zapomnialem podac maila:P

maciek001@poczta.fm

PeterCub napisał(a):

Od miesięcy mam 100 zaproszeń do rozdania

mikeszfm napisał(a):

Originally posted by RevPeter:

Od miesięcy mam 100 zaproszeń do rozdaniaczy te zaproszenia, ktore masz do rozdania nadal sa aktualne? jesli tak, bardzo prosze o jedno smile i z gor dziekuje! mikesz.fm@poczta.fm

krzychoocpp napisał(a):

Mój kolega miał mi wysłać, ale już nie ma konta na GMail. Byłbyś tak miły ? Z góry dziękuję

krzychoocpp(at)wp.pl

PeterCub napisał(a):

Bardzo proszę prośby wysyłać na PM.

mk1987 napisał(a):

Można poprosić jedno zaproszenie.
mk1987@tlen.pl

woj-tek napisał(a):

poszlo...

rexos napisał(a):

proszę o zaproszenie:

rxs(at)gazeta.pl

daroc napisał(a):

Wysłane.

daroc napisał(a):

Poszły kolejne dwa.

Zajec napisał(a):

Cóż, może w końcu znajdę porządne konto pocztowe?

Można?

Zajec napisał(a):

Originally posted by daroc:

Poszły kolejne dwa.

Z podziękowaniem :-)

PeterCub napisał(a):

Po raz kolejny przypominam o wysyłaniu próśb o zaproszenie do gmaila na PM. Jak większość użytkowników w/w posiadam dosyć dużą ilość zaproszeń do rozdania, co nie znaczy, żeby zostawiać na forum swój adres e-mail, który staje się łatwym celem dla spamiarzy. Proponuję założyć osobny topic, w którym zapisywaliby się Ci, którzy już posiadają gmail, z adnotacją ile jeszcze zostało zaproszeń do rozdania. Chętne osoby wysyłałyby prośby na PM.

symeon napisał(a):

może i ja bym wypróbował skoro tak wszyscy zachwalają.Proszę o zaproszenie od dobrej duszy smile
tu był adres

symeon napisał(a):

ja też dziękuję za zaproszenie. adresik wywaliłem już ze swojego posta.

archetwist napisał(a):

Originally posted by RevPeter:

Po raz kolejny przypominam o wysyłaniu próśb o zaproszenie do gmaila na PM. Jak większość użytkowników w/w posiadam dosyć dużą ilość zaproszeń do rozdania


Ja już dawno zawiesiłem działalność zaproszeniową. Można prosić i prosić, żeby zapotrzebowanie na konta zgłaszać przez PM, ale to jak grochem o ścianę.

symeon napisał(a):

mam jeszcze jedno pytanko. Jak ustawić poprawnie Outlook Exspress aby pobierało wiadomości ? Przy sprawdzaniu wyświetla mi się monit o podanie hasła. Ustawiałem juz na kilka sposobów, także poprzez dostępne narzędzie Google do automatycznego ustawiana konta w OE ale nie pomogło.Wywala mi jakiś błąd i poczty ni odbiera. Wszystko wygląda tak, jak powinno wyglądać ale nie działa poprawnie.
Wiem, pewnie rozlegną się głosy żebym zmienił klienta poczty ale mi na OE najlepiej się pracuje a próbowałem już różnych programów.

rafalnet napisał(a):

symeon problem tkwi w ustawieniach na koncie gmail.
Zaloguj się przez Webmaila, przejdź do Ustawień na zakładkę "Przekazywanie i POP". W "Obsługa POP" wybierz pierwszą opcję - "Uaktywnij POP dla wszystkich wiadomości (nawet już pobranych wiadomości)".
Reszta ustawień wedle własnej woli smile.

Teraz powinno działać prawidłowo, jeśli nie to szukaj błędu w ustawieniach Outlook Expressa.

Nawiasem mówiąc, co do programu pocztowego, to gorzej wybrać nie mogłeś smile! Wybacz, ale nie mogłem się powstrzymać smile.

symeon napisał(a):

dzięki, teraz działa poprawnie.

Pozdro

rafalnet napisał(a):

Nie ma sprawy smile

Munus napisał(a):

Jeżeli ktoś jeszcze chce to ja mam 10 zaproszeń do rozdania smile

Cahir napisał(a):

@Munus moge sie zalapac na zaproszenie ?? :>

mail :
adam_rud@wp.pl

Munus napisał(a):

Originally posted by Cahir:

moge sie zalapac na zaproszenie ??


Poszło. Ktoś jeszcze chce? Zostało mi jeszcze 6. Ja tu rozdaje za darmo (a nie jak niektórzy na allegro) a nikt nie chce p

Cahir napisał(a):

dzieki bardzo doszlo ;)konto juz zalozone bigsmile

Zajec napisał(a):

Cahir usuń może już swój adres z posta :-) Nie ułatwiaj pracy spambotom ;-)

PeterCub napisał(a):

Od miesięcy mam ponad 80 zaproszeń, ale nie podawajcie adresów tutaj, tylko na PM (to taka ikonka listu pod avatarem - obrazkiem reprezentującym użytkownika, jakby ktoś nie wiedział).
@Munus: zaproszenia to tutaj żaden rarytas, każdy może mieć, wystarczy tylko poprosić.

dziorki napisał(a):

Jesli ma ktos jeszcze wolne zaproszenia prosze napisac na PM! dziekuje z gory!

Ryszard napisał(a):

Originally posted by dziorki:

Jesli ma ktos jeszcze wolne zaproszenia prosze napisac na PM! dziekuje z gory!

Przyślesz e-maila to dostaniesz zaproszenie. Żeby wysłać zaproszenie trzeba mieć e-mail zapraszanego.
Mój e-mail jest na http://my.opera.com/Ryszard/about/ zaproszeń nieco mam wink

piotrusoles napisał(a):

Gdyby było jeszcze jakieś wolne zaproszenie to bym poprosił bigsmile
Z góry dzięki bigsmile
Na PM oczywiście

archetwist napisał(a):

Originally posted by piotrusoles:

Na PM oczywiście


Na PM to Ty masz pisać rozdawaczom wink .

Munus napisał(a):

Jakby ktoś jeszcze chcial to walić do mnie na PM smile

PeterCub napisał(a):

Teraz jest coś takiego jak to.

archetwist napisał(a):

Originally posted by RevPeter:

Teraz jest coś takiego jak to.


Stary pomysł. Wcześniej zaproszenia można było uzyskać z Gmail Invite Spooler.

pieter_66 napisał(a):

Czy wie ktos w jaki sposob mozna rozmnozyc zaproszenia gmail ?? Mam 5 zaproszen i jak z nich uzyskac wiecej ?? Wiem ze jest to mozliwe napewno tylko nie wiem jak dokladnie :/ Prosze o WSZELAKIE info odnosnie rozmnazania zaproszen!! Z gory dziekuje i pozdrawiam smile

archetwist napisał(a):

Same się rozmnożą po pewnym czasie, zwłaszcza jeśli będziesz regularnie korzystać z tego konta.

Ryszard napisał(a):

Originally posted by pieter_66:

Prosze o WSZELAKIE info odnosnie rozmnazania zaproszen!!

Po prostu rozdaj posiadane zaproszenia. Dostaniesz nowe.

archetwist napisał(a):

Originally posted by Ryszard:

Po prostu rozdaj posiadane zaproszenia. Dostaniesz nowe.


Może też stworzyć własną małą piramidkę, rozsyłając zaproszenia samemu sobie, zakładając kolejne konta, itd. Tylko po co? wink

golew napisał(a):

A przy okazji - jak w ogóle dostać zaproszenia do rozdania? wink większość osób dostała je tuż po rejestracji a ja do dziś nie posiadam takowych wink a zaglądam tam co kilka dni podczytując otrzymywane newslettery.

archetwist napisał(a):

Originally posted by golew:

A przy okazji - jak w ogóle dostać zaproszenia do rozdania? wink większość osób dostała je tuż po rejestracji a ja do dziś nie posiadam takowych wink a zaglądam tam co kilka dni podczytując otrzymywane newslettery.


Google chyba nic nie wspominało na temat rządzącego tym mechanizmu, ale wydaje mi się, że musisz się wykazać jakąś aktywnością (pisać e-maile).

Ryszard napisał(a):

Niczego specjalnego nie robiłem. Poprostu używałem.

Originally posted by golew:

zaglądam tam co kilka dni podczytując otrzymywane newslettery

Może chodzi o to, że nie wysyłasz e-maili - nie wysyłasz - nie masz znajomych - nie warto dawać Ci zaproszeń wink

nowotny napisał(a):

Originally posted by archetwist:

wydaje mi się, że musisz się wykazać jakąś aktywnością (pisać e-maile).


Originally posted by Ryszard:

Może chodzi o to, że nie wysyłasz e-maili - nie wysyłasz - nie masz znajomych - nie warto dawać Ci zaproszeń


Raczej nie sądzę... ja na przykład do tej pory z kont pocztowych na gmail nie korzystałem wogóle... tyle co dodałem sobie do klienta poczty i codziennie sprawdzałem za pomocą POP3, chociaż nie było po co bo i tak maili na te konta nie dostawałem ani nie wysyłałem... Zaproszeń za to na każdym mam po 100... :/ Tak więc wydaje mi się że to zależy od widzimisie google.com...

qitqet napisał(a):

można prosić o jedno zaproszonko na qitqet@wp.pl ?? z góry wielkie dzięki

Munus napisał(a):

poszło

Munus napisał(a):

Originally posted by golew:

A przy okazji - jak w ogóle dostać zaproszenia do rozdania? wink większość osób dostała je tuż po rejestracji a ja do dziś nie posiadam takowych wink a zaglądam tam co kilka dni podczytując otrzymywane newslettery.


A ja zauważyłem, że pole z zaproszeniami pojawia się tylko gdy masz ustawiony "view: standard".

Maniek23 napisał(a):

Może wysłać mi ktoś zaproszonko do GMail?

mój mail: mmmaaannniiieeekkk@vp.pl

golew napisał(a):

Originally posted by Maniek23:

Może wysłać mi ktoś zaproszonko do GMail?


Poczytaj parę postów wyżej - są osoby, które mają zaproszenia, wystarczy do nich wysłać PM z danymi.

Ryszard napisał(a):

Originally posted by Maniek23:

Może wysłać mi ktoś zaproszonko do GMail?

mój mail: m.......@vp.pl

poszło

archetwist napisał(a):

Originally posted by Ryszard:

Originally posted by Maniek23:

mój mail: m.......@vp.pl

poszło


A zaraz tam jeszcze pójdzie nieco spamu, kiedy zarejestruję ten adres do przeróżnych "wartościowych" biuletynów i innych takich bigsmile wink

IGI2 napisał(a):

http://google.bajo.pl/zaproszenia/ranking/ - tutaj przez długi czas byłem najlepszym giemajlodawcą bigsmile ale teraz ktoś mnie prześcignął, musze to nadrobić, jak coś to z tego serwisu bierzcie (mój nick to IGI)

adas napisał(a):

Originally posted by Yazo:

Jak by ktoś mógł to wyślijcie i mi


Poszło

Yazo napisał(a):

Jak by ktoś mógł to wyślijcie i mi bigsmile
Mój mail to (tu był mejl)
Z góry thx

adas napisał(a):

A może ktoś kto nie będzie chciał prosić skorzysta:
http://mail.google.com/mail/a-39509b1f90-4a51061a70-a096c154bb
http://mail.google.com/mail/a-39509b1f90-9a83ac7da4-1c9b12bb8a
http://mail.google.com/mail/a-39509b1f90-1e12decf9c-c9f3119fc1
http://mail.google.com/mail/a-39509b1f90-3ce068ce99-c33a713aa1
http://mail.google.com/mail/a-39509b1f90-77dcf6b3df-195908512f
http://mail.google.com/mail/a-39509b1f90-7cbb3bf808-d3c5dfb934

wink

JaDo napisał(a):

Originally posted by adas:

http://mail.google.com/mail/a-39509b1f90-7cbb3bf808-d3c5dfb934


Originally posted by Gmail:

Link, z którego korzystasz, aby utworzyć konto Gmail był już raz użyty do stworzenia konta jadomeister(p )gmail.com


bigsmile

adas napisał(a):

JaDo: bo jak to umieściłem to już parę osób z tych linków skorzystało p (numer 3 jeszcze wolny jest... smile

golew napisał(a):

A jado czasem nie chciał nas po prostu poinformować że zajął dane zaproszenie? wink

JaDo napisał(a):

Originally posted by adas:

JaDo: bo jak to umieściłem to już parę osób z tych linków skorzystało pwink , tyć ja nie do "tego" wink . "Piłem".

Dobrze zrobiłeś adaś, te linki. Te takie "proszenie", IMO to... down .

Jak się te zaproszenia "umieszcza" ? (gdzie to jest ?). No jak tam już jestem to... , ile "czeba" ?.

Dlaczego ta niby taka fajna poczta jest ciągle beta ?. No nie "fajnie".

ps. golew - beer

adas napisał(a):

Ehh... Ja chyba spię jeszcze bigsmile

Originally posted by JaDo:

Jak się te zaproszenia "umieszcza"


Musisz sobie wysłać zaproszenia - na samy dole po lewej masz pole (albo powinieneś mieć).

archetwist napisał(a):

Originally posted by JaDo:

Dlaczego ta niby taka fajna poczta jest ciągle beta ?


Jest to podstawowy warunek bycia Web 2.0.

JaDo napisał(a):

http://mail.google.com/mail/a-68b41f9c0c-c43fe4a064-cb81bd6f73
http://mail.google.com/mail/a-68b41f9c0c-c80010fa7a-9c4c2e5bfc
http://mail.google.com/mail/a-68b41f9c0c-e6fb33b19c-08e01090e1
http://mail.google.com/mail/a-68b41f9c0c-c5c594d68d-4d4927d6c5
http://mail.google.com/mail/a-68b41f9c0c-cf01bfc630-229af14f96
http://mail.google.com/mail/a-68b41f9c0c-485a3575c7-8a3c86ea92

Originally posted by archetwist:

Originally posted by JaDo:

Dlaczego ta niby taka fajna poczta jest ciągle beta ?


Jest to podstawowy warunek bycia Web 2.0.


A po co im to bycie ?. Czy ta permanentnie przyklejona klepsydra do kursora mychy, to ma być Web 2.0 ? wink .

archetwist napisał(a):

Originally posted by JaDo:

Originally posted by archetwist:

Originally posted by JaDo:

Dlaczego ta niby taka fajna poczta jest ciągle beta ?


Jest to podstawowy warunek bycia Web 2.0.


A po co im to bycie ?. Czy ta permanentnie przyklejona klepsydra do kursora mychy, to ma być Web 2.0 ? wink .


Właściwie tak.

http://www.certifyr.com/
http://www.fuckweb2.com/

Ziggy X napisał(a):

można linka do zaproszenia prosić??

Ryszard napisał(a):

Można - linka do zaproszenia wysyła się na adres e-mail. Wyślij do mnie e-maila, dostaniesz zaproszenie.

golew napisał(a):

A czy czasem Gmail nie miał już być ogólnodostępny? Bo wydawało mi się, że tak gdzieś przeczytałam confused

Ryszard napisał(a):

Obecnie oferujemy Gmail'a jako wersję testową ograniczonej liczbie użytkowników. Nie znamy jeszcze daty kiedy Gmail będzie dostępny szerszej liczbie użytkowników, ponieważ zależy to w części od wyników wersji testowej.

golew napisał(a):

Coś dzwoniło, ale nie wiedziałam dokładnie gdzie o
Chodziło o Google Talk - http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=15&n=5019

Ziggy X napisał(a):

Originally posted by golew:

A czy czasem Gmail nie miał już być ogólnodostępny?


owszem, ale w japonii, nowej zelandii i australii http://google.bajo.pl/news,3252,japonia,z,otwartym,gmailem.html

ps.Ryszard wyslalem maila na adres podany w profilu smile

IGI2 napisał(a):

Nie proście tak o te zaproszenia tutaj macie ok. 5 tysiecy zaproszeń (na chwilę obecną) I pobierajcie sobie.

Ziggy X napisał(a):

a po kiego się rejestrować w kolejnym miejscu, może nie każdy chce.. p

krzysieki napisał(a):

Mam 50 zaproszen do gmail moze ktos chce???
smile

aleksander_c napisał(a):

Originally posted by Gargamel:

child_91@interia.plHi:) Wysłałem przed chwilą...Powodzenia! Korzystam przy obsłudze Gmaila z FFoxa.

Pozdrawiam:
aleksander_c

Ziggy X napisał(a):

Originally posted by aleksander_c:

Korzystam przy obsłudze Gmaila z FFoxa.


a po co z ff? wystarczy na stronie gmaila kliknąć prawym i dać preferencje dla witryny -> sieć -> maskuj się jako Mozilla i jest wszystko ok smile

adas napisał(a):

Originally posted by Ziggy X:

Originally posted by aleksander_c:

Korzystam przy obsłudze Gmaila z FFoxa.


a po co z ff? wystarczy na stronie gmaila kliknąć prawym i dać preferencje dla witryny -> sieć -> maskuj się jako Mozilla i jest wszystko ok smile


Nawet bez zmiany identyfikacji działa wszystko (oprócz czata, który po zmianie identyfikacji zaczyna działać).

Ziggy X napisał(a):

Originally posted by adas:

Nawet bez zmiany identyfikacji działa wszystko (oprócz czata, który po zmianie identyfikacji zaczyna działać).


no właśnie o czata chodzi, bo z niego jest szybka możliwość pisannia maila na dany adres wink

adas napisał(a):

Originally posted by Ziggy X:

no właśnie o czata chodzi, bo z niego jest szybka możliwość pisannia maila na dany adres


A sprawdź czy zmiana identyfikacji nie pomoże w tym wypadku... (czat po windowsem działał, ale pod linuksem już nie...)

Ziggy X napisał(a):

Originally posted by adas:

A sprawdź czy zmiana identyfikacji nie pomoże w tym wypadku...


dlatego napisałem właśnie że wystarczy tak zrobić wink