Problem z openx na vB

w dziale Strony WWW w Operze
zecik1976 napisał(a):

Witam,

Mam problem z reklamą z systemu Openx... dokładniej z pop-upem DHTML. Nie wiem dlaczego baner "wyskakuje" z okienka i wyświetla się w miejscu, gdzie być nie powinien. Firefox i Chrome wyświetla wszystko prawidłowo, natomiast z IE i Operą jest problem. Próbowałem dowiedzieć się u źródła, czyli w Openx, jednak oni chyba nie używają Opery, bo nic mi nie odpowiedzieli. Może ktoś z Was spotkał się już z taką sytuacją i zna jakiś prosty trick, żeby to naprawić? Wiem, że czasem wystarczy pozbyć się jakiegoś drobiazgu, np. spacji, żeby wszystko wyświetlało się prawidłowo. Próbowałem już różnych rzeczy, jednak bez rezultatu, dlatego prosiłbym, żeby ktoś zerknął świeżym i fachowym okiem.

Problem występuje na stronie http://www.kredyciak.pl

Z góry dzięki smile

Saskatchewan napisał(a):

Ja tam nie widzę żadnego pop-upa ani bannera.

Johnyrambo napisał(a):

Kiedyś bym powiedział, że nie ma się co przejmować tak małym problemem objawiającym się w Operze, ale jednak coraz więcej ludzi używa tej przeglądarki.

J

zecik1976 napisał(a):

Originally posted by Saskatchewan:

Ja tam nie widzę żadnego pop-upa ani bannera.


Może to wina jakiegoś adblockera? To nie jest klasyczny pop-up tylko "floating DHTML" (czy jakoś tak). Powinien być widoczny w górnej części strony na środku.

Opera czasem nie przyjmuje różnych rzeczy albo inaczej je interpretuje, przez co pojawiają się jakieś puste linijki, czy coś się lekko rozjeżdża... to jest do przełknięcia i nie każdy zwraca na to uwagę, ale w przypadku, gdy DIVy "wyskakują" z siebie i jeszcze wchodzi w grę JavaScript, to czuję się bezradny... a efekty są już bardziej widoczne i nie zawsze ładne.

lemari napisał(a):

To: zrzut_ekranu_finanse.png ?

Saskatchewan napisał(a):

Originally posted by zecik1976:

Może to wina jakiegoś adblockera?

Racja, zapomniałem, że mam blokowanie zewnętrznych skryptów.

Originally posted by zecik1976:

Firefox i Chrome wyświetla wszystko prawidłowo, natomiast z IE i Operą jest problem.

Mi pod Operą, Ironem (Chrome'em), Firefoksem i Explorerem wyświetla się tak samo - jest "panoramiczny" banner pod menu i na środku strony na górze jest puste okienko "floating DHTML". (Jedyna uwaga to, że w Operze nie jest ono dokładnie wyśrodkowane, no i w żadnej przeglądarce nie jest "floating", bo nie porusza się jak przewijam stronę.)