Funkcja jak w FF

w dziale Opera
mleczar napisał(a):

Witam,
mam pytanie dość nietypowe czy jest możliwość włączenia w Operze(czy w ogóle jest taka możliwość) funkcji formularzy(chociaż nie wiem do końca czy to tak się nazywa) jak w Firefox? Chodzi mi dokładnie o taką sytuację: w ff wpisując powiedzmy kilkanaście kwestii w polu jak na czacie np wpisując je ponownie w tym samym okienku pojawiają się one do wyboru jako lista scrollowana. Czy istnieje taka opcja dla Opery? Obecnie muszę dość często wpisywać w pewne pole te same teksty(z puli kilkuset) i szukanie tego w notatniku i wklejanie jest uciążliwe. W ff wygląda to tak, że po napisaniu pierwszych liter pokazuje się lista wyboru zaczynająca od danej litery. Nie wiedziałem gdzie zapytać, jeśli ktoś pomoże to super smile ewentualnie prosiłbym o skierowanie mnie w jakieś inne miejsce.

Saskatchewan napisał(a):

Spróbuj któregoś ze skryptów użytkownika:
- http://files.myopera.com/splondike/files/ops-9.5.js
- http://files.myopera.com/adrenalin3/userjs/autocomplete.js

Opera nie posiada autouzupełniania takiego jak w innych przeglądarkach, ale posiada "autopodpowiadanie" często wpisywanych informacji. Jeżeli wpiszesz coś w Menu O→Ustawienia→Preferencje→Formularze (niekoniecznie te dane na jakie by wskazywały opisy) to uzupełniając jednowierszowe pole tekstowe, dostaniesz podpowiedzi z tej właśnie listy. Dodatkowo, jeżeli w takim polu wciśniesz strzałkę w dół to dostaniesz listę Informacji osobistych (tych wpisanych wcześniej) i Notatek (które dla wygody możesz grupować w foldery).

mleczar napisał(a):

O tych formularzach dobrze wiem i korzystam z tego ale jednak ja potrzebuję duuużo więcej możliwości. Czasami pula wyboru dochodzi do 2-3 tysięcy.. Dzięki za pomoc spróbuję ze skryptami.