Dwa oblicza, a za razem problemy OPERY...

w dziale Opera
ifar napisał(a):

Witam. Przez cały czas byłem zagorzałym fanem FireFoxa, jednak przez to, że zżera wiele pamięci i jest wolny, to postanowiłem się przerzucić na operę. I co? Według mnie o niebo lepsza. Przyjemniejsza funkcjonalność, wspaniała możliwość zapamiętywania haseł, logowań, itp.


Jednak mam problem, który mnie do niej strasznie zraża.

Nie działają mi wszystkie aplikacje bodajże javo-podobne.

Przykładowo na Facebooku nie działają mi w ogóle gry. Wszystko inne chodzi wyśmienicie, ale gry nie działają. Podobnie na Naszej klasie. Na NK nie wyświetlają się wszystkie obiekty strony, okrawa je moja opera. I nic tu nie dało instalowanie aktualizacji, grzebanie w środeczku i zgadzanie się na wyświetlanie wszystkiego. Reinstalacja również nie zmieniła nic.

Czy opera już tak ma? Oczywiście Firefox obsługuje powyższe strony idealnie, bez żadnych zastrzeżeń.

ifar napisał(a):

Jeszcze mam drugie pytanie odnośnie Opery Turbo. Co to za dziadostwo wymyślili? Mam w akademiku przesył 20Mb/s. Po włączeniu opery turbo wszystkie obrazki zamieniały się w dziadostwa, a cały wygląd wyglądał tak, gdybym zamienił zwykłego jpg na gif. Czy Wam też tak dziaduje się ta Opera Turbo. Na przesyle domowym 512kB/s sprawa wygląda identycznie.

qbfinest napisał(a):

http://help.opera.com/Windows/10.50/pl/turbo.html przeczytaj smile Poza tym jpg nie jest wyznacznikiem jakości plików graficznych bo jest strasznie brzydki.

didu56 napisał(a):

Co do problemu z javą to sprawdź czy nie masz zablokowanej zawartości , kliknij prawym gdziekolwiek na nieflashowym elemencie strony i z menu wybierz "Zablokuj zawartość..." potem w prawym górnym rogu kliknij "Szczegóły" i usuń te wpisy które masz (jeśli jakieś są). Jeśli to nie pomoże, ściągnij najnowszą wersje Javy, Opere i Revo Uninstaller, następnie odinstaluj Opere i Jave (za pomocą Revo) w trybie zaawansowanym,usuń wszystkie pliki jakie znajdzie i zainstaluj Opere i Jave ponownie.

Co do Opery Turbo , to jest to właśnie kompresja obrazków, bo to one zajmują najwięcej, i nie używaj Turbo przy 20MB/s czy nawet 512kB/s bo Turbo jest zalecane tylko dla wolnych łącz.

withme napisał(a):

Na pewno coś u ciebie jest nie tak, u mnie wszędzie gry działają jak należy, przeinstaluj flasha, wyłącz blokowanie zawartości dla facebooku, restart i powinno działać.

ifar napisał(a):

Didu ogromne dzięki!! Ten program jest świetny! Ta opera po odisntalowaniu pozostawiła po sobie ponad 3tys plikow! Skandal!
Usuwałem z rejestru ręcznie pliki opery, ale nic to nie dało, ten program usunął ją całkowicie. Po następnej instalacji wszystko śmiga doskonale smile Dzięki bigsmile

stivo85 napisał(a):

Opera zawsze zostawia profil w D&S lub Users, co by nie stracić zakładek, notatek itp.

Ryszard napisał(a):

Originally posted by ifar:

Usuwałem z rejestru ręcznie pliki

No to podziwiam. Ja nie umiem usuwać plików z rejestru wink