/ot/? Wirtualna Polska

w dziale Po godzinach
Ryszard napisał(a):

Czy ktoś wie coś bliżej na temat "stanu istnienia" portalu Wirtualna Polska?
Wczoraj po wpisaniu adresu www.wp.pl zobaczyłem błąd "nie ma takiej strony" w ich kolorkach, z działającym linkiem do poczty. Dzisiaj (teraz) miałem kilka błędów przy sprawdzaniu przez M2.

adas napisał(a):

Potwierdzam problemy ze ściągnieciem poczty przez m2. Nie wiem czy nie ma to związku z tym że włączyłem filtr antyspamowy. Mam 2 listy w folderze Nowe ale nie mogę ich ściągnąć.

idarek napisał(a):

Jak to już pisało w Internecie, jak się Akcjonariusze nie porozumieją w sprawie WP to prawdopodobnie będziemy nawet mogli się pożegnać z tym portalem. Zapraszam do czytania artykułów na IDG I PCWK... na ich stronach internetowych... ja osobiscie nie widze jasnej przyszłości dla tej firmy, skoro już jeden z twórców WP dał sobie z nią spokuj i się wycofał z tego konfliktowego interesu.

Co do M2 to ja też dzisiaj miałem problem, jednak jak widać został on naprawiony.

Ciekawe czy jak "padnie" WP to co się stanie z portalem Webpark... który jest ich częścią, i z kontami wykupionymi u nich... hmm... mi się ważność kończy 03.2005 więc ciekawe.. ;]

Pafun napisał(a):

A tak skoro już jestesmy przy wirtualnej polsce to mam pytanie. Czy poprawnie wyświetla się Wam główna strona http://wp.pl/ ?
U mnie (Opera 7.54) środkowy panel "spada" na sam dół. Najlepiej obrazuje to zamieszczony zrzut z mojej Opery.
Jak jest u Was?

1.jpg

quiris napisał(a):

Originally posted by Pafun
A tak skoro już jestesmy przy wirtualnej polsce to mam pytanie. Czy poprawnie wyświetla się Wam główna strona http://wp.pl/ ?

Nie wyświetla się poprawnie. Jest to powszechnie na tym forum znany problem i był poruszany wiele razy. WP była wielokrotnie informowana o tym problemie.

operetka napisał(a):

Re: /ot/? Wirtualna Polska

Ryszard napisał(a)
Czy ktoś wie coś bliżej na temat "stanu istnienia" portalu Wirtualna Polska?
Wczoraj po wpisaniu adresu www.wp.pl zobaczyłem błąd "nie ma takiej strony" w ich kolorkach, z działającym linkiem do poczty. Dzisiaj (teraz) miałem kilka błędów przy sprawdzaniu przez M2.Mnie od razu strona się uruchomiła. Tylko nie wiem, czy musi być takie puste miejsce na środku strony, czy po prostu Opera znowu nie załadowała jakiegoś obrazka.

czy ma byc na środku pusto.png

quiris napisał(a):

Pafun napisał:

A tak skoro już jestesmy przy wirtualnej polsce to mam pytanie. Czy poprawnie wyświetla się Wam główna strona http://wp.pl/ ?
U mnie (Opera 7.54) środkowy panel "spada" na sam dół. Najlepiej obrazuje to zamieszczony zrzut z mojej Opery.
Jak jest u Was?Na to ja mu odpowiedziałem:

Nie wyświetla się poprawnie. Jest to powszechnie na tym forum znany problem i był poruszany wiele razy. WP była wielokrotnie informowana o tym problemie.po czym Operetka nadaje:

Mnie od razu strona się uruchomiła. Tylko nie wiem, czy musi być takie puste miejsce na środku strony, czy po prostu Opera znowu nie załadowała jakiegoś obrazka.i w tym momencie ja odwalam kitę faint Nie ma to jak czytanie ze zrozumieniem

Mayor napisał(a):

przewiń strone niżej albo pomniejsz ją troche to zobaczysz co jest nie tak wink
albo otwórz ją w IE

raczje nie.png

quiris napisał(a):

Originally posted by Mayor
przewiń strone niżej albo pomniejsz ją troche to zobaczysz co jest nie tak wink

Czy ten komentarz kierujesz do mnie? Jeśli tak, to przeczytaj proszę kilka razy co napisałem bigsmile

Mayor napisał(a):

no wiesz co wink
nie robiłem quote bo odpowiadałem na posta operatki zaraz pod nim ale byłeś szybszy i się wciąłeś wink

testostereon napisał(a):

Już dwa razy pisałem im o tym błędzie sad

bananjp napisał(a):

wp

wczoraj wogule nie moglem kozystac z poczty na wp ciagle blad autoryzacji itd...itd...

idarek napisał(a):

no to zgłaszamy WP do osiołków cool

Nasty napisał(a):

Już ich obrabiamy. Wiedzą o tym problemie, jednak odpisali, że "nie mogą podać terminu poprawy". Daliśmy im więc dwa tygodnie, po czym lecą na czarną listę.

Ryszard napisał(a):

Daliśmy im więc dwa tygodnie, po czym lecą na czarną listę.

Czy "firma" wp.pl przetrwa tyle? Czy może już jej nie ma?

adas napisał(a):

Originally posted by Ryszard
Czy "firma" wp.pl przetrwa tyle? Czy może już jej nie ma?


Ogłosi upadłość ale nadal będzie działać. A może się porozumieją... I naprawdę wątpie aby taką markę hop knight siup pirate ktoś miał by zamknąć, zlikwidować - choćby na pare dni.

operetka napisał(a):

quiris napisał(a)
Pafun napisał:


i w tym momencie ja odwalam kitę faint Nie ma to jak czytanie ze zrozumieniemMasz rację, przepraszam smile

Nie wiedziałam, że opadanie strony w dół ( nie jestem informatyczką przecież sad ), to to samo o czym ja napisałam.

zajec666 napisał(a):

Operetka radze trochę dokładniej czytać posty bo to juz nie pierwszy raz sie zbłaźniłaś. Nie mówie że ja ni epopełniam błedów ale radze trochę dokładniej czytać, bo pisanie postów tak aby odpowiedzieć to się mija z celem. Przepraszam za taki ton, ale już nie wytrzymałem.

jeżeli moderator uzna moją wypowiedź za obrażliwą lub z innych powodów nadającą się do usunięcia, proszę o skasowanie tego posta

idarek napisał(a):

Co do upadłości WP, to już się stało, teraz tylko akcjonariusze muszą się dogadać w sprawie co będzie dalej.

WP.pl ogłasza upadłość
Sąd w Gdańsku wydał postanowienie o ogłoszeniu upadłości jednego z najstarszych polskich portali - Wirtualna Polska.
- - - - - - -
źródło: artykuł idg.pl

wcześniej już słyszeliśmy takie sygnały:

Przejąć WP nie tak łatwo
Sprawa przejęcia Wirtualnej Polski przez Telekomunikację Polską wciąż się komplikuje. Kolejne spory wybuchające pomiędzy akcjonariuszami opóźniają proces przejęcia. Sprawa trafiła do sądu.
- - - - - - -
źródło:artykuł idg.pl

świetlanej pzyszłości przed tą spółką nie widzę

Burza w Wirtualnej Polsce
Zaostrza się konflikt między zarządem Wirtualnej Polski a jej mniejszościowymi akcjonariuszami. Po tym, jak mniejszościowi udziałowcy zaskarżyli uchwałę o emisji akcji WP sąd wydał postanowienie o zabezpieczeniu powództwa. Zarząd WP odwołał się od tej decyzji - poinformowała "Gazeta Wyborcza".
- - - - - - -
źródło:artykuł idg.pl

wkońsu sprawa się zaostrzyła i:

Wirtualna Polska ogłosi upadłość?
Portal znajduje się w ciężkiej sytuacji finansowej. Wciąż nierozwiązany jest konflikt pomiędzy akcjonariuszami, dotyczący podwyższenia kapitału spółki. Ostatnie zgromadzenie udziałowców Wirtualnej Polski zostało przerwane bez osiągnięcia jakiegokolwiek porozumienia, a prezes WP nie wyklucza ogłoszenia upadłości portalu. Jutro na kolejnym zgromadzeniu rozstrzygnąć mają się losy portalu.
- - - - - - -
źródło:artykuł idg.pl

...i sprawa trafiła do sądu tak jak pisałem na początku

Wszystko można znieść ... ale jak to się jeszcze dłużej tak będzie ciągnąć to ... papa WP

Jak dzieli się skórę na Wirtualnej Polsce?
Patowa sytuacja portalu WP, którego losy rozstrzygnąć ma sąd, wyzwoliła wśród konkurentów rynkowych niezwykłe zasoby energii i pomysłów na promocję własnych usług. Internetowi gracze wiedzą, że jest o co walczyć: WP to drugi co do liczby internatów portal w Polsce. Trudno nie odnieść wrażenia, że konkurencja wykorzystuje trudną kondycję WP do odebrania jej użytkowników.
- - - - - - -
źródło:artykuł idg.pl

Podsumowując ... szkoda sad

operetka napisał(a):

adas napisał(a)
Ogłosi upadłość ale nadal będzie działać. A może się porozumieją... I naprawdę wątpie aby taką markę hop knight siup pirate ktoś miał by zamknąć, zlikwidować - choćby na pare dni.Parę dni temu dostałam od WP powiadomienie mailem o nowych "bajerach" w poczcie ( filtrowanie spamu).

idarek napisał(a):

No to normalne... sprawa z akcjonariuszami to sprawa dotycząca spółki, a ludzie zatrudnieni w WP nadal muszą pracować normalnie i wspierać portal, rozszerzać jego możliwości itp., tak jakby nigdy nic. Oni dobrze wiedzą, że jeżeli szary użytkownik dowie się o ich kłopotach, nagle zacznie szffffankować ich strona i inne usługi, to on od nich odejdzie.

Czekamy na ciąg dalszy w związku z tą sprawą.

Ryszard napisał(a):

@zajec666
alboalbo, albo sam wiesz, że obraźliwe i nie piszesz, albo owszem ostre ale "musisz" to piszesz. A swoją drogą masz 24 godz. na zmianę każdej wiadomości.
Na forum są dwie osoby, o których każdy powie, że piszą "szczególnie" Moose i operetka. I moim zdaniem bardzo dobrze, że są.

@idarek
Dziękuję za wybór artykułów, ale to wszystko jest raczej z kwietnia, a coś aktualniejszego, z ostatnich dni?
Wątek założyłem między innymi licząc na to, że jak ktoś trafi w sieci coś świeżego na temat to tu zalinkuje.

Maila o nowościach w poczcie dostałem. Ale - słyszałem zaznaczam: wyłącznie ustny przekaz, bez żadnych podkładek, że to są w zasadzie ostatnie dni wp.pl Niestety nie widzę w opcjach darmowego konta możliwości ustawienia automatycznej odpowiedzi a chciałem coś takiego zrobić - "mój nowy e-mail to..."

@adas

Ogłosi upadłość ale nadal będzie działać. A może się porozumieją... I naprawdę wątpie aby taką markę hop siup ktoś miał by zamknąć, zlikwidować - choćby na pare dni.


Marka http://www.arena.pl/ dalej istnieje wink
a z marki http://poland.com/ zostało nawet http://www.netoskop.pl/ bigsmile

Kabarek napisał(a):

Chamstwo ze strony Ryszarda:(

Na początku chciałbym pozdrowić Pana Ryszarda, który zachowuje się bardzo chamsko w stosunku do spółki Wirtualna Polska. Odczuwam wrażenie, że chcesz swoim zachowaniem wzbudzić sensację i oczernić dobre imię portalu, pomimo, że nie masz żadnych konkretnych powodów i argumentów. Po prostu wyśmiewasz się z czyjejś ciężkiej pracy.

W Wirtualnej nie pracuję, ale informuję Cię, że pomimo sporów "na górze" portal działa i będzie działał całkowicie normalnie. To, że spółka jest w stanie teoretycznej "upadłości" (spowodowane to jest jedynie konfliktem) nie oznacza, że następują jakiekolwiek przerwy w działaniu serwerów itp. To, że przez chwilę widziałeś komunikat mogło być spowodowane wieloma czynnkikami. Po max 3 minutach wszystko z pewnością wróciło do normy. Co do poczty... Gdy wdrażano nowe rozwiązanie antyspamowe, poczta działała normalnie przez stronę www. Zaznaczono, że przez kilka godzin mogą się pojawić trudności w wysyłaniu poczty i jej odbieraniu przez konto SMTP i POP3. Zapytam się o jeszcze jedno... Czy z o2, onetem, interią, gazetą i innymi nigdy nie masz żadnych problemów? Szczerze wątpię... bo sam posiadam konta na o2, onet, interia, gazeta, spymac, tenbit i innych mniej znanych.

No i jeszcze jedno... Wirtualnej Polsce cały czas zwiększa się ilość unikalnych wejść, przez co regulanie zmniejsza się różnica pomiędzy dotychczasowym liderem - Onetem. Ostatnio pobija rekordy popularności.

Co nowego w WP? Uruchomiono numer dostępowy niezależny od TP SA, wprowadzono odświeżony i design serwisu komputerym, wydanie nowej wersji (wedle testu z Komputera Świata najlepszego) komunikatora wpkontakt, jeden z najlepszych serwisów z Aten 2004, uruchomiono ponownie strefę24 - darmowe miejsce dla osób tworzących muzykę bez ograniczeń, unowocześniono pocztę, serwis finanse, motoryzacja, współpraca z wiodącymi firmami i rynkami mediowymi w Polsce, laboratorium fotograficzne WPfoto, w fazie betatestów największy serwis gier on-line wp i wiele, wiele innych.

Wytłumaczmy sytuację WP na podstawie np przypuszczalnie Twojej firmy założonej z najlepszym kumplem. Jeden z was bierze kredyt. Tworzycie logo firmy. Chcesz aby było niebieskie, a twój kumpel zielone. Dochodzi do sprzeczki. Pokłuciliście się... Wkrótce rozpoczynacie działalność. Wiadomo, brakuje kasy bo musiecliscie kupic towar, oplacic lokal itp. Wczesniej porozumieliscie sie, ze jesli wczesniej kretyt wzial on to teraz na odwrot itd. Nadal jesteś obrażony na kolor loga i zaczynasz protestować, że nie weźmiesz itd. Spółka nie ma pieniędzy i ogłasza upadłość. Miała bardzo dobrą renomę w otoczeniu, dlatego znajdują się "przyjaciele" w postaci firm współpracujących. Jeden z was działa nadal normalnie i rozwija biznes. Jeden z was widzi szeroką peryspektywę świata, a drugi nie. Może powyższe może wydawać się nico prymitywne, ale to tylko przykład:)Problem ze stroną główną póki co można obejść wyłączając javascript.

DOBRZE RYSZARD: Teraz jak to wyczytałeś, możesz mnie wyśmiać... Tylko pamiętaj, że taka sytuacja może spotkać również Ciebie, a wtedy nie będzie Tobie do śmiechu.

bananjp napisał(a):

wp

wszystko ok tylko dlaczego od kilku dni sa problemy z poczta na wp,a dokladniej sciagam poczte offisem 2003 i ciagle jest informacje ze serwer cos tam cos tam ......... jak dlugo mozna ??

adas napisał(a):

@kabarek: nie wiem czy nie użyłeś za mocnych słów. A strona główna w Operze się cały czas wyświetla niepoprawnie mimo, że otrzymała już rozwiązanie tego - to jako przeciwwaga do "Co nowego w WP".

Kabarek napisał(a):

@bananjp: hmm.. nie wiem z czego moga wynikac problemy z poczta w twoim wypadku
wiekszosc kont sprawdzam przez opere i nie mam problemow
mam rowniez zainstalowany microsoft outlook 2003 i w nim rowniez nie mam klopotow z wysylaniem i odbieraniem wiadomosci;
przed chwila sprawdzalem - ta ktorą testowo wyslalem doszla

@adas: na tym forum jestem zarejestrowany od dosc dawna:) wpadam tu niezbyt czesto (glownie jak mam jakis problem to szukam rozwiazania); gdy przeczytalem to o wp to mnie po prostu skrecilo
to tak jakbym autorowi tematu powiedzial, ze nie dozyje jutra bo se skaleczyl palec

moze ujrzymy wkrotce "co nowego w wp" poprawione dzialanie pod opera?? zycze z calego serca; nie uwazam iz zebym jakos zle sie wyrazil wobec kogos na tym forum;)

quiris napisał(a):

Originally posted by Kabarek
wpadam tu niezbyt czesto (glownie jak mam jakis problem to szukam rozwiazania); gdy przeczytalem to o wp to mnie po prostu skrecilo
to tak jakbym autorowi tematu powiedzial, ze nie dozyje jutra bo se skaleczyl palec

Czy długo czekałeś zanim Ci ktoś z forumowiczów udzieli odpowiedzi? Ile razy zadałeś powtórnie to samo pytanie, bo wszyscy Cię olali? Odpowiedz sobie na te pytania. I pomyśl jak się czują użytkownicy Opery wielokrotnie zwracający się z tym samym problem na przestrzeni wielu miesięcy. Mało mnie interesują przepychanki, za którymi stoi gruba kasa. Chcą działać profesjonalnie to niech działają, a nie traktują klientów ciepłym m... irked

Kabarek napisał(a):

czesto wyznaję zasadę kto szuka ten znajduje
i tak bylo w wielu przypadkach
raczej nie lubie zadawac zbednych pytan

i prosze nie porownywac spolecznosci uzytkownikow do pracownikow
gdyby nie to forum, to na odpowiedz prawdopodobnie czekaloby sie tygodniami

Ryszard napisał(a):

@Kabarek - pewne Twoje wstawki są "niedyskutowalne", co do reszty:

W Wirtualnej nie pracuję, ale informuję Cię, że pomimo sporów "na górze" portal działa i będzie działał całkowicie normalnie.

Jakieś "podkładki" do Twoich zapewnień?

Czy z o2, onetem, interią, gazetą i innymi nigdy nie masz żadnych problemów?

Nie chodzi o problem z POP3 - (fakt ostatnio jest OK) ale o to, co zobaczyłem 8-9 września po wpisaniu adresu www.wp.pl. Widok dziwnie się kojarzący się z np.:
http://www.yoyo.pl/
w tej wiadomości dałem 2 inne przykłady słynnych portali.

Wytłumaczmy sytuację WP na podstawie np przypuszczalnie Twojej firmy założonej z najlepszym kumplem. […] Spółka nie ma pieniędzy i ogłasza upadłość. Miała bardzo dobrą renomę w otoczeniu, dlatego znajdują się "przyjaciele" w postaci firm współpracujących. Jeden z was działa nadal normalnie i rozwija biznes. Jeden z was widzi szeroką peryspektywę świata, a drugi nie. Może powyższe może wydawać się nico prymitywne, ale to tylko przykład

Ja rozumiem na czym polega problem i nie mam zamiaru

…wzbudzić sensację i oczernić dobre imię portalu…

Owszem

…nie masz żadnych konkretnych powodów i argumentów.


i nie piszę Hej! Ludziska zwijajcie się, bo jak to zaraz ... tylko pytam:
Co wiecie pewnego i aktualnego?

to tak jakbym autorowi tematu powiedzial, ze nie dozyje jutra bo se skaleczyl palec


Przeczytaj np. http://polityka.onet.pl/internet/recenzujemy_portale.html i sprawdź ilu z listy:
"Adresy portali internetowych opisanych w artykule"
zostało.

wuja napisał(a):

@Kabarek
Zajrzyj do słownika i zapoznaj się ze znaczeniem niektórych użytych przez Ciebie słów(chamstwo, oczernianie itd.)
Wygląda na to, że nie bardzo rozumiesz to, co na tym forum jest pisane i Twoja epistoła nadaje się tylko do kosza.

adas napisał(a):

Originally posted by Ryszard

Przeczytaj np. http://polityka.onet.pl/internet/recenzujemy_portale.html i sprawdź ilu z listy:
"Adresy portali internetowych opisanych w artykule"
zostało.


Ale Ryszard: ale te portale nigdy nie miały chociaż 10% udziału w rynku polskim - nie miały marki tak cennej jak wp. Nie miały takiej liczby użytkowników jak wp. WP dzieli po połowie z onetem rynek polskich portali. Resztkę zabiera gazeta i interia i może o2 - inne się nie liczą (jeżeli jakieś są)... (te dwa słynne portale nie były wcale słynne, albo nie były wtedy słynniejsze ;)od wp).

Kabarek napisał(a):

@wuja: odbiór przez każdego może być inny
chamstwo: nie wiem dlaczego, ale po przeczytaniu kilku wątków Ryszarda właśnie, odniosłem wrażenie wyśmiewania się z wp itp.
wp uzywam rownolegle z onetem codziennie i nie widze zadnych roznic pomiedzy nimi
nie chce mi sie patrzyc do slownika: za oczernianie w tym momencie (sytuacji) rozumiem probe zrazenia innych do portalu podajac nierzetelne informacje
osoba o statusie moderatora powinna byc autorytetem dla innych nie tylko w kwestii umiejetnosci "operowych"

daroc napisał(a):

Kilka miesięcy temu w PCWK czytałem, że WP ogłosiła upadłość bodajże w lutym, a chyba w kwietniu upadłość została zatwierdzona przez sąd... Ciągnąc dalej - owy spór nie ma wpływu na "upadłość WP", bo WP już ogłosiła upadłość...
A może coś nakręciłem? rolleyes

Ryszard napisał(a):

Jak nie patrzeć - niczego pewnego się nie dowiedziałem.

[ot]Może chociaż ktoś powie czy przyciski z http://nontroppo.org/wiki/CustomButtons się dają "przeciągać" pod linuxem? Czy te przyciski to tylko w Win?[/ot]

blysk napisał(a):

[odpowiedź na ot]Oczywiście, dają się przeciągać, korzystałem z nich nie raz.[/odpowiedź na ot]

Pozdrawiam

jukko napisał(a):

Co do dalszych losów WP to natknąłem się na w miarę świeży artkulik z 1 września...

"Na poniedziałkowym walnym zgromadzeniu akcjonariuszy Wirtualnej Polski (WP) jej główny właściciel - TP Internet z grupy TP SA - przedstawi projekt "zasadniczej zmiany przedmiotu działalności spółki". W miejsce portalu miałaby ona prowadzić pośrednictwo gospodarcze.

Akcjonariusze mniejszościowi są tym zmianom przeciwni. Pomysły TPI oceniają jako prowokowanie zbędnego i szkodliwego dla portalu zamieszania wokół WP oraz element gry prowadzonej przeciwko nim przez grupę TP SA."

Orginalny tekst tutaj
http://www.fkn.pl/news/id__15275/
Niestety nigdzie nie znalazłem wzmianki czy TPI przedstawił ten projekt...

Kabarek napisał(a):

Artykuły do poczytania:

WP bez zmian, istnienie TPI zagrożone?
http://wirtualnemedia.pl/index1.php?act=4&id_artykulu=15252id_rubryki=0&id_podrubryki=13

Jaka jest sytuacja finansowa Wirtualnej Polski? - dla TP bez konkretów
http://wirtualnemedia.pl/index1.php?act=4&id_artykulu=15402id_rubryki=0&id_podrubryki=13

Ile jest warty portal Wirtualna Polska?
http://wirtualnemedia.pl/index1.php?act=4&id_artykulu=15396id_rubryki=0&id_podrubryki=13

Nasty napisał(a):

Re: Chamstwo ze strony Ryszarda:(

Originally posted by Kabarek
Na początku chciałbym pozdrowić Pana Ryszarda, który zachowuje się bardzo chamsko w stosunku do spółki Wirtualna Polska. Odczuwam wrażenie, że chcesz swoim zachowaniem wzbudzić sensację i oczernić dobre imię portalu, pomimo, że nie masz żadnych konkretnych powodów i argumentów. Po prostu wyśmiewasz się z czyjejś ciężkiej pracy.


Przede wszystkim - nie zna Pan tego forum, ani obecnych tu osób i od razu zaczyna wyciągać bardzo daleko idące wnioski, jakoby ktoś był "chamski". Jeśli jest tu taki ktoś, to tylko i wyłącznie Pan.
Ryszard zadał pytanie, powiedział o swoich doświadczeniach i o tym co słyszał, zaznaczając bardzo wyraźnie, że to nie są sprawdzone informacje. Więc proszę się nie unosić i nikogo nie wyzywać.

Originally posted by Kabarek
W Wirtualnej nie pracuję,


Akurat. Zresztą ma to małe znaczenie - i tak zachowujesz się, jak byś był jej pracownikiem, a może akcjonariuszem i zależy Ci na reputacji WP. Skoro Ci zależy, to zamiast naskakiwać na Bogu ducha winnych ludzi na tym forum, powinieneś przede wszystkim poprosić odpowiednie, ciężko pracujące, osoby, aby poprawiły ten żenujący błąd na stronie głównej WP, który pokazuje się użytkownikom przeglądarki Opera OD MIESIĘCY.

Originally posted by Kabarek
To, że spółka jest w stanie teoretycznej "upadłości"


lol "teoretycznej 'upadłości'". Ciekawa terminologia. Fakt jest jeden - sytuacja jest niepewna i wersje wydarzeń mogą być różne, niekoniecznie może być tak różowo, jak według Twoich przewidywań. Ja też myślę, że marka WP tak łatwo z rynku nie zniknie, ale nie dam sobie za to ręki uciąć.. poland.com też było szumną marką. Więc bez demagogii proszę.. Tutaj EOT.


Originally posted by Kabarek
Co nowego w WP? (...) wydanie nowej wersji (wedle testu z Komputera Świata najlepszego) komunikatora wpkontakt,


To, że to czasopismo ma w nazwie słowo "komputer", nie oznacza, że się zna bardziej na komputerach niż "Focus" albo "Przyjaciółka". Oczywiście doceniam ciężką pracę tych ludzi nad stworzeniem kolorowego czasopisma o komputerach, ale jego fachowość, wiarygodność (wyssane z palca rankingi na podstawie śmiesznych punktów za i przeciw) i prestiżowość jest bliska zeru. Więc... wstydziłby się Pan nawet o nim wspominać... left right

Originally posted by Kabarek
(...) w fazie betatestów największy serwis gier on-line wp (...)


A czy ten serwis Gry On-Line WP będzie wreszcie dobrze działał w nowoczesnych przeglądarkach? Miałem okazję rozmawiać jakiś czas temu z panią zajmującą się kontaktem z klientami z tego serwisu i mówiąc wprost - wyśmiała mnie, że popularność Internet Explorera spada coraz szybciej. Cóż, to może jest sprawa dyskusyjna (porozmawiamy za kilka miesięcy, jak ta pani i WP obudzi się z ręką w nocniku), ale już teraz ten serwis blokuje dostęp dla pół miliona odwiedzających - używających nowoczesnych przeglądarek.
Jeśli umie Pan coś więcej niż tylko pięknie opisywać działania portalu WP i snuć hyper-optymistyczne wizje na jego temat, prosiłbym, aby zadziałał Pan w tym temacie. To z pewnością kolejna sprawa która nie służy prestiżowi WP.

Originally posted by Kabarek
Wytłumaczmy sytuację WP na podstawie np przypuszczalnie Twojej firmy założonej z najlepszym kumplem. (...) Miała bardzo dobrą renomę w otoczeniu, dlatego znajdują się "przyjaciele" w postaci firm współpracujących. Jeden z was działa nadal normalnie i rozwija biznes. Jeden z was widzi szeroką peryspektywę świata, a drugi nie. Może powyższe może wydawać się nico prymitywne, ale to tylko przykład:)


Tak, wspaniała wizja, pod warunkiem, że znajdzie się odpowiednio dużo przyjaciół. Dobrze, rozumiem, że Pan sobie da uciąć i rękę i głowę, że tak się stanie. Ja nie i Ryszard też nie musi, więc proszę nie wymuszać na kimś zgodzenia się z Pana wizją. (EOT)

Originally posted by Kabarek
Problem ze stroną główną póki co można obejść wyłączając javascript.


Szanowny Panie,
Przedstawiciel serwisu osiolki.net po kilku nieudanych próbach wysłania wiadomości do webmasterów firmy WP (ponieważ nie istnieje adres webmaster@wp.pl, choć według RFC2142 powinien), ostatecznie 3. września 2004 z sukcesem wysłał na adres poczta@wp.pl wiadomość, informując o sposobie rozwiązania tego problemu:
Aby poprawić ten błąd, należy zamienić na stronie fragment:
 
<script language="javascript" type="text/javascript">

</script>
 
na następujący:
 
<script language="javascript" type="text/javascript">

</script>


6 września dostaliśmy potwierdzenie, że sprawa "zostala przekazana do odpowiedniego serwisu", jednak błąd nie został poprawiony do dziś. Ile czasu wg Pana musi trwać podmiana kilku linijek kodu? Bo dla mnie jest naprawdę nie do pomyślenia, jak przez całe miesiące może istnieć taki błąd na stronie głównej wielkiego portalu, a nawet po przesłaniu banalnego rozwiązania, przez ponad tydzień (i kto wie ile jeszcze tygodni, miesięcy.. to potrwa) nikt tego nie naprawia. Dla mnie to jest naprawdę objaw, że serwis jest w stanie totalnego zaniedbania i agonii. I bynajmniej - wcale sobie nie żartuję, ani mi nie jest do śmiechu.

jukko napisał(a):

Oczywiście podpisuję się pod tym co napisał Nasty!
Dodam jeszcze że temat WP był już przez nas poruszany dość dawno..http://my.opera.com/forums/showthread.php?s=&threadid=44987&highlight=rozjechana i już wtedy próbowałem skontaktować się z ludźmi odpowiedzialnymi za wygląd i funkcjonalność WP.Niestety moje pytania pozostały bez odpowiedzi..Co do istnienia Wirtualnej Polski to nawet artykuły na które się powołuje Kabarek wcale nie napawają optymizmem.Mozna wyciągnąć wniosek że tam teraz toczy się walka o kasę i jakoś nikt nie ma "na głowie" takich prozaicznych spraw jak funkcjonowanie portalu..A szkoda bo mam sentyment do WP,to była moja pierwsza strona z którą się połączyłem jeszcze przez modem..
Ale w jednym pan Kabarek się wybił...takich słów i takiego tonu daaaaaaaawno na tym forum nie widziałem,żeby nie powiedzieć że nigdy...

Ryszard napisał(a):

Mam widać wybitne szczęście albo pecha bigsmile
Albo udało się wyciągnąć z cache

wp404.png

bananjp napisał(a):

wp

kurde juz pisalem i bronilem troche Ryszarda i znowu jaja z wp popatrzcie sami na okraglao to samo co z ta poczta ?? to sie staje juz nudne:irked: irked irked

poczta wp.png

operetka napisał(a):

Re: wp

bananjp napisał(a)
kurde juz pisalem i bronilem troche Ryszarda i znowu jaja z wp popatrzcie sami na okraglao to samo co z ta poczta ?? to sie staje juz nudne:irked: irked irkedCoś masz chyba w systemie skopsane. Mnie otwiera się tak jak zawsze.

wp.png

Nasty napisał(a):

Re: Re: wp

Originally posted by operetka
Coś masz chyba w systemie skopsane. Mnie otwiera się tak jak zawsze.


Oh jesus... faint operetka, wykończysz mnie.. Co post, to wszystko przekręcone.. jester
bananjp pokazał zrzut ekranu co mu się dzieje przy sprawdzaniu poczty przez klienta pocztowego (akurat Outlooka), a Ty pokazujesz ni stąd ni z owąd, nie wiadomo po co, zrzut ekranu z logowania do webmaila (przez stronę www) i wnioskujesz, że bananjp ma coś skopsane w systemie.. scared lol :Psmurf:

Ryszard napisał(a):

a Ty pokazujesz ni stąd ni z owąd, nie wiadomo po co, zrzut ekranu z logowania do webmaila


Popatrz dokładnie - co Ona jeszcze oglądała lol lol

Na stronę http://profil.wp.pl/ "się wchodziło" nawet przez to 404.

operetka napisał(a):

Re: Re: Re: wp

Nasty napisał(a)
Oh jesus... faint operetka, wykończysz mnie.. Co post, to wszystko przekręcone.. jester
bananjp pokazał zrzut ekranu co mu się dzieje przy sprawdzaniu poczty przez klienta pocztowego (akurat Outlooka), a Ty pokazujesz ni stąd ni z owąd, nie wiadomo po co, zrzut ekranu z logowania do webmaila (przez stronę www) i wnioskujesz, że bananjp ma coś skopsane w systemie.. scared lol :Psmurf:No to sorry, widocznie już spiąca bylam sad
A swoją drogą skoro to się dzieje w Outlooku, to nie ma się czym przejmować, tylko jak najszybciej połatać jak należy lub zmienić ten czytnik na jakiś bardziej dopracowany.

daroc napisał(a):

Skoro go używa i twierdzi, że nie działa mu poczta WP, to można domniemywać, że w innym czasie / inne konta mu działają... a więc nie jest to wina programu.

BTW - pracujesz na nocną zmianę? jester

operetka napisał(a):

Ryszard napisał(a)
Popatrz dokładnie - co Ona jeszcze oglądała lol lol

Na stronę http://profil.wp.pl/ "się wchodziło" nawet przez to 404.A co tam było do oglądania, bo ja nie wiem? sad
Nie wyskakiwał i nie wyskakuje mi żaden komunikat o errorze 404, naprawdę.

daroc napisał(a):

Chodzi o drugą kartę, którą miałaś otwartą, robiąc screena...

UPDATE: Swoją drogą, czytaj dokładniej posty... bo błąd w Outlooku i błąd 404 na stronie głównej portalu wp.pl to dwie różne rzeczy...

andol napisał(a):

Oj Operetko, Operetko. Nie mam do Ciebie żadnych pytań. No, może oprócz jednego: gdzie Ty właściwie mieszkasz? wink

op.png

operetka napisał(a):

daroc napisał(a)
BTW - pracujesz na nocną zmianę? jesterNa trzy zmiany! Praca, dom ( bo porządek musi być), potem trzecia praca -zlecona, przy komputerze, już w domu.
Ciekawość zaspokojona? smile

operetka napisał(a):

andol napisał(a)
Oj Operetko, Operetko. Nie mam do Ciebie żadnych pytań. No, może oprócz jednego: gdzie Ty właściwie mieszkasz? winkNiech Ci będzie, że na wsi. Mam skasować nazwę swojego "ukochanego"-rodzinnego miasta? smile

andol napisał(a):

Originally posted by operetka
Mam skasować nazwę swojego "ukochanego"-rodzinnego miasta? smileChodziło o to piękne v. rolleyes

Nasty napisał(a):

Originally posted by andol
Chodziło o to piękne v. rolleyes


jester faint knockout Andol - z operetką na słowa nie wygrasz... zero szans... no

(i ROTFLuję dalej pod stołem..... alien )

Janko napisał(a):

zajec666 napisał(a)
Operetka radze trochę dokładniej czytać posty bo to juz nie pierwszy raz sie zbłaźniłaś. Nie mówie że ja ni epopełniam błedów ale radze trochę dokładniej czytać, bo pisanie postów tak aby odpowiedzieć to się mija z celem. Przepraszam za taki ton, ale już nie wytrzymałem.


Mój płot jest tak podziurawiony kulami przez nią, że przestałem na te posty zwracac uwagę:faint:

operetka napisał(a):

andol napisał(a)
Chodziło o to piękne v. rolleyesStrasznie mi głupio z tego powodu, bo na początku, po prostu spapugowałam to po kimś z forum. Myślałam, że na tym forum to tak powinno wyglądać sad
Teraz to "naprawiłam".
Pozdrawiam smile

operetka napisał(a):

Nasty napisał(a)
(i ROTFLuję dalej pod stołem..... alien )Fajnie. Śmiech to zdrowie smile

operetka napisał(a):

Janko napisał(a)
Mój płot jest tak podziurawiony kulami przez nią, że przestałem na te posty zwracac uwagę:faint:bigsmile
Nie pomyliło Ci się z Kargulem?
Ja do płotów nie podchodzę up

Janko napisał(a):

operetka napisał(a)
bigsmile
Nie pomyliło Ci się z Kargulem?
Ja do płotów nie podchodzę up


Następna kula w płocie. To nie Kargul tylko przysłowie. lol

operetka napisał(a):

Janko napisał(a)
Następna kula w płocie. To nie Kargul tylko przysłowie. lolWiem p p p
ninja

Ryszard napisał(a):

Czyli dalej nic nie wiadomo.
Link z wiadomości jukko prowadzi już donikąd.
Na http://info.onet.pl/0,10,kategoria.html znalazłem coś w temacie. Ale o 08:51:00 tytuł brzmiał:
"Wirtualna Polska przestaje być portalem"
a teraz (10:50:00) jest:
"Wirtualna Polska zmienia działalność, portal funkcjonuje dalej"
http://info.onet.pl/982472,10,1,0,120,686,item.html

Na http://www.tpi.pl/index.php?page=serwis_prasowy%2Farchive&typ=pr&year=2004 najnowsza wiadomość jest z 2004-09-03.

No i:
http://www.wp.pl/r/c137 standardowe bicie piany
"W chwili obecnej funkcjonowanie portalu i oferowane za jego pośrednictwem usługi nie są w żadnym wypadku zagrożone. Użytkownicy portalu mogą nadal na dotychczasowych zasadach korzystać z kont poczty elektronicznej oraz wszystkich serwisów Wirtualnej Polski."

jukko napisał(a):

No i się wyjasniło...

Wie może ktoś coś na temat poczty na WP?Pisałem maila z zapytaniem ale niestety cisza...

jukko napisał(a):

Usunąłem tego linka bo rzeczywiście teraz jest tam"afera paliwowa"smile
A wogole to robią sobie jaja podając nie sprawdzone i nie dokladne informacje..czyli jak napisał Ryszard nadal nic nie wiadomo..Chciaż z tego co mozna wywnioskować to upadek WP jest raczej nie unikniony..

Ryszard napisał(a):

A wogole to robią sobie jaja podając nie sprawdzone i nie dokladne informacje..


Kto się "spóżnił" ten nic nie poczyta - linki z mojej wiadomości też już nie działają. Na http://info.onet.pl/0,10,kategoria.html też zrobili "porządki".

Janko napisał(a):

W związku z ciągłymi kłopotami z pocztą na WP oraz utraconym zaufaniem do tego portalu z dniem dzisiejszym zlikwidowałem konto pocztowe w Wirtualnej Polsce. Do tej decyzji przyczyniła się również wypowiedź orędownika tego portalu p.Kabarka pod adresem Kol. Ryszarda, którego znamy od dawna i co jak co ale o chamstwo raczej trudno go posądzać. Jest tyle bezpłatnych kont na innych portalach, że nie muszę korzystać z nieudacznika.
Pzdr.
PS. Polecam Onet.pl i o2.pl

matsu napisał(a):

Janko napisał(a)
W związku z ciągłymi kłopotami z pocztą na WP oraz utraconym zaufaniem do tego portalu z dniem dzisiejszym zlikwidowałem konto pocztowe w Wirtualnej Polsce. Do tej decyzji przyczyniła się również wypowiedź orędownika tego portalu p.Kabarka pod adresem Kol. Ryszarda, którego znamy od dawna i co jak co ale o chamstwo raczej trudno go posądzać. Jest tyle bezpłatnych kont na innych portalach, że nie muszę korzystać z nieudacznika.


Ej, teraz sam przesadzasz. Właściciele tłuką się o podział łupów i przez to nazywasz kogoś nieudacznikiem? Kogo? Bogu ducha winnych pracowników, których pewnie zwolnią? Poza tym, IMHO patetycznie zabrzmiało to "utracone zaufanie". Okradli Cię albo świnię podłożyli? Przecież to jest darmowa usługa, każdy wie, że mogą zamknąć konta w dowolnej chwili, tak jak to kiedyś kki zrobiło.

Janko napisał(a):

matsu napisał(a)
Ej, teraz sam przesadzasz. Właściciele tłuką się o podział łupów i przez to nazywasz kogoś nieudacznikiem?


Miałem na myśli nieudane konto a nie ludzi, a jeśli już to najwyżej tych co się tłuką.

Poza tym, IMHO patetycznie zabrzmiało to "utracone zaufanie".


Rzeczywiście zabrzmiało to trochę patetycznie. Pisałem pod wpływem zdenerwowania gdyż dokładnie zo 5 min wyskakiwała mi informacja o błędzie serwera i to w trakcie pracy. BTW do wyrażania swoich emocji mam prawo.
Pzdr.smile

operetka napisał(a):

Janko napisał(a)
W związku z ciągłymi kłopotami z pocztą na WP oraz utraconym zaufaniem do tego portalu z dniem dzisiejszym zlikwidowałem konto pocztowe w Wirtualnej Polsce. Do tej decyzji przyczyniła się również wypowiedź orędownika tego portalu p.Kabarka pod adresem Kol. Ryszarda, którego znamy od dawna i co jak co ale o chamstwo raczej trudno go posądzać.

P. Kabarek prawdopodobnie - mimo wszystko - jest pracownikiem WP i się strasznie zbłaźnił. Nie znając (tzn nie czytając nigdy porad Ryszarda), moderatora tego Forum, pozwolił sobie na dość prymitywny atak.

Ryszard napisał(a):

Wrzucam linki:
http://www.tpi.pl/index.php?page=serwis_prasowy/news&id=186
http://wiadomosci.wp.pl/wiadomosc.html?wid=5794864

chociaż jak długo bedą działać?
Nie nawołuję Ludzieee.... ale zaufania do konta na WP nie mam żadnego.

Kabarek napisał(a):

operetka: P. Kabarek prawdopodobnie - mimo wszystko - jest pracownikiem WP i się strasznie zbłaźnił. Nie znając (tzn nie czytając nigdy porad Ryszarda), moderatora tego Forum, pozwolił sobie na dość prymitywny atak.

i tu się bardzo mylisz!
załóżmy - jeśli jestem pracownikiem WP i wiem, że spółka upadnie to po co miałbym Was namawiać do trzymania z tym portalem?? po drugie nikogo nie namawiam, tylko zdementowalem plotki, które Ryszard (moderator tego forum) napisał i czym mnie obraził (mam WIELKI SENTYMENT DO WP, dlatego nie dam schańbić dobrego imienia tego portalu [posty Ryszarda odczytałem jako nabijanie się {aby nie używać kolokwializmu nabijać się, napisałem, że zachowuje się chamsko} właśnie])
możecie sobie myśleć o mnie co chcecie... (no tak - wygląda to jakbym wyskoczył jak Filip z konopii i walczyl z najsilniejszym)

od wczoraj właśnie WP postanowiła informować internautów o stanie spółki, tylko dlatego aby MEDIA (w tym ONET) nie podawały nieprawdziwych informacji; w końcu to WP wie jak będzie wyglądała jej przyszłość, a nie ONET, który przedwcześnie pogrzebał WP; w tym momencie zastosował cios poniżej pasa (cieszył się już z czyjegoś nieszczęścia)

Pozdrawiam wszystkie strony (te które są przeciwko mnie i za mną)
Marek

PS. Informacje dla Prasy w tym !Oficjalne! stanowisko WP w sprawie publikowanych artykułów jest tutaj: http://onas.wp.pl/dlaprasy.html?rok=2004

Ryszard napisał(a):

Informacje dla Prasy w tym !Oficjalne! stanowisko WP w sprawie publikowanych artykułów jest tutaj: http://onas.wp.pl/dlaprasy.html?rok=2004


Po przeczytaniu - pozostaję chamsko sceptyczny.
Zdania:
Uchwała o zmianie przedmiotu przedsiębiorstwa „Wirtualnej Polski” S.A. pojęta w dniu 20 września 2004 roku głosami większościowego akcjonariusza - „TP Internet” Sp. z o.o. (spółki z Grupy Telekomunikacji Polskiej) w żaden sposób nie wpływa na funkcjonowanie portalu.
Zmiana przedmiotu działalności WP wynika z dążenia do utrzymania na rynku znanej i cenionej marki, jaką jest Wirtualna Polska. Spółka w niedługim czasie, w wyniku postępowania upadłościowego, zostanie pozbawiona portalu i nie będzie mogła prowadzić działalności zapisanej w statucie.
wzajemnie sobie przeczą.

załóżmy - jeśli jestem pracownikiem WP i wiem, że spółka upadnie to po co miałbym Was namawiać do trzymania z tym portalem?

1. Bo widać widoki na sprzedanie całego "inwentarza" a masowy odwrót użytkowników miałby poważny wpływ na cenę.
2. Bo szef tak kazał pisać "wszędzie" i obiecał premię za gorliwość.

A że szkoda mi konta na WP to osobna sprawa.

Kabarek napisał(a):

Powtarzam: Nie jestem Pracownikiem, Współpracownikiem itp WP!
Nawiązując do ryszarda:
Ad1. Raczej po statystykach nie widać, aby portalowi ubywało udziału w rynku (odwrotnie - cały czas przybywa). Po drugie dlaczego, jeśli portal istnieje i funkcjonuje całkowicie normalnie, a nawet lepiej, (stał się bardziej przyjany użytkownikowi) ktoś miałby się od niego odwracać??
Ad2. No Ryszardzie, powiedz mi gdzie ja tak wszędzie o tym piszę?? Wszedłem na to forum, bo chciałem się dowiedzieć coś o Preview Operze 7,6. Tu zauważyłem właśnie ten oto topic o wirtualnej i po prostu do niego nawiązałem. Ten temat był stworzony przez moderatora tego forum, czyli właśnie przez Ciebie. Nie widzę powodów, dla których miałbym nie zementować plotek w ww temacie i wyrazić swoją opinię. Co innego byłoby jakbym to ja napisał, że WP jest najlepsza, kochajcie WP...
A tak szczerze: o czym my wogóle tu mówimy?? O stronie głównej, która nie chciała wejść przez trzy minuty? o poczcie, która przez jakiś czas nie chciała się odebrać (ostatnio również miałem przez cały weekend problemy z pocztą o2 - niedość, że nie mogłem się zalogować, to później skasowali całą zawartość skrzynki {na szczęście, część danych udało się odzyskać, niektóre listy trafiły na swoje miejsce}, a nie pamiętasz ignorancji Onetu w sprawie luki w zabezpieczeniach republiki??, ocknęło ich dopiero wtedy, gdy ponad 50 tysięcy haseł do kont zostało odpodowanych i dostępnych publicznie - poczta była dla większości nieczynna przez kilka dni, z onetu jako portalu wogóle nie korzystam, ale korzystam z gazety.pl - tam to naprawdę często widnieje komunikat o błędzie).
Przecież nic nie jest doskonałe - każdy może się mylić, popełniać błędy bo to jest rzeczą ludzką. Chyba nie wyobrażasz sobie czegoś takiego, że jakiś koleś wchodzi sobie do "centrali WP" i tam wyłącza serwery odpowiedzialne za pracę. Następuje "bójka" pilnowacza z tym właśnie kolesiem. Jaki to miałoby sens? O co w tym momencie chodzi?? Przecież WP ma bardzo dobry sprzęt, programistów itp. Nie rozumiem Ciebie.

Pozdrawiam,
Marek

operetka napisał(a):

Kabarek napisał(a)
i tu się bardzo mylisz!
załóżmy - jeśli jestem pracownikiem WP i wiem, że spółka upadnie to po co miałbym Was namawiać do trzymania z tym portalem?? po drugie nikogo nie namawiam, tylko zdementowalem plotki, które Ryszard (moderator tego forum) napisał i czym mnie obraził (mam WIELKI SENTYMENT DO WP, dlatego nie dam schańbić dobrego imienia tego portalu [posty Ryszarda odczytałem jako nabijanie się {aby nie używać kolokwializmu nabijać się, napisałem, że zachowuje się chamsko} właśnie])
możecie sobie myśleć o mnie co chcecie... (no tak - wygląda to jakbym wyskoczył jak Filip z konopii i walczyl z najsilniejszym)Przecież nabijanie się nie jest chamskie! Tylko nieobyty gbur może tak uważać. Skoro nie jesteś pracownikiem WP to po co się wypowiadałeś? WP poradzi sobie bez Ciebie smile WP dobrze wie, czy lepiej opłaca się "JEJ oddać w ręce" TPSA, czy nie. Widocznie jakiś interes w tym jest, ale o tym wie tylko WP i TPSA, prawda? My nie mamy na to żadnego wpływu.

Kabarek napisał(a):

Originally posted by operetka
Przecież nabijanie się nie jest chamskie! Tylko nieobyty gbur może tak uważać.

- no i tutaj ciebie Operetko już całkowicie nie rozumiem... Przecież to jest wyraz bliskoznaczny. A tak z życia codziennego: załadamy, że chodzisz do szkoły, pracy i tam nabijają się z twoich długich uszu, ubrania. Załóżmy, że seplenisz i wszyscy chodzą za Tobą i Ci dokuczają sycząc jak wąż. Miło?? Czy to nie chamskie??? Sama Sobie odpowiedz.

Skoro nie jesteś pracownikiem WP to po co się wypowiadałeś? WP poradzi sobie bez Ciebie smile WP dobrze wie, czy lepiej opłaca się "JEJ oddać w ręce" TPSA, czy nie. Widocznie jakiś interes w tym jest, ale o tym wie tylko WP i TPSA, prawda? My nie mamy na to żadnego wpływu.

- a co, jeżeli nie jestem pracownikiem WP to nie mam prawa zabrania głosu? Jeśli tak się mnie pytasz, to spójrz na swoje pierwsze posty w tym temacie i wytłumacz dlaczego sama wzięłaś udział w dyskusji. Wiadomo, że WP sobie poradzi, również bezemnie.

Pozdrawiam, smile

Ryszard napisał(a):

Ad1. Raczej po statystykach nie widać....
Ad2. No Ryszardzie, powiedz mi gdzie ja tak wszędzie o tym piszę??.....

Napisałem Ci dwie sensowne odpowiedzi na:

załóżmy - jeśli jestem pracownikiem WP i wiem, że spółka upadnie to po co miałbym Was namawiać do trzymania z tym portalem?

Nie wnikając w "problem Twojego zatrudnienia".

A tak szczerze: o czym my wogóle tu mówimy?? O stronie głównej, która nie chciała wejść przez trzy minuty? o poczcie, która przez jakiś czas nie chciała się odebrać


W tym momencie mamy dwa fakty:
http://onas.wp.pl/dlaprasy.html?idn=5799478
i
http://www.tpi.pl/index.php?page=serwis_prasowy/news&id=186
W wiadomości z 22 September 2004 15:55 podałem dwa cytaty z tych dokumentów. Używając przykładu dla mnie jest tak: Było dwóch kumpli i prowadzili sklep "Pietruszka" z warzywami; z powodów różnych kończą wspólną działalność. Jeden mówi, że "Pietruszka" będzie teraz zajmowała się całkiem czym innym a drugi, że zmiana profilu działalności "Pietruszki" nie ma żadnego wpływu na działalnośc sklepu. A ja stoję z siatą w ręce i kombinuję - ziemniaki mieli dobre, jabłka czasem trafiałem kwaśne ale...szukać już nowego warzywniaka, czy jeszcze poczekać? Może niedługo w "Pietruszce" będą ziółka na potencję sprzdawać (a na co to może mi być potrzebne), a może zmieni się szyld i dalej będą warzywa, a "Pietruszka" będzie na drugim końcu miasta? A może zostanie "Pietruszka" - sklep z warzywami tylko właściciel będzie inny?

Nasty napisał(a):

Panie Kabarek,
Proszę nam tu nie robić flame'ów na naszym forum. Lepiej dla wszystkich by było, gdyby spożytkował Pan swoją pozytywną energię do WP na sprawach, o których wspomniałem w odpowiedzi na Pana posta.

operetka napisał(a):

Kabarek napisał(a)
- no i tutaj ciebie Operetko już całkowicie nie rozumiem... Przecież to jest wyraz bliskoznaczny. A tak z życia codziennego: załadamy, że chodzisz do szkoły, pracy i tam nabijają się z twoich długich uszu, ubrania. Załóżmy, że seplenisz i wszyscy chodzą za Tobą i Ci dokuczają sycząc jak wąż. Miło?? Czy to nie chamskie??? Sama Sobie odpowiedz.Dworujesz sobie, nabijasz się? ( teraz tak mówi, żartuje młodzież). Jak ktoś nie ma poczucia humoru, nie wie co to żarty, nabijanie się, to zaraz upatruje się chamstwa.
Chamstwo a nabijanie się to zupełnie co innego.
Miałeś w szkole podstawowej jakieś problemy ze swoją osobą i teraz pozostał problem. Tak przypuszczam.

- a co, jeżeli nie jestem pracownikiem WP to nie mam prawa zabrania głosu? Jeśli tak się mnie pytasz, to spójrz na swoje pierwsze posty w tym temacie i wytłumacz dlaczego sama wzięłaś udział w dyskusji. Wiadomo, że WP sobie poradzi, również bezemnie.To, że zabrałam głos, to jakoś tak wyszło.
Jak zauważyłeś, na tym Forum testuje się Operę i zgłasza m.in. niedziałające, lub źle działające strony pod Operą.

Kabarek napisał(a):

Dworujesz sobie, nabijasz się? ( teraz tak mówi, żartuje młodzież). Jak ktoś nie ma poczucia humoru, nie wie co to żarty, nabijanie się, to zaraz upatruje się chamstwa. Chamstwo a nabijanie się to zupełnie co innego. Miałeś w szkole podstawowej jakieś problemy ze swoją osobą i teraz pozostał problem. Tak przypuszczam.źle przypuszczasz... a zresztą nie chce mi się już pisać

Może zamkniemy ten temat, zapomnimy i zajmniemy sie Operą, a nie zbędnym wątkiem o WP...
Fakty (odpowiedź na pierwszy post + dalsze wątki):
Stan portalu: Portal istnieje
Złe wyświetlanie strony głównej: wkrótce zostanie to poprawione (zapewnienie konsultanta WP - pozostaje nam czekać; wkrótce (do ok. miesiąca) pojawi się całkowicie nowa strona główna WP - zgodna w całości z wieloma przeglądarkami)
Jaka jest przyszłość portalu: NIEPEWNA (dla kompromisu)
Jak będzie? Czas pokaże. Nie spekulujmy, nie zaprzeczajmy, nie potwierdzajmy.

Myślę, że na tym można zakończyć dyskusję o portalu Wirtualna Polska i powrócić do niej, jeśli zamkną lub będzie pewne, że portal będzie nadal istniał.

Ryszard napisał(a):

No i zaczynasz pisać jak człowiek up

Myślę, że na tym można zakończyć dyskusję o portalu Wirtualna Polska i powrócić do niej, jeśli zamkną lub będzie pewne, że portal będzie nadal istniał.


Też tak myślę. A otworzy ją ktoś, kto znajdzie w sieci kolejny nowy dokument na tamat.

operetka napisał(a):

Kabarek napisał(a)
Myślę, że na tym można zakończyć dyskusję o portalu Wirtualna Polska i powrócić do niej, jeśli zamkną lub będzie pewne, że portal będzie nadal istniał.


Też tak myślę. Tak na marginesie dodam, że portalu WP nie cierpię i obojętne mi jest czy przetrwa, czy nie.
Nie cierpię od czasu, kiedy chciałam zlikwidować konto i swoje dane osobowe na WP - po zrezygnowaniu z pakietu TPSA 30/60, a WP tego nie uczyniła. Już rok nie zaglądam do tego konta, bo tam siedzi wirus na wirusie. Tylko boleję nad tym, że moje dane osobowe się tam jeszcze poniewierają.
EOT i pozdrawiam,

adas napisał(a):

WP niby bankrutuje ale podąża za konkurencją w sprawie kont o wielkich pojemnościach. http://profil.wp.pl/pakiety.html
Ma 256MB na bezpłatnym.
A ja się zastanawiam po co mi takie wielkie konto... marketing?

idarek napisał(a):

No właśnie, większości użytkowników nie potrzebne jest takie coś, bynajmniej tym pobierającym pocztę przez serwer POP3. Wszędzie tylko słyszymy, 250mb 1GB 2GB ... jezu... na co... jak bym zapełnił całą skrzynkę to itak bym nie ściągnął tego na dysk bo serwer prędzej by mnie rozłączył jak bym miał ściągać 250mb a co dopiero 2GB

daroc napisał(a):

No przecież oczywistym jest, że nawet jak dostaje się dużo mailów, to 2-3 MB w zupełności wystarczą. No ale mimo wszystko "500 MB na twoją skrzynę email! Za darmo!" jakoś przyciąga...

wampir napisał(a):

Gdyby jeszcze byl limit rozmiaru wiadomosci w okolicach 20MB to mozna by z tego jakis uzytek zrobic, mozna by filmy wysylac wink

idarek napisał(a):

wysłać może byś wysłał, ale duży problem byś miał z odebraniem paczki powyżej 40mb... a na łączu 128kbps czy nawet 256kbps odbiur takiego pliku był by wręcz niemożliwy, szczególnie na WP, która świadczy szerokie usługi ale ma bardzo kiepskie łącza. Np. wykupując u nich konto na strone www "Moja WP" przy uploadowaniu plików na serwer prędkość max. na moim łączu (128kbps) zobacze tylko na początku przez kilka sekund (przy pliku 1mb) a następnie mam od 0,5 do 3 kB/s w wahaniach. Marnie...

daroc napisał(a):

Teraz strona http://o2.pl nie działa. Odbiór poczty jest niemożliwy.
Więc to nie jest tak - strona nie działa, to portal upada... problemy techniczne zawsze mogą się zdażyć.

UPDATE: Nie jestem zorientowany, ale mam nadzieję, że to tylko chwilowe... whistle

operetka napisał(a):

daroc napisał(a)
Teraz strona http://o2.pl nie działa. Odbiór poczty jest niemożliwy.
Więc to nie jest tak - strona nie działa, to portal upada... problemy techniczne zawsze mogą się zdażyć.

UPDATE: Nie jestem zorientowany, ale mam nadzieję, że to tylko chwilowe... whistlePewnie tylko chwilowe, bo u mnie działa.
Zobacz ile KB pojemności ma teraz Twoja skrzynka bigsmile

adas napisał(a):

Originally posted by operetka
Pewnie tylko chwilowe, bo u mnie działa.
Zobacz ile KB pojemności ma teraz Twoja skrzynka bigsmile


No nie wiem czy chwilowe... Mi też nie działa... ale http://o2.pl już się otwiera ale coś z hasłem się porobiło i przez M2 nie mogę nic wysłać.

operetka napisał(a):

adas napisał(a)
No nie wiem czy chwilowe... Mi też nie działa... ale http://o2.pl już się otwiera ale coś z hasłem się porobiło i przez M2 nie mogę nic wysłać.Może coś w Operze się "pokićkało".
Na stronę o2.pl i do swojej skrzynki wchodziłam Firefoxem i super działa.

adas napisał(a):

Originally posted by operetka
Może coś w Operze się "pokićkało".
Na stronę o2.pl i do swojej skrzynki wchodziłam Firefoxem i super działa.


A ja wchodziłem Operą i jeszcze lepiej działała bigsmile Ale nie działało wcześniej wogóle. Może Operze się coś pokićkało a może naprawili na razie logowanie przez www a przez POP3 jeszcze nie...

jukko napisał(a):

Powinno już działać i przez POP3..Przed chwilą własnie pościągałem pocztę bo wcześniej rzeczywiście się nie dało ale już chyba "ruszyło"..

daroc napisał(a):

Operze nic się nie pokićkało, bo TheBat też miał problemy z połączeniem. Opera miała problemy z połączeniem, potem z autoryzacją...

Zauważyłem już kilka dni temu, że zwiększyli limit... Ale teraz to se mogą powiększać - przecież i tak nikt nie będzie wysyłał/odbierał 1-2 GB danych... Zrobiliby 100 GB za free - i co? Nic by im to nie zmieniło...

operetka napisał(a):

daroc napisał(a)
Zrobiliby 100 GB za free - i co? Nic by im to nie zmieniło...To chyba tylko taki chwyt reklamowy
bigsmile

Ryszard napisał(a):

Więc to nie jest tak - strona nie działa, to portal upada... problemy techniczne zawsze mogą się zdażyć.


Zdecydowanie tak nie jest - problemy techniczne mogą mieć wszyscy.
Dopiero zestawienie pogłosek o "problemach różnych" z "dziwną stroną" daje do myślenia.

adas napisał(a):

http://nowa-poczta.wp.pl - jeżeli ktoś ma tam konto to może potestować. Działa chyba na tej samej zasadzie co Gmail.

Powitał mnie taki komunikat:
Przepraszamy, ale dla przeglądarki Opera mogą wystąpić problemy w działaniu interfejsu poczty.
Prosimy o przesyłanie uwag lub skorzystanie z mini poczty.

A w changelogu http://nowa-poczta.wp.pl/1/changelog.html :
[*] Poprawki działania poczty dla przeglądarek Opera

quiris napisał(a):

Originally posted by adas
http://nowa-poczta.wp.pl - jeżeli ktoś ma tam konto to może potestować. Działa chyba na tej samej zasadzie co Gmail.

Co jak co, ale zapewniam Cię, że nie działa jak Gmail. Do poziomu zaawansowania technicznego Gmail jeszcze brakuje mu lata świetlne.

Nasty napisał(a):

Originally posted by quiris
Co jak co, ale zapewniam Cię, że nie działa jak Gmail. Do poziomu zaawansowania technicznego Gmail jeszcze brakuje mu lata świetlne.


A co takiego świetlnego ma Gmail? Bo nie bardzo widzę te bajery. Wątkowanie tematów i wysyłanie wszystkich załączników przy zatwierdzaniu całego maila to nie żadne niewiadomoco, ani nie do nadrobienia..

quiris napisał(a):

A co takiego świetlnego ma Gmail?

Najświetniejsze jest to, że dzięki XMLHttpRequest() wszystkie operacje odbywają się bez przeładowywania całej strony. Cały interfejs ładuje sie na samym początku. Potem już tylko same treści maili. Dzięki temu oszczędzamy czas, łącze i pieniądze wink

daroc napisał(a):

Ja używam The Bata i nawet interfejs mi się nie musi ściągać - tylko same maile. wink
[UPDATE - oczywiście nie do GMaila bigsmile]

Jakub81 napisał(a):

A co takiego świetlnego ma Gmail?Ma lepszą markę wink Tak już teraz jest, że jak coś zrobi Google, to same ochy i achy bigsmile A nawet nie musi robić - patrz GBrowser lol

Ryszard napisał(a):

Gdybym we wrześniu znalazł
http://wirtualna-polska.pl/
to pewnie wątku bym nie zakładał.