Problem z importem poczty

w dziale Opera Mail - poczta, czat, grupy dyskusyjne i kanały informacyjne
maciejkaczkowski napisał(a):

Witam,

Chcialbym importowac poczte z OE do Opery. Robie to w nastepujacy sposob:
1. Plik->Importuj->Poczte
2. Z okna wybieram z programu OE
3. Klikam Dalej.

W rezultacie otrzymuje komunikat, ze importowano 0 wiadomosci lub nic sie nie pokazuje (sam pasek postepu ustawiony na 0% bez komunikatu nad nim). Problemy z importem mialem tez w Thunderbirdzie ale tam jakos poszlo jak importowalem przy otwartym Outlook Expressie, tutaj nic nie dziala.

Dziekuje za jakakolwiek odpowiedz.

Ryszard napisał(a):

Dziekuje za jakakolwiek odpowiedz.


Np. http://my.opera.com/forums/search.php?s=&action=showresults&searchid=1093017&sortby=lastpost&sortorder=descending
Znowu będzie, że nie rozumiem "idei" wink ale co Wy macie z tym importem?
Konta założyć "ręcznie" i zacząć odbierać wiadomości. Przyjdzie e-mail - dodać nadawcę do kontaktów i są Kontakty.
Wiadomości, które siedzą w OE niech tam dalej siedzą. Wyłączyć gadowi sprawdzanie skrzynek, utłuc na firwewallu dostęp do sieci i tyle. Będzie bardzo zgrabnym czytnikiem starych e-maili.
Co Wy robicie z wiadomościami z tamtego roku? W kółko je czytacie? Ciekawość PoCo?

maciejkaczkowski napisał(a):

Originally posted by Ryszard
Wyłączyć gadowi sprawdzanie skrzynek, utłuc na firwewallu dostęp do sieci i tyle. Będzie bardzo zgrabnym czytnikiem starych e-maili.Moze to jest rozwiazanie smile ale pozostaje jeden problem poczta z jednego konta czytana jest w kilku miejscach. Jak w Operze zrobic by poczta zostala na serwerze przez np. 5 dni. W OE jest taka opcja dlatego caly czas z niego korzystalem (we wszystkich miejscach) teraz mam Opere i jedyna opcja jaka moge znalezc jest "Pozostaw wiadomosci na serwerze"

adas napisał(a):

http://my.opera.com/forums/showthread.php?s=&threadid=21013 - Wish-list

Ryszard napisał(a):

problem poczta z jednego konta czytana jest w kilku miejscach

To się zdecyduj - chcesz importować, czy odbierać w kilku miejscach? wink

jedyna opcja jaka moge znalezc jest "Pozostaw wiadomosci na serwerze"

No i właśnie tego użyj na wszystkich "miejscach" oprócz jednego. W tym ostatnim miejscu ustaw na kasowanie wiadomości z serwera. I odwiedzaj te wiadomości tak, żebyś na tym "kasującym" komputerze bywał co 5 dni. wink
Serio - nie ma możliwości automatycznego kasowania z serwera wiadomości starszych niż xx.dni. Albo zostawiasz, albo kasujesz. Jak kasujesz to wszystkie ściągnięte. Jak nie ściągnąłeś chociaż jednej to nie skasujesz żadnej a te ściągnięte przez M2 dalej będą na serwerze jako nieściągnięte.
Żeby chociaż "większość popularnych serwerów poczty" chodziła pod IMAP - opróżniam kosz to wiadomości są kasowane z serwera.
Nawet dojście do "przełącznika" nie jest łatwe. Może:
button skróci drogę?
Ale zawsze pozostaje konieczność - zmień ustawienia - sprawdź (czasem potwierdź usuwanie) - ponownie zmień ustawienia.

andol napisał(a):

Re: Problem z importem poczty

Originally posted by maciejkaczkowski
W rezultacie otrzymuje komunikat, ze importowano 0 wiadomosci lub nic sie nie pokazujeNigdy nie korzystałem z OE, więc nie znam problemu z autopsji i podane poniżej rozwiązania mogą nie działać. Opera często nie potrafi zaimportować poczty z domyślnej tożsamości.

Wyjściem jest stworzenie nowej tożsamości, skopiowanie do niej zawartości skrzynki i import wiadomości z tejże nowej tożsamości.

Innym sposobem jest przekonwertowanie skrzynki pocztowej do formatu mbox (http://people.freenet.de/ukrebs/dbxconv.html) i import pliku mbox.

Istnieje również kilka innych rozwiązań, jednak najpierw wypróbuj powyższe.

andol napisał(a):

Originally posted by Ryszard
Co Wy robicie z wiadomościami z tamtego roku?Bardzo często i z bardzo różnych powodów wracam do starych maili. Zarówno tych otrzymanych, jak i wysłanych.

maciejkaczkowski napisał(a):

Re: Re: Problem z importem poczty

Originally posted by andol
Innym sposobem jest przekonwertowanie skrzynki pocztowej do formatu mbox (http://people.freenet.de/ukrebs/dbxconv.html) i import pliku mbox.

Istnieje również kilka innych rozwiązań, jednak najpierw wypróbuj powyższe.yes
Problem rozwiazany, Dziekuje

golew napisał(a):

Pomocy.
Korzystałam z Outlooka. Myślałam o przeniesieniu się da M2, ale w tzw. międzyczasie miałam pad systemu. Folder poczty miałam na D.
Po instalacji kazałam Outlookowi ustawić się z folderem wiadomości na moim folderze. Nie zauważyłam jednak, że on nadpisał ten folder - zniknęły moje pliki. Tu małe wyjaśnienie - miałam pocztę podzieloną na własne foldery - odpowiadały im pliki dbx.
Dziś udało mi się odzyskać część tych plików. Próbowałam proponowanego tutaj DbxConv ale on twiedzi, że to nie są mailboxy Outlooka :-( Da się coś z tym jeszcze zrobić? Outlook też nie chce widzieć tych plików sad
Help sad

lazik_s napisał(a):

Ja bym najpierw spróbował wyeksportować z OE a potem do nowego czytnika. Eksport może być np przez przeciągnięcie z okna OE na pulpit czy folder w nim utworzony. Proste jak drut. Z importem tego formatu już musi sobie każdy program poradzić.

golew napisał(a):

Originally posted by lazik_s
Ja bym najpierw spróbował wyeksportować z OE a potem do nowego czytnika. Eksport może być np przez przeciągnięcie z okna OE na pulpit czy folder w nim utworzony. Proste jak drut. Z importem tego formatu już musi sobie każdy program poradzić.Problem właśnie w tym, że odzyskane przeze mnie pliki nie są widziane przez "nowego" Outlooka. Nie mam pomysłu dlaczego :-( cos chyba chodzi o plik folders, ale nie mam go czym podglądnąć (aby był czytelny).