--- ! daNuta ! --- na grupach

w dziale Opera Mail - poczta, czat, grupy dyskusyjne i kanały informacyjne
l_and_c napisał(a):

Dlaczego wiesza mi się wpierw Opera a póżniej i myszka, jak
chcę zobaczyć co napisał --- ! daNuta ! ---??
Z tego co czytałem to używa hamstera

raf1 napisał(a):

Bo Danusia to taki specyficzny typ człowieka, który żeby utrudnić życie użytkownikom OE dadaje na początku postów 'begin [0-9]' i z tego co piszesz wynika, że i Opera tego nie trawi (ja używam innego czytnika, który nie ma z tym problemów).

Mayor napisał(a):

o co chodzi jakby? wink
wysłałem sam do siebie maila z begin [0-9] na początku i wszystko ok

raf1 napisał(a):

Właściwie zapis [0-9] oznacza cyfrę z tego zakresu i nie jest w treści tylko we wrotce.

fascik napisał(a):

Oj tak ten czlowiek ma swoj specyficzny sposob pisania. I to dlugo dlugo to robi

quiris napisał(a):

Ten bug w Operze mnie wkurza. Uważam, że jest dosyć poważny. Zgłoszony został już baardzo dawno temu: http://my.opera.com/forums/showthread.php?s=&threadid=28887

operetka napisał(a):

Mayor napisał(a)
o co chodzi jakby? wink
wysłałem sam do siebie maila z begin [0-9] na początku i wszystko okDanusia robi to złośliwie dla outlukowców, a Ty chyba używasz lepszego czytnika wink

quiris napisał(a):

operetka napisał(a)
Danusia robi to złośliwie dla outlukowców

Pytanie ze 10 pkt. skąd wiesz, że to jest kobieta? I że nazywa się jeszcze Danusia? sherlock

Mayor napisał(a):

hmm no bo zdaje się raf1 zdradził w drugim poście whistle

quiris napisał(a):

Mayor napisał(a)
hmm no bo zdaje się raf1 zdradził w drugim poście whistle

No to raczej sie myli: http://hamster.thebat.pl/

raf1 napisał(a):

DaNuta to osoba jak najbardziej płci męskiej (nigdy nie twierdziłem, że jest inaczej), dziwi mnie tylko trochę że takiego wybrał sobie nicka. Kto czyta pl.news.czytniki na pewno kojarzy tego osobnika aż za dobrze.

Mayor napisał(a):

napisałeś "Danusia" a to imię żeńskie

teraz już wiem że to Nuta a nie danuta

Pozdrawiam - Nuta
PS. Konstruktywne uwagi, sugestie, oczekiwania, pomoc, na adres: danuta@konto.pl (odbieram listy pisane wyłącznie w formacie plain-text i mniejsze niż 1 MB).
Uwaga! Usuń KONIECZNIE z mojego adresu ciąg 'da' aby poprawnie do mnie napisać! Jeśli zamierzasz wysłać spam wiedz, że zostaniesz automatycznie dodany do listy spamerów, od których moja (i nie tylko) poczta nie będzie dożywotnio odbierana.

lazik_s napisał(a):

OK to ja puszczę parę chociaż zapewne chcący znajdzie info o tej osobie. Trop zresztą w wątku został podany. Imię i nazwisko: Przemysław Ratajczak. Pochodzi chyba z okolic Poznania, ale to takie wielkie chyba.

Co do samego begin to nie weim jak z M2, ale z OE współpracuje coś takiego jak OE PowerTool. Autor Grzegorz Niemirowski. Strona: http://www.grzegorz.net/ i tam jest link do tego narzędzia. Od razu mówię nie wiem czy zadziała z M2 - zapewne nie, ale to przykład na to, że takie błędy można zlikwidować zewnętrzną protezą, a jest to szczególnie dobre rozwiązanie jeżeli autorzy bublowego oprogramowania do likwidacji bugu się nie kwapią.

operetka napisał(a):

quiris napisał(a)
Pytanie ze 10 pkt. skąd wiesz, że to jest kobieta? I że nazywa się jeszcze Danusia? sherlockDomyślam się, że to osoba o wyglądzie raczej mężczyzny, ale ja tak (tzn danusia albo danuta) o nim mówię. Oprócz "obróbki" Hamstera i poniżaniu outlookowców niczym szczególnym się nie wsławił, więc nie ma sensu o tej osobie dyskutować. Nie ma co się przejmować, że nie można w niektórych czytnikach przeczytać jego postów, bo tam nie ma nic ciekawego bigsmile
Natomiast z Hamsterów ( najnowsze wersje ) "danusi" korzystam już od dawien dawna i muszę przyznać, że są najlepsze. up

Gargamel napisał(a):

Zauważyłem, że Opera nie ma problemów z odczytaniem wiadomości gdy daNuta pisze odpowiedź (Re: )... rolleyes W każdym razie tak właśnie było w przypadku przeglądniętych przeze mnie postów, stanowiących zapewne skromną tylko część całego dorobku daNuty.

P.S./Aktualizacja: Jednak ta "reguła" nie zawsze się sprawdza...

quiris napisał(a):

Re: --- ! daNuta ! --- na grupach

Originally posted by l_and_c
Dlaczego wiesza mi się wpierw Opera a póżniej i myszka?

No nie, nie dość, że nie poprawili buga, to jeszcze sprawa się pogorszyła i np. list o takiej treści (ważna obecność dwukropka!) zawiesza Operę:

begin 3 t:Możecie przeprowadzić eksperyment komponując list o podanej treści. Jednak lojalnie ostrzegam, że będziecie mieli duży kłopot z usunięciem tej wiadomości (zwisająca Opera). Ja pozbywałem się jej wycinając list z plików w katalogu Mail/store

quiris napisał(a):

Zauważyłem jeszcze, że begin 9 oraz begin 8 nie sprawiają Operze problemów (ale to marna pociecha) sad

lazik_s napisał(a):

Oprócz "obróbki" Hamstera i poniżaniu outlookowców niczym szczególnym się nie wsławił


Wolne żarty? Jakbyś przeczytała jego wszystkie listy bardzo dokładnie zrozumiałabyś ile w nich jest zawarte użytecznej i fachowej treści. Osobnik ma tą specyfikę, że zmusza użytkownika do samodzielności a jak leniuch takie coś odbiera? Wiadomo za przejaw niewiedzy. Nuta ma bardzo dobrą i rozległą wiedzę jeżeli chodzi o news i email. Jest jednak tępicielem podawania na tacy. Wymaga od autora rozległej wiedzy na temat w którym pisze. Także wymaga dość dokładnego opisu. Jeżeli się przesłanki spełni na 100% jest pomocny. Z drugiej strony gros jego wypowiedzi jest męcząca i wywołuje tylko niechęć do tego osobnika.
Begin to znowu takie wychowywanie przez wskazanie błędu. Większość osób wie, że tyczy się przede wszystkim OE użytkowników. Niestety z tym ma także problem M2, a co najgorsze nie mam na niego rozwiązania tak jak jest to w przypadku OE PowerTool dla Expressa.

Co do innych zalet Nuty to dość dużo udziela się w tematyce TheBat'a. Z jakim skutkiem? Różnym, jednak z jego filtrów selektywnego pobierania dla tego mailera korzysta liczna grupka osób. Także wkład w polonizację wtyczki antyspamowej (Bayesian Filter) do SpamPala to jego zasługa.
Do tego dodam wymienioną już lokalizację Hamstera, KillFile i ScorFile dla Hamstera, oraz różne ciekawe skrypty.

BTW za pomocą Hamstera można problem begin rozwiązać. Potrzebny jest skrypt przetwarzający ściągnięte artykuły. Na podstawie Nutowego Fix_BadQuotes.hst można dojść jak to zrobić.

Oczywiście nie występuje tu w roli obrońcy Przemka, bo czytelnicy tb-l wiedzą że już dawno mam z nim na pieńku i jestem w tej komfortowej sytuacji "białe na białym". Mam spokój w stosunku do jego odpowiedzi na moje listy. On niestety ma tę nieprzyjemność, że czasami moje czyta.

Cyki napisał(a):

Jak to niedawno ktoś ładnie ujął: jeśli nuta nie chce żeby czytać jego posty(co niewątpliwie czyni beginując) zróbcie mu tą przyjemność i nie czytajcie ich.smile

operetka napisał(a):

lazik_s napisał(a)
Z drugiej strony gros jego wypowiedzi jest męcząca i wywołuje tylko niechęć do tego osobnika.Toteż mam tą osobę już dawno w KF, bo nie chcę się denerwować jak mi się napatoczy jego post. Jeśli chodzi o czytnik, to od samego początku używam 40tude Dialog i bardzo sobie chwalę ten program. Newsy (z 4 serwerow naraz) ściągam przez Hamstera, bo tak mi jest wygodniej.

Nasty napisał(a):

Re: Re: --- ! daNuta ! --- na grupach

Originally posted by quiris
No nie, nie dość, że nie poprawili buga, to jeszcze sprawa się pogorszyła i np. list o takiej treści (ważna obecność dwukropka!) zawiesza Operę:


Jeśli masz numer tamtego zgłoszenia buga, to proponuję podesłać im update z tą informacją - że obecnie już zawiesza Operę (nawet jak nie masz numeru buga, to trzeba by i tak wysłać jako nowe zgłoszenie..).

Informacja o zawieszaniu Opery powinna zwiększyć priorytet poprawienia tego błędu, bo crashery Opera Software poprawia bardzo szybko. Ten błąd jest co prawda może rzadki, ale żeby nie został łatwo zbagatelizowany, myślę że warto jeszcze dodać, że jest on nie teoretyczny, a jak najbardziej praktyczny - bo są osoby na grupach, które złośliwie dopisują "begin 1" na początku postów.