Niebieska kropka na kartach

w dziale Dostosowywanie Opery do własnych potrzeb
matee napisał(a):

Czy jest możliwość wyłączenia owej kropeczki? Dla mnie jest to zbyteczny bajer i trochę mnie irytuje, bo na kartach z otwartym apletem javy (np na czatach) co chwilę się to pojawia...

Saskatchewan napisał(a):

Z tego co kojarzę, to raczej nie ma takiej opcji. Możesz ręcznie wyedytować plik skórki, lub zmienić skórkę na inną, która tego nie wspiera.

woonski napisał(a):

np. http://my.opera.com/community/customize/skins/info/?id=9101 smile

matee napisał(a):

A moglibyście mnie nakierować/wyjaśnić jak edytować skórkę żeby usunąć tę kropkę? Niestety ta skórka podana wyżej nie do końca mi odpowiada.

zielak007 napisał(a):

Wszystko zależy od skórki. Utwórz kopię zapasową pliku obecnie używanej skórki (ścieżka: opera:config#UserPrefs|ButtonSet). Na podstawie domyślnej skórki dla 10.70: Wyłącz Operę, otwórz plik skórki w archiwizerze, w podkatalogu \pagebar\ poszukaj plików, które mają w nazwie attention.png i je usuń albo usuń do nich ścieżki w pliku skin.ini (chyba nie trzeba usuwać wszystkich – zależy od konfiguracji Opery). Ale w używanej skórce możesz nie mieć takich nazw pliku i będziesz musiał przejrzeć inne obrazki, aby zlokalizować te kropki a np. w domyślnej skórce dla wersji 10.10 kropki są częścią kart i zamiast je usuwać trzeba edytować w programie graficznym.

matee napisał(a):

Pousuwałem w głównej skórce pliki attention.png i kropki zniknęły.
Teraz jeszcze druga sprawa. Co zrobić żeby pozbyć się przerwy między kartami a górną krawędzią ekranu? Obecnie używam tej skórki http://my.opera.com/community/customize/skins/info/?id=9491 ale zastanawiam się czy nie mógłbym domyślej skrórki edytować żeby to zrobić?
Znalałem taki wpis na angielskim forum KLIK ale nie do końca działa, bo usuwa jedynie przerwę na aktywnej karcie.

Ryszard napisał(a):

Originally posted by matee:

Obecnie używam tej skórki http://my.opera.com/community/customize/skins/info/?id=9491 ale zastanawiam się czy nie mógłbym domyślej skrórki edytować żeby to zrobić?


A czytałeś tekst na stronie do której link podajesz? Zwłaszcza

If for some reason a new stable version of Opera is released and I haven't updated the skin, these are the modifications you need to make to your default Opera skin's skin.ini (usually in C:/Program Files/Opera/skin/standard_skin.zip):

Under [Pagebar Button Skin], change "Margin Top" to 0.
Under [Pagebar Thumbnail Button Skin], change "Margin Top" to 0.


To jest chyba to o co Ci chodzi wink

matee napisał(a):

To rozwiązuje problem gdy jego skórka nie działa prawidłowo z nowszą wersją Opery, a mi chodzi o to, żeby domyślną skrókę Opery zmodyfikować tak, żeby tej przerwy nie było bigsmile Zmiana tych wartości na 0 nic nie daje niestety.

Saskatchewan napisał(a):

Originally posted by matee:

Zmiana tych wartości na 0 nic nie daje niestety.

Spróbuj zmienić na -1. (Tak mi się coś o uszy/oczy obiło. Mogę się mylić.)

Aha - i nie zapomnij zmienić opera:config#Chrome Integration Drag Area na "0".

matee napisał(a):

Originally posted by Saskatchewan:

Spróbuj zmienić na -1. (Tak mi się coś o uszy/oczy obiło. Mogę się mylić.)


Zostawiłem zero, ale zmieniłem Chrome Integration Drag Area Maximized też na 0 i teraz jest tak jak chciałem. Dzięki wielkie yes