Układ klawiatury / język

w dziale Opera
tread71 napisał(a):

Witam. W czasie pracy przeglądarka dość często zmienia mi układ klawiatury z polskiego(programisty) na polski(214) (lub inny podobny). Problem ten dotyczy tylko przeglądarki - reszta programów działa poprawnie. Ponowne uruchomienie Opery jedynie tymczasowo rozwiązuje problem.
Korzystam Opery w wersji 10.60 ( 3445 ), Windowsa Visty SP1.

Ryszard napisał(a):

Wyłącz nie używane układy klawiatury.

Saskatchewan napisał(a):

Ja się łapałem na czymś takim: wpisz " Wklej(Ctrl+V) " (ten cudzysłów tam jest wink). Przy wklejaniu puszczałem V ale nie wiedziałem, że zanim puściłem Ctrl to już drugą ręką miałem wciśnięty Shift, żeby zrobić " (Ctrl+Shift, domyślnie, zmienia układ klawiatury). Dość długo się z tym męczyłem, aż się zorientowałem o co chodzi i zostawiłem tylko układ Polski Programisty i wyłączyłem skróty klawiaturowe do przełączania układów p.

@Ryszard: Popraw błąd w swoim poście.

tread71 napisał(a):

@Saskatchewan: To dość prawdopodobne, że to jest to, o czym mówisz, bo dość często korzystam ze skrótu Ctrl + Shift +V (wklej i przejdź). Ciekawi mnie tylko czy ten skrót Ctrl + Shift działa też w starszych wersjach Opery - we wcześniejszych też korzystałem z opcji 'wklej i przejdź', ale nigdy nie miałem takiego problemu.

Pozdrawiam.

Saskatchewan napisał(a):

Z Ctrl+Shift+V jakoś nie zauważyłem problemu (może w złej kolejności puszczam klawisze confused?), tylko ta denerwująca sekwencja przy wklejaniu w cudzysłowach. Jak ktoś chce, to może sobie wykonać takie kombo bigsmile (w - wciśnij, p - puść). Zamiast cudzysłowu na końcu "powinno" się pojawić ę:

 Ctrl_w, V_w, V_p, Shift_w, Ctrl_p, '_w, '_p, Shift_p

Originally posted by tread71:

Ciekawi mnie tylko czy ten skrót Ctrl + Shift działa też w starszych wersjach Opery

To jest skrót globalny/systemowy więc powinien działać wszędzie. Można go wyłączyć w konfiguracji układów klawiatury pod zakładką "Zaawansowane ustawienia klawiszy". Wyłącz i sprawdź, czy to eliminuje problem.