Obsługa własnego forum na MyOpera

w dziale Po godzinach
Adalbertus napisał(a):

Chodzi mi oczywiście o obsługę forum w grupie, której jesteśmy założycielem. king

Dla testów założyłem sobie kiedyś grupę, a niedawno stworzyłem w niej forum. (jeszcze jakiś czas temu się nie dało- nie wiem czemu)

Jak usuwać działy, posty? Nigdzie nie widzę opcji "usuń" sherlock .

Mogę dodawać nowe kategorie, zmieniać nazwy, rozdzielać wątki, przenosić do archiwum, zamykać, otwierać i coś tam jeszcze... ale gdzie jest opcja usuń? Po prostu przeoczyłem, czy też chodzi tutaj o coś innego bug ?

Drugie moje pytanie dotyczy przycisku "Zgłoś nadużycie" przy postach. Czy zgłoszenie idzie do nas, czy do Opery? (dalej mówię o własnym forum)
Kliknąłem to pod swoim postem, ale nie dostałem powiadomienia -czyli albo poszło do Opery, albo nie zgłosiło mi ponieważ to był mój własny post -co też byłoby logiczne, bo po co zgłaszać sobie samemu własne nadużycie wink ...

Ryszard napisał(a):

Zrobiłem Ci testa "Zgłoś nadużycie".
Dodałbym też jakąś testową wiadomość ale nie mogę pisać na Twoim forum - zgłosiłem chęć członkostwa.

Adalbertus napisał(a):

A więc tak: Zgłoszenia nadużyć najprawdopodobniej lecą do Opery bo nic nie dostałem.

Na anglojęzycznym forum znalazłem praktycznie takie samo pytanie, ale bez odpowiedzi - jednak użytkownik, który je zadał napisał później, że problem został rozwiązany. Wysłałem więc do niego wiadomość z pytaniem "jak?".
Jego wpisy: 1 i 2.
Odpisał mi, że dostał maila wyjaśniającego, że takich operacji dokonywać może jedynie pracownik Opery i polecono mu kontakt z użytkownikiem Amnith, który jest odpowiedzialny za MyOpera.

Skoro tak się sprawy mają to MyOpera średnio nadaje się do obsługi własnej mini grupy. No chyba, że ktoś chce współprowadzić taką grupę z ekipą obsługującą ten serwis faint.

Dzięki Ryszard za poświęcony czas.

Dodane: Jest możliwość usuwania odpowiedzi na wiadomość rozpoczynającą wątek, ale nie możliwości usunięcia tej rozpoczynającej. Niemożność samodzielnego usuwania wątków można obejść tworząc dział dostępny tylko dla moderatorów i tam je wrzucając.
Niepotrzebnych działów chyba nie da się w żaden sposób samodzielnie (bez pomocy pracowników MyOpera) usunąć/ukryć.