Jak zmusic Opere do uporzadkowania poczty?

w dziale Opera Mail - poczta, czat, grupy dyskusyjne i kanały informacyjne
hubertno napisał(a):

Opera zrobila mi plik w jednym koncie pocztowym o rozmiarze 500 MB... Na pewno tam nic takiego nie ma, zreszta staralem sie ja jakos przymusic do posprzatania, kasowalem wieksze pliki, potem kasowalem z Kosza, a potem dalem "oproznij Kosz". Ale Opera sie uparla... Cala poczta zajmuje ok. 700 MB...
Jest jakas taka funkcja "uporzadkuj foldery"? Nie moge znalezc... Albo jak ja oszukac?

TIA!

pozdrawiam
Hubert

hubertno napisał(a):

Hmm...
50 osob zajrzalo do watku i nikt nic nie napisal...
Moze ktos cos napisze? Np. ze pierwszy raz spotyka sie z takim problemem lub ze Opera tak ma i to u niej normalne... Albo ze Opera nie ma porzadkowania plikow z poczta (np. Netscape ma).
Bo nie wiem co robic...

pozdrawiam
Hubert

adas napisał(a):

http://my.opera.com/forums/showthread.php?s=&threadid=69517 - 6 wątków niżej

hubertno napisał(a):

Serdeczne dzieki, ale... tam nie ma dla mnie rozwiazania :-(
Plik lexicon ma tylko 2 MB, a pliki ktore waza to sa pliki pocztowe: 130 MB i 400 MB. Ale tam nie ma tyle informacji! Jak pobieznie przeliczylem maile to jest tego moze ze 20-30 MB... To Opera je tak rozbuchala.

pozdrawiam
Hubert

Miaua napisał(a):

A moze one u Ciebie w poczcie są ale ty ich nie widzisz? Przejrzyj wszystkie widoki jakie masz i zobacz czy widzisz tyle maili ile Opera pokazuje na górze. Czasem zaznaczenie/odznaczenie "Przefiltrowane" w Widoku bardzo wiele zmienia:> Albo wyszukaj w widoku "Załączniki" czy nie masz tam czegoś ciężkiego.

hubertno napisał(a):

Dzięki, ale nic to nie dało. Przejrzałem co można było wg sugestii i nic podejrzanego nie ma, poza tym, że ten plik nadal waży ;-)
Z tym 400 MB poradziłem sobie - zabezpieczyłem potrzebną pocztę (na szczęście nie było tego wiele) i plik wyciąłem :-)
BTW: czy można stworzyć sobie kolejny folder (np. Archiwum), ale nie taki gdzie linkuje maila i jest w dwóch miejscach, tylko taki co przenosi list na zawsze.
A do ćwiczeń zostawiłem jeszcze ten 130 MB :-)

Miaua napisał(a):

Raczej się nie da skroro Opera trzyma wiadomości w jednym miejscu a Widoki to tylko filtry pokazujące określony rodzaj wiadomości. Takie archiwum mógłbyś zrobić chyba tylko w osobnej Operze;-)

hubertno napisał(a):

Czyli twórcy Opery nie pomyśleli, że może się przydać ręczne porządkowanie poczty...
Coś moją Operę zmyliło i przygarnęła jakieś bity jako swoje ;-)
Fakt, że wtedy się chrzaniło - a to miejsca na dysku jej zabrakło, a to nie mogła wysłać 10 MB poczty po kilka razy - serwer przerywał. Ale posprzątać po sobie nie potrafi...
A z tą drugą Operą to żart? ;-)
Bo jeśli nie to jak to sobie wyobrażasz? Tzn. jak przekazać w ładny sposób pocztę z jednej Opery do drugiej (nie ma exportu/importu z 7 do 7...)? Potem można by wyciąć ten rozbuchany plik, a następnie pocztę przenieść do pierwotnej Opery.

Miaua napisał(a):

No raczej żart, przynajmniej z mojej strony;-) Jesli Opera ma tylko jedną bazę wiadomości i z niej korzystają wszystkie widoki, to inna baza moze byc tylko w innej Operze. Wniosek: to se ne da zrobić tak jakbyś chciał.

Miaua napisał(a):

A co do importu/exportu: mozna exportowac całe foldery albo pojedyncze wiadomosci i potem je po kolei importowac do tej innej Opery ale to chyba troche bez sensu:-) Juz lepiej sobie tą wiadomość zapisać na dysku i wracać do niej, kiedy będzie potrzebna.