Problem z grafikami.

w dziale Strony WWW w Operze
LittleSweetLoli napisał(a):

Mam problem z Operą... Problem jest raczej już był omawiany i jest tak klasyczny, że płytami Mozarta, ale...

Zaczynając od opisania problemu:
Na różnych stronach mieszają się grafiki. Na forum avatary wczytują się jako ikonki od "Last Post" lub zamiast "Reply" (wówczas by to fixnąć trzeba prawym i Reload Image). Na niektórych stronach grafiki np. wczytują się jako tło wywołując zamieszanie (tych akurat nie da się reloadować więc trzeba F5, akurat brak przykładu).

Jako przykład nie wczytywania grafik lub podmiany, zamieszczam screeny z mojego Photobucketa i z DoujinStyle w wersji Opera i Chrome.

Nie wczytujące się grafiki:
Opera:

Chrome:


A tu podmienione:
Opera:

Chrome:


Od czego wziął się problem? Przypuszczam, że miało to miejsce jak któregoś dnia robiłem reinstalke Windowsa i by zachować dane przekopiowałem cały katalog Opera z Documents and Settings, a po reinstalacji - wkleiłem go tam gdzie był zaraz po zainstalowaniu świeżej Opery.

Rozwiązaniem wydawał się post z FAQ:

1. Opera niepoprawnie wyświetla większość stron. Obrazki pojawiają się w dziwnych miejscach, pojawiają się białe lub czarne prostokąty Opera jest wrażliwa na nieodpowiednie (nieaktualne) sterowniki do karty graficznej, co może powodować pojawianie się na ekranie dziwnych elementów, w tym powielanie tła jednego elementu na wielu innych, pojawianie się kresek czy białych/czarnych prostokątów. Zainstaluj pobrane ze strony producenta najnowsze stabilne sterowniki do karty graficznej.

2. Opera nie wczytuje wszystkich obrazków na stronie, mimo że w innych przeglądarkach obrazki ładują się poprawnie. Problem leży w zbyt dużej lub zbyt małej maksymalnej ilości połączeń z serwerem. Wejdź w preferencje -> zaawansowane -> sieć i zmień maksymalną ilość połączeń z serwerem - najpierw spróbuj zmienić na wartość małą, np. 2, a potem stopniowo zwiększaj, po każdej zmianie sprawdzając efekty (przy dużym zwiększeniu należy również zwiększyć całkowitą maksymalną ilość połączeń). Po ustawieniu optymalnej ilości połączeń nie powinno być już problemów z niewyświetlanymi obrazkami.Niestety próbowałem obie metody więc, uważam że problem leży gdzieś głębiej.

Już wczoraj chciałem wywalić Opere i zainstalować na czysto, ale jednak wolałem wpierw spytać, więc:

Czy jest jakaś możliwość naprawienia tego?

Pozdrawiam,
Kreton
aka LittleSweetLoli

adas napisał(a):

Jeszcze przydałoby się info czy to najnowsza wersja Opery.
Możesz też spróbować wyczyścić pamięć podręczną (czyli Menu: Narzędzia - wyczyść historię przeglądania (wybierz sobie co ma usunąć).

Co jeszcze... Na razie bez pomysłu kolejnego smile

LittleSweetLoli napisał(a):

Cache czysci sie co wyłączenie Opery, więc to raczej nie to. Probowąłałem też nie czyścić cache i sprawdzić jak to będzie wyglądało - zmian nie było.

Wersja Opery? Cuda mam od 9.XX, a obecnie jestem na bierząco czyli aktualnie:
Version 10.61
Build 3484