dziwne nazwy załączników otwieranych przez opera mail

w dziale Opera Mail - poczta, czat, grupy dyskusyjne i kanały informacyjne
dyzman napisał(a):

witam,
w momencie otwierania załączników (np. Word lub Excel) Opera zmienia ich nazwy na np. opr0001.doc lub opr004.xls (chyba jakieś nazwy tymczasowe plików)pomimo że pliki nazywają się oczywiście inaczej. Czy można coś zrobić aby Opera podczas otwierania takich plików zachowywała ich własne nazwy?
W przypadku wyboru opcji "zapisz" nie ma takiego problemu.

quiris napisał(a):

Raczej nie. Ale inne programy pocztowe (np. The Bat!) robią podobnie więc nie widzę tu żadnego problemu wink

dyzman napisał(a):

Dla mnie problemu nie ma ale dla mojej żony już tak. Jest nichętna wszelkim "wynalazkom" i przekonanie jej do używania Opery a nie np. Outlook Expressa (jedyny jaki znała do niedawna) zależy od właśnie takich "nieproblematycznych" rzeczy. Podejrzewam że takich ludzi opornych jest więcej, którzy uważają pewne "nieproblematyczne" rzeczy za np. wady takiego czy innego programu. Na pewno nie pomaga to w popularyzacji takich programów (np. właśnie Opery).
Swoją drogą to w czym problem żeby Opera zachowywała poprawne nazwy otwieranych załączników? confused Mi to bardzo nie przeszkadza ale na pewno ucieszyłbym się z takiej możliwości...

Ryszard napisał(a):

Dla mnie problemu nie ma ale dla mojej żony już tak.


Wytłumacz żonie ładnie, miło i elegancko, że w celu podniesienia ogólnego bezpieczeństwa ustawiłeś Operę tak, żeby po kliknięciu w załącznik pojawiało się okienko wyboru miejsca do zapisu. Nie będzie już dostępu do "Otwórz" po kliknieciu.

Ryszard napisał(a):

Swoją drogą to w czym problem żeby Opera zachowywała poprawne nazwy otwieranych załączników?


Opera wszystkie pliki w cache "nazywa" po swojemu.

dyzman napisał(a):

up up
brak możliwości wyboru... - może to i rzeczywiście metoda na opornych...
rozwiązałoby to problematyczne pytania w stylu "noooo, otworzyło się takie coooośśś.... i co teraz mam wcisnąć?" yes yes yes

michmaj napisał(a):

Originally posted by Ryszard
Opera wszystkie pliki w cache "nazywa" po swojemu.


Co też jest podyktowane wymogami bezpieczeństwa. Żaden skrypt ani program nie uruchomi elemtu z cachu bo nie zna jego nazwy.

Jakub81 napisał(a):

A poza tym dzięki temu nie ma możliwości wystąpienia dwóch różnych plików o tej samej nazwie - co prowadziłoby do ciągłych "kolizji" w cache'u i nadpisywania jednych plików na drugie.